Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna)

FC Steaua Bukareszt – Rosenborg BK

0:3

finał (0:0)

20.08.2015, 20:00 • Arena Națională - Bukareszt, Rumunia • Play-off • Wiktor Bukowski

W przedmeczowej zapowiedzi wspominałem o tym, że Steaua w tym sezonie ma problemy z rywalami w zasadzie od początku rozgrywek. Dość szybkie odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów, a teraz taka wtopa w Lidze Europy. Czy Rumuni będą w stanie powstać w rewanżu? Osobiście mało w to wierzę.
To wszystko na dziś, dobranoc Państwu! (22:06:19)
Rosenborg w kapitalnym spotkaniu pokonuje Steauę Bukareszt aż 3:0! Taki wynik może wskazywać na ogromną przewagę Norwegów, ale było całkiem odwrotnie! To Rumuni przeważali przez większy okres czasu i stwarzali sobie więcej sytuacji. Szkopuł w tym, że gospodarzom zabrakło wykończenia, a Rosenborg w zasadzie strzelił wszystko co miał!

90+8

90+7

Jeszcze jeden korner wywalczają przyjezdni, ale zaraz po jego rozegraniu rozlega się ostatni gwizdek sędziego!

90+6

Bardzo dużo czasu dolicza arbiter, ale chyba nie ma takiej potrzeby! Nie było aż tylu długich przerw. Gramy jednak dalej.

90+5

Załamani włodarze zespołu z Bukaresztu, którzy łapią się za głowę na trybunach! Wciąż nie kończy tego meczu arbiter!

90+3

90+3. Mike JENSEN - 0:3

90+3

Gol dla Rosenborga!

Nie chce niczego przepowiadać, ale to chyba koniec Steauy w tegorocznych pucharach! Rosenborg podwyższa na 3:0 w wyjazdowym spotkaniu i ma idealną sytuację przed rewanżem! MIKE JENSEN na raty pokonuje Cojocaru, który tylko przy pierwszym strzale miał coś do powiedzenia!

90+2

Utrzymują się przy piłce przyjezdni, którzy nie dają szans Rumunom na zbliżenie się do własnego pola karnego.

90

Iancu dostaje jeszcze kartkę, ale nie ma to większego znaczenia w tym momencie.

90

Jeszcze rzut wolny mają goście, którzy wyjdą zwycięsko z tego starcia! Świetnie taktycznie rozegrali to dzisiaj Norwegowie!

89

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Soderlunda zmienia w końcówce Vilhjalmsson.

87

Rosenborg jeszcze nie powiedział swojego ostatniego słowa! Większą ilością atakują gospodarze, a to stwarza kolejne okazje do kontrataków Norwegom! Zabrakło ostatniego, celnego podania pod bramkę i byłoby 3:0!

86

To już naprawdę ostatnie minuty regulaminowego czasu gry! Wciąż to gospodarze mają inicjatywę i chcą zdobyć chociażby bramkę honorową, która przedłuży ich nadzieje na grę w LE!

84

Tade znów stanął przed szansą na pokonanie Hansena, ale także teraz to golkiper wychodzi zwycięsko! Sędzia boczny jeszcze wskazuje spalonego w tej sytuacji!

82

Gramy dalej i to przyjezdni wyprowadzają akcję! Strzał z dystansu był jednak daleki od ideału i od bramki Cojocaru.

81

Mamy jakieś starcie na połowie gospodarzy i medyków na murawie. Chwila przerwy i obrońca Steauy na chwilę będzie musiał opuścić płytę boiska. Miejscowi nie mają już zmian!

79

Tade wyraźnie szuka dzisiaj swoich szans! Dobre dośrodkowanie na głowę napastnika, ale z dość dalekiej pozycji Tade przestrzela!