Liga Europy (Runda Kwalifikacyjna)

FK Krasnodar – HJK Helsinki

5:1

finał (2:1)

20.08.2015, 19:00 • Stadion Kubaň, Krasnodar. Kapacita: 32,000 diváků. • Play-off • Miłosz Knapczyk

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszamy państwa na lajfy.com! (20:53:10)
Zespół z Rosji pokazał kto był zdecydowanie lepszy w tym pojedynku. Już od pierwszych minut publiczność zgromadzona na Stadion Kuban mogła ujrzeć faworyta!
Koniec spotkania. FK Krasnodar zdemolowało 5:1 HJK Helsinki! Bramki dla gospodarzy zdobywali Mamaev(dwie), Smolov, Wanderson oraz Gazinski. Trafienie honorowe zaliczył Jallow.

90+3

90+3

Jeszcze przed końcowym gwizdkiem swoją okazję na bramkę miał Torbinski. Uderzenie zmiennika gospodarzy odbija Orlund.

90+2

Zablokowane uderzenie Moussiego. Jeszcze starał się między obrońcami Krasnodaru przepchać Peiponen, lecz nie udała mu się ta sztuczka.

90

Trzy minuty do drugiej połowy doliczył arbiter z Chorwacji. Dobici goście chcą by jak najszybciej zakończył się ten mecz. Gospodarze jeszcze naciskają.

88

88. Wanderson (KRS)

88

Wanderson uderza mocno z rzutu wolnego. Futbolówka odbija się od poprzeczki bramki Orlunda. To byłoby bardzo ładne trafienie, szkoda!

87

Malolo wszedł kilka minut wcześniej na boisko. Pierwsza jego akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem. Trzeba jednak napisać, że ten chłopak ma tylko 18 lat. Brakuje mu jeszcze doświadczenia.

85

A gospodarzom nadal jest mało. Jeszcze chcą podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie Kalehsina zostało wybite przez Heikkile.

84

Limit zmian wyczerpany przez fiński zespół. Malolo zastępuje Mendiego.

83

Sam pokrzywdzony wykonał rzut wolny, tak jak i inne stałe fragmenty gry. Jego dośrodkowanie było miękkie i zbyt głębokie. Pewnie łapie Dykan!

82

Strandberg podcina Zeneliego. Będzie stały fragment gry dla HJK Helsinki.

81

Niepewne zachowanie zaliczył teraz Dykan. Wypuścił sobie za daleko piłkę, co próbował wślizgiem wykorzystać Kolehmainen. Bramkarz Krasnodaru naprawił swój błąd.

80

Dwie ostatnie bramki dla FK Krasnodar dobiły mentalnie zawodników fińskiej drużyny. Nie potrafią się póki co odbić od tego dna. Przydałoby się jednak strzelić jeszcze jedną bramkę, by awans do kolejnej rundy był jeszcze możliwy w rewanżu.

78

Upływa nam czas dość powoli. Wynik świetnie oddaje to co dzieje się na boisku. Gdyby ktoś teraz zaczął dopiero oglądać, to zadawałby sobie pytanie jak gospodarze pozwolili sobie strzelić bramkę. HJK obecnie nie istnieje na murawie.

76

Świetne podanie Wandersona otworzyło gospodarzom drogę do bramki rywali. Kalehsin znalazł się jednak na spalonym!

5:1

finał (2:1)

Gole: 8. Mamaev, 10. Mamaev (kar.), 57. Smolov, 61. Wanderson, 64. Gazinski – 18. Jallow

Kartki:   43. Bystrov (KRS) – 56. Peiponen (HSK), 56. Moussi (HSK), 68. Schüller (HSK)

Spudłowany karny!: 16. Zeneli (HSK), nietrafiony

FK Krasnodar: Dykan – Petrov, Granqvist, Sigurdsson, Kalehsin – Mamaev, Gazinski, Strandberg, Ahmedov (58. Ari), Bystrov (58. Wanderson) – Smolov (74. Torbinski)

Zmiany: Sinitsin, Jędrzejczyk, Markov, Torbinski, Ari, Wanderson

HJK Helsinki: Örlund – Baah (60. Heikkilä), Heikkinen, Ojala, Peiponen – Moussi, Schüller – Tanaka (22. Kolehmainen), Zeneli, Mendy(84.Malolo) – Jallow

Zmiany: Dähne, Lehtinen, Heikkilä, Lingman, Kolehmainen, Klinga, Malolo

Sędziowie: M.Strahonja – I.Modrić, D.Vrabec – F.Jović(wszyscy CHORWACJA)

Drugi mecz: HJK - FK Krasnodar 0:0