Middlesbrough F.C. – Norwich City

0:2

finał (0:2)

25.05.2015, 16:00 • Stadion Wembley, Londyn • Finał • Piotr

Koniec spotkania! Norwich City po roku przerwy, wraca na piłkarskie salony. Wraca do Premier League. "Kanarki" pokonały dziś 2:0 Middlesbrough i uczciwie trzeba przyznać, że w kontekście całego meczu były drużyną lepszą. Szybkie dwie bramki, a później absolutna kontrola boiskowych poczynań. Norwich wraca więc do Premier League, a Middlesbrough musi obejść się smakiem i siódmy sezon z rzędu zagra w Championship. Dziękujemy za wspólne emocje! (17:57:01)

90+4

90+4

Za kilkanaście, może kilkadziesiąt sekund ostatni gwizdek Mike Deana. Norwich blisko powrotu do Premier League!

90+3

Strzał z ponad 40 metrów w wykonaniu jednego z graczy Norwich. Konstantopoulos bez trudu łapie piłkę, ale znów uciekły cenne sekundy.

90+3

Przy piłce "Kanarki". Celebrują teraz wyrzut z autu w okolicy koła środkowego.

90+3

Wysoki pressing Norwich. Middlesbrough nie potrafi utrzymać się dłużej przy futbolówce na połowie rywali.

90+2

Upłynęła połowa doliczonego czasu gry i Middlesbrough nie zbliżyło się nawet do bramki Ruddy'ego.

90+1

4 minuty doliczone przez sędziego.

90+1

Norwich utrzymuje piłkę na połowie rywali.

90

Ostatnia minuta. Rozpoczyna się świętowanie fanów "Kanarków".

89

Alex Neil pokrzykuje na swoich podopiecznych, by pozostali skoncentrowani do samego końca.

89

Już chyba tylko cud odwróci losy tego meczu... ale poczekajmy, póki piłka w grze.

88

Już tylko 120 sekund regulaminowego czasu gry. Przy piłce Norwich, które stara się urwać jak najwięcej cennych sekund.

87

Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Redmond, na boisku pojawia się O'Neil.

86

Mamy przerwę w grze. Z bólu zwija się Bassong.

85

Pozycyjny atak gospodarzy, ale nie jest im łatwo zyskać nieco terenu, gdyż Norwich całą ekipą w obrębie własnej połowy boiska.

85

Już tylko pięć minut plus to, co doliczy arbiter. Czy Middlesbrough odwróci losy tego meczu jakąś szaleńczą szarżą?

83

Konstantopoulos pewnie interweniuje na przedpolu.

82

Ayala wyskakuje najwyżej w powietrzu, uderza głowa, ale strzał ten zatrzymuje się na nogach Grabbana.

82

Rzut rożny dla Boro.

81

Bamford miał teraz trochę miejsca w polu karnym, ale wyłożył piłkę najgorzej, jak mógł... pod nogi obrońcy Norwich.

81

Szarża Frienda na skraju pola karnego, ale swoim dośrodkowaniem nie znalazł żadnego, z partnerów.

80

Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu gry. Norwich nie tylko dobrze się broni, ale zaczyna też znów odważniej poczynać sobie w ofensywie.

79

Pieczołowicie ustawiona futbolówka przy tym rzucie wolnym przez Redmonda. Po chwili bezpośrednie uderzenie, lecz obok bramki.

78

Indywidualna szarża Dorransa, nieprzepisowo powstrzymana przez Kike, gdzieś w okolicach 25. metra od bramki.

77

Ciężko jest podopiecznym Karanki znaleźć sposób na rozmontowanie defensywy "Kanarków".

77

Kontratak Boro, ale dośrodkowanie Bamforda trafiło wprost pod nogi rywala.

75

Ostatni kwadrans. Wydaje się, że Boro nie mają już nic do stracenia i muszą postawić wszystko na jedną kartę!

74

Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Jerome, na boisku pojawia się Grabban.
Zmiana w drużynie Norwich City F.C.: z boiska schodzi Hoolahan, na boisku pojawia się Dorrans.

73

Tymczasem w ekipie Norwich szykowana podwójna roszada.

73

Middlesbrough zamknęło rywali na ich własnej połowie, ale gospodarze nie potrafią zbliżyć się do szesnastki Norwich.

70

W ostatnich minutach, jakby nieco więcej pracy miał Ruddy. Bramkach Norwich spisuje się na przedpolu bez zarzutu.

69

Błyskawiczna odpowiedź Boro. Daleki przerzut od linii obrony do Nsue, ten jednak nie opanował futbolówki.

69

Dośrodkowanie na dalszy słupek, tam świetnie w powietrze wybił się Martin, ale kapitan "Kanarków" główkował nad poprzeczką!

69

Korner dla Norwich City.

68

Zmiana w drużynie Middlesbrough F.C.: z boiska schodzi Vossen, na boisku pojawia się Kike.

68

Ruddy bez trudu łapie dośrodkowanie z prawego sektora boiska. Tymczasem, w ekipie Middlesbrough szykowana jest druga roszada.

67

Bez pomysłu podopieczni Karanki. Norwich ma to spotkanie pod kontrolą.

66

Coraz trudniejsza sytuacja Middlesbrough. Nieciekawe miny ich fanów, a w obozie Norwich trwa nieustająca radość.

62

Howson dość brzydko zaatakował Tomlina na połowie rywali. Zasłużone żółtko.

62

Jerome wykorzystał moment zawahania jednego z defensorów Boro, odebrał mu piłkę i popędził w kierunku pola karnego, tam jednak wszystko "wyczyścił" Gibson.

61

Rzut rożny dla "Kanarków".

60

Godzina gry za nami. Nadal dwubramkowe prowadzenie Norwich i coraz realniejszy staje się ich awans do Premier League.

Bamford szukał gola uderzeniem z szesnastego metra:

59

Bamford oddał dość kąśliwe uderzenie z szesnastego metra. Ruddy z problemami wyłapał piłkę.

59

Norwich nieco oddało pole gry, ale "Lwy" nie potrafią wypracować sobie sytuacji na zdobycie gola kontaktowego.

Wspomniana próba wymuszenia rzutu karnego:

57

Vossen ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

56

Adomah ładnie wyłuskał futbolówkę, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, lecz dośrodkował bardzo niedokładnie.

54

Boro bili rzut rożny, ale kompletnie nic z tego nie wynikło.

54

Tomlin dopadł do piłki przed polem karnym i błyskawicznie rozegrał na lewe skrzydło do Frienda, jednak dośrodkowanie tego drugiego zostało zablokowane.

53

Piłka ugrzęzła gdzieś w środkowej strefie.

Główka Ayali:

50

Middlesbrough wywalczyło rzut rożny, ale po chwili Daniel Ayala główkował wyraźnie nad poprzeczką.

49

Gramy już dalej. Czas biegnie szybko dla Boro, a Norwich zapewne chcieliby już skończyć to spotkanie.

48

Chwila przerwy w grze. Przy linii bocznej ucierpiał Johnson.

47

Szybki atak Norwich, jednak zagranie Hoolahan w kierunku Jerome było za mocne i Konstantopoulos przejął futbolówkę.

46

Zmiana w drużynie Middlesbrough F.C.: z boiska schodzi Whitehead, na boisku pojawia się Nsue.

46

Wracamy na Wembley do Londynu, gdzie za chwilę rozpocznie się druga połowa bity o Premier League.
Pierwsze 45 minut gry za nami. Bliżej powrotu, po rocznej przerwie do Premier League są gracze Norwich City. "Kanarki" prowadzą 2:0, po golach Jerome'a i Redmonda. Zobaczymy, jak w przerwie na swoją ekipę wpłynie Aitor Karanka. Jednego jesteśmy pewni, czeka nas kapitalna walka w drugiej połowie! Zapraszamy już za kwadrans!

45+2

45+2

Akcja Boro prawą stroną, jednak zabrakło dobrego dośrodkowania i w efekcie piłka opuściła plac gry.

44

Najpierw faulowany gracz Norwich, a chwilę później jeden z gospodarzy w środkowej strefie. Arbiter jeszcze nie sięga po kary indywidualne.

43

Ostatnie minuty pierwszej połowy nie obfitują w żadne ciekawe akcje. Norwich stara się nie popełnić błędu, a Middlesbrough nie potrafi znaleźć sposobu na gola kontaktowego.

40

Boro ma wyraźnie problemy z wysokim pressingiem Norwich.

40

Teraz, przez dłuższą chwilę na połowie rywali pograło Norwich. "Kanarki" utrzymały się przy piłce i będą miały aut na wysokości pola karnego.

37

Dośrodkowanie na bliższy słupek, sfinalizowane niecelnym uderzeniem głową Vossena.

37

Middlesbrough szuka gola kontaktowego. Teraz rzut rożny dla graczy ubranych w czerwono-białych trykotach.

36

Piłka zacentrowana na niezłej wysokości, ale Ruddy, póki co dzieli i rządzi na przedpolu.

36

Będzie niezła okazja na dośrodkowanie. Rzut wolny dla Boro na wysokości pola karnego.

35

10 minut do końca regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Teraz częściej przy piłce Middlesbrough. Niewiele jednak z tego wynika, gdyż ciągle wysoki pressing stosuje ekipa "Kanarków".

32

Znów niefrasobliwie przed własnym polem karnym zachowali się gracze Boro, ale Hoolahan, który wyłuskał futbolówkę za bardzo rozrzucił Tetteya.

31

Ładna akcja Middlesbrough na prawej flance, dośrodkowanie spod końcowej linii i mimo niefortunnej interwencji któregoś ze środkowych obrońców, Ruddy wyłapał futbolówkę.

30

30 minut gry za nami. Norwich bliżej powrotu do Premier League. Dwubramkowe prowadzenie i wydaje się, że jak na razie, "Kanarki" kontrolują boiskowe poczynania.

28

Rzut wolny dla Boro w okolicy 30. metra, ale ni to dośrodkowanie, ni strzał minęło bramkę w bezpiecznej odległości.

28

Tomlin sfaulowany przez Tetteya.

25

Długa piłka przed pole karne Norwich, ale tam skutecznie interweniuje Ruddy.

23

Wrzutka zablokowana przy bliższym słupku. Middlesbrough bez pomysłu na zagrożenie bramce Ruddy'ego.

23

Rzut rożny dla Middlesbrough.

19

Trzy z rzędu dośrodkowania przed bramkę Konstantopoulosa, ale na całe szczęście dla Boro, nikt tego nie sfinalizował uderzeniem.

19

Kompletnie zaskoczeni podopieczni Aitora Karanki. Norwich dąży do zdobycia trzeciego gola.

18

Hoolahan brzydko potraktowany w środkowej strefie.

REDMOND - 0:2

15

Gol dla Norwich!

Przyjezdni dorzucają drugą bramkę! Komplikuje się sytuacja Boro! Dogranie z prawej strony w pole karne, tam świetnie z piłką zabrał się NATHAN REDMOND i mierzonym strzałem przy słupku pokonał Konstantopoulos a!

JEROME - 0:1

12

Fatalny błąd Ayali, który stracił piłkę na skraju pola karnego, dopadł do niej CAMERON JEROME i w sytuacji sam na sam otworzył wynik meczu!

11

Zaczyna nam się rozkręcać to widowisko! Oby tak dalej!

10

Coś niesamowitego! Teraz również z szesnastego metra, ale pod przeciwną bramką kropnął Vossen! Futbolówka znów zatrzymała się na poprzeczce!

10

Ależ było groźnie! Piłka spadła na szesnasty metr, a tam co sił kapitalnie kropnął Johnson! Gospodarzy uratowała poprzeczka!

9

Wrzutka spod końcowej linii, w wykonaniu Adomaha. Pewnie na przedpolu interweniuje Ruddy.

7

Od dłuższej chwili Boro w posiadaniu piłki. Gospodarze nie zdobywają jednak terenu, gdyż ciągle wysokim pressingiem wychodzą przyjezdni.

5

Pierwsze minuty, póki co spokojne. Obie ekipy nie chcą podejmować zbędnego ryzyka.

4

Middlesbrough po raz pierwszy znalazło się w okolicach pola karnego rywali, ale dośrodkowanie Adomaha nie znalazło adresata.

2

Od początku szturm gości. Próba dwóch dośrodkowań na pole karne Boro, ale defensorzy gospodarzy czujni w powietrzu.

1

Gwizdek Mike Deana i rozpoczynamy walkę o Premier League!

1

Norwich na żółto-zielono. Gospodarze na czerwono-biało. Kilkanaście sekund i zaczynamy!
Obie ekipy już na murawie. Świetna atmosfera na trybunach, niesie się gorący doping. Miejmy nadzieję, że czeka nas równie pasjonujące widowisko!
Około 20 minut do pierwszego gwizdka arbitra, na Wembley coraz większe emocje!

Middlesbrough F.C.: Konstantopoulos – Whitehead, Ayala, Gibson, Friend, Adomah, Leadbitter, Clayton, Tomlin, Vossen, Bamford.
Rezerwowi: Ripley, Kike, Forshaw, Reach, Amorebieta, Nsue, Woodgate.

Norwich City F.C.: Ruddy – Whittaker, Martin, Bassong, Olsson – Redmond, Howson, Tettey, Johnson – Hoolahan – Jerome.
Rezerwowi: Rudd, Grabban, Hooper, E. Bennett, R Bennett, O'Neil. Dorrans.

Sędziowie: M. Dean – Burt, Long, East..
Zapraszamy na relacje live do portalu Lajfy.com!
Ciekawie wyglądają też statystyki obu ekip. Middlesbrough nie przegrało jako gospodarz od ośmiu spotkań. Norwich nie przegrał na wyjeździe od dwunastu gier. Któraś passa zostanie przerwana w poniedziałek.
Co ciekawe, Norwich w ubiegłym sezonie grało w Premier League. Czy uda im się zatem powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej? Middlesbrough od sześciu sezonów rywalizuje na poziomie Championship.
W pierwszej rundzie play-off Middlesbrough pokonało Ipswich (3:1, 1:1). Norwich przepustkę do ostatecznej gry o Premier League wywalczyło sobie w dwumeczu z Brentfordem (3:0, 2:1).
W tym sezonie lepszy bilans bezpośrednich starć ma Middlesbrough, które wygrało u siebie 4:0, a na wyjeździe 1:0. Czy Norwich będzie w stanie odmienić złą passę?
Na Wembley w Londynie spotkają się, czwarta drużyna sezonu – Middlesbrough oraz trzecia – Norwich. Oznacza to, że czeka nas niewątpliwie kapitalne widowisko.
Zapraszamy na świetnie zapowiadający się pojedynek Middlesbrough F.C. – Norwich City F.C. Poznamy w nim trzecią drużynę, która wywalczy w sezonie 2014/15 awans do Premier League.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.