23.05.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Wiktor Bukowski

Theodor Gebre Selassie - 3:2

85

Gol dla Werderu!

Mamy jeszcze rzut wolny dla bremeńczyków i to właśnie on przynosi bramkę kontaktową! To zwiastuje gorące ostatnie minuty, a właśnie tego chcieliśmy! THEODOR GEBRE SELASSIE dokłada nogę do wrzutki Junuzovicia i bardzo ładnie pokonuje Weidenfellera!

Henrich MCHITARJAN - 3:1

42

Gol dla Borussii!

Ależ kontratak w wykonaniu podopiecznych Juergena Kloppa! Futbolówka trafia do HENRICHA MCHITARJANA, który z niebywałym spokojem przyjmuje, a następnie lobuje wychodzącego z bramki Casteelsa! Trzecia bramka w sezonie Ormianina!

Levin ÖZTUNALI - 2:1

26

Widzimy, że wiara czyni cuda! Werder praktycznie z niczego zdobywa bramkę kontaktową! LEVIN ÖZTUNALI pięknie obrócił się z futbolówką mijając obrońcę, a potem mocno uderzył w stronę bramki gospodarzy! Weidenfeller nie był w stanie zatrzymać mocnego strzału i jest już 2:1!

Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 2:0

17

Niesamowity obrót spraw na Signal Iduna Park! Kagawa wystawia piłkę do wybiegającego PIERRE-EMERICK AUBAMEYANGA, który uderza na dalszy słupek bramki Casteelsa! 2 bramki w 2 minuty, a Werder wpada w opały!

Shinji KAGAWA - 1:0

15

Mija pierwszy kwadrans gry i Dortmund obejmuje prowadzenie! Fatalna strata na własnej połowie w wykonaniu Vestergaarda! Futbolówkę przejęli gospodarze, a podanie powędrowało do SHINJI'EGO KAGAWY, który bez najmniejszego problemu zamienił taki prezent na gola!

3:2

finał (3:1)

Gole: 15. Kagawa, 17. Aubameyang, 42. Mchitarjan – 26. Öztunali, 85. Gebre Selassie

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Durm, Subotić, Hummels (C), Schmelzer – Gündoğan, Kehl (86. Bender) – Mchitarjan, Kagawa (81. Jojic), Reus (73. Immobile) – Aubameyang.
Zmiany: Langerak – Papastathópoulos, Piszczek, Kampl, Bender, Jojic, Immobile.

Werder Brema: Casteels – Busch (62. Lorenzen), Lukimya-Mulongoti, Vestergaard, Sternberg (87. Prödl) – Gebre Selassie, Kroos (75. Makiadi), Junuzović (C) – Öztunali – Di Santo, Bartels.
Zmiany: R. Wolf – Ayçiçek, Hajrović, Makiadi, Prödl, Lorenzen, von Haacke.

Sędziowie: M. Gräfe

Widownia: 80 423