Mistrzostwa Świata

Słowacja – Słowenia

3:1

finał (0:1, 0:0, 3:0)

05.05.2015, 20:15 • CEZ Arena, Ostrawa, Czechy • Grupa B • Dawid Szewczyk (@szewczykdawid)

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:32:55)
Statystyki meczu

STRZAŁY: 33 – 23.
MINUTY KARNE: 6 – 12 min.
SKUTECZNOŚĆ BRAMKARZY: 95.65% – 93.75%
Koniec spotkania! Niespodzianki nie było i Słowacja pokonuje Słowenię 3:1. Rysie rozegrały świetne 40. minut meczu, ale w trzeciej tercji zostali zdominowani przez Słowaków, którzy wygrywają swój pierwszy mecz w regulaminowym czasie gry na tych Mistrzostwach Świata.

60:00

59:59

Bramka dla Słowacji!
Bramkę zdobył MARIAN GABORIK.

GOL! MARIAN GABORIK strzałem do pustej bramki w ostatniej sekundzie spotkania wpakował gumę do siatki Słowenii!

59:00

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:50

Pusta bramka Słowenii!

58:23

Czas dla reprezentacji Słowenii.

57:20

Dobra interwencja Laco po strzale Robara z okolic niebieskiej.

57:01

Zagranie Słowaka wysokim kijem. Akcja Słowacji przerwana.

56:03

Słowenia jeszcze się nie poddaje. Czołowa formacja ofensywna Rysiów w ataku.

55:23

Słowaccy kibice na trybunach w Ostrawie rozpoczynają już powoli wielką fetę.

54:16

GOOOL! Słowacja na prowadzeniu! Hudáček podał na środek do MARIANA GABORIKA, który świetnie mija zwodem defensora Rysiów i strzałem z najbliższej odległości pokonuje Kristana. 2:1!

53:40

Słowenia powoli opada z sił. Inicjatywa na lodzie przejęta przez Słowaków.

52:04

Guma poza obszarem lodowiska. Mamy przerwę na reklamy i czyszczenie lodu.

51:36

Tym razem udało się wybronić Słowenii grę w osłabieniu.

51:04

Słowacja na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

50:08

Guma wybita przez Słowenię do tercji neutralnej.

49:36

Ticar na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Słowacja w przewadze.

49:10

Sygnalizowana kara dla Słowenii!

48:30

Szykuje nam się świetna końcówka spotkania. Słowenia rusza do ofensywy.

47:57

Bramkę zdobył ANDREJ MESZAROS.

GOOOL! No i mamy w końcu bramkę dla Słowacji! Surovy podał pod niebieską do ANDREJA MESZAROSA, a ten piekielnie mocnym uderzeniem doprowadza do wyrównania. 1:1!

47:20

Słowacy ostrzeliwują bramkę Kristana... Dobrze rozgrywany zamek.

46:53

Kolejna kara dla Słowenii. Music na ławce kar za przeszkadzanie.

46:11

Słowenia w pełnym zestawieniu. Słowacja nie wykorzystała kolejnej gry w przewadze!

45:10

Słowacja ponownie rozgrywa już zamek pod bramką Kristana.

44:45

Ogromne zamieszanie w tercji obronnej Rysiów! Słoweńcy jakimś cudem wybili gumę do tercji neutralnej!

44:11

Dwie karne minuty za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem otrzymał Sabolic. Słowacja w przewadze!

43:23

Kolejna seria uderzeń na bramkę Kristana, jak na razie golkiper Słowenii wciąż z czystym kontem.

42:30

Bardzo mocny strzał Urbasa z lewego bulika! Z problemami broni Laco!

41:30

Słowacja bardzo aktywnie w ofensywie. Ciężkie chwile czekają Słoweńców w tej tercji spotkania.

40:20

Pierwsza dobra interwencja Kristana w tej tercji. Wznowienie w tercji obronnej Rysiów.

40:01

Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Słowacji.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.
Statystyki po drugiej tercji

STRZAŁY: 16 – 19.
MINUTY KARNE: 6 – 6 min.
SKUTECZNOŚĆ BRAMKARZY: 94.74% – 100.0%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:55.
Koniec drugiej tercji spotkania. Słoweńcy rozgrywają świetne spotkanie i są bliscy sprawienia sporej niespodzianki i przynajmniej doprowadzenia do dogrywki ze Słowacją.

40:00

Druga tercja skończona.

39:23

Zamieszanie pod bramką Rysiów, ale ponownie kapitalnie zachowuje się Kristan.

39:00

Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:30

Spokojna gra Słoweńców w okolicach tercji neutralnej.

37:10

Słowacy ciągle próbują zaatakować na bramkę Kristana, ale wciąż niewiele z tego wychodzi.

36:39

Słoweńcy także powracają do gry w pełnym zestawieniu.

35:23

Słowacy powracają już do gry w pełnym zestawieniu. Chwila gry w przewadze.

34:39

Gra w przewadze Słowenii zakończona. Sabolic na ławce kar za przeszkodzenie w interwencji Laco.

34:10

Ładne uderzenie Kopitara z nadgarstka. Pewnie broni jednak Laco.

33:23

Zupełnie niepotrzebna kara dla Tatara. Dwie karne minuty dla zawodnika Słowacji za przeszkadzanie.

32:19

Ponownie Słowenia wybroniła się podczas gry w osłabieniu. Rysie w pełnym zestawieniu.

31:20

Jak na razie fantastyczna gra Słowenii w osłabieniu. Słowacy bez celnego strzału.

30:38

Niewiele brakowało a Kopitar zdobyłby teraz bramkę w osłabieniu! Kapitalną interwencją popisał się jednak Laco!

30:19

Urbas na ławce kar za zahaczanie. Okazja dla Słowaków na wyrównanie wyniku spotkania.

29:33

Jeglic uderza z ostrego kąta. Pewnie interweniuje Laco.

29:12

Sabolič nieco się pospieszył i sędzia sygnalizuje spalonego. Nici z kontrataku Słoweńców.

28:34

Uwolnienie po stronie Słoweńców. Ponownie wznowimy grę pod bramką Kristana.

27:01

Bardzo ładna interwencja Kristana po strzale Tatara z nadgarstka. Wznowimy grę w tercji obronnej Słowenii.

26:10

Zamieszanie pod bramką Słowenii po strzale Dano! Ponownie gumę zdołał jednak zamrozić Kristan.

25:19

Słowenia na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

24:52

Dobra gra Słowenii w liczebnej przewadze. Tym razem bramki jednak nie udało się zdobyć.

23:24

Mocne uderzenie Ticara z pierwszego krążka. Bezbłędnie interweniuje jednak Laco!

22:52

Będziemy mieli teraz wykluczenie dla Baranki za przeszkadzanie. Słowenia w przewadze po raz drugi!

22:30

Złe rozegranie krążka przez Barankę i guma ponownie w posiadaniu Słoweńców.

21:14

Świetny początek odsłony w wykonaniu Słoweńców. Seria groźnych ataków na bramkę reprezentacji Słowacji.

20:45

Robar uderza z nadgarstka ze środka tercji ataku, dobrze interweniuje Laco.

20:01

Pierwsze wznowienie drugiej tercji wygrane przez Słowenię.

SKUTECZNOŚĆ BRAMKARZY: 80.0% – 100.0%

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:03.
Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Słowenia w pełni zasłużenie prowadzi ze Słowacją 1:0 po bramce Urbasa w przewadze w 7. minucie spotkania.

20:00

Pierwsza tercja skończona.

19:00

Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:04

Słowacy od dłuższego czasu nie oddali żadnego dobrego uderzenia na bramkę Kristana. Nie tak miało wyglądać to spotkanie.

17:13

Teraz udało się Słowenii pograć przez chwilę w ofensywie, ale spalony w polu bramkowym w wykonaniu jednego z zawodników Rysi.

16:30

Słoweńcy próbują wprowadzić gumę do tercji ataku, ale solidnie prezentuje się także defensywa Słowacji.

15:03

Uwolnienie po stronie Rysi. Wznowienie gry pod bramką Kristana.

14:20

Słoweńcy wycofali grę za własną bramkę. Chwila na zmianę formacji ofensywnych.

13:15

Dobra interwencja Laco parkanami po strzale Razingara z nadgarstka.

12:30

Świetnie w defensywie spisują się Słoweńcy. Słowacja ma ogromne problemy z dobrym rozegraniem gumy.

11:20

Dano ruszył ze świetnym kontratakiem, próbował podać do Kopeckiego, ale kapitalnie to podanie zablokował Urbas!

10:21

Bardzo nieprzyjemny strzał Sersena z okolic niebieskiej. Kristan zdołał to jednak wybronić.

9:20

Daloga podał na środek do Baranki, ale ten nie zdołał trafić czysto w gumę.

8:12

Bardzo ładny najazd Panika na bramkę Kristana. Golkiper Słoweńskiej reprezentacji ponownie zachował jednak zimną krew.

7:17

Słoweńcy ponownie aktywnie pracują w ofensywie.

6:53

Zagranie gumy przez jednego ze Słowaków wysokim kijem. Mamy przerwę w grze.

6:20

Gol dla Słowenii!
Bramkę zdobył JAN URBAS.

GOOOOL! Słowenia obejmuje prowadzenie! JAN URBAS tuż przed bramką przekierował gumę po uderzeniu Kranjcia spod niebieskiej i guma wylądowała w bramce Laco! 0:1.

5:22

A teraz w przewadze zagra Słowenia. Dwie karne minuty, również za zahaczanie, dla Granaka.

4:45

Słaba gra Słowacji w przewadze. Słoweńcy na lodzie w pełnym zestawieniu.

3:20

Słowacy na pozycji spalonej. Wznowienie gry w tercji neutralnej.

2:45

Dwie karne minuty dla Rodmana za zahaczanie. Słowacja zagra w przewadze.

2:40

Zamieszanie pod bramką Kristana po uderzeniu Dalogi! Słowacja blisko otwarcia wyniku spotkania!

1:52

Tatar wjechał przed bramkę Kristana i oddał strzał na krótszy słupek, ale świetnie interweniuje golkiper Rysiów!

0:41

Uderzenie Robara spod niebieskiej zablokowane przed bramką.

0:01

Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Słowenii!

00:01

W bramce Słowacji Laco. W bramce Słowenii Kristan.
Za parę chwil na tafli pojawią się zawodnicy!

Słowacja: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Jánošík, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Daňo, Kopecký – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, L. Hudáček, Lušňák – Surový

Słowenia: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Kopitar, Urbas, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance – Ograjenšek, Rodman, Goličič

Sędziowie: Olenin (RUS), Gofman (RUS) – Siemionow (EST), Carnathan (USA).
Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!
Faworytem tego spotkania będzie reprezentacja Słowacji. Słowenia jednak w meczu z Rosjanami pokazała, że potrafi grać dobry hokej.
Słowenia zaś to tegoroczny beniaminek w elicie, który na swoim koncie ma dwie porażki. Rysie na otwarcie imprezy przegrały z Białorusią 2:4, a potem z Rosją 3:5.
Słowacja po dwóch rozegranych spotkaniach zajmuje czwarte miejsce w grupie B. Nasi południowi sąsiedzi w Ostrawie wygrali dwa spotkania po dogrywce. Wpierw z Danią, a potem z Białorusią.
Czempionat w Pradze i Ostrawie rozkręcił się już na dobre. Drużyny kończą rozgrywać już trzecie kolejki spotkań. Jednym z dzisiejszych starć będzie mecz Słowaków ze Słoweńcami
Mistrzostwa Świata Elity, spotkane pomiędzy reprezentacją Słowacji i reprezentacją Słowenii.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

3:1

Składy i statystyki: 48. Meszaros (Surovy), 55. Gaborik (Hudáček, Surovy), 60. Gaborik – 7. Urbas (Kranjc, Kovačevič)

Sędziowie: Olenin (RUS), Gofman (RUS) – Siemionow (EST), Carnathan (USA)