1:5

finał (1:0, 0:3, 0:2)

05.05.2015, 16:15 • Grupa B • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (18:41:15)

Po pierwszej tercji więcej wskazywało na zwycięstwo Danii, ale kolejne dwie odsłony to znakomita gra reprezentantów Białorusi, którzy przedłużają swoje nadzieje na awans z grupy B!

60:00

59:15

Dużo walki w strefie neutralnej w tych ostatnich sekundach.

59:01

Rozpoczęła się ostatnia minuta tego spotkania.

57:47

Cały czas dłużej przy krążku utrzymują się Białorusini. Hokeiści zza naszej wschodniej granicy mogą być naprawdę zadowoleni ze swojego dzisiejszego występu.

56:30

Próbują jeszcze Duńczycy, ale jak na razie nie zdołali oni wyprowadzić żadnej akcji, która mogłaby zagrozić bramce Lalande.

55:50

Nie poprzestają na pięciu trafieniach Białorusini, ale tym razem zdołał skutecznie interweniować Galbraith po strzale Kosticyna.

54:44

Bramka dla Białorusi!
Strata Duńczyków pod własną bramką. Krążek przejmuje Kitarov i podaje do IVANA USENKO. Reprezentant Białorusi z najbliższej odległości pokonuje bramkarza rywali!

54:10

Ofsajd Norwegów.

53:35

Dużo niedokładnej gry z obu stron.

52:03

Nie wykorzystali tej przewagi reprezentanci Danii. Białoruś w komplecie.

50:03

Kara dla Kosticyna, dwie minuty w przewadze będą grać Duńczycy.

48:36

Uwolnienie, wznowienie pod bramką Galbraitha.

47:39

W dalszym ciągu Białoruś. Kulakov do Stepanova, ale ten pudłuje!

45:36

Kolejna bramka dla Białorusi! Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisuje się JEVGENIJ KOVVRISINA, który wykorzystuje świetne podanie Kulakova!

44:35

Dużo chaotycznej gry z obu stron w strefie neutralnej.

43:55

Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Galbraitha.

42:56

Dania w komplecie.

42:37

Uderzenie z nadgarstka Jensena, chwyta gumę Lalande.

41:14

Niesygnalizowane uderzenie Ursenko, ale refleksem popisał się Galbraith.

40:56

Szybką karę "złapał" już na początku trzeciej tercji Storm. Białoruś w przewadze.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.

W drugiej tercji "koncertowo" zagrała Białoruś. Nasi wschodni sąsiedzi zdobyli trzy bramki, w krótkim odstępie czasu i potem kontrolowali wydarzenia na tafli! Duńczycy mieli szansę na zmniejszenie strat przed końcem, ale fenomenalnie interweniował Lalande!

40:00

Druga tercja skończona.

39:57

Fenomenalna interwencja Lalande kończy drugą tercję! Bramkarz Białorusi zatrzymał krążek po uderzenie z bliskiej odległości Spellinga!

38:23

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Hardt, z najwyższym trudem broni Lalande.

38:08

Chwyta krążek Galbrath, będziemy mieli wznowienie pod bramką duńską bramką.

37:54

36:55

"Szukają" czwartej bramki Białorusini.

35:54

Kara dla Danii. Za dużo Duńczyków przebywało na tafli, dwie minuty.

35:44

Dania w komplecie. "Jednego mniej" Białoruś.

34:50

Spowodował upadek rywala Kosticyn, wykluczenie.

33:37

Kolejne wykluczenie dla Duńczyków. Tym razem na ławce kar "odpocznie" Kristensen.

33:33

Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Lalande.

32:34

31:11

Potężne uderzenie Kosticyna, ofiarnie interweniuje w defensywie Nielsen, nie ma czwartej bramki dla Białorusi.

30:35

Dwie minuty kary dla Hansena, w przewadze grać będzie Białoruś.

29:35

Rozmontowali defensywę rywali Białorusini! Z najbliższej odległości Galbratha ILYA SINKEVIĆ!

28:36

W odpowiedzi Duńczycy. Na bramkę rywali po podaniu Jansena uderzał Storm, ale broni Lalande.

27:27

Poszli "za ciosem" Białorusini! Ładna akcja drużyny zza naszej wschodniej granicy zakończona strzałem Kulakova. Jego uderzenie broni jeszcze Galbrath, ale przy dobitce JEVGENIJA KOVVRSINOVA bramkarz Danii jest już bezradny!

26:30

Białorusini wymieniają podania we własnej strefie obronnej.

25:38

24:59

Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Galbratha.

23:10

Od początku drugiej odsłony zdecydowanie zaatakowali Białorusini, którzy zdołali doprowadzić do remisu.

21:48

"Zagotowało" się pod bramką Duńczyków po raz kolejny! Jednak tym razem zdołał chwycić gumę bramkarz reprezentacji Danii!

20:44

Co nie udało się w końcówce pierwszej odsłony udaje się już w pierwszych sekundach drugiej tercji! Niefrasobliwość obrońców Danii wykorzystuje ARTUR GAVRUS, który z najbliższej odległości pokonuje Galbratha!

20:01

Druga tercja rozpoczęta.

Dania prowadzi po pierwszej tercji 1:0! Jak na razie obserwujemy bardzo spokojną grę obydwie drużyny. Szybko przewagę zdobyli Duńczycy i potrafili ją udokumentować. Końcówka należała jednak do Białorusinów, ale nie starczyło im czasu, żeby wyrównać jeszcze przed przerwą.

20:00

Pierwsza tercja skończona.

18:50

Niesygnalizowane uderzenie z nadgarstka Volkova, jednak ta próba niecelna.

18:20

Przejęli inicjatywę w końcówce Białorusini, chcą wyrównać jeszcze przed przerwą.

17:12

16:20

Mocne uderzenie z ostrego kąta Jansena, ale zdołał skutecznie interweniować Lalande.

15:12

Madsen zbyt wysoko uniósł kij, wykluczenie!

14:29

Będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Danii.

13:38

Bramka dla Danii!
Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu! Znakomite podanie Hardta do JULIANA JACOBSENA, ten nie miał problemów z pokonaniem Lalande!

12:10

Spalony reprezentacji Danii.

10:39

Chwyta gumę bramkarz Danii, będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej drużyny ze Skandynawii.

09:25

Duńczycy przejęli inicjatywę, czy zdołają udokumentować tę przewagę?

08:58

Jeszcze raz Bjorkstrand, tym razem bramkarz Białorusi chwyta krążek.

08:11

Z pozoru niegroźne uderzenie Bjorkstranda, z najwyższym trudem broni Lalande.

06:40

Kaljužnyj z okolic niebieskiej, ale broni Galbrath.

05:45

Volkov ponownie na tafli.

04:44

Dania w przewadze, ale nie wykorzystują jej "owocnie" Skandynawowie.

03:45

Pierwsza kara w tym meczu dla reprezentanta Białorusi, Volkova.

01:55

Dużo niedokładności z obu stron w tych początkowych fragmentach.

01:22

Jansen ostro zaatakował rywal przy bandzie, ale reprezentant Danii nie dostał za ten atak nawet dwuminutowej kary.

00:41

Duńczycy wymieniają podania we własnej tercji obronnej.

00:01

Dania: Galbraith (Dahm) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green (C), M. Poulsen, Spelling – Staal, A. Poulsen, Hansen

Białoruś: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Děmagin, Kitarov – Volkov

Sędziowie: Daniel Stricker (SUI), Jozef Kubuš (SVK) – Nicolas Fluri (SUI), André Schrader (GER)..
Witam Państwa! Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie, w którym Dania zmierzy się z Białorusią. Znamy już składy w jakich zagrają dziś obydwie drużyny.
Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 16.15, bądźcie z nami!
Dania nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę w turnieju jeśli chce myśleć o awansie z grupy B. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. Obie drużyny muszą położyć wszystko "na szali".
W lepszych humorach ten turniej rozpoczęli reprezentanci Białorusi. W pierwszym meczu reprezentacja zza naszej wschodniej granicy wygrała ze Słowenią 4:2. W drugim spotkaniu lepsza od Białorusinów okazała się Słowacja wygrywając 2:1.
Duńczycy jak na razie nie zaznali "smaku zwycięstwach" na Mistrzostwach Świata w Czechach. W pierwszym meczu ulegli oni Słowacji w rzutach karnych 3:4. Dzień później Dania nie zdołała strzelić nawet honorowego trafienia w spotkaniu z Finlandią, ten mecz Finowie wygrali 3:0.
W kolejnym spotkaniu grupy B MŚ Elity Dania zmierzy się z Białorusią.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.

1:5

Składy i statystyki: 14. Jacobsen (Hardt, Madsen) – 21. Gavrus, 28. Kovvrsinova (Kulakov, Stěpanov), 30. Sinkević (Kaljužnyj, Kosticyn), 46. Kovvrisina (Kulakov, Sinkević), 55. Usenko (Kitarov)