Szwajcaria – Niemcy

1:0

finał (0:0, 0:0, 1:0)

05.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praga • Grupa A • Jan Prociak (@lajfyinfo)

Po przeciętnym meczu Szwajcaria pokonała 1:0 Niemcy i jest coraz bliżej gry w fazie pucharowej Mistrzostw Świata Elity. Niemcy po raz kolejny zagrali bardzo słabo i niską porażkę zawdzięczają dobrej grze Pielmeiera. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na lajfy.com! (18:32:01)

60:00

59:20

Gra cały czas toczy się pod niemiecką bramką.

59:02

Goc po raz drugi w tym meczu wylądował na ławce kar.

59:00

Minuta do końca spotkania.

58:05

Rozpaczliwie atakują Niemcy, którzy mają coraz mniej czasu na wyrównanie.

57:45

Pielmeier odpocznie dwie minuty za podhaczenie rywala.

57:06

Niemcy wygrali wznowienie pod własną bramką.

56:25

Z dobrej strony w ofensywie pokazał się Romy, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali.

55:40

Helweci długo rozgrywają akcję.

54:42

Niemcy w komplecie. Nasi zachodni sąsiedzi mają niewiele ponad pięć minut na wyrównanie.

53:30

Mądrze bronią się Niemcy, którzy nie pozwalają rywalom podejść pod własną bramkę.

52:42

Hager na ławce kar. Niemcy w poważnych opałach.
Dzisiejsze spotkanie ogląda 10253 widzów.

52:15

Bramka dla Szwajcarii!

DENIS HOLLENSTEIN znalazł się w sytuacji sam na sam i nie zmarnował swojej szansy. Asystowali Brunner i Romy. Szwajcaria wyszła na prowadzenie!

52:00

Szwajcaria zdominowała grę i coraz mocniej atakuje. Niemcy zepchnięci do defensywy.

50:58

Spokojna interwencja Genoniego, który nie ma zbyt dużo pracy w tej tercji.

50:00

Dziesięć minut do końca spotkania i nadal bez bramek.

49:00

Ostra walka przy bandach. Żadna z drużyn nie odpuszcza.

47:08

Niemcy starają się odsunąć grę od własnej bramki, ale na razie średnio im to wychodzi.

46:52

Fiala na spalonym. Cały czas atakują Helweci.

45:28

Niezła akcja Szwajcarów, którzy w końcu mocniej zaatakowali.

44:18

Indywidualnym rajdem popisał się Fiala, który był bliski pokonania Pielmeiera.

43:33

Genoni bez problemu złapał krążek po strzale jednego z rywali.

42:39

Nieudany strzał Kohla. Krążek odbił jeden z obrońców. Spore szczęście Szwajcarów.

42:00

Helweci starają się uspokoić grę i długo rozgrywają swoją akcję.

41:24

Szwajcaria w komplecie. Niemcy kolejny raz nie potrafili wykorzystać gry w przewadze.

40:51

Niemcy na spalonym.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.
Trzecia tercja rozpocznie się o 17:48.
Nadal bez bramek w O2 Arenie. Lepsze wrażenie w drugiej tercji sprawiała Szwajcaria, ale świetnie w niemieckiej bramce spisywał się Pielmeier. Trzecia tercja zapowiada się emocjonująco.

40:00

Druga tercja skończona.

39:24

Brunner na ławce kar. Okazja dla Niemców.

39:00

Minuta do końca drugiej tercji.

38:15

Mocniej zaatakowali Helweci, którzy konsekwentnie dążą do otwarcia wyniku.

37:45

Wznowienie wygrane przez Niemców.

36:00

Spokojny fragment gry. Żadna z drużyn nie jest w stanie wypracować sobie przewagi.

34:23

Niemcy w komplecie. Na tablicy świetlnej nadal widnieje wynik bezbramkowy.

33:39

Mocno, ale niecelnie uderzył Josi. Helweci starają się wykorzystać grę w przewadze.

32:23

Goc odpocznie dwie minuty za nieprzepisowe zagranie. Okazja dla Szwajcarów.

32:21

Kapitalna interwencja Pielmeiera, który wyrasta na najjaśniejszą postać tego meczu.

31:45

Nieudany atak Niemców, którzy wydają się opadać z sił. Coraz lepiej gra Szwajcaria.

30:32

Spore zamieszanie pod niemiecką bramką po strzale Ambühla.

30:00

Połowa meczu za nami.

29:16

Wielkie szczęście Niemców. Mocno uderzył jeden ze Szwajcarów, ale krążek odbił się od bramkarza.

28:50

Sporo chaosu po obu stronach. Krążek bardzo często zmienia właściciela.

27:44

Spore zamieszanie pod bramką Genoniego.

26:40

Niemcy w komplecie. Na razie żadna z drużyn nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze.

26:30

Fiala bardzo mocno uderzył z dystansu, ale bramkarz rywali poradził sobie z jego strzałem. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Pielmeiera.

25:40

Helweci nie potrafią przebić się pod bramkę Pielmeiera. Mądrze bronią się nasi zachodni sąsiedzi.

24:40

Okazja dla Szwajcarów. Niemcy ukarani za zbyt dużą ilość zawodników na lodzie.

24:30

Atak za atak w O2 Arenie. Obie drużyny starają się mocniej co sprawia, że tempo meczu jest bardzo wysokie.

23:22

Brunner wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie potrafił pokonać Pielmeiera.

21:55

Szwajcaria w komplecie. Niemcy nie potrafili wykorzystać gry w przewadze.

21:03

Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Pielmeier, który obronił mocny strzał.

20:01

Druga tercja rozpoczęta.
Druga tercja rozpocznie się o 17:05.
Przeciętny mecz w O2 Arenie i bezbramkowy remis po pierwszej tercji. Na początku spotkania dominowali Niemcy, ale z czasem coraz lepiej zaczęła grać Szwajcaria. Oby kolejne odsłony gry przyniosły więcej emocji.

20:00

Pierwsza tercja skończona.

19:55

Zbyt wielu Szwajcarów na lodowisku. Na ławce kar usiądzie Suri.

19:00

Minuta do końca pierwszej tercji.

18:23

Nieudany atak Szwajcarów, którzy starają się z całych sił otworzyć wynik meczu.

17:41

Obie drużyny w komplecie.

17:05

Niemcy starają się oddalić grę od własnej bramki i przetrwać oblężenie rywali.

15:41

Okazja dla Szwajcarów. Na ławce kar wylądował Oppenheimer.

15:39

Niemcy wygrali wznowienie pod bramką rywali.

14:30

Niemcy mają problem z podejściem pod bramkę rywali. Szwajcaria zdominowała sytuację na lodowisku.

13:45

Mocniej zaatakowali Helweci, którzy po niemrawym początku zaczęli grać naprawdę dobrze.

12:19

Kapitalna interwencja Pielmeiera, który kolejny raz uratował swój zespół.

11:25

Fiala był bliski pokonania Pielmeiera, ale w doskonałej sytuacji spudłował.

10:45

Niecelnie uderzył Ambühl. Ożywiła się szwajcarska reprezentacja.

10:09

Na indywidualny rajd zdecydował się Josi, który w końcu stracił krążek.

09:10

Brunner znalazł się w doskonałej sytuacji, ale nie był w stanie pokonać bramkarza rywali.

08:30

Helweci szybko tracą krążek. Szwajcaria ma problem ze zbudowaniem składnej akcji.

07:11

Mocniej zaatakowali Niemcy, którzy muszą wygrać jeżeli marzą o awansie do fazy pucharowej.

06:58

Helweci na spalonym. Na razie żadna z drużyn nie zdołała sobie wypracować przewagi.

05:59

Niezły atak Szwajcarów przerwany gwizdkiem sędziego. Josi zbyt agresywnie walczył pod bramką rywali.

05:00

Z niezłej strony w ataku pokazał się Blum, który sprawia wiele problemów niemieckiej obronie.

03:57

Szwajcaria zepchnięta do defensywy. Niemcy cały czas atakują.

03:11

Köppchen mocno uderzył z dystansu, ale Genoni nie miał problemu ze skuteczną interwencją.

02:00

Niemcy bardzo długo rozgrywają akcję. Szwajcaria na razie nie potrafi wykorzystać gry w przewadze.

01:18

Szansa dla Niemców. Romy wylądował na ławce kar za podcinanie.

00:37

Bardzo rwany początek spotkania. Sędzia co chwilę przerywa grę.

00:01

Szwajcaria: Genoni (Berra) – Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossman – Hollenstein, Romy, Brunner – Ambühl, Bodenmann, Bieber – Fiala, Suri, Almond – Schappi, Trachsler, Wieser – Walker

Niemcy: Pielmeier (Endras) – Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Köppchen, Krupp – Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Rieder, Wolf, Hager – Reimer, Ehliz, Pietta – Kink, Krammer, Seidenberg

Sędziowie: Nord, Bulanov – Puolakka, Šefčík
W poprzednich Mistrzostwach lepiej wypadła Szwajcaria, która zajęła 10 miejsce. Niemcy zakończyli rozgrywki na 14 pozycji. Jak będzie tym razem przekonamy się wkrótce!
W kolejnym meczu Szwajcaria zmierzy się ze słabiutką Łotwą. Niemcy grali będą ze Szwedami.
Szwajcaria w pierwszy meczu przegrała po rzutach karnych z Austrią. W drugim meczu pokonała 3:1 Francję.
W meczu grupy A Mistrzostw Świata Elity Szwajcaria zmierzy się z Niemcami. Faworytami wydają się być Szwajcarzy, ale na tym etapie rozgrywek wszystko jest możliwe co zwiastuje ciekawy pojedynek.
Niemcy w ostatnim meczu przegrali z Kanadą aż 0:10 co musiało wpłynąć na ich morale. Wcześniej 2:1 wygrali z Francją.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:15.