Norwegia – Finlandia

0:5

finał (0:1, 0:2, 0:2)

04.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Grupa B • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Finlandia pokonuje Norwegię 5:0. W dzisiejszym spotkaniu "o klasę" lepsi byli Finowie i to oni zasłużenie cieszą się z kolejnych punktów. Norwegia odnosi trzecią porażkę i tym samym traci szansę na awans.

57:49

Dwie minuty kary dla Leo Komarova (FIN) za spowodowanie upadku rywala.

53:00

Drugi raz w tej tercji na ławkę kar wędruje Topi Jaakola (FIN).

52:11

Bramka dla Finlandii!
Idą za ciosem Finowie! JUSSI JOKINEN wykorzystuje zamieszanie pod bramką Voldena i strzela piątą bramkę dla Finlandii!

51:15

Uśpili obronę rywali Finowie! Niesygnalizowane uderzenie JYRKI JOKIPAKKA i mamy kolejne trafie dla reprezentacji Finlandii! Kompletnie nie wiedział gdzie jest krążek Volden!

42:28

Dwie minuty kary dla Topi Jaakoli (FIN), w przewadze Norwegowie.

Tercja druga była popisem skutecznej gry Finów. Dwa razy podwójnie osłabieni byli Norwegowie i dwukrotnie w tym czasie stracili bramki.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się trzecia tercja, zostańcie z nami!

34:55

Szansa Norwegów! Świetnie znalazł się przed bramką rywali Bastiansen, ale w ostatniej chwili powstrzymuje go Lindell, świetna interwencja Fina!

33:46

Na ławkę kar wysłany Janne Pesonen (FIN), za zbyt wysoko uniesiony kij.

32:41

Kontra Finlandii. "Sam na sam" z Voldenem znalazł się Antti Pihlström, ale fenomenalną interwencją popisał się bramkarze reprezentacji Norwegii, który chwyta gumę!

30:21

To się musiało tak skończyć! Podwójna przewaga Finów przynosi im kolejny raz bramkę! Z najbliższej odległości kieruje krążek do bramki rywali JOONAS KEMPPAINEN! To jego druga bramka w tej tercji!

30:01

Druga kara dla reprezentanta Norwegii w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Wykluczony Morten Ask.

29:24

Kolejna kara dla Norwegów. Na ławkę kar wysłany Niklas Roest.

28:39

Wykorzystują tę przewagę Finowie. Podwyższa wynik JOONAS KEMPPAINEN!

28:20

Wykluczony również Alexander Bonsaksen (NOR), dwóch zawodników więcej ma na tafli Finlandia.

Po pierwszej tercji prowadzi Finlandia. Po szybko strzelonej bramce Finowie cofnęli się do defensywy. Norwegowie dłużej utrzymywali się przy krążku, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką Voldena i do szatni schodzą z jedną bramką straty.

19:35

Sami Lepisto (FIN) spowodował upadek rywala i za to przewinienie zostaje wysłany na ławkę kar.

18:22

Finowie zamknięci we własnej tercji obronnej. Gra przerwana, wykluczenie dla Juuso Hietanena, Norwegia w przewadze do końca tej tercji.

12:24

W odpowiedzi Finlandia. Donskoi ładnie poszedł środkiem, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia na bramkę Voldena.

05:05

Świetne uderzenie JUSSIHO JOKINENA spod niebieskiej znajduje drogę do bramki Voldena!