0:5

finał (0:1, 0:2, 0:2)

04.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna, Ostrava • Grupa B • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za wspólnie spędzone chwile dziękuje Piotr Świeczak i zapraszam na pozostałe relacje ze sportowych aren w portalu lajfy.com! (22:26:11)

Finlandia pokonuje Norwegię 5:0. W dzisiejszym spotkaniu "o klasę" lepsi byli Finowie i to oni zasłużenie cieszą się z kolejnych punktów. Norwegia odnosi trzecią porażkę i tym samym traci szansę na awans.

60:00

59:01

Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania.

58:23

Thoresen do Olimba, ale ten uderza bardzo niecelnie.

57:49

Czas dla trenera reprezentacji Norwegii.

57:49

Dwie minuty kary dla Leo Komarova (FIN) za spowodowanie upadku rywala.

56:15

Finowie rozgrywają krążek w strefie obronnej rywali.

54:45

Spalony Norwegów.

53:33

Z niebieskiej uderzał Trygg, ale jego strzał został zablokowany.

53:00

Drugi raz w tej tercji na ławkę kar wędruje Topi Jaakola (FIN).

52:11

Bramka dla Finlandii!
Idą za ciosem Finowie! JUSSI JOKINEN wykorzystuje zamieszanie pod bramką Voldena i strzela piątą bramkę dla Finlandii!

51:15

Uśpili obronę rywali Finowie! Niesygnalizowane uderzenie JYRKI JOKIPAKKA i mamy kolejne trafie dla reprezentacji Finlandii! Kompletnie nie wiedział gdzie jest krążek Volden!

50:00

Pierwsza część trzeciej tercji upłynęła pod znakiem bardzo chaotycznej gry obydwu drużyn. Ani Norwegia, ani Finlandia nie zdołały zagrozić bramce rywali.

48:50

Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finów.

47:44

Z prawej strony Jaakola, ale zdołał złapać gumę Volden.

46:12

Anssi Salmela zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta, z najwyższym trudem interweniuje Volden.

44:28

Finlandia w komplecie.

42:45

Thoresen uderza z okolic niebieskiej, chwyta gumę Rinne. Będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finów.

42:28

Dwie minuty kary dla Topi Jaakoli (FIN), w przewadze Norwegowie.

41:05

Dobrze zapowiadała się akcja Norwegów prawą stroną, ale stracił równowagę Rosseli Olsen i krążek przejęli rywale.

40:01

Trzecia tercja rozpoczęta.

Tercja druga była popisem skutecznej gry Finów. Dwa razy podwójnie osłabieni byli Norwegowie i dwukrotnie w tym czasie stracili bramki.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się trzecia tercja, zostańcie z nami!

40:00

Druga tercja skończona.

39:40

Rinne chwyta krążek po uderzenieu Forsberga i jeszcze przed przerwą będziemy mieli wznowienie w strefie obronnej Finlandii.

38:10

Na uderzenie z okolic niebieskiej zdecydował się Pihlström, ale jego próba niecelna.

36:35

W odpowiedzi uderzał Jokinen, ale łapie krążek Volden.

34:55

Szansa Norwegów! Świetnie znalazł się przed bramką rywali Bastiansen, ale w ostatniej chwili powstrzymuje go Lindell, świetna interwencja Fina!

33:46

Na ławkę kar wysłany Janne Pesonen (FIN), za zbyt wysoko uniesiony kij.

32:41

Kontra Finlandii. "Sam na sam" z Voldenem znalazł się Antti Pihlström, ale fenomenalną interwencją popisał się bramkarze reprezentacji Norwegii, który chwyta gumę!

31:24

Norwegia w komplecie.

30:21

To się musiało tak skończyć! Podwójna przewaga Finów przynosi im kolejny raz bramkę! Z najbliższej odległości kieruje krążek do bramki rywali JOONAS KEMPPAINEN! To jego druga bramka w tej tercji!

30:01

Druga kara dla reprezentanta Norwegii w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Wykluczony Morten Ask.

29:24

Kolejna kara dla Norwegów. Na ławkę kar wysłany Niklas Roest.

28:39

Wykorzystują tę przewagę Finowie. Podwyższa wynik JOONAS KEMPPAINEN!

28:20

Wykluczony również Alexander Bonsaksen (NOR), dwóch zawodników więcej ma na tafli Finlandia.

27:14

Niewiele strzałów finów na bramkę Voldena, choć grają oni w przewadze.

26:41

W przewadze będą grać Finowie. Dwie minuty kary dla Patricka Thoresena.

26:02

Na uderzenie z okolicy niebieskiej decyduje się Kontiola, chwyta gumę Volden.

25:30

25:04

Kolejne wznowienie pod fińską bramką.

24:38

Dużo niedokładnej gry z obu stron.

23:40

Wstrzelenie krążka pod bramkę Rinne, ale uprzedził rywala Lepisto.

22:45

Uwolnienie, będziemy mieli wznowienie pod bramką Rinne.

21:40

Finowie już w pełnym składzie. Wrócił na taflę Lepisto.

20:01

Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji prowadzi Finlandia. Po szybko strzelonej bramce Finowie cofnęli się do defensywy. Norwegowie dłużej utrzymywali się przy krążku, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką Voldena i do szatni schodzą z jedną bramką straty.

20:00

Pierwsza tercja skończona.

19:35

Sami Lepisto (FIN) spowodował upadek rywala i za to przewinienie zostaje wysłany na ławkę kar.

19:20

Wybijają krążek Finowie poza własną tercję.

18:22

Finowie zamknięci we własnej tercji obronnej. Gra przerwana, wykluczenie dla Juuso Hietanena, Norwegia w przewadze do końca tej tercji.

17:52

Szybka kontra Finów. Uderzał Aaltonen, chwyta gumę Volden.

17:10

Norwegowie próbują jeszcze przed końcem wyrównać, ale dobrze broni się Finlandia.

16:00

Świetna szansa Nyni Sameli, ale Fin przestrzelił z najbliższej odległości.

15:41

Przejmują ponownie inicjatywę reprezentanci Finlandii.

14:02

Mantyla przed bramkę rywali, chwyta gumę Volden.

12:51

Wydawało się, że kontrę będą mogli wyprowadzić Finowie, ale w ostatniej chwili interweniuje we własnej tercji obronnej jeden z Norwegów.

12:24

W odpowiedzi Finlandia. Donskoi ładnie poszedł środkiem, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia na bramkę Voldena.

11:40

Uwolnienie, będziemy mieli wznowie w strefie obronnej Finów.

10:54

W dalszym ciągu Norwegowie. Tym razem szczęścia "szukał" Thoresen, ale jego próba niecelna.

10:15

Potężne uderzenie Trettenesa, ale skutecznie po raz kolejny Rinne.

08:50

Wchodzi kolejna "piątka" w drużynie Norwegii.

07:20

Ruszyli do odrabiania strat Norwegowie. Strzał Bonsaksena, chwyta krążek Rinne.

06:52

Norwegowie w komplecie.

05:05

Świetne uderzenie JUSSIHO JOKINENA spod niebieskiej znajduje drogę do bramki Voldena!

04:52

Pierwsza kara w tym meczu. Na ławkę kar wysłany Bonsaksen, Finowie w przewadze.

04:32

Wznowienie w tercji obronnej Norwegów.

04:20

Jak na razie dokładniej rozgrywają krążek Finowie, dużo błędów reprezentantów Finlandii.

03:10

Uderzenie z okolic niebieskiej Trygga, chwyta krążek Rinne.

02:08

Przetrzymali pierwszy atak rywali Norwegowie, teraz oni atakują.

01:14

Od początku zdecydowanie zaatakowali reprezentanci Finlandii.

00:30

Finowie rozgrywają krążek pod własną bramką.

00:01

Norwegia: Volden (Haugen) – Nørstebø, Holøs, Tollefsen, Trygg, Sørvik, Bonsaksen, Ødegaard – M. Olimb, Thoresen, Ask – Rosseli Olsen, K. Olimb, Martinsen – Forsberg, Bastiansen, Trettenes – Dahlstrøm, Roest, Røymark – Stene

Finlandia: Rinne (Engren) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, Jokinen, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström – Pesonen, Kemppainen, Komarov

Sędziowie: Mayer, Björk – Dahmen, Lederer.
Jedno jest pewne, w tym meczu emocji nie zabraknie. Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek naszej relacji kilka minut przed 20.15, bądźcie z nami!
Finlandia po dwóch meczach zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy B. Norwegia bez dorobku punktowego jest na ostatniej pozycji.
Przegraną w pierwszym meczu na MŚ zanotowali również Finowie. W niedzielnym meczu z Danią Finlandia już zaprezentowała się o wiele lepiej wygrywając 3:0.
Norwegia bardzo źle "weszła" w turniej. Dwie porażki to na pewno nie jest to na co liczyli wszyscy kibice reprezentacji Norwegii. W sobotę Norwegia przegrała z USA 1:2, a dzień wcześniej Norwegowie nie dali rady "Sbornej", przegrali ten mecz 2:6.
W trzeciej kolejce rozgrywek na MŚ Norwegia zmierzy się z Finlandią.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.

0:5

Składy i statystyki: 6. Jokinen (Lindel, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov)

Sędziowie: Mayer, Björk – Dahmen, Lederer