8:9

finał (1:5)

03.05.2015, 18:00 • Hala MOSRiR przy Twardowskiego

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, oby równie wielkie jak tym razem futsalowe emocje z lajfy.com. (19:40:26)
GAF Jasna Gliwice wybuchnął radością i żywiołowo świętuje utrzymanie w Futsal Ekstraklasie po spotkaniu, które zawodnicy tego klubu zapamiętają na długie lata. Tak dramatyczne widowiska nie zdarzają się często nawet w tak dynamicznym i nieprzewidywalnym sporcie jak futsal. Nie sposób racjonalnie podsumować wszystkie zwroty akcji, kluczowe momenty i sytuacje stykowe, jakie przeżywali kibice przez ostatnie półtorej godziny przy Twardowskiego. Skoncentrujmy się więc nie na przyczynach, przebiegu meczu, a na skutkach. Przed Pogonią 04 Szczecin trudne czasy. Drużyna nie wykaraskała się z miejsca spadkowego i żegna się z Futsal Ekstraklasą. Zawalczyła jak mogła, przeprowadziła cudowny pościg do stanu 8:8. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie Ficka. Ten zawodnik został bohaterem dzięki trafieniu na 9:8 w ostatniej minucie. Od tego momentu zwariowanego pojedynku GAF Jasna Gliwice był pewny triumfu w Szczecinie.

40:00

39:34

Gol dla GAF-u Jasna!
DAMIAN FICEK cudownie bronił w tym spotkaniu, a w końcówce zdobył decydującego gola. Przejął futbolówkę na połowie Pogoni 04 i strzałem do pozostawionej bez opieki bramki pozamiatał na parkiecie na mniej niż pół minuty przed ostatnią syreną!

39:20

Gol dla Pogoni!
Trudno racjonalnie opisać szalone wydarzenia na parkiecie hali przy Twardowskiego. To już 16 trafienie w te popołudnie. ARTUR JURCZAK doprowadził do remisu po osiem. Obie drużyny mają 40 sekund szans na zwycięstwo. Potężny hałas na trybunach!

38:44

ARTUR JURCZAK w potwornym zamieszaniu wepchnął piłkę do bramki Widucha i przywrócił resztki nadziei na trybunach, że uda się obronić Futsal Ekstraklasę dla Szczecina. Nieco ponad minuta na odrabianie strat przed Pogonią 04!

37:48

TOMASZ LUTECKI odpowiedział na nieskuteczny strzał Łukasza Tubackiego po przeciwnej stronie boiska i szał radości w obozie gliwiczan, którzy wrócili w tym momencie z dalekiej podróży!

36:30

Widuch wyciągnął się fantastycznie, popisał gibkością ciała i obronił zmierzające w samo okienko uderzenie Kubika. Znakomita interwencja, która może okazać się kluczowa dla losów futsalowego spektaklu.

36:02

ŁUKASZ TUBACKI wkopał do bramki odbitą przez Widucha piłkę i kibice obejrzeli trzynastego gola w niedzielne popołudnie. Niesamowite, to nie zdarza się często nawet w tak nieprzewidywalnym sporcie jak futsal!

35:38

Shamotii przegrał pojedynek sam na sam z Widuchem, który mimo straty pięciu goli pracuje na bardzo wysoką notę między słupkami. Na dodatek trafił przecież także do bramki Pogoni 04.

35:13

Sędzia pokazał żółtą kartkę Bugańskiemu. Pomogły apele rezerwowych zawodników GAF-u Jasna Gliwice, którym wybitnie nie spodobało się agresywne wejście zawodnika z numerem "3" na koszulce.

34:56

MICHAŁ WIDUCH obronił płaskie uderzenie Kubika i błyskawicznie wykopał piłkę przez całą długość boiska do opuszczonej akurat bramki Pogoni 04 Szczecin!

34:15

Parno, duszno, gorąco – niesamowicie trudne warunki w końcówce spotkania przy Twardowskiego. Która drużyna to wytrzyma psychicznie oraz kondycyjnie i będzie fetować w Szczecinie utrzymanie w Futsal Ekstraklasie?

33:26

OLEKSANDR SHAMOTII zaskoczył Widucha płaskim strzałem z ostrego kąta. Hat-trick Ukraińca i głośny doping z trybun niesie Pogoń 04 do zdobycia upragnionego, wyrównującego gola! Futsalowy rollercoaster staje się faktem, choć wydawało się to niemożliwe.

33:15

A teraz fantastycznie zachował się Mizgajski, który sprytnie zostawił nogę, nie dał się oszukać prostym zwodem i zablokował strzał Mateusza Geperta.

32:41

Świetnie zachował się przed momentem Ficek w obronie. Nie pierwszy raz przyjął na ciało uderzenie z prawego sektora boiska. To mogą być arcyważne interwencje, które zdecydują o końcowym sukcesie albo niepowodzeniu.

31:43

ARTUR JURCZAK zdobył czwartego gola dla Pogoni 04 Szczecin z bliska po przyspieszonym rozegraniu po obwodzie pola karnego. Jeszcze jest nadzieja dla zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego, ale GAF Jasna gra z każdą minutą coraz bardziej ofiarnie!

31:28

Złe podanie w kierunku Kubika. Od niedawna kapitan Pogoni 04 Szczecin wścieka się na partnerów, a jak wiadomo nie od dziś: nerwy i pośpiech są złymi doradcami.

30:37

Pozostaje na parkiecie Kubrak, choć wołali go niestrudzenie rezerwowi. Małe zamieszanie, które zdecydowanie pasuje będącym na prowadzeniu futsalistom GAF-u Jasna Gliwice.

30:37

Żebrowski zaprosił swoich podopiecznych w pobliże ławki rezerwowych. Prawdopodobnie zdecyduje się za moment na wariant z wycofaniem bramkarza, bo nie ma już czasu na kalkulowanie.

30:03

Ostatie 10 minut nadziei dla zawodników Pogoni 04 Szczecin. Pewne utrzymanie w Futsal Ekstraklasie trzymają aktualnie w swoich dłoniach rywale. Podobnie jak w pierwszej połowie wolno się rozkręcali, ale w końcu złapali rytm.

29:19

Nerwowo robi przy Twardowskiego. Zaraz zaczną fruwać przedmioty z ławki rezerwowych Pogoni 04. Co zrozumiałe nieco spokojniejsi są w swoich reakcjach przyjezdni.

28:31

PRZEMYSŁAW DEWUCKI marnował uparcie swoje sytuacje podbramkowe, aż w końcu teraz nie mógł się pomylić. Błyskawiczna akcja złożona z kilku podań i doświadczonemu graczowi pozostało dopełnić formalności z odległości mniejszej niż pół metra!

27:52

Bugański poszedł ofiarnie wślizgiem i nieomal zdobył prawdziwego, a nie malowanego gola kontaktowego. Minimalne pudło i nie będziemy cytować, jakie słowo wykrzyknęli przez momentem kibice.

27:18

Już lepiej radzą sobie futsaliści w niebieskich strojach. Ewidentnie początki połów mają do poprawki przed następnym sezonem, który prawdopodobnie rozegrają w Futsal Ekstraklasie.

26:40

Pobudka GAF-u Jasna Gliwice i Dominik Kubrak musiał bronić na linii płaski strzał z dystansu kapitana. Natychmiast próbowali skontrować gracze Żebrowskiego, ale tym razem musieli obejść się smakiem gola.

26:25

Autor dwóch prawidłowych goli, Oleksandr Shamotii nabawił się urazu. Po chwili konsultacji z fizjoterapeutami Pogoni 04 Szczecin zamierza kontynuować grę w tym meczu.

26:00

Mniej niż kwadrans do końca. Obrona Częstochowy, a raczej Obrona Gliwic po jednej ze stron boiska. Kubrak nudzi się przeokrutnie po przerwie. Choć warto pamiętać, że także początek pierwszej połowy meczu należał do Pogoni 04, po czym inicjatywę przejęli przeciwnicy.

25:54

MICHAŁ KUBIK wreszcie wstrzelił się z dystansu w sam narożnik bramki Widucha, gdy rywale grali już w pełnym składzie! 3:5 i natychmiast o przerwę poprosił trener GAF-u Jasna Gliwice.

25:18

Nieprawdopodobne! Sharovara miał przed sobą pustą bramkę po wreszcie skutecznym rozegraniu Pogoni 04, ale na linii interweniował jeden z zawodników. Potworne zamieszanie, a bohaterem w tej sytuacji prawdopodobnie Ficek!

24:17

Karnie i ofiarnie bronią gracze z Gliwic, a gospodarze nie mogą znaleźć luki w ich formacji obronnej. W końcu strzelił dość rozpaczliwie Gepert, ale cudownie obronił Widuch!

23:51

Dramaturgia meczu rośnie z każdą minutą. Jeśli teraz Pogoń 04 Szczecin ukoronuje swoje intensywne ataki trafieniem, może być jeszcze szalenie interesująco w stolicy Pomorza Zachodniego.

23:34

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za bezmyślne przewinienie dla Diemisheva. Pogoń 04 pogra teraz trochę z przewagą zawodnika w polu. Czy to wykorzysta?

23:23

Gepert, a po chwili poprawił Tubacki. Nabrali nieco wiatru w żagle Portowcy po zdobyciu drugiego gola. Trudno go nazwać kontaktowym, ale na pewno dodał pewności siebie chłopakom trenera Łukasza Żebrowskiego.

22:33

Drugie w niedzielnym meczu prawidłowe trafienie OLEKSANDRA SHAMOTIIA. Ukrainiec nawinął przeciwnika dwukrotnie, po czym znalazł miejsce i ze stoickim spokojem ulokował piłkę w narożniku bramki gości!

22:19

Dotychczas mało widoczny na parkiecie Maćkiewicz huknął z rzutu wolnego wprost w wysuniętą nogę defensora. Zmarnowana szansa w mało rozsądny sposób.

21:53

Dla odmiany Kubik. To bez wątpienia vis-a-vis Dewuckiego w obozie Pogoni 04 Szczecin. Reprezentant Polski ma jednak totalnie rozregulowany celownik.

21:15

Pięknie przyjął piłkę Ficek na połowie przeciwnika i odegrał do Dewuckiego. Ten ostatni zaplątał się w próbie dryblingu z dwoma zawodnikami w granatowo-bordowym stroju przy sobie.

20:40

Kubik mógł zwielokrotnić pokłady ambicji w swoim zespole, wybiegł sam na sam z Widuchem i huknął nieczysto oraz płasko obok bramki GAF-u Jasna Gliwice.

20:18

Sharovara przejął bezpańską piłkę w środku pola, ale nie wybrał dobrego wariantu na rozegranie akcji ofensywnej. Piłka dla GAF-u Jasna Gliwice.

21

Wracają zawodnicy na parkiet po rozmowach ze szkoleniowcami. Mobilizują się wzajemnie przy ławkach rezerwowych. Czas na 20 minut, które zdecyduje o spadku albo utrzymaniu Pogoni 04 Szczecin.
Załamani szczecinianie nie mają nawet ochoty udać się na przerwę do szatni. To jest prawdziwy pogrom do przerwy. Kto by przypuszczał po początkowych minutach, że tak się to wszystko potoczy? Pogoń 04 Szczecin wyszła na prowadzenie i kontrolowała wydarzenia. Było jednak jasne, ze nie mogą grać tak intensywnie przez 20 minut. W końcu gliwiczanie poukładali swoje poczynania. Najpierw gra się wyrównała, a następnie GAF Jasna zaczął królować na parkiecie. Znakomite kontrataki, doza szczęścia, rozsądna gra w obronie i teraz mogą obmyślać plan, jak obronić aż czterobramkową przewagę. Czy wydarzy się jakiś futsalowy cud, czy przyjezdni spokojnie dowiozą swój doskonały wynik i utrzymanie do końcowej syreny?

20:00

19:57

Trzy sekundy do końca pierwszej części spotkania w Szczecinie. Trener gości poprosił jeszcze o przerwę, by obmyślić ze swoimi zawodnikami plan na ostatnią akcję przed zejściem o szatni.

19:13

DAMIAN FICEK sfinalizował błyskawiczny kontratak po niepotrzebnej stracie Pogoni 04 w środku pola. Trójkowa akcja zakończona strzałem z bliska i jest nieomal "po herbacie" przy Twardowskiego!

18:52

W ataku oczywiście Portowcy, ale zabierają się teraz do niego jak przysłowiowy pies do jeża. Konkretniejsze są kontry przyjezdnych. Więcej w nich jakości i jakiegoś takiego elementu zaskoczenia.

18:17

DENIS DIEMISHEV zdobył czwartego gola i szał radości kibiców GAF-u Jasna Gliwice! Dostawił stopę do płaskiego wstrzelenia Rybitwy z prawej strony boiska! Gliwiczanie o krok od zapewnienia sobie utrzymania w Futsal Ekstraklasie.

17:34

Kubik chciał odpowiedzieć, po chwili Tubacki. Tymczasem Widuch zaczarował własną bramkę, choć oba uderzenia zostały oddane z naprawdę niewielkiej odległości. Coraz mniej komfortowa robi się sytuacja szczecinian...

16:48

Przepiękne trafienie TOMASZA LUTECKIEGO! Dwa gole przewagi gliwiczan po uderzeniu z dystansu w samo okienko bramki Pogoni 04. Kubrak nawet nie pozorował interwencji!

16:11

Ponownie Dewucki, tym razem celnie, ale nadział się na interwencję Kubraka między słupkami. Tymczasem Pogoń 04 Szczecin złapała nieoczekiwanie piąte przewinienie i musi mieć się na baczności w ostatnich minutach przed przerwą.

15:44

Shamotii mógł strzelić swojego drugiego dziś gola do właściwej bramki. Ukrainiec zderzył się w sytuacji sam na sam z Widuchem, ale przy okazji nie trącił futbolówki skutecznie do bramki.

15:37

Źle przymierzył Dewucki z półdystansu i musiał karnie wracać na własną połowę, ponieważ Pogoń 04 błyskawicznie przystąpiła do budowania własnego ataku.

15:03

Duże napięcie, wysoki poziom emocji i sporo dobrego futsalu w Szczecinie. Na razie Pogoń 04 przegrywa bój o utrzymanie, ale jeszcze ponad połowa meczu na odrobienie strat. Wiele się tu może wydarzyć i zapewne wydarzy.

14:28

Nieprawdopodobne szczęście zespołu Żebrowskiego. Śmiałkowski rozegrał dwójkowy kontratak z Diemishevem, a ten drugi nie trafił czysto w piłkę, gdy miał ją po prostu skierować do pustej już bramki Kubraka. Przerosło go to z pozoru banalne zadanie.

14:13

Pautiak po profesorsku zatrzymał Jurczaka w bocznym sektorze boiska. Po takiej interwencji na własnej hali usłyszałby zdecydowanie więcej braw.

13:54

Łukasz Żebrowski poprosił o przerwę na żądanie, by obmyślić z podopiecznymi plan na ostatnie minuty przed przerwą. Mają do pogadania po ostatnich wydarzeniach piłkarze Pogoni 04 Szczecin.

13:35

Wycofanie z rzutu rożnego w kierunku osamotnionego Śmiałkowskiego. Nie było po zrealizowaniu tej koncepcji nawet próby uderzenia w kierunku Dominika Kubraka.

12:57

Bardzo brzydki wślizg zaprezentował publiczności Pan Diemishev i decyzja sędziego nie mogła być inna. Żółta kartka.

12:30

Szybko mija czas na hali w Szczecinie. Drużyny błyskawicznie wznawiają grę, sporo dzieje się pod obiema bramkami w tym fragmencie meczu.

11:54

Tubacki zmienił stronę boiska i zasygnalizował zagranie ręką. Sędziowie musieli skonsultować się, by przyznać Portowcom stały fragment, z którego i tak nie nie wynikło.

11:40

Zerknijmy na tablicę, a tam po trzy faule z obu stron, czyli jeszcze stosunkowo daleko od limitu aktorzy widowiska.

11:15

Mocno pokrzykuje Widuch i mobilizuje partnerów z pola. "Walka, walka" – krótko i stanowczo instruuje bramkarz GAF-u Jasna.

10:48

Dwa uderzenia Tubackiego zablokowane i piłka ponownie musi pokrążyć po obwodzie pole karnego gości.

10:01

Aktywne lewe skrzydło u gości i ponownie musiał interweniować po uderzeniu z dystansu Kubrak. Początkowo więcej pracy ma jego vis-a-vis, ale obecnie ostrzeliwany jest golkiper Pogoni 04.

09:35

Krótki drybling, balans ciała i mocne, choć niecelne uderzenie Rybitwy, czyli autora pierwszego gola dla gliwiczan. Są na trybunach kibice GAF-u Jasna.

08:52

Gra w środku pola. Portowcy chcą wrócić do tego co było dobre na początku spotkania, ale teraz przewaga psychologiczna po stronie zawodników w niebieskich strojach.

08:03

Sporo dzieje się na parkiecie. Pogoń 04 jak bokser trafiony mocnymi ciosami chwieje się, natomiast przyjezdni z każdą minutą pokazują coraz ciekawszy futsal.

06:59

GAF Jasna Gliwice na prowadzeniu! Ależ zabójcza minuta zespołu ze Śląska. Po płaskim wstrzeleniu z rzutu wolnego najbliżej piłki był Diemishev, ale oficjalnie gol został zapisany jako samobójczy OLEKSANDRA SHAMOTIIA.

06:23

DAMIAN RYBITWA strzelił na 1:1 w sytuacji sam na sam z Kubrakiem. Wydawało się, że po wślizgu Żebrowskiego sytuacja pod bramką jest wyjaśniona, ale Portowcy popełnili błąd w wyprowadzeniu piłki, dzięki czemu Rybitwa mógł stoczyć zwycięski pojedynek z bramkarzem!

05:30

Wyrównała się gra. Tak jakby przyjezdni mieli problem z zaaklimatyzowaniem się w Szczecinie, ale z czasem poukładali swoje poczynania. Pogoń 04 też nie jest w stanie grać na takim poziomie intensywności całe spotkanie.

04:55

Gepert ominął przeciwnika w bocznym sektorze boiska i mocno bił piłkę wszerz bramki. Tubacki poszedł za wcześnie i został złapany na wykroku, przez co nie wkopał jej do bramki Widucha.

04:27

Premierowa, niebezpieczna szarża zespołu z Gliwic i interwencją na przedpolu musiał zaimponować publiczności Kubrak.

04:05

Zły cross w kierunku Mizgajskiego i drużyna ze Szczecina spokojnie wznowiła grę w okolicach własnego pola karnego.

03:40

Zdunek próbuje pobudzić partnerów do ataku, ale na razie to wszystko na nic. Gepert odpowiedział bombą z dystansu, po której z trudem interweniował Widuch.

02:49

Gliwiczanie pierwszy raz w dłuższym ataku pozycyjnym, ale na czas wmieszali się we wszystko Jurczak z Shamotiim.

02:15

Chwila przerwy w Szczecinie. Kubrak potrzebował pomocy ławki rezerwowych, ponieważ miał małą awarię getrów.

02:09

Kubik za wysoko podniósł nogę atakując przeciwnika i dotychczas po faulu na koncie obu drużyn.

01:25

Gliwiczanie jeszcze nie zaatakowali gospodarzy. Tymczasem Kubik huknął w kierunku bramki GAF-u i Widuch z trudem odbił to uderzenie.

00:42

OLEKSANDR SHAMOTII błyskawicznie otworzył wynik meczu z GAF-em Jasna Gliwice płaskim strzałem. Teraz powinno grać się łatwiej zawodnikom w granatowo-bordowych strojach!

00:27

Naładowani energią gospodarze podeszli wysokim pressingiem pod Dewuckiego, który nieomal zaliczył fatalną w skutkach stratę.

00:20

Portowcy na granatowo-bordowo, natomiast przyjezdni w jednolitych niebieskich strojach.

1

Część artystyczna poprzedza mecz, choć szczerze mówiąc licznie zebrana publiczność oczekuje najwięcej artyzmu od zawodników Łukasza Żebrowskiego. A najlepiej od obu drużyn, by widowisko było ekscytujące.
Futsaliści ostrzeliwują bramkarzy. Niebawem udadzą się na ostatnie konsultacje i mobilizację do szatni. Kwadrans do meczu!
Zapełniają się trybuny przy Twardowskiego. Dziś to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie sportowe w stolicy Pomorza Zachodniego.
Pogoń 04 Szczecin wraca na halę, którą doskonale zna i która pamięta jej największe sukcesy. Warto przypomnieć specyfikę tego archaicznego obiektu przy Twardowskiego. Praktycznie pozbawiony okien, niewielki. Temperatura oraz wilgotność powietrza w środku jest potężna. To wszystko może mieć wpływ na rywalizację.
O 18 początek rywalizacji na parkietach Futsal Ekstraklasy. W stolicy Pomorza Zachodniego trwa intensywna rozgrzewka obu drużyn przed arcyważnym pojedynkiem.

Pogoń 04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Jasna Gliwice: Widuch, Wójcik – Zdunek, Lutecki, Pautiak, Habor, Mizgajski, Śmiałkowski, Diemishev, Dewucki, Kiełpiński, Ficek, Widuch, Rybitwa.

Sędziowie: Orliński, Grabowski – Zbaracki.
Zapraszamy na relację na żywo ze starcia drużyn broniących się przed spadkiem z Futsal Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.
Pogoń 04 Szczecin to ustępujący wicemistrz Polski, dla którego dobiegający końca sezon był pasmem niepowodzeń. Jedyne, co jeszcze może, a wręcz powinien zrobić, to uratować się przed spadkiem, czyli minimum zakwalifikować się do barażów. Potrzebuje do tego zwycięstwa z GAF-Jasną Gliwice wywalczonego w jakikolwiek sposób. Nawet rzutem na taśmę tak, jak to było przed tygodniem z Euromasterem Chrobrym Głogów.
Sytuacja na dole tabeli Futsal Ekstraklasy jest skomplikowana. W walkę o utrzymanie zaangażowane poza Portowcami i gliwiczanami są drużyny: Red Devils Chojnice, Gwiazda Ruda Śląska i AZS UŚ Katowice. W niedzielę wszystkie mecze zostaną rozegrane równocześnie, wariantów jest wiele, więc sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie.
GAF-Jasna Gliwice znalazł się w specyficznej sytuacji. Przed poprzednią kolejką miał jeszcze teoretycznie szansę na awans do czwórki, a teraz musi postarać się o utrzymanie. Różnice w tabeli były bowiem i są minimalne. Pozbawiona najlepszego strzelca Marcina Kiełpińskiego drużyna przegrała ostatnio 3:4 z Rekordem Bielsko-Biała po emocjonującym, acz nieszczęśliwym dla niej meczu.

8:9

finał (1:5)

Gole: 1. Shamotii, 23. Shamotii, 26. Kubik, 32. Jurczak, 34. Shamotii, 37. Tubacki, 39. Jurczak, 40. Jurczak – 7. Rybitwa, 7. Shamotii (sam.), 17. Lutecki, 19. Diemishev, 20. Ficek, 29. Dewucki, 35. Widuch, 38. Lutecki, 40. Ficek

Kartki:   36. Bugański (SZC) – 13. Diemishev (GLI)   24. Diemishev (GLI)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Omega Gliwice: Widuch, Wójcik – Zdunek, Lutecki, Pautiak, Habor, Mizgajski, Śmiałkowski, Diemishev, Dewucki, Kiełpiński, Ficek, Widuch, Rybitwa.