8:9

finał (1:5)

03.05.2015, 18:00 • Hala MOSRiR przy Twardowskiego

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, oby równie wielkie jak tym razem futsalowe emocje z lajfy.com. (19:40:26)
GAF Jasna Gliwice wybuchnął radością i żywiołowo świętuje utrzymanie w Futsal Ekstraklasie po spotkaniu, które zawodnicy tego klubu zapamiętają na długie lata. Tak dramatyczne widowiska nie zdarzają się często nawet w tak dynamicznym i nieprzewidywalnym sporcie jak futsal. Nie sposób racjonalnie podsumować wszystkie zwroty akcji, kluczowe momenty i sytuacje stykowe, jakie przeżywali kibice przez ostatnie półtorej godziny przy Twardowskiego. Skoncentrujmy się więc nie na przyczynach, przebiegu meczu, a na skutkach. Przed Pogonią 04 Szczecin trudne czasy. Drużyna nie wykaraskała się z miejsca spadkowego i żegna się z Futsal Ekstraklasą. Zawalczyła jak mogła, przeprowadziła cudowny pościg do stanu 8:8. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie Ficka. Ten zawodnik został bohaterem dzięki trafieniu na 9:8 w ostatniej minucie. Od tego momentu zwariowanego pojedynku GAF Jasna Gliwice był pewny triumfu w Szczecinie.

40:00

39:34

Gol dla GAF-u Jasna!
DAMIAN FICEK cudownie bronił w tym spotkaniu, a w końcówce zdobył decydującego gola. Przejął futbolówkę na połowie Pogoni 04 i strzałem do pozostawionej bez opieki bramki pozamiatał na parkiecie na mniej niż pół minuty przed ostatnią syreną!

39:20

Gol dla Pogoni!
Trudno racjonalnie opisać szalone wydarzenia na parkiecie hali przy Twardowskiego. To już 16 trafienie w te popołudnie. ARTUR JURCZAK doprowadził do remisu po osiem. Obie drużyny mają 40 sekund szans na zwycięstwo. Potężny hałas na trybunach!

38:44

ARTUR JURCZAK w potwornym zamieszaniu wepchnął piłkę do bramki Widucha i przywrócił resztki nadziei na trybunach, że uda się obronić Futsal Ekstraklasę dla Szczecina. Nieco ponad minuta na odrabianie strat przed Pogonią 04!

37:48

TOMASZ LUTECKI odpowiedział na nieskuteczny strzał Łukasza Tubackiego po przeciwnej stronie boiska i szał radości w obozie gliwiczan, którzy wrócili w tym momencie z dalekiej podróży!

36:30

Widuch wyciągnął się fantastycznie, popisał gibkością ciała i obronił zmierzające w samo okienko uderzenie Kubika. Znakomita interwencja, która może okazać się kluczowa dla losów futsalowego spektaklu.

36:02

ŁUKASZ TUBACKI wkopał do bramki odbitą przez Widucha piłkę i kibice obejrzeli trzynastego gola w niedzielne popołudnie. Niesamowite, to nie zdarza się często nawet w tak nieprzewidywalnym sporcie jak futsal!

35:38

Shamotii przegrał pojedynek sam na sam z Widuchem, który mimo straty pięciu goli pracuje na bardzo wysoką notę między słupkami. Na dodatek trafił przecież także do bramki Pogoni 04.

35:13

Sędzia pokazał żółtą kartkę Bugańskiemu. Pomogły apele rezerwowych zawodników GAF-u Jasna Gliwice, którym wybitnie nie spodobało się agresywne wejście zawodnika z numerem "3" na koszulce.

34:56

MICHAŁ WIDUCH obronił płaskie uderzenie Kubika i błyskawicznie wykopał piłkę przez całą długość boiska do opuszczonej akurat bramki Pogoni 04 Szczecin!

34:15

Parno, duszno, gorąco – niesamowicie trudne warunki w końcówce spotkania przy Twardowskiego. Która drużyna to wytrzyma psychicznie oraz kondycyjnie i będzie fetować w Szczecinie utrzymanie w Futsal Ekstraklasie?

33:26

OLEKSANDR SHAMOTII zaskoczył Widucha płaskim strzałem z ostrego kąta. Hat-trick Ukraińca i głośny doping z trybun niesie Pogoń 04 do zdobycia upragnionego, wyrównującego gola! Futsalowy rollercoaster staje się faktem, choć wydawało się to niemożliwe.

33:15

A teraz fantastycznie zachował się Mizgajski, który sprytnie zostawił nogę, nie dał się oszukać prostym zwodem i zablokował strzał Mateusza Geperta.

32:41

Świetnie zachował się przed momentem Ficek w obronie. Nie pierwszy raz przyjął na ciało uderzenie z prawego sektora boiska. To mogą być arcyważne interwencje, które zdecydują o końcowym sukcesie albo niepowodzeniu.

31:43

ARTUR JURCZAK zdobył czwartego gola dla Pogoni 04 Szczecin z bliska po przyspieszonym rozegraniu po obwodzie pola karnego. Jeszcze jest nadzieja dla zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego, ale GAF Jasna gra z każdą minutą coraz bardziej ofiarnie!

31:28

Złe podanie w kierunku Kubika. Od niedawna kapitan Pogoni 04 Szczecin wścieka się na partnerów, a jak wiadomo nie od dziś: nerwy i pośpiech są złymi doradcami.

30:37

Pozostaje na parkiecie Kubrak, choć wołali go niestrudzenie rezerwowi. Małe zamieszanie, które zdecydowanie pasuje będącym na prowadzeniu futsalistom GAF-u Jasna Gliwice.

8:9

finał (1:5)

Gole: 1. Shamotii, 23. Shamotii, 26. Kubik, 32. Jurczak, 34. Shamotii, 37. Tubacki, 39. Jurczak, 40. Jurczak – 7. Rybitwa, 7. Shamotii (sam.), 17. Lutecki, 19. Diemishev, 20. Ficek, 29. Dewucki, 35. Widuch, 38. Lutecki, 40. Ficek

Kartki:   36. Bugański (SZC) – 13. Diemishev (GLI)   24. Diemishev (GLI)

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider, Kubrak – Bugański, Tubacki, Krzymiński, Żebrowski, Gepert, Sharovara, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Shamotii.

GAF Omega Gliwice: Widuch, Wójcik – Zdunek, Lutecki, Pautiak, Habor, Mizgajski, Śmiałkowski, Diemishev, Dewucki, Kiełpiński, Ficek, Widuch, Rybitwa.

Sędziowie: Orliński, Grabowski – Zbaracki.