1:0

finał (0:0)

23.04.2015, 21:05 • Stadion Olimpijski w Kijowie. • Sebastian

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne, piłkarskie emocje z lajfy.com! (23:06:02)
Dnipro Dniepropietrowsk świętuje historyczny awans do półfinału Ligi Europy! To najważniejsza informacja po piłkarskim wieczorze w Kijowie. To awans wymęczony w okolicznościach, o których na szczęście dla gospodarzy nikt nie będzie za kilka dni pamiętać. Dwumecz z Club Brugge stał na bardzo przeciętnym poziomie. Brakowało długich okresów interesującego futbolu na wysokim poziomie. W rewanżu królowała walka w środku pola. Z czasem zarysowała się delikatna przewaga optyczna gospodarzy. Szanse na gola miał Konoplyanka, ale to nie on, a zmiennik Shakhov zadał decydujący cios. Po pięknej indywidualnej akcji w 82. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce Club Brugge. Belgowie starali się jeszcze zabrać do ataku, ale po długim okresie kunktatorskiego futbolu mieli za mało czasu na zmianę stylu i musieli pogodzić się z porażką. W ten sposób żegnają się z pucharami, a dalej gra Dnipro Dniepropietrowsk.

90+3

90+2

Ostatnie wrzutki w pole karne Dnipro na tak zwaną aferę, natomiast w powietrzu króluje Boyko, który popełnił w czwartek tylko jeden, niewielki błąd na przedpolu.

90+1

Bruno Gama za Luchkevycha. To zmiana na urwanie cennych sekund.

90

Doliczone 3 minuty.

89

Głośne "Dnipro, Dnipro" na trybunach. Historyczny awans jest na wyciągnięcie rąk zawodników w niebieskich trykotach.

88

Zawieszona wysoka piłka na połowie Dnipro Dniepropietrowsk. Górą Douglas, który sięgnął ją i wyekspediował daleko od własnej bramki.

87

Oulare jeszcze próbuje poderwać drużynę do ataku. Ma największy zapas energii. Na razie jednak wywalczył tylko żółtą kartkę za faul.

86

Jeszcze jedna roszada personalna: Dierckx zastąpił niewidocznego dziś Izquierdo.

86

Vazquez wbiegł na boisko w Kijowie za defensywnie usposobionego Storma.

84

Teraz Belgowie są pod ścianą i próbują zabrać się do odrabiania strat. Czy jednak nie za późno na taki krok po długim okresie kunktatorskiego futbolu?

Jevhen ŠACHOV - 1:0

82

Gol dla Dnipro!
YEVHEN SHAKHOV otworzył wynik rewanżu! Ależ kapitalna akcja zmiennika przybliża Dnipro do historycznego awansu do półfinału Ligi Europy. Kapitalnie oszukał zwodem Mechele i tym samym zrobił sobie miejsce do strzału z 16. metra. Piękne, lokowane uderzenie wpadło w samo okienko obok rozpaczliwie interweniującego Ryana.

81

Żółtą kartkę otrzymał Džaba Kankava za faul w środku pola.

80

Teraz Oulare zapolował na zbyt krótko wypiąstkowaną przez Boykę piłkę. Dobrze zaasekurowali obrońcy nieporadnego bramkarza i skończyło się na strachu dla miejscowych.

78

Po chwili rośli defensorzy wracali już pod własną szesnastkę, ponieważ Boyko znakomicie wypiąstkował wrzutkę z narożnika boiska.

77

Niespodziewanie gracze Club Brugge przenieśli ciężar gry na połowę przeciwnika. Będzie korner. Przesuwają się pod bramkę Duarte oraz Mechele.

75

O właśnie, teraz Storm powalił Konoplyankę. Takich drobnych fauli jest sporo i one wpływają negatywnie na obraz widowiska. Kwadrans do końca regulaminowego czasu.

74

Jedna kartka w tym spotkaniu. Sędzia ma sporo pracy przy wyłapywaniu drobnych przewinień, ale na razie nie ma złośliwości czy ostrych, brutalnych fauli.

72

U gospodarzy Kalinić za Seleznyova. Chorwat sprawiał problemy obrońcom rywala w pierwszym spotkaniu.

72

Premierowa akcja Oulare tak jakby chciał zadać kłam, że wraz z partnerami czeka na rzuty karne. Zmiennik w zespole z Brugii oswobodził się spod krycia i huknął z kilkunastu metrów obok spojenia słupka z poprzeczką.

70

Oulare wbiegł na boisko za De Suttera, który dziś miał możliwość walki fizycznej ze stoperami Dnipro, natomiast nie doszedł do żadnej sytuacji strzeleckiej.

69

Przyjezdni są momentami totalnie bierni w Kijowie. Po tak długim czasie można powoli wyciągać wniosek, że celują w konkurs jedenastek.

67

Zablokowane uderzenie Luchkevycha przyniosło Dnipro rzut rożny. Wrzutka Konoplyanki w kierunku Seleznyova była o pół metra za mocna i futbolówka tylko musnęła czuprynę napastnika.

66

Ładna akcja indywidualna Konoplyanki! To właśnie zawodnik, który potrafi zrobić różnicę na boisku i przyspieszyć grę. Po krótkim dryblingu strzelił z ostrego kąta płasko. Dobrą interwencją popisał się Ryan!

65

A teraz fatalnie zachował się Boyko, który chciał uruchomić na skrzydle Leo Matosa, a kopnął daleko poza linię boczną. Zirytował się partner na golkipera.

64

De Sutter został powalony na murawę jakby na chwilę znalazł się na macie zapaśniczej. Był rzut wolny dla Club Brugge, po którym pewnym chwytem popisał się Boyko.

62

Kwadrans po przerwie za nami. Nie zmienia się diametralnie obraz meczu. Nie diametralnie, ale trochę tak, ponieważ kibice zobaczyli sytuacje podbramkową Konoplyanki i coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga optyczna Dnipro.

60

Luchkevych wykonał balans ciałem i znalazł sobie choć odrobinę wolnej przestrzeni w polu karnym Belgów. Oddał natychmiast strzał w kierunku bramki, lecz tak anemiczny jakby nie zjadł dziś żadnego posiłku.

59

Właśnie Rotan zagrał tak bezpardonowo, że zobaczył żółtą kartkę za faul na Refaelovie.

58

Futbolówka toczy się na połowie gości, którzy nie mają ochoty na szturmowanie bramki gospodarzy. Wyczekują na tę jedną okazję do kontrataku.

56

Seleznyov umieścił piłkę w siatce Ryana, ale miało to tylko znaczenie psychologiczne, ponieważ sędzia asystent przerwał wcześniej akcję Dnipro i zasygnalizował spalonego.

55

Douglas wybrał się w pole karne przeciwnika przy okazji rzutu rożnego. Skakał do dośrodkowania, lecz piłkę sprzed jego nosa sprzątnął czujnie grający na przedpolu Ryan.

54

Przewagę w statystyce posiadania piłki mają niezmiennie piłkarze Dnipro, natomiast nie ma to dużego przełożenia na zagrożenie w polu karnym Ryana.

52

Na spalonym złapany został niewidoczny dotychczas doświadczony napastnik Club Brugge – Tom De Sutter.

51

Faul Konoplyanki na połowie Club Brugge i sędzia Mallenco przyznał piłkę zawodnikom w pomarańczowych trykotach.

49

Duże szczęście zespołu z Belgii. Próbował natychmiast odpowiedzieć i postraszyć miejscowych kibiców, jednak ponownie skończyło się na planie.

48

Mogło być 1:0 dla Dnipro! A wręcz powinno. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego Konoplyanka wpadł w pole karne Club Brugge i strzelił płasko tuż obok drugiego słupka bramki Ryana. Na dobitkę polował jeszcze Seleznyov, ale spóźnił się o ułamek sekundy!

47

Do ataku przystąpili piłkarze z Dniepropietrowska. Wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego Club Brugge.

46

Na potwierdzenie: Shakhov zastąpił Bezusa.

46

Piłkarze wrócili na boisko. Do wejścia szykuje się pierwszy zmiennik – Shakhov.
Za kibicami 135 minut dwumeczu Dnipro Dniepropietrowsk z Club Brugge. Wciąż bezbramkowo i wciąż bezbarwnie. 45 minut w Kijowie było kontynuacją wydarzeń z Brugii, gdzie obie drużyny miały nieliczne i nie stuprocentowe szanse na zdobycie gola. To piłkarski węzeł, który rozplątać może tylko zmiana wyniku. Zawodnicy są ostrożni, wystrzegają się błędów i nie angażują licznie w ataki. Trudno odnotować choć kilka sytuacji, które mogły zmienić oblicze walki o półfinał. Pozostaje czekać na drugą połowę, a futbol uczył nie raz, że jedna sytuacja potrafi odwrócić o 180 stopni obraz meczu!

45

44

Na zakończenie pierwszej części spotkania Cheberyachko główkował wysoko nad poprzeczką po wrzutce Rotana z rzutu rożnego. W ten sposób stało się pewne, że pierwsza połowa nie przyniesie nawet gola.

43

W międzyczasie Luchkevych obsłużył Seleznyova w polu karnym zespołu z Belgii. Napastnik Dnipro Dniepropietrowsk składał się do strzału bez przyjęcia, natomiast na jego drodze do szczęścia stanął defensor i zbił futbolówkę.

43

Refaelov szykował się niemal w nieskończoność do wykonania rzutu wolnego tuż sprzed linii 16. metra. Wpadł na pomysł krótkiego rozegrania, które łatwo rozczytali piłkarze w niebieskich trykotach.

40

Przez moment zakotłowało się w polu bramkowym Club Brugge. Duarte z Mechele poradzili sobie ostatecznie z polującym na gola Seleznyovem.

38

Szukając porównania dla trwającego meczu przypomina się mundialowe starcie Szwajcarii z Ukraina z 2006 roku, gdy nikomu nie spieszyło się do huraganowych ataków zanim sędziowie nie ogłosili konkursu jedenastek. Czeka nas powtórka?

37

De Bock nabiegał się przez 37 minut na prawej stronie boiska. Tylko odda piłkę – jego partnerzy notują stratę. Boyko w zasadzie nudzi się między słupkami od zejścia z rozgrzewki.

36

Konoplyanka walczy, stara się. Jego ostatnia akcja indywidualna została zakończona ciekawym koncepcyjnie, ale marnym w wykonaniu podaniem pod bramkę Club Brugge. Poradził sobie Mechele.

34

Minęło ponad pół godziny mocno przeciętnego jak na ćwierćfinał europejskich pucharów meczu. Dwa niecelne uderzenia głową zawodników Dnipro to trochę za mało, aby być podekscytowanym.

32

Riposta Konoplyanki i Seleznyova. Ten pierwszy jako dryblujący i centrujący, a drugi jako strzelający rozmontowali defensywę Club Brugge. Futbolówka uderzona przed doświadczonego napastnika przeleciała pół metra obok słupka bramki Ryana!

31

Był jeszcze rzut wolny po faulu Kankavy na Vormerze. Refaelov zacentrował zbyt głęboko, wprost w rękawice Boyki.

30

Po fatalnym dośrodkowaniu Rotana z rzutu wolnego Club Brugge miał szansę na skonstruowanie kontrataku. Podanie do wybiegającego na wolne pole Refaelova było jednak odrobinę za mocne.

28

Teraz obiecująca akcja Club Brugge. Wyszli piątką z podłączeniem się bocznego defensora, jednak dobrze spisali się Kankava z Rotanem i przerwali atak przed linią 16. metra.

27

W tym fragmencie meczu dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze. Nie mają jednak pomysłu na ostatnie podanie. W tej sytuacji decydują się na chaotyczne dośrodkowania. Ostatnie zostało złapane bez problemu przez Ryana.

25

Kolizja na połowie Club Brugge. Sędzia Alberto Undiano Mallenco przyznał piłkę przyjezdnym.

24

Kibice mają prawo liczyć na takie indywidualności jak Konoplyanka. Przed momentem pomocnik Dnipro Dniepropietrowsk szarżował wzdłuż linii pola karnego, ale nie znalazł sobie wolnej przestrzeni i zwolnił atak.

23

Nerwowość, napięcie, duża stawka, ale efektownego futbolu jeszcze mniej niż w pierwszym spotkaniu z Brugii. Kto rozplącze ten piłkarski węzeł?

21

Leo Matos dopadł do fajnego, płaskiego dośrodkowania Rotana z rzutu wolnego z głębi pola. Chciał sprytnie trącić je głową za kołnierz Ryana. Nie udało się, a piłka wylądowała ostatecznie na górnej siatce bramki Club Brugge.

20

Cheberyachko po profesorsku zablokował w okolicach linii końcowej boiska Refaelova, któremu pozostało powstać z parteru po pojedynku fizycznym i wracać karnie na własną połowę.

18

De Bock nie porozumiał się z własnym bramkarzem i sprokurował niepotrzebny rzut rożny, po którym jednak nie było zagrożenia dla Club Brugge.

17

Nie ma kompletu publiczności na trybunach, ale nie można też mówić o pustce. Rozległo się głośne i chóralne "Dnipro, Dnipro".

16

Fedetskiy zbiegł ze skrzydła do środka pola i oddał piłkę Rotanowi. Środkowy pomocnik Dnipro Dniepropietrowsk zdecydował się na strzał z dystansu, który poszybował hen daleko za bramkę Ryana.

15

Kwadrans rywalizacji bez fajerwerków. Nikt nie chce popełnić błędu, który zdeterminuje przebieg rewanżu. Wyczuć można nerwowość u piłkarzy obu ekip

13

Storm sfalował na 25. metrze przed bramką Club Brugge i gospodarze mieli szansę na niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego. Konoplyanka strzelił ponad murem zbyt lekko, by zaskoczyć Ryana.

12

Fedetskiy próbował przedryblować defensora na prawym skrzydle, natomiast De Bock nie dał się oszukać i zawodnik Dnipro musiał wstrzymać swój atak i przegrać na drugą stronę przez środkowych pomocników.

10

Sędzia asystent zatrzymał szarżę Refaelova, słusznie sygnalizując spalonego. Super strzelec Club Brugge za wcześnie wyskoczył za linię obrońców Dnipro.

9

Konoplyanka przedzierał się z lewego skrzydła w pole karne Ryana. Siła złego na jednego i gwiazdor Dnipro Dniepropietrowsk musiał pogodzić się ze stratą futbolówki.

8

Żadna z drużyn nie chce popełnić brzemiennego w skutki błędu i stracić gola na początku rewanżu. Na razie stosują zmasowaną obronę i jest gęsto pod obiema bramkami.

6

Po przeciwnej stronie boiska powtórka i od bramki wznowił Ryan. Kibice muszą jeszcze poczekać na składne rozegranie, przy którym będzie można wstać z miejsc pod wpływem emocji.

5

Złe prostopadłe podanie z głębi pola i Boyko popisał się spokojnym chwytem na przedpolu. Natychmiast wznowił grę wyrzutem.

3

W Brugii odważniej rozpoczęli piłkarze z Dniepropietrowska, natomiast dziś Belgowie. Piłka wróciła już jednak do środka pola i kolejno "witają" się z nią gospodarze.

2

Premierowy wypad ofensywny Club Brugge i był rzut rożny, po którym futbolówka wykonała wolny przelot przez całą szerokość pola karnego Boyko.

1

Dnipro zagra w niebieskich trykotach, natomiast przyjezdni nietypowo, bo na pomarańczowo.

1

Dobiegła końca rozgrzewka na murawie Stadionu Olimpijskiego w Kijowie. Czekamy aż aktorzy widowiska zameldują się na ponownie.
Przed meczem organizatorzy zrosili płytę boiska po konsultacjach ze sztabami szkoleniowymi. Pozostał nieco ponad kwadrans do pierwszego gwizdka.
Zapowiada się dobra pogoda do rywalizacji. Prognozy nie przewidują opadów, które mogłyby pokrzyżować szyki zawodnikom. Temperatura oscyluje wokół 12 stopni Celsjusza.
Składy wyjściowe:

Dnipro Dniepropietrowsk: Boyko – Fedetskiy, Douglas, Cheberyachko, Leo Matos – Kankava, Rotan – Luchkevych, Bezus, Konoplyanka – Seleznyov.

Rezerwowi: Lastuvka – Vlad, Svatok, Bruno Gama, Shakhov, Blyznychenko, Kalinić.

Club Brugge KV: Ryan – De Fauw, Duarte, Mechele, De Bock – Refaelov, Vormer, Simons, Storm, Izquierdo – De Sutter.

Rezerwowi: Kujović – Van den Buijs, Silva, Vazquez, Coopman, Dierckx, Oulare.

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).
Zapraszamy na relację na żywo z rewanżowego starcia o półfinał Ligi Europy. Dnipro Dniepropietrowsk podejmie w Kijowie Club Brugge. Pierwszy gwizdek Alberto Undiano Mallenco zaplanowano na godzinę 21:05.
Pierwszy akt rywalizacji odegrano w Brugii. Piłkarski spektakl nie porwał publiczności. Było to poprawne widowisko, nie usypiające i nie porywające, w którym żadna z drużyn nie zdobyła gola. Wynik 0:0 można uznać za sprawiedliwy. Jedni i drudzy mieli nieliczne sytuacje podbramkowe i szala zwycięstwa mogła przechylić się różnie. Ozdobą meczu były pojedynki na skrzydle dynamicznych Izquierdo oraz Konoplyanki, czyli gwiazdora Dnipro.
Club Brugge ustanowił w ten sposób rekord 11 spotkań z rzędu bez porażki w europejskich pucharach w jednym sezonie. Wynik 0:0 czyni sytuację przed rewanżem klarowną. Zwycięstwo i bramkowy remis premiuje klub z Belgii, jakakolwiek wygrana da awans Dnipro, a w przypadku powtórki rezultatu czeka nas dłuższy wieczór, czyli dogrywka i ewentualnie również konkurs jedenastek.
Club Brugge awansował do ćwierćfinału, wygrywając grupę z Torino FC, HJK Helsinki oraz FC Kopenhaga. Następnie wyrzucił za burtę inną skandynawską ekipę Aalborg, a na deser Besiktas. Potrafił wygrać z pogromcą Liverpoolu FC nawet na wyjeździe. Do pierwszego meczu z Dnipro Dniepropietrowsk przystąpił po ligowej wpadce, ale przed rewanżem piłkarze poprawili sobie nastroje prestiżową wygraną 2:1 z Anderlechtem.
Dnipro zagrało w krajowej lidze w niedzielę i nie straciło zbyt wiele energii. Zwycięstwo 5:0 z Olimpikiem Donieck było miłe, łatwe i przyjemne. To, co wyróżnia ukraińską drużynę w tej edycji Ligi Europy to bardzo skuteczna i zdyscyplinowana gra defensywna. W drodze do ćwierćfinału zajęła drugie miejsce w grupie z Interem Mediolan, Qarabagiem Agdam oraz Saint-Etienne. W fazie pucharowej poradziła sobie z dwoma klubami, które rywalizowały w Lidze Mistrzów: Olympiakosem Pireus, a także pogromcą Legii Warszawa – Ajaxem Amsterdam.
Dnipro na swoim stadionie rywalizowało z Club Brugge w 2004 roku i wygrało 3:2. Powtórka tego wyniku da zespołowi z Dniepropietrowska historyczny awans do półfinału Ligi Europy. Ukraińcy liczą na taki krok. Wydaje się, że sytuacja rywala Club Brugge jest przed rewanżem lepsza niż Dynama Kijów, ale to jest futbol i niczego nie można być pewnym.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.