Liga Europy UEFA

Sevilla FC – FC Zenit Sankt Petersburg

2:1

finał (0:1)

16.04.2015, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Tomek Kałka (@Tomek_Lajfy)

To na tyle z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán! Komentował dla Państwa Tomek Kałka! Miłego wieczoru! (23:18:07)
Sporą ciekawostką jest to, że Sevilla miała aż dwadzieścia dwa rzuty rożne. Łącznie obie drużyny miały dwadzieścia sześć kornerów. Robi wrażenie!
Pan Bas Nijhuis zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu. Sevilla wygrywa 2:1, mimo tego, że do przerwy przegrywała. Zmiany przeprowadzone przez trenera wniosły naprawdę bardzo wiele. Rezerwowi hiszpańskiego klubu dwukrotnie trafiali do siatki rywala. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com!

90+5

90+5

Ostatnia akcja meczu. Krychowiak nie miał zbyt wiele do stracenia i pokusił się o mocny strzał z czterdziestu metrów. Futbolówka poleciała obok prawego słupka.

90+4

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka wybita przed pole karne, tam był Denis Suarez, który huknął wysoko nad bramką.

90+2

Neto powstrzymał Baccę blisko bocznej strefy pola karnego. Od autu wznowili gospodarze, a po chwili Portugalczyk fauluje rezerwowego Sevilli.

90+1

Suarez niepotrzebnie wdał się w drybling w okolicach pola karnego, łatwa strata strzelca drugiej bramki dla gospodarzy.

90

Sędzia postanowił dorzucić dodatkowe cztery minuty do regulaminowego czasu gry!

90

Unai Emery ma nosa do tego, kogo wprowadzić na boisko! Suarez i Bacca popisali się trafieniami, a inny rezerwowy – M'Bia dorzucił asystę!

SUÁREZ - 2:1

89

Gol dla Sevilli!
Ogromne zamieszanie pod bramką Łodygina! M'Bia wystawia piłkę przed pole karne, tam był DENIS SUAREZ, który popisuje się znakomitym strzałem! Łodygin próbował interweniować, ale nie sięgnął futbolówki! Sevilla wychodzi na prowadzenie!

88

Zablokowane dośrodkowanie Vidala. Rzut rożny.

87

M'Bia niepotrzebnie symulował w polu karnym, ma szczęście, że nie obejrzał kartki za niesportowe zachowanie.

86

Suarez zdecydował się na strzał z dwudziestu metrów, piłka odbija się od jednego z rywali i opuszcza plac gry. Korner.

84

Zbyt lekkie wstrzelenie piłki z rzutu wolnego przez Banegę.

83

Ryazantsev powolnie opuszczał plac gry, dlatego też został ukarany kartką. W jego miejsce doświadczony Tymoshchuk.

83

Ryazantsev otrzymuje kartkę. To oznacza, że nie zagra w meczu rewanżowym razem z Garayem.

82

Garay długo wznawiał grę z rzutu rożnego, w efekcie został ukarany żółtym kartonikiem.

81

Rondon osamotniony w szesnastce gospodarzy, mimo to wywalczył korner dla swojej ekipy.

80

Płaskie dośrodkowanie Banegi, kontra Zenita, Vidal fauluje Khodzhaniyazova daleko od własnej bramki.

79

Zamieszanie pod bramką Łodygina, Bacca nie zdołał odwrócić się z piłką, ale mimo to zdołał wywalczyć korner.

78

Grzegorz Krychowiak uderza przewrotką na bramkę Łodygina, piłka na górnej siatce! Należy pochwalić Polaka za decyzję o tym strzale.

77

Vidal blisko pola karnego, dobry wślizg rywala i mamy korner dla gospodarzy.

76

Rezerwowy Sevilli – Suárez ogląda kartonik koloru żółtego za faul na Ryazantsevie.

75

Wcześniej jednak zmiana w ekipie gości. Khodzhaniyazov zmienił Shatova.

74

Sevilla złapała wiatr w żagle i chce pójść za ciosem! Zapowiada się emocjonujący, ostatni kwadrans meczu!

BACCA - 1:1

73

I mamy trafienie wyrównujące! Pierwszy celny strzał Sevilli i gol! Dośrodkowanie Vidala spod linii końcowej boiska, a rezerwowy CARLOS BACCA z najbliższej odległości głową trafia do siatki! Łodygin bez szans.

72

Jeszcze jeden rzut rożny dla Sevilli. Co ciekawe – tym razem wykonawcą będzie Trémoulinas.

71

Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, dośrodkowanie Trémoulinasa, jednak defensor wybija futbolówkę poza obręb boiska. Korner.

70

Po chwili dośrodkowanie Banegi z prawej strony, w decydującym momencie M'Bia nie trafia w futbolówkę na piątym metrze! Cóż za kiks!

69

Dośrodkowanie Banegi spod linii końcowej boiska, uderzenie głową Kolodziejczaka, piłka nieznacznie mija bramkę Łodygina!

68

Javi Garcia utrudniał życie Reyesowi jak tylko można. Między innymi przerwał kontrę Sevilli, stąd upomniany został zawodnik Zenita.

67

Krótko wznowiony rzut rożny. Wstrzelenie futbolówki w pole karne, a tam Banega faulował Łodygina.

66

Jedno już wiemy – Grzegorz Krychowiak zaliczy spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

65

Zmiana także w ekipie z Petersburga. W miejsce Rodicia na boisku zameldował się Mogilevets.

63

Unai Emery stracił cierpliwość do francuskiego napastnika. W jego miejsce na murawie pojawił się Carlos Bacca.

62

Suarez do Vidala, ten podał po ziemi w kierunku Gameiro. Stoper Zenita – Garay był w odpowiednim miejscu, by wybić futbolówkę na rzut rożny.

61

Rico! Sporo szczęścia po stronie Sevilli! Witsel uderzył mocno, w środek bramki, na nieszczęście gości w to miejsce, w którym stał bramkarz hiszpańskiej ekipy!

60

Banega podał do Gameiro, ten jednak nie ruszył do piłki, bowiem wiedział, że sędzia boczny podniesie chorągiewkę.

60

Sevilla chce jak najszybciej odebrać piłkę rywalom, stąd pressing już na połowie Zenita.

59

Czas płynie dość szybko, a Sevilla wciąż czeka na okazje strzeleckie. Zmiany przeprowadzone w przerwie meczu jak dotąd nic nie zmieniły w grze hiszpańskiego zespołu.

58

Po chwili Ryazantsev pokusił się o drugą bramkę, tym razem posłał futbolówkę nad poprzeczką.

57

Zenit nie miał w pierwszej połowie żadnego rzutu rożnego, tak w okresie dwóch minut rosyjska drużyna wywalczyła trzy kornery.

56

Kolejni zawodnicy z Sevilli ruszyli do rozgrzewki. Tymczasem rosyjska drużyna ma pierwszą szansę z rzutu rożnego w tym meczu.

55

Piłka przejęta w okolicach środka boiska, dośrodkowanie Reyesa w kierunku Gameiro, ponownie zbyt głębokie. Łodygin chwyta futbolówkę.

54

Witsel popycha Banegę na dwudziestym piątym metrze od własnej bramki. Szybko wznowiony rzut wolny, dośrodkowanie, ale piłka jest w rękach bramkarza.

53

Vidal świetnie wpada z futbolówką w pole karne, dogranie na piąty metr, tam jednak nikt nie zamykał tej dobrej akcji!

53

Wrzutka z lewego narożnika, Lombaerts podaje głową do Shatova, a ten wybija piłkę na połowę rywala.

52

Trémoulinas dorzuca z lewej strony, we własnej szesnastce interweniuje Garay. Rzut rożny dla ekipy z Hiszpanii.

52

Trémoulinas zatrzymany w nieprzepisowy sposób przez Neto. Defensor gospodarzy domagał się kartki dla rywala, ale bez skutku.

51

Witsel wykorzystał swoje warunki fizyczne i przepchnął Vidala. Piłka po stronie Zenita.

50

Błąd Lombaertsa blisko własnej szesnastki. Korner dla Sevilli.

49

Vidal postraszył na prawej stronie, jednak dośrodkował zbyt głęboko. Łodygin ponownie pewnie chwyta futbolówkę.

48

Łodygin wychodzi na własne przedpole i ubiega Banegę.

47

Banega zagrywa piłkę w kierunku Suareza, Lombaerts okazał się szybszy.

46

Suárez w miejsce Coke, zaś M'Bia zmienia Iborrę. Pytanie tylko – czy to coś zmieni?

46

Również Suarez wejdzie na murawę.
Szykowana jest zapowiadana wcześniej zmiana. M'Bia będzie grać od samego początku drugiej połowy.
Za kilkadziesiąt sekund obie drużyny powinny powrócić na murawę, by walczyć w drugiej połowie.
Podopieczni Unai Emery'ego nie mają pomysłu, jak zagrozić bramce Łodygina. Mało pracy w pierwszej połowie miał ten golkiper. Zenit gra lepiej i zasłużenie prowadzi 1:0 do przerwy za sprawą trafienia Ryazantseva. Wracamy za kwadrans!

45+1

45+1

Dwa rzuty rożnego z rzędu dla ekipy miejscowej, ale oba nie przyniosły zamierzonego efektu.

45

Sędzia dorzucił dodatkowe sześćdziesiąt sekund do pierwszej części meczu.

44

Banega dwukrotnie zwlekał ze strzałem, w efekcie stracił futbolówkę. Przy linii bocznej widzimy, że M'Bia i Suarez coraz mocniej się rozgrzewają. Być może będziemy świadkami zmian zaraz po wznowieniu drugiej połowy.

42

Ryazantsev powstrzymany przez Pareję na lewej stronie. Świetna interwencja argentyńskiego defensora.

41

Iborra zauważył Coke na prawej stronie, ponownie uniesiona chorągiewka przez sędziego bocznego.

40

Javi Garcia fauluje Iborrę, rzut wolny dla Sevilli.

39

Sędzia bramkowy uznał, że Gameiro popychał Rodicia. Kibice nie zgadzają się z tą decyzją, stąd ogromne gwizdy.

38

Vidal wstrzela futbolówkę z prawej strony, na bliższym słupku był Coke, który oddał strzał, ale na linii uderzenia stał rywal. Korner.

37

Dośrodkowanie z lewej strony, Iborra uderza z dziewięciu metrów, piłka po rykoszecie wędruje nad bramką. Korner.

35

Reyes nie zrozumiał intencji kolegi z zespołu, w efekcie czego stracił futbolówkę na rzecz Ryazantseva.

33

Niezła akcja Sevilli. Gameiro miał piłkę na dwudziestym metrze, jednak przesadził z siłą uderzenia.

32

Tak naprawdę było czuć trafienie dla drużyny z Petersburga. Sevilla miała mało szans na zdobycie bramki, z kolei Zenit za trzecim razem trafił do siatki Rico.

31

Korner dla ekipy hiszpańskiej, po chwili kontra Zenita, ale na spalonym był Rondon.

RYAZANTSEV - 0:1

29

Gol dla Zenitu!
Kibice Sevilli zszokowani! Zenit obejmuje prowadzenie! ALEXANDER RYAZANTSEV oddał strzał lewą nogą, Rico odbił futbolówkę przed siebie, ale we właściwym miejscu był pomocnik gości, który uderzył precyzyjnie! W tej sytuacji zawiedli defensorzy Sevilli.

28

Vidal odgrywa przed pole karne, wybiegający z własnej szesnastki Neto oddala zagrożenie.

26

Ofensywne wejście Vidala prawą stroną, podanie na jedenasty metr, tam był Coke, który próbował uderzać lewą nogą. W decydującym momencie został zablokowany.

25

Okres gry, w którym przewagę optyczną ma drużyna z Rosji. Sporo podań, ale nie przynosząca żadnych korzyści.

23

Koke dośrodkowuje już zza linii bocznej. Od autu drużyna Zenita.

22

Banega odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, podał na prawą stronę w kierunku Gameiro, a ten popisał się nieudanym zagraniem w obręb szesnastki.

20

Banega ponownie z rzutu rożnego. Po chwili defensorzy Zenita popisali się kolejną dobrą interwencją.

19

Świetna centra Rodicia! Rondón miał piłkę na głowie, jednak futbolówka powędrowała obok prawego słupka!

17

Koke wbija futbolówkę po ziemi, z prawej strony. Jeden z defensorów oddala zagrożenie, wybijając ją na aut.

16

Dośrodkowanie Banegi z rzutu rożnego, po kilku sekundach na spalonym złapany Krychowiak, który próbował dogrywać piętką.

15

Mocne wstrzelenie piłki z lewej strony, Shatov przyjmuje futbolówkę i uderza po ziemi! Na raty łapie Rico!

13

Hiszpański zespół od początku jest ekipą aktywniejszą, ma większe posiadanie piłki. Wciąż jednak czekamy na celny strzał któreś z drużyn.

12

Reyes umiejętnie popychany przez Witsela. Pomocnik Sevilli potraktował rywala łokciem, po tym, jak stracił futbolówkę.

11

Walka o górną piłkę, Vidal ucierpiał w starciu z Garcią. Zawodnik gospodarzy po kilku sekundach podniósł się z murawy.

10

Vidal wstrzela piłkę po ziemi, w polu karnym obecny był Gameiro. Francuz miał dość trudną pozycję do strzału. Mimo to, napastnik Sevilli ponownie złapany w pułapkę ofsajdową.

9

Anyukov interweniuje blisko własnego pola karnego, rzut rożny dla ekipy z Hiszpanii.

8

Od początku meczu w obu drużynach panuje wyraźny chaos. Zawodnicy popełniają sporo niepotrzebnych strat w okolicach środka pola.

7

Dośrodkowanie Banegi w kierunku Gameiro, ten w momencie zagrania futbolówki był na minimalnym spalonym, stąd decyzja sędziego o przerwaniu gry i przyznaniu rzutu wolnego gościom.

6

André Villas-Boas od początku meczu wyraźnie wskazuje zawodnikom, jak mają ustawić się na boisku.

4

Kibice Sevilli gwiżdżą za każdym razem, gdy przy piłce są zawodnicy klubu z Rosji.

3

Ten drugi oddał strzał w stronę bramki Zenita. Piłka o dobry metr powędrowała nad poprzeczką.

3

Faulowany Iborra. Pareja i Reyes przy piłce. Który z nich uderzy na bramkę Łodygina?

2

Pierwsza akcja Sevilli, dośrodkowanie z prawej strony, ale Łodygin pewnie chwycił futbolówkę.

1

Bas Nijhuis wyprowadza obie jedenastki na murawę Ramón Sánchez Pizjuán. Za chwilę przywitanie obu ekip, a następnie pierwszy gwizdek sędziego.
Poznaliśmy wyjściowe jedenastki, wraz z ławkami rezerwowych obu drużyn:

Sevilla FC: Rico – Coke, Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, Iborra – Vidal, Banega, Reyes – Gameiro.

Rezerwowi: Soria – Navarro, Figueiras, Bacca, Suárez, Vitolo, M'Bia.

FC Zenit Sankt Petersburg: Lodygin – Neto, Lombaerts, Garay, Anyukov – Javi García, Witsel – Shatov, Ryazantsev, Rodić – Rondón.

Rezerwowi: Malafeev – Mogilevets, Arshavin, Kerzhakov, Tymoshchuk, Khodzhaniyazov, Sheydaev.

Główny: Bas Nijhuis
Asystenci: Rob van de Ven, Charles Schaap
Techniczny: Bas van Dongen.
Przyjezdni z dalekiej Rosji z łatwością zwyciężyli najpierw z PSV (1:0, 3:0), natomiast w kolejnej rundzie z trudem uporali się z Torino Kamila Glika, który sam w drugim spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, z kolei rewanż Zenit przegrał 0:1.
Gospodarze z Andaluzji eliminowali kolejno Borussię Monchengladbach, 1:0 na własnym obiekcie z kolei 3:2 zwyciężyli na wyjeździe. Następnie zmierzyli się z rywalem ze swojego "podwórka" z Villareal. Żółte łodzie podwodne przegrały kolejno 3:1, a następnie 2:1. Niema więc żadnych wątpliwości, że szansę Hiszpanów w tej edycji są wysoko cenione.
Spotkanie to zapowiada się znakomicie, Sevilla mierzy od zwycięstwa do zwycięstwa, a eksperci mówią o tym, że to jeden z faworytów do wygrania tej edycji Ligi Europy. Zenit po tym jak odpadł z elitarnej Ligi Mistrzów, gra w kratkę, jednak Rosjanie są szalenie nieprzewidywalni.
W czwartek o 21.05 na murawę w pojedynku ćwierćfinałowym Ligi Europy Sevilla FC z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie zagra o awans do półfinału z Zenitem Sankt Petersburg.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.