finał (11:12)

10.03.2015, 18:00 • Hala Legionów, Kielce • Norbert Sinkiewicz (@NSinkiewicz)

Z wypełnionej dziś po brzegi Hali Legionów to już wszystko. Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (19:44:48)
Kto zasłużył na najlepszego zawodnika tego meczu? Naprawdę można wymienić kilku szczypiornistów kieleckiej ekipy. Wydaje się, że na szczególne wyróżnienie zasłużyli Denis Buntić oraz Julen Aguinagalde, którzy akurat w dniu dzisiejszym byli najpewniejszymi punktami Vive.
Wielki mecz dzisiaj mieliśmy okazję oglądać w Kielcach. Vive Tauron Kielce pokonało ostatecznie 30:27 Orlen Wisłę Płock. Trzeba przyznać, że kielczanie słabiutko rozpoczęli ten pojedynek, bo po 17. minutach przegrywali aż 3:7. Końcówka pierwszej połowy to zdecydowanie lepsza gra aktualnego mistrza Polski i na przerwie strata tylko jednej bramki do swojego odwiecznego rywala. W drugiej połowie obie drużyny rozpoczęły bardzo dobrze, ale w ostatnie 10 minut zdecydowanie należały do Vive. Ostatnie trzy minuty to już ogromna radość w Hali Legionów. Nie ma co się dziwić, pokonanie Wisły Płock to dalej w Kielcach świetna sprawa. Wiele osób przed meczem mogło sobie zadawać pytanie – czy hasło "Święta wojna" ma jeszcze swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Myślę, że tak. Dzisiaj naprawdę Wisła Płock zagrała bardzo dobre spotkanie i kieleckiej ekipie sprawiła mnóstwo problemów. W końcowym rozrachunku jednak to Vive okazało się drużyną lepszą, drugi raz już w tym sezonie.

60

Koniec meczu. (30:27)

59:30

Błyskawiczna odpowiedź gości. Zelenović w końcówce podejmuje ryzyko, ale czy tutaj jeszcze coś może się stać? Chyba nie. Ładny rzut tego zawodnika w ostatnich sekundach. (30:27)

58:55

Hiszpański obrotowy w dniu dzisiejszym jest niesamowity. Kolejna świetna jego walka na kole i bramka. (30:26)

58:45

Powalczyli Michał Jurecki z Mateuszem Piechowskim. Obaj zostali wyrzuceni na dwuminutową karę, a to oznacza, że na parkiecie już się nie pojawią. (29:26)

58:30

Wisła chciała zagrać szybką akcję, a dobrze wiemy, że pośpiech to nie jest dobry doradca. Zabrakło w rozegraniu precyzji i rzut również był słaby. Ogromna radość w Kielcach. (29:26)

58:15

Denis Buntić! Chorwat dzisiaj rozgrywa kapitalne zawody i wydaje się, że właśnie przed momentem rzuconą bramką zakończył to spotkanie! Czy Wisłę jeszcze na coś stać? (29:26)

57:35

Błyskawiczna odpowiedź Wisły Płock. Zelenoviciowi udało się zrehabilitować za poprzednią akcję! Bardzo dobry rzut tego zawodnika. (28:26)

57:05

Wydaje się, że to mogła być akcja, która zakończyłaby to spotkanie. Michał Jurecki poszedł na przebój prawą stroną i oddał mocny rzut, ale niecelny. (28:25)

56:55

Spokojnie rozgrywany atak przez gospodarzy. To czas płynie teraz na ich korzyść, zwłaszcza, że Wisła gra w przewadze. (28:25)

56:05

Zelenovic w tym ważnym momencie zdecydował się na rzut z drugiej linii i to była dobra próba, ale na linii bramkowej jeszcze lepiej zaprezentował się Marin Sego! Kapitalna interwencja byłego bramkarza Wisły Płock! (28:25)

55:45

W Hali Legionów niezbyt miłe określenie dotyczące sędziów, a związane jest to z tym, że dwie minuty kary po lekkim zamieszaniu na parkiecie zobaczył Piotr Grabarczyk. Przerwa na żądanie szkoleniowca Vive. (28:25)

55:30

Hiszpański obrotowy Vive dzisiaj jest niesamowity. Kapitalnie wywalczył pozycję, dostał piłkę i zdobył bramkę! Gospodarze w świetnej sytuacji. (28:25)

54:50

A teraz w jeszcze cięższej. Ofensywne przewinienie któregoś z zawodników płockiej Wisły i Vive przed ogromną szansą na prowadzenie 3-bramkowe. (27:25)

54:20

Bardzo ważna bramka. 6 minut do zakończenia tego meczu i Julen Aguingalde trafia do siatki z 7. metra! Wisła w ciężkiej sytuacji. (27:25)

30:27

Vive Kielce: Szmal, Sego – Grabarczyk, Jurecki, Tkaczyk, Reichmann, Chrapkowski, Aguinagalde, Bielecki, Jachlewski, Strlek, Buntić, Musa, Zorman, Rosiński, Cupić

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Nikčević, Daszek, Ghionea, Racoțea, Jurkiewicz, Tioumentsev, Zelenović, Montoro, Syprzak, Kwiatkowski, Piechowski