Villarreal CF – FC Barcelona

1:3

finał (1:1)

04.03.2015, 20:00 • El Madrigal, Villarreal • Adam Delimat (@a_delimat)

Finałowego rywala "Dumy Katalonii" poznamy już za około dwie godziny. O 22 rozpocznie się bowiem starcie Espanyolu z Athletikiem Bilbao, które wyłoni drugiego finalistę.

Sędzia nie dolicza do regulaminowego czasu gry ani minuty! Barcelona wygrywa na El Madrigal i pewnie, pokonując w dwumeczu Villarreal w stosunku aż 6:2, awansuje do finału Copa del Rey!

NEYMAR - 1:3

88

Gol dla Barcelony!
Dośrodkowanie Xaviego wprost na głowę NEYMARA, który wykorzystał lukę w obronie gospodarzy i uderzył głową, pokonując wychodzącego z bramki Asenjo! 3:1 na El Madrigal!

82

Żółtą kartką ukarany kolejny gracz w żółtym stroju – Joel Campbell.

76

I jeszcze jedna zmiana, Ivan Rakitić zmienia Mascherano.

75

Ostatnia zmiana przeprowadzona przez Marcelino, Moi Gomez zastępuje Triguerosa.

Luis SUAREZ - 1:2

73

Prostopadłe podanie do LUISA SUAREZA, który kapitalnie wyprzedził Victora Ruiza, minął Asenjo i skierował piłkę do pustej bramki! Losy tego dwumeczu są już rozstrzygnięte!

72

Po raz kolejny egoistycznie zachował się Neymar, Brazylijczyk długo poprowadził piłkę i za wszelką cenę chciał uderzać, trafiając prosto w nogi Asenjo!

69

Joel Campbell zastępuje na boisku Cheryseva.

69

To mogło być 2:1 dla Barcelony! Świetne prostopadłe podanie Iniesty do Suareza, który jednak uderza tuż obok bramki!

65

Brutalne wejście Piny w nogi Neymara, to musiało się zakończyć czerwoną kartką! To już drugie takie zagranie pomocnika Villarrealu w tym meczu – to on wykluczył wcześniej z gry Sergio Busquetsa.

64

Zmiana również w szeregach gości, Xavi zastępuje Rafinhę.

63

Giovani dos Santos pojawia się na placu gry w miejsce Uche.

55

Indywidualna akcja Messiego, strzał sprzed pola karnego, ale świetną interwencją popisał się w tej sytuacji Asenjo!

Za nami pierwsza połowa starcia Villarrealu z Barceloną, które szybko zdobytą bramką otworzyli goście. Gol Neymara ustawił nieco przebieg tego spotkania, ale wyrównanie Jonathana dos Santosa z końcówki pierwszej połowy daje nadzieje na emocje po zmianie stron.

43

Busquets nie da rady dokończyć pierwszej połowy, w jego miejsce na boisku pojawia się Jeremy Mathieu.

J.dos SANTOS - 1:1

39

Gol dla Villarrealu!
Dośrodkowanie z lewego skrzydła, piłka w polu karnym spada na nogę JONATHANA DOS SANTOSA, który szybkim strzałem kieruje ją do bramki! W końcówce pierwszej połowy gospodarze doprowadzają do remisu!

39

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem upomniany Denis Cherysev.

36

Żółtą kartką za dyskusje z arbitrem ukarany Jonathan dos Santos.

27

Kapitalna miękka piłka Messiego w kierunku Iniesty, w ostatniej chwili oddanie groźnego strzału uniemożliwiła mu obrona Villarrealu!

20

Kolejna szansa dla Villarrealu, tym razem mocno uderzał Cherysev, ale górą wyszedł z tego pojedynku ter Stegen!

17

Indywidualna akcja i mocne uderzenie Uche, piłka trafia jednak tylko w boczną siatkę!

7

Vietto sytuacyjnie zagrywa do Cheryseva, który mimo niewielkiej odległości znalazł się w trudnej sytuacji i skierował piłkę wysoko ponad poprzeczką!

NEYMAR - 0:1

4

Ofensywnie rozpoczął Villarreal, ale to goście otwierają wynik tego meczu! Suarez przerzuca na prawe skrzydło do Messiego, który z kolei dośrodkowuje w pole karne. Tam do piłki dopada NEYMAR, lobując Asenjo strzałem z pierwszej piłki! Barcelona prowadzi na El Madrigal!