1:3

finał (1:1)

04.03.2015, 20:00 • El Madrigal, Villarreal • Adam Delimat (@a_delimat)

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (21:49:03)

Finałowego rywala "Dumy Katalonii" poznamy już za około dwie godziny. O 22 rozpocznie się bowiem starcie Espanyolu z Athletikiem Bilbao, które wyłoni drugiego finalistę.

Sędzia nie dolicza do regulaminowego czasu gry ani minuty! Barcelona wygrywa na El Madrigal i pewnie, pokonując w dwumeczu Villarreal w stosunku aż 6:2, awansuje do finału Copa del Rey!

90

90

Messi do Neymara, ten nie zdołał jednak opanować futbolówki.

NEYMAR - 1:3

88

Gol dla Barcelony!
Dośrodkowanie Xaviego wprost na głowę NEYMARA, który wykorzystał lukę w obronie gospodarzy i uderzył głową, pokonując wychodzącego z bramki Asenjo! 3:1 na El Madrigal!

87

Za mocno dośrodkowywał Alba, radzi sobie z tą wrzutką obrona Villarrealu.

85

Giovani dos Santos sprzed pola karnego, piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę strzeżoną przez ter Stegena.

84

Samotna akcja Vietto, zupełnie nie wyszło jednak uderzenie Argentyńczykowi w barwach Villarrealu.

82

Żółtą kartką ukarany kolejny gracz w żółtym stroju – Joel Campbell.

81

Niezbyt interesująco zapowiada się ostatnie dziesięć minut tego dwumeczu, obie drużyny wolałyby chyba, aby to spotkanie już się zakończyło.

79

Jeszcze jedna wrzutka w kierunku Vietto, świetnie uprzedza go Mathieu.

77

Podanie w kierunku Vietto zablokowane, rzut rożny dla gospodarzy.

76

I jeszcze jedna zmiana, Ivan Rakitić zmienia Mascherano.

75

Ostatnia zmiana przeprowadzona przez Marcelino, Moi Gomez zastępuje Triguerosa.

Luis SUAREZ - 1:2

73

Prostopadłe podanie do LUISA SUAREZA, który kapitalnie wyprzedził Victora Ruiza, minął Asenjo i skierował piłkę do pustej bramki! Losy tego dwumeczu są już rozstrzygnięte!

72

Po raz kolejny egoistycznie zachował się Neymar, Brazylijczyk długo poprowadził piłkę i za wszelką cenę chciał uderzać, trafiając prosto w nogi Asenjo!

71

Campbell do Mario, dośrodkowanie bocznego obrońcy zablokowane. Od wrzutu z autu rozpoczną gospodarze.

69

Joel Campbell zastępuje na boisku Cheryseva.

69

To mogło być 2:1 dla Barcelony! Świetne prostopadłe podanie Iniesty do Suareza, który jednak uderza tuż obok bramki!

67

Zbyt lekka wrzutka Iniesty. Na pewno łatwiej będzie się teraz w przewadze grało Barcelonie.

65

Brutalne wejście Piny w nogi Neymara, to musiało się zakończyć czerwoną kartką! To już drugie takie zagranie pomocnika Villarrealu w tym meczu – to on wykluczył wcześniej z gry Sergio Busquetsa.

64

Zmiana również w szeregach gości, Xavi zastępuje Rafinhę.

63

Giovani dos Santos pojawia się na placu gry w miejsce Uche.

62

Zupełnie nieprzygotowany i nieudany strzał Triguerosa, od własnej bramki grę wznowi ter Stegen.

61

Niedokładne podanie w kierunku Neymara, spokojnie wychodzą z tego obrońcy "Żółtej łodzi podwodnej".

59

Z ostrego kąta z woleja uderza Cherysev, bez większych problemów ten strzał broni jednak ter Stegen.

57

Dos Santos zagrywa krótko do Uche, ten w prostej sytuacji znalazł się na pozycji spalonej. W głupi sposób piłkę stracili gospodarze.

55

Indywidualna akcja Messiego, strzał sprzed pola karnego, ale świetną interwencją popisał się w tej sytuacji Asenjo!

54

Precyzyjne dośrodkowanie Gaspara z prawej flanki, w polu karnym do pozycji strzeleckiej dochodzi Musacchio, ale jego uderzenie nie zaskakuje ter Stegena.

51

Vietto ucierpiał w starciu z Pique, od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

49

Ofensywnie Messi, po chwili uprzedzony przez rywali zostaje Neymar.

47

Precyzyjna wrzutka Cheryseva na głowę Vietto, napastnik gospodarzy w dobrej sytuacji uderzył jednak zbyt wysoko.

46

Od razu strzelał Trigueros, jego uderzenie zablokowane.

46

Za nami pierwsza połowa starcia Villarrealu z Barceloną, które szybko zdobytą bramką otworzyli goście. Gol Neymara ustawił nieco przebieg tego spotkania, ale wyrównanie Jonathana dos Santosa z końcówki pierwszej połowy daje nadzieje na emocje po zmianie stron.

45+2

45+1

Dośrodkowanie Messiego nie dociera do adresata.

45

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

44

Jeremy Mathieu zajmie miejsce na środku obrony, gdzie stworzy parę z Pique. Z kolei Mascherano przesunie się na pozycję defensywnego pomocnika.

43

Busquets nie da rady dokończyć pierwszej połowy, w jego miejsce na boisku pojawia się Jeremy Mathieu.

41

Po starciu z Piną nie podnosi się z boiska Sergio Busquets, wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

J.dos SANTOS - 1:1

39

Gol dla Villarrealu!
Dośrodkowanie z lewego skrzydła, piłka w polu karnym spada na nogę JONATHANA DOS SANTOSA, który szybkim strzałem kieruje ją do bramki! W końcówce pierwszej połowy gospodarze doprowadzają do remisu!

39

Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu, tym razem upomniany Denis Cherysev.

38

Szybka kontra Barcelony, z piłką urwał się Neymar, dryblował, ale zamiast szukać podania do kolegi z zespołu zdecydował się na uderzenie. Próba Brazylijczyka zablokowana przez Mario Gaspara.

36

Żółtą kartką za dyskusje z arbitrem ukarany Jonathan dos Santos.

34

Mocne zagranie w kierunku osamotnionego Uche nie dociera do napastnika Villarrealu.

32

Uderzenie Mario Gaspara zablokowane, nie ustają w atakach zawodnicy w żółtych strojach.

30

Za mocne prostopadłe zagranie w kierunku Costy, akcja Villarrealu przerwana.

28

Błąd Alby chciał wykorzystać Mario Gaspar, jego podanie w kierunku Uche było jednak niedokładne.

27

Kapitalna miękka piłka Messiego w kierunku Iniesty, w ostatniej chwili oddanie groźnego strzału uniemożliwiła mu obrona Villarrealu!

26

Końcem buta sięgnął piłki Neymar, jego dośrodkowanie zakończyło swój lot w rękawicach Asenjo.

24

Zbyt mocne podanie Costy w kierunku Cheryseva, od bramki rozpocznie ter Stegen.

22

Spokojnie na własnej połowie rozgrywają teraz piłkę goście, podopieczni Luisa Enrique nie muszą się już nigdzie spieszyć.

20

Kolejna szansa dla Villarrealu, tym razem mocno uderzał Cherysev, ale górą wyszedł z tego pojedynku ter Stegen!

17

Indywidualna akcja i mocne uderzenie Uche, piłka trafia jednak tylko w boczną siatkę!

15

W środku pola faulowany Rafinha, od rzutu wolnego rozpocznie "Duma Katalonii".

13

Niedokładne prostopadłe podanie Messiego pada łupem bramkarza gospodarzy.

12

Uderzał głową Vietto, piłka wpada w rękawice ter Stegena.

11

Niewiele brakowało, a Asenjo z piłką w rękach wypadłby poza pole karne, szczęście dopisało jednak w tej sytuacji bramkarzowi Villarrealu.

9

Mocny strzał Cheryseva sprzed pola karnego, piłka szybuje ponad bramką.

7

Vietto sytuacyjnie zagrywa do Cheryseva, który mimo niewielkiej odległości znalazł się w trudnej sytuacji i skierował piłkę wysoko ponad poprzeczką!

6

W polu karnym gości Uche, napastnik Villarrealu wykonał efektowną ruletę, ale stracił piłkę.

NEYMAR - 0:1

4

Ofensywnie rozpoczął Villarreal, ale to goście otwierają wynik tego meczu! Suarez przerzuca na prawe skrzydło do Messiego, który z kolei dośrodkowuje w pole karne. Tam do piłki dopada NEYMAR, lobując Asenjo strzałem z pierwszej piłki! Barcelona prowadzi na El Madrigal!

3

W ofensywie Villarreal, ani Cherysev ani Vietto nie zdołali jednak zagrozić bramce rywali.

1

Gospodarze na żółto, Barcelona w swoich wyjazdowych strojach.

1

Zawodnicy ustawieni już na murawie, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.
Składy obu drużyn:

Villarreal CF: Asenjo – Mario, Musacchio, V.Ruiz, J.Costa – J.dos Santos, Pina, Trigueros, Cherysev – Vietto, Uche.

Rezerwowi: Miguel Bañuz – Bailly, Campbell, Chechu Dorado, Moi Gomez, G.dos Santos, Gerard Moreno

FC Barcelona: Ter Stegen – Montoya, Pique, Mascherano, Alba – Rafinha, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.

Rezerwowi: Jordi Masip – Rakitić, Xavi, Pedro, Adriano, Dani Alves, Mathieu..
W drugim półfinale, który rozpocznie się o godzinie 22 inna drużyna z Barcelony – Espanyol zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Tam dużo ciężej wskazać faworyta – pierwszy mecz zakończył się bowiem remisem 1:1.
Z kolei Villareal zaczął od wygranej w dwumeczu 1/16 z Cadiz w stosunku 5:1, po której przyszły ciężkie boje z drużynami ekstraklasowymi. Ćwierćfinał to rywalizacja z Realem Sociedad, o której wyniku przesądził pierwszy mecz – wygrany przez podopiecznych Marcelino 1:0. W rewanżu padł wynik 2:2, który wystarczał "Żółtej łodzi podwodnej". W półfinałach Villarrealowi przyszło mierzyć się z Getafe, a awans zapewnili sobie oni pokonując rywali dwukrotnie w stosunku 1:0.
Goście tego spotkania przygodę z krajowym pucharem rozpoczęli na etapie 1/16 finału, gdzie bez problemu rozprawili się z SC Huesca, wbijając rywalom łącznie aż 12 bramek. Pojedynki z Elche w 1/8 zakończyły się rezultatami 5:0 i 4:0, a prawdziwe wyzwanie podopiecznych trenera Enrique czekało dopiero w ćwierćfinale. Ostatecznie "Blaugrana" wygrała jednak oba spotkania z mistrzem kraju – Atletico (1:0 i 3:2) i znalazła się w gronie czterech drużyn, które pozostają w walce o trofeum.
Choć losy dwumeczu wydają się być przesądzone, dzisiejsze spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. 11 lutego na Camp Nou "Duma Katalonii" pewnie pokonała Villarreal w stosunku 3:1, przybliżając się znacząco do awansu do finału rozgrywek. Wynik tamtego meczu otworzył w 41. minucie Messi, krótko po przerwie wyrównał Trigueros, ale natychmiastowa odpowiedź autorstwa Iniesty i gol Pique na 3:1 sprawiły, że awans wydaje się dla podopiecznych Luisa Enrique formalnością.
Równo o 20 na El Madrigal rozpocznie się spotkanie rewanżowe w półfinale Copa del Rey pomiędzy miejscowym Villarrealem a FC Barcelona! Na relację na żywo z tego pojedynku zapraszamy do serwisu Lajfy.com!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.