Polski Cukier Toruń – Stelmet BC Zielona Góra

62:71

finał (12:24, 28:39, 49:59)

21.12.2014, 18:00 • Hala Sportowo-Widowiskowa w Toruniu • Adrian Trawicki

Dziękuję bardzo za uwagę i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt! Po przerwie świątecznej zapraszam na kolejne mecze TBL w lajfy.com. (19:49:01)
Warte uwagi:
Double – double Denisona (14 zbiórek, 11 punktów) i Troutmana (13 zbiórek, 11 punktów)
17 strat Polskiego Cukru
56 % skuteczności za trzy Stelmetu
8 asyst Łukasza Koszarka
Liderzy punktowi:
Polski Cukier – Zyskowski 15 pkt., Corbett 12 pkt, Denison 11 pkt.
Stelmet – Koszarek 19 pkt., Troutman 11 pkt., Hosley 10 pkt.
Nie udało się sprawić niespodzianki Toruniowi. Polski Cukier zalicza szóstą porażkę z rzędu. Dobry zryw na początku trzeciej kwarty to było za mało na wicemistrza kraju. Stelmet szybko odpowiedział trójkami i już do końca meczu kontrolował spokojnie przebieg.

40:00

Koniec meczu. (62:71)

40:00

Na pocieszenie jeszcze LaMarshall Corbett. (62:71)

39:37

Kucharek pudłuje po raz kolejny, ale zbiórka Cela. Kolejna próba wyprowadzenia akcji zakończona stratą Hosleya. (60:71)

38:58

Zyskowski wykorzystuje dwa rzuty. (60:71)

38:57

Kucharek odważnie, ale nie trafia. W kontrze faulowany Zyskowski. (58:71)

38:30

Sulima wykorzystuje jeden wolny. (58:71)

38:28

Czwarty faul Hrycaniuka. Dwa rzuty Krzysztof Sulima. (57:71)

38:10

I tak też się stało. (57:71)

38:08

Szansa na akcję 2+1 dla Zyskowskiego. (56:71)

38:00

Hrycaniuk następne punktu dla gości. To już 17 oczek przewagi na 2 minuty przed końcem. Ciężka sytuacja dla gospodarzy. O czas poprosił Milija Bogicević. (54:71)

37:28

Zyskowski myli się zza linii 6,75 metrów. Za to przeciwnie Łukasz Koszarek. (54:69)

37:00

Agresywna obrona Torunia na połowie przeciwnika pokonana przez Koszarka, który też sam zakończył akcję rzutem za trzy. (54:66)

36:30

Franklin jeden na jeden z Koszarkiem i udaje mu się umieścić piłkę w środek obręczy. (54:63)

36:13

LaMarshall Corbett wreszcie się przełamuje i zdobywa pierwsze punkty dla Torunia w tej kwarcie. (52:63)

35:47

Hrycaniuk nie zdążył oddać rzutu przed syreną i piłka dla gospodarzy. (49:63)

35:20

Franklin z półdystansu nieskutecznie. (49:63)

35:04

Tym razem ofensywny faul Zamojskiego. To już jest jego piąte przewinienie i dziś już nie zagra w tym spotkaniu. (49:63)

34:47

Zablokowany Corbett przez Hosleya. (49:63)

34:14

Corbett po raz dziesiąty próbuje rzucać, ale nic nie wpada. (49:63)

33:53

Troutman przerywa okres gry bez celnych rzutów w toruńskiej hali. (49:63)

33:36

Ponad 3 minuty za nami, a tylko Stelmet zdobył 2 punkty. (49:61)

33:16

Błąd kroków Kucharka. Pozycyjny atak gospodarzy. Dobra obrona Stelmetu i błąd 24 sekund Torunia. (49:61)

32:27

Koszarek znajduje ponownie Hosleya na obwodzie, próba rzutu za trzy, ale bez zdobyczy punktowej. Na szczęście dla gości Polski Cukier gubi piłkę w ataku. (49:61)

31:37

Niesamowita akcja Stelmetu. Zza linii 6,75 metrów Koszarek podaje nad wszystkim wprost do lecącego Hosleya, który pakuje piłkę do kosza. Alley-op w czystej postaci! (49:61)

31:12

Comagić na wolnej pozycji za trzy, ale myli się Serb. (49:59)

31:01

Hosley zalicza następny rzut nietrafiony. "Nie siedzi"
mu dziś ewidentnie rzut. (49:59)

30:33

Kucharek złapał Zyskowskiego na przewinienie ofensywne. (49:59)

30:11

Hrycaniuk jeden na jeden z Lisewskim, gubi piłkę podkoszowy Stelmetu. (49:59)

30:01

Czwarta kwarta rozpoczęta. (49:59)

30:00

Trzecia kwarta skończona. (49:59)

29:59

Koszarek w jednej z ostatnich akcji nie trafia, a Polski Cukier przed końcem kwarty gubi piłkę i ostatecznie po 30 minutach mamy wynik 49-59. (49:59)

29:19

Koszarek podaje do wbiegającego za plecami Hosleya, a ten bez problemu umieszcza piłkę w koszu. (49:59)

28:50

33 letni amerykański podkoszowy zalicza jedno trafienie. (49:57)

28:47

Krzysztof Sulima popełnia przewinienie na Troutmanie. Dwa rzuty dla Chevona. (49:56)

28:38

Corbett wykonuje tylko jeden celny rzut. (49:56)

28:35

LaMarshall odważnie pod kosz i udało mu się wymusić faul przy rzucie. (48:56)

28:06

Wymuszona pozycja Franklina, ale trafia trójkę ponad Johnsonem. (48:56)

27:39

Chevon Troutman trafia jeden rzut wolny. (45:56)

27:38

Drugi faul Sulimy. Na linii rzutów Troutman. (45:55)

27:23

Perka 2 punkty. Trzecia asysta Wilian Franklin. (45:55)

27:09

Denison popełnia faul w ataku. Stelmet kombinował sprytnie zaskoczyć gości, ale Johnson podał w aut. (43:55)

26:44

Franklin ostro pod kosz, ale jego rzut za krótki. Troutman momentalnie do Koszarka, a ten prosto za trzy do kosza. (43:55)

26:15

Koszarek mija dwóch zawodników Torunia jest sam na sam z koszem, ale jeszcze podaje na skrzydło do Zamojskiego, a ten kapitalnie zalicza trójkę. (43:52)

25:53

Ale fantastycznie teraz rozegrali akcję Zielonogórzanie. Trzy szybkie podania po obwodzie zakończone rzutem Koszarka. (43:49)

25:26

Sean Denison 2/2 (43:46)

25:25

Johnson popełnia trzeci faul. Rzuty dla Denisona. (41:46)

25:15

Johnson kompletnie nie pilnowany na obwodzie trafia za trzy. (41:46)

24:52

Hosley jeden na jeden z Zyskowskim, ale za trudna pozycja do dogodnego rzutu dla Quintona. Za to Polski Cukier momentalnie po trzech podaniach doprowadza do nawiązania bliskiego kontaktu z gośćmi. (41:43)

24:17

Denison poprawia po swoim pierwszym zablokowanym rzucie. I już tylko cztery punkty straty. (39:43)

23:50

Aaron Cel faluje Seana Denisona. To jego trzecie przewinienie. Dogranie 14 sekund. (37:43)

23:33

Hrycaniuk ograł Denisona, ale zza lekko rzuca do kosza. (37:43)

23:17

Sulima po swoim nieudanym rzucie dobija skutecznie. (37:43)

22:57

Myli się Denison, szybka kontra gości, ale drugie przewinienie popełnia Corbett na Zamojskim. Atak pozycyjny Stelmetu wykańcza Hosley, ale bez sukcesu. (35:43)

22:15

Hrycaniuk momentalnie odpowiada dwoma punktami. (35:43)

21:48

Zyskowski po raz trzeci w tym meczu trafia za trzy! Seria 7-2. (35:41)

21:20

Hrycaniuk nieudanie dobija rzut o tablicę. Ewidentnie przesadził z siłą. (32:41)

21:01

Druga udana akcja z rzędu Krzysztofa Sulimy. Cztery oczka już w tej kwarcie. (32:41)

20:37

Cel rewanżuje się Sulimie i też go ogrywa. (30:41)

20:18

Sulima za pomocą siły przepycha Cela i udaje mu się zdobyć punkty. (30:39)

20:01

Trzecia kwarta rozpoczęta. (28:39)
Tylko 25 % skuteczności z gry Corbetta
10 strat Polskiego Cukru
11 zbiórek Denisona
4 asysty Koszarka w 15 minut
Polski Cukier – Zyskowski 7 pkt., Corbett 6 pkt.
Stelmet – Troutman i Koszarek po 7 pkt.
O sprawienie niespodzianki będzie bardzo ciężko gospodarzom. Stelmet Zielona Góra od początku meczu kontroluje przebieg spotkania. Rzucają z mądrze przygotowanych pozycji, nie wdają się w szybką grę, rozważnie prowadzą ataki. Za to Toruniowi ewidentnie brakuje argumentów.

20:00

Druga kwarta skończona. (28:39)

19:59

Perka równo z syreną punktuje dla gospodarzy. (28:39)

19:41

Trójkowa akcja Polaków. Zamojski do Koszarka, ten od kozła po ziemi do Hrycaniuka. (26:39)

19:25

Myli się również Hosley. Spokojnie akcję wyprowadza Polski Cukier i teraz już William Franklin zdobywa dwa punkty. (26:37)

18:48

Corbett fatalnie pudłuje w kontrze dwóch na jednego. (24:37)

18:21

Rzut Corbetta dobija Denison. (24:37)

17:57

Hosley nieskutecznie, zbiera Hrycaniuk. Chanas na pozycji czystej, ale pudłuje za trzy. (22:37)

17:20

Kolejna strata Torunia. Błąd kroków popełnia Jarosław Zyskowski, który momentalnie schodzi. Zastępuje go Sroka. (22:37)

17:00

Koszarek raz jeszcze, tym razem czysto do kosza. (22:37)

16:26

Ponownie Franklina za trzy, ale nic nie wpada. Jednak podobnie sytuacja wygląda po stronie Zielonej Góry, gdzie Koszarek nie trafił. (22:35)

15:54

Chanas trafia oby dwa rzuty. (22:35)

15:53

Tym razem faulowany Kamil Chanas. (22:33)

15:37

Corbett na linii rzutów wolnych – 1/2 (22:33)

15:27

Hrycaniuk łatwo ogrywa Kanadyjczyka, ale piłka wytoczyła się z kosza. (21:33)

15:12

Denison charakterystycznie z półdystansu, ale bez punktów. (21:33)

14:48

Zyskowski szybko bez namysłu za trzy! (21:33)

14:21

Johnson nie wykańcza akcji, gdzie wydawało się że to pewna możliwość do zdobycia punktów. (18:33)

14:02

Corbett nieskutecznie zaraz po wejściu z ławki rezerwowych. Podobnie po drugiej stronie, gdzie Troutmana nie trafia z dalszej odległości. (18:33)

13:28

Aż w końcu rzuty dla Johnsona, który trafia dwa rzuty osobiste. (18:33)

13:26

Kolejne z rzędu przewinienia Torunia. (18:31)

12:32

Zywert do Troutmana na skrzydło, a ten za trafia za trzy. (18:31)

12:20

Faul w ataku Johnsona. Szybka akcja Torunia zakończona penetracją Franklina. (18:28)

11:58

Denison jeden rzut trafiony. (16:28)

11:57

Jankowski do Seana Denisona, a ten był faulowany pod koszem. (15:28)

11:40

Sytuacyjny rzut Hosleya, gdyż kończył się czas akcji, bez rezultatu. (15:28)

11:10

Jarosław Zyskowski za trzy punkty z narożnika parkietu. (15:28)

10:54

Johnson dwukrotnie skutecznie na linii rzutów wolnych. (12:28)

10:51

Nieskutecznie Jankowski, brak zbiórki gospodarzy. Kontra Stelmetu i faul przy rzucie Johnsona. (12:26)

10:21

Troutman wygrywa pojedynek 1 na 1 z Sulimą i łatwo zalicza punkty. (12:26)

10:04

Wyrównana walka pod tablicami. Oba zespoły mają po 7 zbiórek. (12:24)

10:01

Druga kwarta rozpoczęta. (12:24)

10:00

Pierwsza kwarta skończona. (12:24)

09:59

Koszarek trafia wszystkie trzy rzuty. (12:24)

09:59

Rzut przed końcem kwarty, Nowakowski fauluje Koszarka przy próbie zza linii 6,75. (12:21)

09:56

Rzut Sulimy po czasie. Punkty nie zaliczone. (12:21)

09:37

Zamojski trafia swoją drugą trójkę w tym spotkaniu. (12:21)

09:05

Nowakowski do niekrytego pod koszem Denisona, a ten bezpośrednio pakuje mocno piłkę do kosza. Czas dla gości. (12:18)

08:58

Szybki faul i teraz Sulima wykonuje rzuty wolne. Jeden trafia. (10:18)

08:32

Ładne wejście Nowakowskiego, szansa na akcję 2+1. (8:18)

08:11

Zamojski do Troutmana, a ten z ogromną łatwością znalazł sobie dogodną pozycję do rzutu. (6:18)

07:54

Ale trafia tylko jeden. (6:16)

07:52

Zyskowski dobrze wykorzystał za bliskie podejście Zamojskiego i wywalczył rzuty wolne. (5:16)

07:34

Koszarek z półdystansu, dwukrotnie skakał do zbiórki Zamojski, ale już za drugim razem faulował. (5:16)

07:05

LaMarshall spóźniony w obronie fauluje Cela. 14 sekund do końca akcji. Wykorzystane w sposób dobitny z rzutem z syreną Hosleya. (5:16)

06:33

Corbett kończy efektownym wsadem akcję gospodarzy. (5:13)

05:59

Cel kryty na "radar" przez Corbeta zdecydował się na rzut za trzy, ale piłka zatrzymała się między obręczą a tablicą. (3:13)

05:22

Hosley do Hrycaniuka i przewaga gości rośnie. (3:13)

05:02

Koszarek w ostatniej sekundzie akcji Stelmetu po indywidualnej akcji zdobywa punkty. (3:11)

04:34

Błąd piłki niesionej Franklina. (3:9)

04:21

Nieprzepisowa zasłona Cela, teraz posiadanie przejmuje Toruń. (3:9)

04:20

Comagić po raz drugi już w tym meczu fauluje, tym razem Zamojskiego. Piłka z boku dla Zielonej Góry. (3:9)

04:02

Franklin znajduje na wolnej pozycji Corbetta, ale ten nie wykorzystuje tej dogodnej sytuacji. (3:9)

03:41

Hrycaniuk na linii rzutów wolnych trafia jeden z dwóch rzutów. (3:9)

03:28

Cel zatrzymany pod koszem, podobnie jak po drugiej stronie Comagić, który został zablokowany przez Hrycaniuka. (3:8)

02:57

Bezpańską piłkę przejmuje Corbett i bez zastanowienia rzuca za trzy. (3:8)

02:22

Strata Toruniań, szybka kontra Stelmetu, zakończona efektownym lay-upem Hosleya. Czas dla Miliji Bogicevicia. (0:8)

02:02

Hosley trafia rzut. (0:6)

02:00

Mały problem na parkiecie, gdyż w Toruniu nie było dwóch Polaków. Przez to rzut osobisty dla Zielonej Góry i piłka z boku. (0:5)

01:51

Comagić bliski zbiórki po niecelnym rzucie Sulimy. Piłkę posiada Stelmet. (0:5)

01:29

Perka z dystansu nieskutecznie, podobnie jak Hosley, który próbował rzutu za trzy. (0:5)

00:59

Dwójkowa akcja Koszarka z Celem. (0:5)

00:15

Dobre rozpoczęcie meczu przez Zamojskiego. Trzy punkty. (0:3)

00:01

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)
W Hali Widowisko-Sportowej zaczyna się prezentacja obu zespołów.

Polski Cukier SIDEn Toruń: 5. Nowakowski, 7. Sulima, 8. Zyskowski, 9. Comagić, 11. Radwański, 12. Lisewski, 13. Sroka, 15. Denison, 21. Corbett, 22. Jankowski, 43. Perka, 55. Franklin

Trener: Milija Bogicević

Stelmet Zielona Góra: 4. Pełka, 5. Cel, 7. Zywert, 8. Troutman, 13. Chanas, 14. Hosley, 20. Kucharek, 21. Johnson, 34. Hrycaniuk, 35. Zamojski, 55. Koszarek

Trener: Sašo Filipovski
Wymieniona wąska kadra, słaba gra na wyjazdach, brak argumentów przy grze na tablicach – to mogą być klucze dla Torunia do zwycięstwa. Passa pięciu porażek, brak zgrania nowych zawodników, słabe średnie statystyki z dystansu Polskiego Cukru – to przypuszczalne powody wygranej Stelmetu. Przekonamy się wkrótce, który z zespołów lepiej wykorzysta słabe punkty przeciwnika.
Po odejściu Steve’a Burtta to Ci gracze są postaciami kluczowymi Stelmetu. Ich średnie statystyki prezentują się równomiernie: Hosley (śr. 14,9 pkt.), Koszarek (śr.9,6 pkt., 5,3 asyst), Zamojski (śr. 8,5 pkt.). Oprócz nich najwięcej jeszcze grają Aaron Cel i Adam Hrycaniuk. Jednak mankamentem i słabą stroną Zielonej Góry jest wąska kadra. Oprócz nich jeszcze tylko dwóch graczy zdobywa istotne punkty, reszta tylko bardziej widnieje na papierze niż na parkiecie.

Hosley w czasie jednej z akcji w meczu z Polfarmexem

W ostatniej kolejce Stelmet wygrał z Polfarmexem Kutno 69:61. Ze względu na problemy pod koszem, przegrane zbiórki w ataku, wynik aż do końca meczu pozostawał nie rozstrzygnięty. Tradycyjnie MVP meczu został Quinton Hosley (21 pkt.). Dobrze zagrał też Przemysław Zamojski (16 pkt.) i Łukasz Koszarek (7 asyst).
Rywal Torunia – Stelmet Zielona Góra jest obecnym wicemistrzem Polski. Zajmuje on 5 miejsce w tabeli, z wynikiem ośmiu zwycięstw (passa czterech z rzędu) i trzech porażek (wszystkie na wyjazdach). W tym tygodniu Zielonogórzanie odpadli z rozgrywek EuroCup, przez co w najbliższym czasie będą mogli całkowicie poświęcić się w TBL.
W ostatnim tygodniu działacze postanowili dokonać roszad. Pozbyto się Jamara Diggsa i zakontraktowano w jego miejsce Williama Franklina. Do składu dokooptowano także Marcina Srokę. Wraz z najlepszymi graczami amerykańskimi LaMarshallem Corbettem (śr.15,5 pkt. na mecz) i Seanem Denisonem (śr. 15,2 pkt. na mecz) mają sprowadzić Toruń na drogę zwycięstw.