1 KS Ślęza Wrocław – Basket Konin

88:62

finał (25:15, 44:31, 68:42)

29.11.2014, 18:00 • Hala UP ul. Chełmońskiego 43 • Piotr Niewiada

Trzecia odsłona praktycznie zadecydowała już o losach tego meczu. Wrocławianki zdobywały punkt za punktem. W końcowej odsłonie przewaga wzrosła już nawet do 30 pkt (76-46) i było już wiadomo że Gospodynie nie oddadzą tego meczu pod każdym względem. (22:00:58)
Na początku drugiej kwarty przewaga Ślęzy wzrosła do 14 pkt. Mecz toczył się pod pełną kontrolą gospodyń. W 13 min. na parkiecie pojawiła się debiutująca w TBLK, 16-letnia Patrycja Jaworska, która choć nie zdobyła dziś punktów to i tak pozostawiła swoim występem bardzo dobre wrażenie.
Mecz rozpoczął się od dwóch dobrych akcji Player oraz Czarneckiej. Drużyna z Konina tylko na poczatku pierwszej kwarty prowadziła wyrównaną walkę. Działo się tak do 6 min. kiedy to ostatni raz na tablicy wyświetlił się wynik remisowy 12-12. Od tego momentu do końca kwarty Ślęza wypracowała sobie 10-punktową przewagę.
Zanim kilka słów o spotkaniu chciałbym dodać że w całej Europie trwa Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych – największe wydarzenie, które promuje koszykówkę wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną. I to właśnie Ci zawodnicy Olimpiad Specjalnych byli gośćmi dzisiejszego spotkania.
W dzisiejszym spotkaniu nikt nie zakładał, że drużyna z Wrocławia mogłaby przegrać. Zespół Radosława Czerniaka w każdym elemencie gry był lepszy od swoich rywalek, co skutkowało wysokim zwycięstwem w dzisiejszym meczu.
Ślęza wygrywa z Koninem 88-62. Więcej z tego spotkania już wkrótce. Zapraszamy na kolejne relacje z Lajfy.com.

40:00

Koniec meczu. (88:62)

39:50

Strata drużyny z Konina. (88:62)

39:42

Stachnik trafia tylko jeden rzut osobisty. (88:62)

39:42

Faul po stronie Gości – Pamela Stachnik na linii rzutów osobistych. (87:62)

39:25

Strata Konina – Zuchora sam na sam zdobywa dwa punkty. (87:62)

39:01

Pamela Stachnik zdobywa dwa punkty. (85:62)

38:22

Jhasmin Player po podaniu Pauliny Pawlak z pod kosza za dwa punkty. (83:62)

38:02

Przewinienie osobiste Anna Dąbek – czwarte. (81:62)

38:00

Anna Dąbek tylko raz celnie. (81:62)

38:00

Anna Dąbek na linii rzutów osobistych. (81:61)

38:00

Przewinienie osobiste popełniła Gloria brown – drugie. (81:61)

37:30

Punkty zdobywa Małgorzata Zuchora po podaniu Brown. (81:61)

88:62

1 KS Ślęza Wrocław: 6. Monika Jasnowska 7. Adrianna Płaskocińska 9. Dorota Mistygacz 10. Paulina Kuras 12. Kinga Bandyk 13. Joanna Czarnecka 15. Pamela Stachnik 17. Małgorzata Zuchora 18. Barbara Głocka 20. Gloria Brown 22. Jhasmin Player 23. Bojana Vulić 24. Paulina Pawlak 25. Agnieszka Śnieżek 26. Patrycja Jaworska

Basket Konin: 00. Shannon Bobbitt 3. Aaryn Ellenberg 4. Iwona Płóciennik 5. Kaja Aleksandra 6. Anna Dąbek 9. Żaneta Durak 12. Marta Libertowska 13. Julia Drop 14. Klaudia Sosnowska 22. Jessica Lawson 25. Marta Urbaniak

Sędziowie: Robert Mordal, Karina Pęłka, Tomasz Trojanowski. Komisarz TBLK – Roman Kuczyński