Fortuna 1 Liga

Zagłębie Lubin – Chojniczanka Chojnice

2:1

finał (1:1)

28.11.2014, 17:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • Info o zminach stanu (Jarek Jurkiewicz (@JarekJurkiewicz))

Żegnam się z państwem i życzę udanego początku weekendu przypominając o weekendowym maratonie na portalu lajfy.com! (18:58:29)
Koniec meczu na Dialog Arena, w którym to szczęśliwie wygrywają gospodarze po bramce z 89 minuty Arkadiusza Woźniaka, to sprawia że gracze Zagłębia wskakują na pozycje wicelidera i liczy zapewne na potknięcie w najbliższym meczu Wisły Płock.

90+3

90

Druga połowa potrwa dodatkowe 3 minuty.

89

Stały fragment gry dla gospodarzy. Do futbolówki podszedł Čotra, który dośrodkował dokładnie na głowe ARKADIUSZA WOŹNIAKA. Piłka odbiła się od poprzeczki i od pleców Misztala po czym wpadła do bramki!

87

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. W miejsce Kwieka na placu gry zamelduje się Przybecki.

84

Na ostatnie kilka minut na boisku pojawia się Niedziela w miejsce Radlera.

82

Kwiek (Zagłębie Lubin) ogląda żółtą kartke i w tej statystyce prowadzą gospodarze 3-2.

79

Na ostatnie 10 minut meczu Piotr Stokowiec posyła na boisko Janoszke w miejsce Piątka.

77

Ajajaj! Forenc wychodzi z bramki podczas stałego fragmentu gry i popełnia błąd, ale miał szczęście, że na linii bramkowej stał jego kolega zespołu, który wybił futbolówke!

75

Strzał Bonieckiego minimalnie obok bramki, a golkiper przyjezdnych ani drgnął do obrony tego strzału!

72

Na placu boju pojawia się Iwanicki zastępując strzelca bramki dla Chojniczanki – Mikołajczaka.

70

Próba Kwieka nad bramką Misztala!

65

Jach (Zagłębie Lubin) ukarany żółtą kartką za kolejne zwracanie uwagi na prace sędziego.

62

To powinna być bramka dla Chojniczanki! Wrzutka w pole karne i po raz kolejny świetnie główkuje Gancarczyk, jednak jeszcze lepiej interweniuj Forenc, który ratuje swoją ekipe przed utratą bramki!

56

Kieruzel (Chojniczanka Chojnice) fauluje Błąda na 17 metrze i sędzia Jarosław Rynkiewicz pokazuje żółtą kartke, a miejscowi będą mieli okazje ze stałego fragmentu gry.

56

Gospodarze przed momentem mieli rzut rożny, po którym główkował Woźniak, ale nad poprzeczką bramki Forenca.

50

Gracze kontynuują gre z pierwszej połowy, czyli głównie walka w środkowej boiska z dodatkiem sporej ilości fauli. Zapewne za moment posypią się kolejne żółte kartki.

46

Na placu gry pojawił się Adrian Błąd zastępując w ogóle niewidocznego Rakowskiego, natomiast u gości pojawił się na boisku Feciuch w miejsce Siemaszko, który miał na swoim koncie żółtą kartke.

Forenc (Zagłębie Lubin) został ukarany żółtą kartką schodząc do szatni, gdyż miał uwagi do sędziego głównego, który według niego nie zauważył zagrania ręką przez Mikołajczaka podczas akcji bramkowej.

46

Po pierwszej połowie mamy w Lubinie remis 1-1. Bramke dla Zagłębia zdobył w 39 minucie Tosik, a wyrównał tuż przed przerwą Mikołajczak po fatalnej interwencji obrony. Wynik meczu jest nadal sprawą otwartą, więc zapowiada nam się niezwykle ciekawe drugie 45 minut, na które już teraz serdecznie zapraszam.

45+2

45

Pierwsza połowa potrwa dodatkowe dwie minuty!

44

Gol dla Chojniczanki!
Źle zachowali się obrońcy gospodarzy przed własnym polem karnym i wykorzystał ten błąd TOMASZ MIKOŁAJCZAK, który wpierw przejął futbolówke od defensora "Miedziowych" następnie znalazł się sam na sam z Forencem, któremu nie dał żadnych szans!

41

"Miedziowi" przycisnęli w samej końcówce pierwszej połowy, ponieważ chcą zdobyć drugą bramke jeszcze przed przerwą.

39

Gol dla Zagłębia!
Wrzutka w pole karne i niepilnowany JAKUB TOSIK umieszcza futbolówke głową w bramce Chojniczanki!

38

Siemaszko(Chojniczanka Chojnice) niepotrzebnie odkopnął piłke i ujrzał żółtą karte.

29

Kuriozalna sytuacja na środku boiska sędzia zostaje przewrócony przez zawodnika, jednak nic groźnego się mu nie stało i w tym momencie mamy rzut rożny dla gości.

26

Centra Zawistowskiego w pole karne gospodarzy i główką uderza ją Gancarczyk po czym piłka wpada do bramki, lecz radość graczy Chojniczanki trwała krótko, gdyż liniowy wskazuje pozycje spaloną!

25

Mecz na pewno nie powala, a składa się na to przede wszystkim to, że zawodnicy skupili się na walce o piłke w środkowej strefie boiska co sprawia, że jedna i druga drużyna nie stwarzają sobie dogodnych okazji do zdobycia bramek.

20

W ciągu kolejnych minut gospodarze mieli rzut wolny, który wypiąstkował przed pole karne Misztal i goście bardzo długo konstruowali atak pozycyjny, lecz bez większych efektów.

12

Świetną okazje stworzyli sobie goście po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Mikołajczak, lecz nie wykorzystał tej sytuacji, a dodatku poszkodował wychodzącego z bramki Forenca!

11

Świetne prostopadłe podanie otrzymał Piątek, ale sędzia boczny wskazał pozycje spaloną.

10

Zagłębie skupia się na przede wszystkim na grze obydwoma skrzydłami.

6

Pierwszy strzał na bramke zapisujemy gospodarzom, a konkretnie Kwiekowi, jednak strzał nie był na tyle silny by zaskoczył stojącego w bramce Misztala.

5

Początek spotkania, to spokojna gra wykonaniu obu drużyn i żadna z ekip nie narzuca tempa. Miejmy nadzieje, że w kolejnych minutach piłkarze rozgrzeją nas do czerwoności.

1

Znamy już wyjściowe składy na dzisiejsze spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Chojniczanką Chojnice:

Zagłębie Lubin: Forenc – Jach, Guldan, Tosik, Čotra, Bonecki, Rakowski, Piątek, Kwiek, Piątek, Woźniak

Chojniczanka Chojnice: Misztal – Lisowski, Markowski, Kieruzel, Pietruszka – Gancarczyk, Zawistowski, Czerwiński, Niedziela, Mikołajczak – Siemaszko.
Faworytem spotkania wydają się być gospodarze, którzy muszą ponownie wskoczyć na miejsce wicelidera, bo przeskoczyła ich w ostatnim czasie Wisła Płock, która gra z outsiderem ligi i raczej zgarnie 3 punkty z Pogonią Siedlce. Chojniczanka ostatnie trzy wyjazdowe spotkania przegrała i zapewne będzie chciała się w końcu odłamać, lecz zadanie nie będzie proste, gdyż grają z drużyną, która jest jakościowo i kadrowo silniejszą ekipą, lecz na pewno "tanio skóry nie sprzedadzą."
Obie drużyny spotkały się ze sobą zaledwie raz i miało to miejsce w ramach rundy jesiennej gdzie lepsi okazali się gracze Zagłębia wygrywając minimalnie z Chojniczanką 0:1, a gola na wagę trzech punktów zdobył Adrian Błąd.
Ostatnie pięć spotkań:

Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach odnotowali trzy zwycięstwa z Flotą Świnoujście, Widzewem Łódź i Arką Gdynia, zremisowali w meczu na szczycie z Termalicą Brut-Bet Nieciecza i przegrali derbowy pojedynek z Miedzią Legnica

Goście w ostatnich pięciu spotkaniach odnotowali dwa zwycięstwa z Pogonią Siedlce i Bytovia Bytów, odnotowali remis silną w tym sezonie Wisłą Płock i przegrali z drużynami Wigry Suwałki i Stomil Olsztyn.
Chojniczanka Chojnice najprawdopodobniej uniknie nerwówki jaka spotkała ich w tamtym sezonie walce o utrzymanie w I lidze, bo po rozegraniu 18-stu spotkań plasują się na niezłej szóstej pozycji w lidze. Do swoich najbliższych rywali tracą 9 punktów. W ostatniej kolejce spotkań zmierzyli się na własnym obiekcie z beniaminkiem ligi Pogonią Siedlce, którą rozgromili 5:0.
Zagłebie Lubin jest na dobrej drodze by po roku grania na zapleczu ekstraklasy powrócić do gry na najwyższym rozgrywkowym poziomie w naszym kraju. W ostatniej kolejce mierzyli się na wyjeździe z Flotą Świnoujście i wynik w tym spotkaniu został ustalony już do przerwy co ostatecznie skończyło się wygraną "Miedziowych" 1:2.
Witam wszystkim bardzo serdecznie na spotkaniu 19 kolejki I ligi, w którym to naprzeciw siebie stanie Zagłębie Lubin, a ich rywalem będzie Chojniczanka Chojnice. Będzie to relacja z najważniejszych fragmentów meczów.
Witamy. Mecz rozpocznie się o 17:00 i będziemy informować o zmianach stanu..