Real Sociedad – Elche CF

3:0

finał (2:0)

28.11.2014, 20:45 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Wiktor Bukowski

Koniec! Real Sociedad pewnie zgarnia 3 punkty w 13. kolejce Primera Division po pokonaniu Elche 3:0! Nieszczęśliwy mecz dla Przemysława Tytonia, który w zasadzie nie popełniał błędów, a na jego konto i tak wpadły 3 bramki – wszystkie strzelone przez Carlosa Velę, który zostaje bohaterem dzisiejszego spotkania! (22:39:14)

90+2

90+2

Spokojna końcówka, Real utrzymuje się w posiadaniu i nie pozwala sobie odebrać futbolówki.

90+1

Będą jeszcze dodatkowe 2 minuty w tym spotkaniu!

90

Także tym razem piłka nie wpada do siatki Zubikaraia, który nie popełnił dzisiaj ani jednego błędu! Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

88

Próbują jeszcze ostatkiem sił przyjezdni. Jonathas wpisuje się tylko w statystyki, ponieważ jego uderzenie nawet nie wpadło w światło bramki.

87

Carlos Vela żegnany brawami na stojąco! W jego miejsce wbiega Chory Castro, który jest zdrowy i w pełni sił!

85

Dobre uderzenie z rzutu wolnego Rubena Pardo, który chciał zaskoczyć Tytonia! Polak nie daje sobie wpuścić czwartej bramki i odbija piłkę nad siebie!

84

Tak jest i teraz. Stały fragment gry kilka metrów od szesnastki polskiego bramkarza! 5 piłkarzy Elche w murze + dwóch Realu!

83

Po takiej grze zanosi się chyba na kolejnego gola dla Realu Sociedad. Coraz bliżej bramki Tytonia są miejscowi, którzy w dodatku nagminnie są faulowani.

82

Przy linii bocznej ucierpiał jeden z piłkarzy Realu, który został uderzony łokciem przez Cismę. Kolejna kartka w tym meczu.

80

Zostało 10 minut gry, ale w tym czasie nie ma prawa się wydarzyć jakiś piłkarski cud. Elche w dalszym ciągu ma problem z wyprowadzeniem akcji, czy chociażby kontrataku.

79

Bardzo spokojnie wymieniają podania gospodarze, którzy są już pewni sukcesu w dzisiejszym meczu i 3 punktów, które odbiją ich od strefy spadkowej.

77

Świetne podanie po stronie Realu Sociedad! Finnbogason dosłownie na równi z obrońcami przejął podanie, ale musiał wycofać akcję po złym przyjęciu! Zamyka ją strzałem Granero, który sporo się myli!

76

Zmiana w drużynie Elche CF: z boiska schodzi Mosquera, na boisku pojawia się José Ángel.

75

Został już tylko kwadrans! Właśnie teraz Víctor Rodriguez postanawia sfaulować przeciwnika wyprowadzającego kontrę – kartka!

73

Więcej pokazują w tych minutach piłkarze Elche, którzy chcą zdobyć chociażby gola honorowego! Czy tak się stanie? Jedno jest pewne – Tytoń nie zaliczy tego spotkania do udanych.

72

Chyba zabraknie walki w ostatnich minutach dzisiejszego meczu. Z każdym kopnięciem akcje tracą na tempie, zaczyna brakować zaangażowania i wkładu w grę.

71

Zmiana w drużynie Real Sociedad: z boiska schodzi Canales, na boisku pojawia się Rubén Pardo.

69

Obrońcy Elche ratują się i wybijają piłkę z 11. metra! Ponowienie akcji przez gospodarzy, ale tym razem Tytoń wychodzi z bramki i przechwytuje dośrodkowanie szybko wyprowadzając akcję swojej drużyny!

67

Nie można odmówić przyjezdnym zaangażowania w ten mecz. Real jest po prostu lepszy dzisiejszego wieczora. To się jeszcze może zmienić, wciąż zostaje ponad 20 minut gry.

66

Bardzo dużo walki oraz strat w środkowej strefie boiska. Rzadko już widujemy akcje podbramkowe.

65

Rzut wolny dla Elche, ale po dośrodkowaniu w pole karne grę oddalają gospodarze. Przyjezdni jeszcze przez chwilę utrzymywali się przy piłce, ale wkrótce ją stracili.

64

Godzina gry już minęła, a obraz gry niewiele się zmienia. Real Sociedad niezbyt naciska na Elche, a goście i tak mają problem z rozegraniem składnej akcji.

62

Rodrigues niepotrzebnie fauluje swojego przeciwnika przy próbie kontry. Zasłużona żółta kartka.

61

Właśnie Coro stanął przed szansą na zdobycie swojej bramki! Świetna akcja indywidualna, która ostatecznie kończy się obok bramki Realu!

60

Cristiana Herrerę zmienia Coro! To druga zmiana w ekipie Elche w tym meczu.

57

Real Sociedad gra bardzo dobre zawody. Wcale nie szarżuje na bramkę Tytonia, a gole przychodzą bardzo łatwo.

56

Goście po tych bramkach chyba tracą powoli wiarę w sukces. Co prawda próbują zapędzać się pod bramkę Zubikaraia, ale żeby to nie skończyło się niedługo pogromem.

55

Katastrofalnie gra cały blok defensywny Elche, który po próbach ofensywnych szybko traci bramki. Niestety ekipa Tytonia chyba nie odbije się od dna Primera Division po tym meczu.

Carlos VELA - 3:0

53

Gol dla Sociedad!

Miejscowi chyba przesądzają, kto zdobędzie w tym meczu 3 punkty! Kapitalna bramka CARLOSA VELI, który przyjął futbolówkę, obrócił się z nią i zaskakującym uderzeniem sprzed obrońcy, na dalszy słupek pokonał Tytonia! Hat-trick na koncie Veli!

51

Victor Rodriguez dostał dobrą wrzutkę na głowę, ale był zbyt daleko bramki, by zagrozić Zubikaraiowi. Lekki strzał pewnie zgarnia bramkarz.

50

Notorycznie faulowani są piłkarze Elche niedaleko szesnastki gospodarzy! Kapitalnie rozpoczyna się ta połowa, ale brakuje bramek!

48

Przemysław Tytoń broni Elche przed utratą bramki! Dobre wyjście z bramki naszego bramkarza i znów wybija on futbolówkę na korner dla Realu!

47

Odpowiedź Realu! Ależ rozpoczyna się ta połowa! Carlos Vela wpadł w pole karne i z prawej strony próbował zaskoczyć Tytonia strzałem przy słupku! Dobrze Polak, który paruje piłkę na rzut rożny!

46

Natychmiastowa szansa dla Elche! Adrian Gonzalez wybiegł za obrońców i znalazł się sam na sam z Zubikaraiem! Źle trącił jednak piłkę i nie skierował jej do bramki! To powinien być gol kontaktowy!

46

Jedna zmiana od pierwszego gwizdka! W gościach na boisko wbiega Rodrigues, który zmienił Faycala.

46

Wracamy na Estadio Anoeta! Przed nami druga część gry!
Real Sociedad wypuścił 2 zabójcze ciosy i Elche jest w sporych opałach po pierwszych 45 minutach. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carlos Vela, którego źle będzie wspominał pokonany Przemysław Tytoń! Elche starało się coś zdziałać w ofensywie, ale jak dotąd bezskutecznie. Czy to się zmieni w drugiej odsłonie? Zostańcie z nami!

45+1

45+1

Przy piłce utrzymywali się gospodarze i sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach!

45+1

1 minuta doliczona do pierwszej połowy!

45

Jeszcze mógł być rzut karny dla miejscowych! Reklamują zagranie ręką piłkarze Realu! Sędzia nakazuje jednak dalszą grę i swoją połowę opuszczają goście!

44

Sekundy lecą, chyba już nic się tutaj nie zmieni przed zejściem do szatni! Raczej kontrolują grę gospodarze.

43

Jonathas znów rozpędza się w stronę pola karnego! Jest to jeden z widoczniejszych graczy Elche – tym razem przyblokowany!

43

Carlos Martinez próbował dośrodkować, ale po tym zagraniu piłka całkiem uciekła poza boisko. Tytoń wznawia dalekim wykopem od własnej bramki.

42

Końcówka pierwszej połowy to głównie faule. Co chwile grę musi przerywać arbiter. Zostało już tylko kilka minut!

40

Real Sociedad dużo rzadziej konstruuje ataki pozycyjne niż dzisiejsi rywale. Należy się ta bramka dla Elche.

39

Zbliżamy się powoli do decydujących minut w pierwszej połowie. Czy Elche zdoła chociażby strzelić bramkę kontaktową? Goście na pewno się starają i można powiedzieć, że dominują. Co z tego, skoro przegrywają dwoma bramkami.

37

Coraz bliżej strzelenia bramki są goście! Tym razem z ostrego kąta uderzał Jonathas, ale piłka także w tym przypadku leci obok bramki Realu!

35

To mogło zaskoczyć Zubikaraia! Dobra akcja Elche, bardzo mocny strzał Damiána, ale poradził sobie golkiper! Do dobitki zmierzał jeszcze kolega Damiana, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki!

34

Starają się zmienić coś przyjezdni, ale każdy jeden ich atak zostaje wybity przez obrońców. Zubikarai ma niezbyt wiele roboty w tym meczu.

33

Chyba nie tak miał wyglądać ten mecz dla Przemka! Jego drużyna niemal nie istnieje w ofensywie, a w dodatku popełnia błędy w obronie!

Carlos VELA - 2:0

31

Elche chciało wyrównać, ale to Real przeprowadza zabójczą kontrę! CARLOS VELA zostaje wypuszczony za obrońców i po świetnym rajdzie po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonuje Tytonia!

30

Kibice też chyba trochę się nudzą na trybunach. Nieśmiały doping, a na boisku wciąż nic się nie zmienia. Pierwsze pół godziny gry już za nami!

29

Przemysław Tytoń pewnie w bramce! Uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry na bliższy słupek i futbolówka wpada w ręce Polaka!

28

Adrián fauluje przeciwnika zaraz przed swoim polem karnym! Żółta kartka i groźnie może być pod bramką Tytonia, który ustawia mur!

26

Przypomnijmy, że obie ekipy mają po 10 punktów w ligowej tabeli. Toczy się tutaj więc walka o bezpośrednie miejsca! Na razie lepiej radzą sobie gospodarze.

25

Herrera pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki i sędzia natychmiast to zauważył. Nie ma kary indywidualnej, a arbiter mógłby się nad tym zastanowić.

24

W zasadzie poza bramką niewiele się wydarzyło. Próbują obie ekipy zmienić wynik, ale poziom nie zachwyca dzisiejszego wieczoru.

23

Jonathas znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i obrońcy dopuścili do oddania przez niego strzału! Na szczęście miejscowych w bramce jest jeszcze Zubikarai!

21

Przejęcie piłki na połowie Realu przez Cristiana! Kilka podań, ale ostatecznie na spalonym znalazł się napastnik Elche! Szkoda tej akcji, bo powinna ona zakończyć się lepiej!

20

Dobra odpowiedź miejscowych! Canales zabrał się z piłką w polu karnym i postanowił indywidualnie zakończyć tę akcję! Obrócił się, ale jego uderzenie było niecelne!

18

Elche atakuje i zyskuje rzut rożny! Widać, że starają się przyjezdni, ale ich odległa pozycja w lidze mówi sama za siebie. Dośrodkowanie z narożnika i niecelny strzał głową leci obok bramki!

16

Tym razem to Zubikarai musiał interweniować, ale pod jego bramką nie było ani drobiny zagrożenia. Nudny przebieg ma ten mecz, oby to się zmieniło!

14

Kolejna kartka dla gracza Sociedad! Canales uciekł się do faulu i spowodował rzut wolny dla przeciwników!

13

Czekamy na jakiś zryw, ale Real nie musi jakoś bardzo atakować, a Elche brakuje argumentów w ofensywie. Może jakimś stałym fragmentem gry?

12

Sporo przewinień po obu stronach, co jeszcze bardziej wybija piłkarzy z rytmu.

11

Uspokoiło się nieco tempo tego spotkania, które w zasadzie od pierwszego gwizdka nie porywało. Raz jedni utrzymują się przy piłce, raz drudzy. Ale Elche nie potrafi zagrozić bramce rywali.

9

Tym razem pewnie interweniuje Przemek Tytoń! Dobry rajd Canalesa, który jednak stracił panowanie nad piłką już w obrębie pola karnego!

8

Już w 8. minucie potrzebna jest zmiana w ekipie gospodarzy. Urazu doznał Agirretxe, którego zmienia Finnbogason!

6

Kąśliwe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nikt znajdujący się w szesnastce nie strącił futbolówki. Golkiper Realu Sociedad wznowi grę od bramki.

5

Tym razem to Elche będzie miało okazję ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny w dobrej odległości od pola karnego Zubikaraia! Dodatkowo Ansotegi zostaje ukarany żółtą kartką!

4

Mecz ledwo się rozpoczął, a Tytoń już ma ujemne konto! Mocno zdziwieni goście próbują ruszyć do ataku.

Carlos VELA - 1:0

3

Gospodarze bardzo szybko obejmują prowadzenie! CARLOS VELA otrzymał dośrodkowanie z prawej flanki i świetnym uderzeniem głową pokonał Przemysława Tytonia! Kapitalne uderzenie i mamy otwarcie wyniku na Estadio Anoeta!

1

Pierwszy kontakt w piłką Polaka, który wznawia grę od bramki po nieudanej akcji miejscowych. Elche szybko przenosi się do przodu, ale także tam wkradły się niedokładności.

1

Gospodarze w biało-niebieskich strojach i to właśnie oni rozpoczynają! Elche na zielono, liczymy na dobry występ Przemka Tytonia!

1

Wszyscy są już na murawie! Przywitanie zespołów oraz losowanie stron za nami, zaraz zaczynamy!
Przemysław Tytoń w wyjściowej "11" Elche!

Real Sociedad: Zubikarai – C.Martínez, Elustondo, Markel, Granero, Agirretxe, Prieto, Vela, Ansotegi, Canales, De la Bella

Elche CF: Tytoń – Damián, Lombán, D.Cisma, Mosquera, Adrián, Cristian H., Víctor R., Pelegrín, Faycal, Jonathas.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z dzisiejszego spotkania. Faworytem z pewnością są zawodnicy Davida Moyesa, ale Elche stać na sprawienie niespodzianki. Bądźcie z nami już od godziny 20:00, kiedy to poznamy oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie.
W swoim ostatnim meczu Sociedad zremisowało 0:0 z Deportivo. Elche natomiast po bardzo ciekawym pojedynku zremisowało z ostatnią Cordobą, 2:2.
Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna dzisiejszych gospodarzy w tym sezonie spisuje się zaskakująco słabo zajmując obecnie dopiero 16. miejsce w tabeli. Zespół Przemka Tytonia z kolei jest przedostatni, jedynie z 10. punktami na koncie.
W spotkaniu 13. kolejki ligi hiszpańskiej, Real Sociedad podejmie na własnym obiekcie Elche CF.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.