FK Krasnodar – Lille OSC

1:1

finał (1:0)

27.11.2014, 18:00 • Stadion Kuban' (Krasnodar) • Tomek Kałka (@Tomek_Lajfy)

Ostatni gwizdek sędziego. Wynik remisowy, tak więc gospodarze tracą szansę na wyjście z grupy. Dziękuje za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com! (19:57:05)

90+3

90+3

Niemałe zamieszanie na murawie i Wanderson ukarany kartką.

90+1

Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzył Pereyra, ale z małymi kłopotami Enyeama. Korner.

90

Sędzia doliczył trzy dodatkowe minuty.

90

Baša był zmuszony powstrzymać faulem atak rywala i zobaczył za to żółty kartonik.

89

Znów należy zganić gospodarzy za sposób wykonania tego stałego fragmentu gry.

89

Jedna z ostatnich okazji dla Krasnodaru na ponowne objęcie prowadzenia. Rzut wolny, piłka ustawiona na czterdziestym metrze od bramki Enyeamy.

88

Podanie z własnej połowy w kierunku Rouxa, ale ten złapany na metrowym spalonym.

87

Jeszcze jedna kartka pokazana przez słowackiego arbitra. Obejrzał ją zawodnik gospodarzy, a dokładniej Petrov.

86

Ajjj! Mendes może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie! Ładnie przełożył sobie piłkę na prawą nogę i huknął z jedenastu metrów! Dikan znów ratuje skórę swojej drużynie!

85

Strzelec jedynej jak dotąd bramki dla gości ukarany kartką.

83

To mogła być okazja bramkowa dla gospodarzy! Laborde huknął z dwudziestu metrów, ale pomylił się o dobry metr!

82

Mamaev ma za sobą całkiem udane spotkanie. Jednak jego dobra ocena nieco spadła poprzez grę w drugiej połowie. Wanderson melduje się na murawie!

80

Goście chcą za wszelką cenę wygrać to spotkanie! Mendes w miejsce Freya na ostatnie dziesięć minut!

Nolan ROUX - 1:1

79

Gol dla Lille!
To musiało się tak skończyć! Ta bramka wisiała w powietrzu! Atak Lille prawą stroną boiska, wrzutka niemalże spod linii końcowej boiska i piłkę do bramki z pięciu metrów pakuje NOLAN ROUX!

78

Martynovich nie oszczędzał w środkach i zatrzymał atak w samym zalążku.

77

A teraz indywidualnie środkiem boiska ruszył Pereyra, ale został sfaulowany. Sędzia przyznał rzut wolny gospodarzom.

76

Wydaje się, że bramka dla zespołu francuskiego wisi w powietrzu, ale czasem futbol bywa brutalny i jedna kontra wystarczy, by Krasnodar podwyższył prowadzenie.

74

I znów przewinienie Corchii blisko linii bocznej boiska w sferze ofensywnej. W tej sytuacji ucierpiał kapitan gospodarzy – Kaleshin.

73

Balmont faulowany na trzydziestym piątym metrze od bramki Dikana. Stwarza się kolejna szansa na groźne dośrodkowanie w obręb pola karnego.

72

A teraz środkiem boiska ruszył Beria, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ją najzwyczajniej w świecie stracił.

70

Należy pochwalić zawodników gości za nieustępliwość w dążeniu do wyrównania stanu spotkania. Dla gospodarzy to najważniejsze dwadzieścia minut w tej edycji Ligi Europy.

69

Frey nie uniknął pozycji spalonej.

67

Trener Rene Girard stawia na ofensywę w ostatnich dwudziestu minutach meczu! Rodelin w miejsce Martina.

66

Sędzia odgwizdał faul na Berii. Sędzia pozwala na zbyt wiele zawodnikom w tym spotkaniu.

65

Druga żółta kartka pokazana przez słowackiego arbitra. Tym razem ukarany zawodnik Lille – Gueye.

64

Atak Lille prawą stroną boiska, po czym dośrodkowanie w pole karne, ale Sigurdsson ponownie bezbłędnie na linii szesnastki.

63

Dłuższe podanie w kierunku Ariego, ale Enyeama nie dał się zaskoczyć i był pierwszy przy piłce.

61

Zmiana w ekipie francuskiej. Miejsce Delaplace zajmuje Mavuba. To pierwsza roszada w tym zespole.

60

Beria został sfaulowany przez Laborde na połowie rywala. Goście mają rzut wolny i szansę na dośrodkowanie w obręb szesnastki.

59

Odważne wejście prawą stroną, po czym wrzutka w pole karne. Tam z trudnej pozycji strzał oddawał Roux, ale nie wcelował w bramkę.

57

Od początku drugiej połowie jakby aktywniejsi są zawodnicy z Francji, ale przewaga nie przekłada się na zdobycz bramkową.

55

A teraz Pereyra sfaulował szarżującego Rozehnala. Zasłużona żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

53

A teraz blisko linii oznaczającej pole karne faulowany był Frey, ale sędzia nie podjął decyzji o przyznaniu rzutu wolnego!

51

Ari minął Rozehnala, ale miał zbyt ostry kąt, by celniej uderzyć.

49

Laborde odważnie wbiegł w pole karne i walczył o miejsce z Bašą! Zdaniem sędziego defensor gości w prawidłowy sposób odebrał piłkę rywalowi! Nie ma mowy o rzucie karnym!

47

Centra Martina i... Rozehnal główkuje! Jeszcze lepiej się zachował Dikan, który sparował futbolówkę na korner!

46

Druga roszada w zespole z Krasnodaru. W miejsce Izmailova wszedł Laborde.

46

Sędzia zaprosił obie drużyny na zasłużoną, piętnastominutową przerwę. FK Krasnodar prowadzi zasłużenie, 1:0 po bramce Ariego. Niestety Artura Jędrzejczyka nie zobaczymy w drugiej połowie. Polak doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry w doliczonym czasie gry. Wracamy za kwadrans – zostańcie z nami!

45+2

45+2

No i niestety. Jędrzejczyk opuszcza murawę przedwcześnie, na noszach! W jego miejsce na boisko wbiega Martynovich!

45

Sędzia ze Słowacji dorzucił dwie dodatkowe minuty.

45

Jędrzejczyk po raz kolejny poobijany w walce o futbolówkę. Trudne zadanie ma Polak w dzisiejszym spotkaniu.

44

Rozpoczęła się ostatnia, regulaminowa minuta pierwszej połowy.

43

A teraz sędzia uznał, że Jędrzejczyk w prawidłowy sposób walczył o piłkę bark w bark i nie przyznał gościom rzutu wolnego.

42

Dośrodkowanie w pole karne i piłkę przechwytują gospodarze, którzy mają okazję na wyprowadzenie groźnej kontry.

41

A teraz Izmailov faulował Delaplace i mamy stały fragment gry dla ekipy z Francji. Dikan ustawił trzyosobowy mur.

39

Gospodarze nie chcą poprzestać na jednej bramce i dążą do strzeleniach kolejnych!

37

Jakiegoś urazu doznał Jędrzejczyk, który leżał na boisku, a mimo to Roux kontynuował grę! Groźne uderzenie Francuza po ziemi, zza pola karnego i Dikan popisał się niebywałym refleksem, odbijając futbolówkę na rzut rożny!

ARI - 1:0

36

Gol dla FK Krasnodar!
Cztery zagrania i mamy bramkę dla gospodarzy! Podanie na wolne pole, do ARIEGO, a ten z zimną krwią wykorzystuje sytuację sam na sam, uderzając obok bramkarza! Ta bramka wisiała w powietrzu!

35

Nieco ponad dziesięć minut do zakończenia pierwszej połowy.

33

A teraz wysoki pressing ze strony gości, ale Izmailov radzi sobie z tym zagrożeniem.

32

Atak pozycyjny w wykonaniu gości nie przyniósł zamierzonego efektu. Piłka szybko stracona na trzydziestym metrze od bramki Dikana.

31

Można pochwalić Joaozinho za grę w pierwszych dwóch kwadransach! Kolejne wejście lewą flanką, zejście w pole karne i próba dośrodkowania. Brazylijczyk wywalczył rzut rożny.

30

Ari walczył z Rozehnalem o górną piłkę, ale wyraźnie przepisów w tej sytuacji nadużył brazylijski napastnik.

29

Przewinienie Gueye w środkowej strefie boiska. Co ciekawe, mamy remis, biorąc pod uwagę faule obu ekip.

28

Głębokie dośrodkowanie z lewego narożnika i Enyeama na raty łapie piłkę! Było groźnie!

27

A teraz Artur powstrzymał atakującego Freya. Dwie świetne interwencje, które uniemożliwiły atak rywalowi.

26

Beria próbował szarżować lewą stroną, ale na drodze stanął mu Jędrzejczyk. Zawodnik Lille sfaulował Polaka i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

24

Pereyra może mieć pretensje do swoich kolegów. Pomocnik Krasnodaru próbował atakować indywidualnie i liczył, że któryś z jego partnerów mu pomoże w tym ataku.

23

Przed krótką chwilą gospodarze mieli rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

22

Obraz gry nie ulega zmianie. Rosyjscy piłkarze wciąż atakują, a Lille się broni. Taką grą nie można myśleć o punkty w tym spotkaniu!

21

Pereyra szukał długim podaniem Ariego, ale ten był na minimalnym spalonym.

19

Z dobrej strony pokazał się teraz Joaozinho, który wystawił piłkę Ariemu, a ten uderzył niecelnie.

18

A teraz ofensywne wejście Corchii boczną strefą boiska. Dośrodkowanie Francuza w obręb pola karnego, ale nikt nie zamykał tej akcji.

16

Przed chwilą Mamaev miał piłkę na linii pola karnego, ale zbyt długo zwlekał ze strzał i w efekcie stracił ją.

14

A teraz Izmailov podał do Ariego, ale ten nie zorientował się w zamiarach kolegi i nie przejął futbolówki.

13

To mogło się podobać kibicom zgromadzonych na trybunach! Sigurdsson ładnie ruszył na przebój, po czym podał na lewą stronę do Joaozinho, a ten przy próbie dośrodkowania został zablokowany i FK ma rzut rożny.

12

Ari był osamotniony na połowie rywala i nie mógł zbyt wiele zdziałać.

11

Sigurdsson nadużył przepisów blisko środkowej strefy boiska. Od rzutu wolnego drużyna francuska.

10

Ari znów w świetny sposób wypuścił kolegę z zespołu w pole karne. Piłkę przejął Mamaev, ale miał zbyt mało miejsca, by celniej uderzyć.

9

Co raz groźniej pod bramką gości! Wrzutka z lewego narożnika i strzał ponad poprzeczką.

8

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale Sigurdsson główkuje nad bramką. Jeszcze mamy korner dla gospodarzy, bowiem piłka musnęła o głowę rywala.

7

Petrov był faulowany na lewej stronie, blisko własnej szesnastki. Gospodarze mogą uspokoić grę i wyprowadzić kolejny zabójczy atak.

6

Piłka w siatce Enyeamy, ale... bramka nie zostaje uznana! Podanie Ariego do Pereyry, jednak pomocnik Krasnodaru był na spalonym w momencie zagrania! Sędzia boczny podjął właściwą decyzję.

4

Dośrodkowanie z rzutu wolnego, wprost na głowę Rouxa, ale napastnik Lille pomylił się w swoich zamiarach.

3

Okres powolnej gry. Po chwili Balmont zdecydował się na indywidualny atak środkiem boiska i został sfaulowany przez jednego z rywali.

1

Piłkarze na murawie! Za chwilę początek zawodów!

FK Krasnodar: Dikan – Kaleshin, Jędrzejczyk, Sigurdsson, Petrov – Joaozinho, Pereyra, Gazinskiy, Izmailov, Mamaev – Ari.

Rezerwowi: Sinitsyn – Martynovich, Wanderson, Burmistrov, Adzhindzhal, Laborde, Lanin.

Lille OSC: Enyeama – Beria, Baša, Rozehnal, Corchia – Gueye, Balmont, Delaplace – Martin – Roux, Frey.

Rezerwowi: Elana – Rodelin, Meïte, Soumaoro, Mendes, Souare, Mavuba.

Sędziowie: Ivan Kružliak – Tomáš Somoláni, Ondrej Brendza – Tomáš Mókoš.
Arbitrem, który poprowadzi to spotkanie będzie Słowak, Ivan Kružliak. Na liniach pomagać mu będą jego rodacy, a dokładniej – Tomáš Somoláni i Ondrej Brendza. Sędzią technicznym będzie zaś Tomáš Mókoš!
W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł wynik remisowy, 1:1. Prowadzenie dla zespołu rosyjskiego zdobył Ricardo Laborde, ale w drugiej połowie wyrównał Simon Kjær i w ten sposób zespoły podzieliły się punktami.
Obie te drużyny będą przystępować do tego meczu po blamażu w poprzedniej kolejce spotkań. Krasnodar w pogrążający sposób przegrał 1:5 z Wolfsburgiem, zaś Lille 0:3 z Evertonem.
Obie ekipy mają iluzoryczne szanse na wyjście z grupy. Jedno o tym spotkaniu możemy powiedzieć – to, że remis eliminuje obie drużyny z walki o awans! Z pewnością obie ekipy nie będą kalkulować i będą walczyć o komplet punktów i utrzymanie szans na grę w europejskich pucharach na wiosnę!
Przed nami jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań w ramach piątej kolejki Ligi Europy! FK Krasnodar podejmować będzie francuskie Lille! Początek meczu o godzinie 18!