Asteras Tripolis – Besiktas JK

2:2

finał (0:1)

27.11.2014, 21:05 • Theodoros Kolokotronis Stadium, Tripoli • Tomasz

Ostatni gwizdek sędziego z Portugalii, Manuela De Sousy. Świetny come-back Asterasa i wyszarpany niemal z gardła jeden punkt Beşiktaşowi. Kończymy zatem naszą relację, remis jest wynikiem sprawiedliwym patrząc na przebieg meczu. Dziękujemy za uwagę. (22:56:26)

90+4

90+2

Teraz stracili piłkę przyjezdni. Szansa na jeden z ostatnich ataków dla Asterasa.

90+2

Seria rzutów rożnych dla gości. Umiejętnie utrzymują się przy piłce w narożniku boiska Turcy.

90+1

Jeszcze atakują gospodarze, ale nadziali się na kontratak! Demba Ba łatwo zwiódł obrońcę, uderzył z ostrego kąta przy bliższym słupku, ale przypilnował go Košický i wygrał ten pojedynek!

90

Spotkanie potrwa dłużej o minimum trzy minuty.

89

Niecelny strzał Lluya zza pola karnego. Rozpaczliwa próba obrońcy gospodarzy – trzeba przyznać.

88

Wszystko co złe dla Beşiktaşu, zaczęło się od bramki na 2-1. A w zasadzie od tego, co zdarzyło się po golu, czyli od czerwonej kartki dla Hutchinsona. Do tej pory nie wiemy za co tak naprawdę otrzymał drugą żółtą kartkę pomocnik gości.

86

Gönen ukarany żółtą kartką za grę na czas.

86

Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Töre, na boisku pojawia się Uysal.

85

Nie wyszło to uderzenie Bakassétasowi. Kompletnie nieudany strzał.

84

Po faulu Kavlaka będzie rzut wolny dla gospodarzy około trzydzieści metrów od bramki Gönena! Ależ szansa na objęcie prowadzenia przez Asteras!

Facundo PARRA - 2:2

82

Gol dla Asterasu!
Remis, 2-2! Ależ nieprawdopodobny obrót spraw! Na strzał z dystansu zdecydował się Bakassétas, jednak zrobił to fatalnie. Na jego szczęście trafił w kolegę z zespołu, FACUNDO PARRĘ! Piłka odbiła się od napastnika gospodarzy i wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza!

81

Groźna centra Fernando Usero z rzutu wolnego. Toru lotu piłki nie przeciął jednak żaden z zawodników Asterasa i futbolówkę pewnie złapał golkiper gości.

80

Błąd teraz popełnił Gönen, wypuszczając piłkę z rąk po dośrodkowaniu z lewej flanki. Na szczęście dla gości bez większych konsekwencji.

80

Świetny powrót Töre i znakomita praca w obronie. Pomocnik gości z wielką łatwością odebrał piłkę szarżującemu Pablo Mazzy.

78

Sporo ciekawego dzieje się w ostatnich minutach na boisku w Tripoli. Oprócz strzałów z obu stron mamy również sporo walki, a co za tym idzie arbiter często musi używać gwizdka.

77

Zmiana w drużynie Asteras Tripolis: z boiska schodzi Nicolás Fernández, na boisku pojawia się Bakassétas.

77

Żółtą kartkę otrzymuje Sankaré (Asteras Tripolis).

76

I raz jeszcze w roli głównej golkiper Beşiktaşu! Świetna interwencja po strzale z ponad dwudziestu pięciu metrów Fernando Usero.

75

I jeszcze jedna szansa dla gospodarzy. Płaski strzał Nicolása Fernándeza z ostrego kąta, jednak dobrze interweniował Gönen!

72

Komplikuje się sytuacja gości. Hutchinson ukarany żółtą kartką. Jako, że była to jego druga, wyleciał z boiska!

Jerónimo BARRALES - 1:2

72

Ależ zaskoczyli teraz gospodarze. Goście przeprowadzali zmianę, a zaraz po gwizdku mieliśmy rzut wolny dla Asterasu. Centra w kierunku dalszego słupka, Sankaré zagrał piłkę głową wzdłuż bramki, a JERONIMO BARRALES z kilku metrów dopełnił tylko formalności.

72

Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Sosa, na boisku pojawia się Özyakup.

70

Wrzutka z prawej strony boiska w kierunku Jerónimo Barralesa. Ten jest kompletnie niewidoczny po wejściu na plac gry w drugiej połowie. Tym razem nie miał szans dojść do piłki.

67

Najlepsza chyba dziś centra Nicolása Fernándeza, ale to w dalszym ciągu nie jest coś, co mogłoby zaskoczyć defensywę gości.

67

Gülüm dopuścił się faulu przy linii bocznej, za który zobaczył żółtą kartką. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

66

Strzelał z rzutu wolnego Sosa, lecz prosto w mur. Zmarnowana świetna szansa przez przyjezdnych.

65

Jeszcze jeden korner dla gości. Dośrodkowanie Töre i ręką tuż przed polem karnym zagrywa Nicolás Fernández.

64

Zmiana w drużynie Beşiktaş JK: z boiska schodzi Şahan, na boisku pojawia się Koyunlu.

62

Zmiana w drużynie Asteras Tripolis: z boiska schodzi Kourbelís, na boisku pojawia się Fernando Usero.

TöRE - 0:2

61

Gol dla Beşiktaşu!
Pewny strzał GöKHANA TöRE z jedenastu metrów i goście prowadzą już różnicą dwóch bramek!

61

Kartka dla Goiana za faul na Şahanie w "szesnastce".

61

Mamy rzut karny dla Beşiktaşu!

60

Kurtuluş zagrał piłkę do Töre, ten upadł na murawę, ale arbiter – ku zdziwieniu gości – nie zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego.

58

Dośrodkowanie Sosy i piłka została wybita raz jeszcze poza pole karne. Dopadł do niej Ramon Motta, lecz został zablokowany przy próbie strzału.

57

Żółta kartka dla Panteliádisa za ten faul.

57

Dynamiczna akcja Töre, który został sfaulowany kilka metrów od pola karnego gospodarzy. Będzie niebezpiecznie!

56

Sporo, naprawdę sporo dośrodkować gospodarzy z obu stron boiska. Niewiele jednak z nich wynika i z większością bez problemu radzą sobie obrońcy Beşiktaşu.

55

Teraz centra Panteliádisa z lewej flanki prosto na głowę Facundo Parry, lecz ten nie potrafił oddać celnego strzału. Trzeba jednak dodać, że pozycja była dość trudna.

53

Atak pozycyjny również nie jest dziś mocną stroną gospodarzy. Wobec tego na długie podanie zdecydował się Pablo Mazza, ale w momencie kopnięcia piłki... poślizgnął się i nic z tej akcji nie wyszło.

51

Tym razem centrował Sosa, ale skutecznym piąstkowaniem popisał się Košický. Przy okazji ucierpiał jeden z piłkarzy Asterasa i nie podnosi się z murawy.

50

Długo konstruowali akcję goście i wywalczyli rzut rożny.

49

Obraz gry po przerwie za bardzo się nie zmienił. Beşiktaş utrzymuje się przy piłce, a gospodarze liczą na jakiś kontratak. Można by też napisać, że na stały fragment gry, ale te nie wychodzą dziś Asterasowi.

47

Lekkie zamieszanie w polu karnym gości. Piłka została wybita na szesnasty metr, dopadł do niej Nicolás Fernández, ale uderzył nad poprzeczką.

46

Odważna próba teraz Demby Ba. Senegalczyk zdecydował się na uderzenie z połowy boiska, zaraz po wznowieniu gry. Strzał jednak wyraźnie niecelny.

46

Zmiana w drużynie Asteras Tripolis: z boiska schodzi Gianniótas, na boisku pojawia się Jerónimo Barrales.

46

Za moment początek drugiej połowy meczu w Grecji. Obie ekipy są już na placu gry.
Stałe fragmenty gry to nie jest dziś mocna strona gospodarzy. Kolejny źle wykonany rzut wolny, po którym arbiter zakończył pierwszą połowę. Beşiktaş prowadzi z Asterasem 1-0, choć przeprowadził tak naprawdę dwie ciekawe akcje. Prowadzenie powinno być mimo wszystko wyższe, gdyż do pustej bramki w jednej sytuacji nie trafił zdobywca pierwszego i jak na razie jedynego gola Demba Ba. Zapraszamy na drugą część spotkania za około kwadrans!

45

45

Jeszcze w końcówce pierwszej części gry będzie rzut wolny dla gospodarzy z bocznego sektora boiska.

44

Czekamy jeszcze na jakiś zryw jednej albo drugiej strony. Nie jest to porywające widowisko. Były jedynie momenty ciekawej gry.

42

Facundo Parra upadł na murawę i domagał się rzutu wolnego. Wstał on jednak szybko i kontynuował grę, lecz jego uderzenie z około trzydziestu metrów lepiej przemilczeć.

41

Lekki strzał Kurtuluşa z narożnika pola karnego, z którym bez problemu poradził sobie Košický.

41

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Jakby coraz odważniej grali gospodarze, chcąc niejako powrócić do tego, co było na początku spotkania.

39

Dwukrotnie teraz próbował zagrozić bramce Gönena Pablo Mazza. Najpierw jednak prostopadłe podanie w kierunku Fadunco Parry zostało zablokowane, a po chwili dośrodkowanie było już niedokładne. Trzeba jednak docenić pomysł.

38

Żółta kartka dla Hutchinsona, który zbyt mocno protestował. Nie do końca wiadomo, o którą dokładnie sytuację chodzi.

37

Rzut rożny dla Asterasa. Dośrodkowanie Nicolása Fernándeza prosto na głowę jednego z obrońców gości.

35

Jeszcze jedna wrzutka Sosy. Czekał na piłkę w polu karnym Demba Ba... ale się nie doczekał. Nie wychodzą dzisiaj te dośrodkowania Argentyńczykowi.

35

Dobry pressing tureckiego zespołu. Goście momentalnie odzyskują piłkę, praktycznie nie pozwalając na przedostanie się Asterasowi w okolice własnego pola karnego.

33

Sosa ambitnie wywalczył piłkę przy linii bocznej. Arbiter nie dopatrzył się faulu na Panteliádisie i puścił grę. Sosa miał sporo miejsca, by wrzucić futbolówkę w pole karne, ale uczynił to bardzo źle.

31

Ładna akcja przyjezdnych! Töre wycofał piłkę do nadbiegającego Sosy, a ten huknął ile sił w nodze, jednak zamiast w bramkę, trafił w ofiarnie blokującego to uderzenie obrońcę.

30

Przedzierał się teraz środkiem pola Töre, wreszcie upadł na linii pola karnego, ale nie ma mowy o faulu, a tym samym o "jedenastce".

29

Spadło tempo. Naprawdę mogło się podobać te pierwsze piętnaście minut, jednak od momentu zdobycia bramki przez Beşiktaş gra jest bardzo rwana i chaotyczna.

28

Kolejna próba dłuższego podania w stronę Facundo Parry. Nie przynosi to jednak efektów i raz jeszcze piłka padła łupem bramkarza gości.

26

Jeszcze próba uderzenia Nicolása Fernándeza z linii szesnastego metra, ale po raz kolejny czujny w bramce Gönen.

25

Celny, aczkolwiek w sam środek bramki strzał Lluy z dystansu. Piłka leciała bardzo długo i bez problemu złapał ją Gönen.

23

Ależ "pudło" zalicza teraz Demba Ba! Błąd obrony Asterasa, piłkę w polu karnym otrzymał Şahan, zagrał wzdłuż bramki do Senegalczyka, lecz ten nie trafił z pięciu metrów do pustej bramki! Niebywałe!

22

Korner wykonywał Sosa, ale zrobił to bardzo nieudolnie.

21

W odpowiedzi kolejna świetna centra Töre. Demba Ba składał się do strzału z woleja, ale w ostatniej chwili został zablokowany i mamy jedynie rzut rożny!

21

Nieudana wrzutka Nicolása Fernándeza z tego stałego fragmentu gry. To nie jest jak na razie jego mecz.

20

Jeszcze żółta kartka dla Ramona Motty za ten faul.

19

Mamy rzut wolny dla Asterasa z bocznego sektora boiska, po tym jak Ramon Motta nieprzepisowo powstrzymywał przy linii bocznej Gianniótasa.

17

Próba odpowiedzi ze strony gospodarzy, ale strzał Gianniótasa z dystansu był bardzo niecelny.

17

Tym samym Senegalczyk ma już na koncie trafienia przeciwko każdemu zespołowi w tej grupie. Jest to jego piąty gol w fazie grupowej.

Demba BA - 0:1

15

I stało się! W zasadzie pierwszy konkretniejszy atak gości i od razu przynosi on bramkę! Kapitalne, miękkie, bardzo precyzyjne podanie od Töre, a DEMBA BA w sytuacji sam na sam z Košickým strzelił nie do obrony!

15

Od kilku minut zarysowuje się lekka przewaga Turków. Gospodarze już nie mają tyle swobody i zdecydowanie mniej czasu są w posiadaniu piłki.

13

Kolejny raz przy piłce Töre. Próba wycofania futbolówki przed pole karne do Hutchinsona, ale podanie było zbyt lekkie i wmieszali się we wszystko obrońcy Asterasa, zażegnując niebezpieczeństwo.

12

Wrzutka Töre w pole karne gospodarzy, ale defensorzy Asterasa byli czujni i nie pozwolili oddać strzału żadnemu z rywali.

11

Pierwszy ostrzejszy faul. Hutchinson został bardzo agresywnie zaatakowany wślizgiem przez Kourbelísa. Na szczęście zawodnikowi gości nic się nie stało i gra po chwili została wznowiona. Ponadto obeszło się bez kartki dla Greka.

9

Raz jeszcze rzut wolny dla Asterasa. Do bramki gości około czterdzieści metrów, jednak kompletnie nie wyszło dośrodkowanie Nicolásowi Fernándezowi.

8

Teraz długie podanie w stronę Facundo Parry, lecz zbyt mocne i piłkę bez problemu złapał bramkarz gości.

7

Jak na razie te pierwsze minuty zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Wydaje się, że bramka jest tylko kwestią czasu, bo przewaga jest ogromna. Piłkarze Beşiktaşu momentami mają problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

5

Ależ teraz szczęście mieli Turcy! Ładna akcja miejscowych, strzał Nicolása Fernándeza zza "szesnastki", rykoszet i piłka trafiła w poprzeczkę!

4

Szybka akcja piłkarzy w żółtych koszulkach. Kilka podań bez przyjęcia, wreszcie piłkę otrzymał Pablo Mazza i zdecydował się na strzał z ponad trzydziestu metrów. Uderzył jednak w sam środek bramki i bez problemu złapał futbolówkę Gönen.

3

Świetna akcja Töre na prawym skrzydle! Bardzo łatwo minięty obrońca, dośrodkowanie po ziemi w kierunku Sosy, lecz ten w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę!

2

Jeszcze rzut wolny dla gospodarzy. Centrował Nicolás Fernández, ale w międzyczasie arbiter dopatrzył się faulu w ofensywie u jednego z zawodników Asterasa.

1

Pierwszy atak Greków, jednak prostopadłe podanie w kierunku Facundo Parry było trochę niedokładne. Napastnik wygonił się za bardzo do boku i nie miał szans oddać strzału. Próba dośrodkowania również nieudana.

1

Beşiktaş na czerwono, gospodarze na żółto-niebiesko. Za kilka sekund pierwszy gwizdek arbitra!
Za kilka chwil początek meczu. Obie drużyny są już na murawie.
Znamy składy obu ekip!

Asteras Tripolis: Košický – Lluy, Goian, Sankaré, Panteliádis – Gianniótas, Kourbelís, Zissópoulos (C), Nicolás Fernández, Pablo Mazza – Facundo Parra.

Rezerwowi: Theodorópoulos – Tié Bi, Juan Munafo, Fernando Usero, Jerónimo Barrales, Tsokánis, Bakassétas.

Beşiktaş JK: Gönen – Kurtuluş, Franco, Gülüm, Ramon Motta – Töre, Kavlak (C), Hutchinson, Sosa, Şahan – Ba.

Rezerwowi: Metin – Köybaşı, Nukan, Özyakup, Uysal, Koyunlu, Pektemek.

Sędziowie: Manuel De Sousa – Rui Tavares, Alvaro Mesquita – Antonio Godinho (Portugalia).
Jak będzie tym razem? Przekonamy się w czwartek 27 listopada o godz. 21.05, kiedy to usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra z Portugalii Manuela De Sousy. Na relację do portalu Lajfy.com zapraszamy jednak kilkadziesiąt minut wcześniej, gdy zapoznamy Was z wyjściowymi składami obu ekip.
Jak pokazuje statystyka, tureckie drużyny nieźle radzą sobie z greckimi. Na szesnaście rozegranych w europejskich pucharach spotkań, Turcy wygrywali siedmiokrotnie, przy tylko czterech zwycięstwach Greków.
Na kogo muszą uważać gospodarze? To Demba Ba. Senegalczyk trafiał do siatki rywali w każdym z trzech meczów fazy grupowej, w których wystąpił. Nie zagrał jedynie w pierwszej kolejce... przeciwko Astérasowi.
W pierwszym meczu między obiema drużynami (była to 1. kolejka) padł wynik remisowy. Beşiktaş długo prowadził po trafieniu Gökhana Töre, lecz na trzy minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Facundo Parra.
Beşiktaş i Tottenham mają po osiem punktów i – wydaje się – pewnie zmierzają po awans do fazy pucharowej. Astéras ma o cztery "oczka" mniej, zatem jedynie wygrana w czwartkowy wieczór urządza Greków.
Przed nami piąta seria gier Ligi Europy! Lider tabeli grupy C Beşiktaş JK zmierzy się w wyjazdowym meczu z AGS Astéras Trípolis, zajmującym aktualnie trzecią pozycję.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.