SM Caen – Olympique Marsylia

1:2

finał (0:0)

04.10.2014, 17:00 • Stade Michel d'Ornano, Caen • Jan Prociak (@lajfyinfo)

Gignac w ostatnich sekunadach meczu dał drużynie gości trzy punkty. Marsylia umocniła się na pierwszy miejscu w tabeli, a reprezentant Francji zdobył już dziewiątego gola w tym sezonie. Wydaje się, że PSG w końcu ma godnego rywala w walce o mistrzostwo. (18:53:52)

90+4

GIGNAC - 1:2

90+3

Gol dla Marsylii!

Konsekwentne ataki przyniosły efekt. Podawał Mendy, a niezawodny ANDRE-PIERRE GIGNAC pokonał bramkarza rywali.

90+2

Cały czas nacierają goście, ale niewiele z tego wynika.

90

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Raspentino z dystansu uderzył wysoko nad poprzeczką.

87

Imbula łatwo stracił piłkę pod bramką rywali.

86

Goście starają się mocniej zaatakować, ale Caen mądrze się broni.

MUSAVU-KING - 1:1

84

Gol dla Caen!

Calve idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, a YRONDU MUSAVU-KING mocnym strzałem głową wyrównał stan meczu.

83

Lemar wszedł za Fereta. Ostatnia zmiana w SM Caen.

82

Mandanda szybkim wyjściem uratował swój zespół.

81

Vercoutre bez problemu obronił strzał głową Gignaca.

80

Ofensywna zmiana w drużynie SM Caen. Koita opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł bazile.

79

Alessandrini wniósł sporo ożywienia w ofensywne akcje gości.

78

Dja Djedje opuścił boisko. Wszedł za niego Fanni.

Spalony Fereta:

76

Wielka radość na trybunach, a moment wcześniej gwizdy. Feret pokonał bramkarza, ale sędzia uznał, że był na spalonym.

Romao i gol na 0:1:

74

Alessandrini dośrodkował z rzutu rożnego, a ALAIXYS ROMAO mocnym strzałem głową otworzył wynik tego spotkania.

74

Bardzo dobrze w obronie grają zawodnicy SM Caen. Marsylia nie potrafi rozwinąć skrzydeł.

72

Raspentino wszedł za zmęczonego Nangisa.

72

Feret spudłował z dystansu. Bramkarze obu drużyn nie mają zbyt wiele pracy w drugiej połowie.

71

Alessandrini wszedł za Thauvina. Pierwsza zmiana w tym meczu.

70

Bardzo niedokładni są gośći pod bramką rywali.

69

Dwa rzuty rożne dla miejscowych, ale bez zagrożenia pod bramką Vercoutre'a.

67

Gignac kolejny raz złapany na spalonym.

66

Olympique Marsylia zaczyna dominować na boisku.

64

Imbula znalazł się w niezłej sytaucji pod bramką rywali, ale fatalnie spudłował.

63

Zablokowany strzał Fereta. Zawodnicy SM Caen grają bez żadnych kompleksów i dzielnie dotrzymują kroku liderowi.

61

Niezły atak gości zakończony złym przyjęciem Gignaca. Grę wznowi Vercoutre.

60

Ładnym rajdem na lewym skrzydle popisał się Ayew, ale jego strzału lepiej nie komentować.

59

Tym razem na spaolnym był Thauvin.

57

Zawodnicy SM Caen dominują w drugiej połowie. Olympique Marsylia nie potrafi złapać odpowiedniego rytmu.

56

Gignac złapany na spalonym.

55

Duhamel złapany na spalonym.

54

Sporo walki i niewiele ciekawych sytuacji. Tak wygląda na razie spotkanie na Stade Michel d'Ornano.

53

Koita wywalczył rzut rożny. Pomocnik gospodarzy z dobrej strony pokazuje się na lewym skrzydle.

51

Zawodnicy SM Caen szukają swojej szansy w atakach skrzydłami.

50

Szybki początek drugiej połowy. Tym razem rzut rożny dla Olympique Marsylia.

49

Mandanda szybkim wyjściem uratował swój zespół. Dobry refleks bramkarza gości.

48

Rzut rożny dla przyjezdnych i niecelny strzał Gignaca. Goście od początku drugiej połowy mocno atakują.

47

Ładna akcja gości zakończona niecelną główką Thauvina.

46

Nangis łatwo stracił piłkę na prawym skrzydle.

46

Bez bramek i wielkich emocji na Stade Michel d'Ornano do przerwy. Może w drugiej połowie będzie ciekawiej. Jej początek około 18:02.

45+1

45

Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44

Odważniej zaatakowali miejscowi, którzy przeważają w ostatnich minutach pierwszej połowy.

43

Thauvin próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z dystansu, ale uderzył ponad poprzeczką.

42

Niezła akcja duety Koita-Duhamel zakończona dobrym wyjściem Mandandy.

40

Sporo fauli po obu stronach. Sędzia często musi sięgać po gwizdek.

38

Gignac leży na boisku. Przerwa w grze. Na trybunach rozlegają się gwizdy.

37

Morel ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Nangisie.

36

Tym razem Vercoutre obronił strzał Thauvina. Tylko rzut rożny dla gości.

34

Olympique Marsylia cały czas w natarciu, ale SM Caen na razie skutecznie się broni.

33

Imbula nieźle uderzył z dystansu i Vercoutre musiał wykazać się sporym kunsztem przy obronie tego strzału.

31

Dobre dośrodkowanie Thauvina z lewego skrzydła i niecelny strzał Gignaca.

30

Pierwsze pół godziny tego spotkania rozczarowało. Żadna z drużyn nie była w stanie stowrzyć sobie groźnych sytuacji podbramkowych.

29

Olympique Marsylia ma coraz większą przewagę. Zawodnicy SM Caen skupiają się na defensywie.

27

Ładny rajd Payeta na lewym skrzydle i kolejny korner dla gości.

25

Gignac wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

24

Zawodnik gości na szczęście może kontynuować grę. Obie drużyny w komplecie.

22

Dja Djedje leży na boisku. Krótka przerwa w grze.

20

Szybka kontra zawodników Olympique Marsylia zakończona strzałem Gignaca, który bez problemu złapał bramkarz gospodarzy.

19

Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Fereta i piłka dla gości.

17

Dja Djedje przekroczył przepisy. Piłka dla miejscowych.

15

Dalekie podanie Vercoutre'a przejął Duhamel, który niecelnie uderzył z dystansu.

13

Vercoutre szybkim wyjściem uprzedził Gignaca.

11

Vercoutre bez problemu złapał strzał Thauvina. Bramkarz gospodarzy na razie jest bezbłędny.

10

Rośnie przewaga gości. Zawodnicy SM Caen skupiają się na defensywie.

8

Miejscowi mają spory problem ze skonstruowaniem składnej akcji.

7

Nieźle w ofesnywie pokazał się Thauvin, który zdołał oddać strzał, ale Vercoutre był na posterunku.

6

Goście starają się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, ale na razie nie potrafili zagrozić bramce rywali.

4

Sporo fauli po obu stronach. Bardzo nerwowy początek spotkania.

2

Szybki początek gospodarzy i Mandanda zaliczył pierwszą interwencję w tym spotkaniu. Uderzał Koita.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

SM Caen: Vercoutre – Calve, Da Silva, Musavu-King, Appiah – Nangis, Kante, Adeoti, Feret (C), Koita – Duhamel

Rezerwowi: Perquis – Imorou, Seube, Raineau, Lemar, Bazile, Raspentino

Trener: Patrice Garande

Olympique Marsylia: Mandanda (C) – Dja Djedje, N'Koulou, Morel, Mendy – Thauvin, Romao, Payet, Imbula, Ayew – Gignac

Rezerwowi: Samba – Doria, Fanni, Lemina, Alessandrini, Barrada, Batshuayi

Trener: Marcelo Bielsa

Sędziowie: Millot – Moreau, Pacelli
Zawodnicy Olympique Marsylia są zdecydowanym faworytem tego spotkania, z którego dokładną relację będzie można śledzić oczywiście na lajfy.com!
W ostatniej kolejce gospodarze bezbramkowo zremisowali z RC Lens. Goście wygrali 2:1 z Saint-Etienne, a gole w tym meczu zdobyli Giannelli Imbula i Dimitri Payet.
Caen zajmuje trzynaste miejsce. Gospodarze dwa razy wygrali, dwa zremisowali i cztery przegrali. Ich bilans bramkowy to 8:8. Po dwa gole w lidze zdobyli Mathieu Duhamel i N'Golo Kante.
Marsylia jest liderem Ligue 1 po ośmiu kolejkach. Drużyna gości wygrała sześć spotkań, jedno zremisowała i jedno przegrała. Jej bilans bramkowy to 21:7. Andre-Pierre Gignac strzelił już osiem goli w lidze.
W drużynie gości problemy zdrowotne mają Imorou, Pierre, Yahia i Privat. Nie zwiastuje to dobrze przed meczem z piekielnie silnym rywalem.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.