FC Basel – Liverpool F.C.

1:0

finał (0:0)

01.10.2014, 20:45 • St. Jakob-Park, Basel • Tomek Kałka (@Tomek_Lajfy)

Ostatni gwizdek sędziego tego wieczoru. FC Basel zasłużenie wygrywa 1:0 na własnym stadionie z ekipą The Reds. Kto by stawiał, że to drużyna ze Szwajcarii wygra to spotkanie... Gospodarze zgarniają pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. W tym momencie Real ma sześć punktów, zaś Liverpool i Bazylea po trzy. Dziękuje za śledzenie relacji. Zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com! (22:39:45)

90+2

Zmiana, by zyskać dodatkowe sekundy. Zuffi w miejsce Hamoudiego na ostatnie sekundy.

90+1

Sędzia postanowił, że spotkanie to potrwa trzy minuty dłużej.

Szansa kapitana The Reds.

86

Długo czekaliśmy na wykonanie tego rzutu wolnego. W końcu uderzenie Gerrard wybronił Vaclik.

82

Zmiana także w ekipie prowadzącej to spotkanie. Calla na ostatnie minuty.

81

Może dziwić ta zmiana, bowiem Marković wyraźnie się starał o bramkę w drugiej połowie. Decyzję Rodgersa można krytykować, ale Lambert może zamknąć usta krytykom.

Szansa Sterlinga i nieudany strzał napastnika gości.

75

Kombinacyjna akcja między Gerrardem i Ballotelim. W końcu adresatem podania został Sterling, który pokusił się o strzał. Górą Vaclik, który bez kłopotów wyłapał piłkę.

71

Mario Balotelli zapisany przez sędziego do notesu.

70

Brendan Rodgers decyduje się na pierwszą zmianę w zespole. W miejsce słabego Coutinho wbiega Lallana.

Szansa Balotelliego i nieudana dobitka Markovicia.

63

Kibice Bazylei biją brawa bramkarzowi gospodarzy za ofiarność przy tej interwencji! Świetny strzał Balotelliego z rzutu wolnego i jeszcze lepsza robinsonada Vaclika.

59

Suchy ogląda kartkę za faul na Markoviciu. Aktywny w ostatnich minutach jest zawodnik gości.

55

Kapitan The Reds ogląda kartkę za faul na Hamoudim.

Marco STRELLER - 1:0

52

Gol dla Basel!
MARCO STRELLER starał się o tą bramkę i się doczekał! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i świetnie zachował się napastnik Basel, pakując piłkę do bramki.

Obroniony strzał przez Mignoleta.

51

Świetna kontra Basel. Indywidualnie z atakiem ruszył Hamoudi, po czym uderzył po ziemi! Z najwyższym trudem piłkę przed siebie odbija Mignolet, a po chwili na korner wybija ją jego kolega.

Do przerwy bezbramkowy remis na St. Jakob-Park w Bazylei. Wracamy za kwadrans w oczekiwaniu na bramki!

31

To była bodaj najlepsza okazja dla gości na objęcie prowadzenia! Uderzenie Hendersona, rykoszet i piłka trafia do jednego z graczy gości, który był na spalonym. Znów dobra decyzja arbitra.

10

Roszada w zespole FC Basel. Safari kończy udział w tym meczu. W jego miejsce Gonzalez.

9

I mamy pierwsze napomnienie tego wieczoru. Sterling ukarany żółtkiem.

3

Piłka w bramce Bazylei, ale... na spalonym był Sterling, który pierw uderzył w słupek, zaś dobitka okazała się lepsza. Sędzia podjął dobrą decyzję.