FC Basel – Liverpool F.C.

1:0

finał (0:0)

01.10.2014, 20:45 • St. Jakob-Park, Basel • Tomek Kałka (@Tomek_Lajfy)

Ostatni gwizdek sędziego tego wieczoru. FC Basel zasłużenie wygrywa 1:0 na własnym stadionie z ekipą The Reds. Kto by stawiał, że to drużyna ze Szwajcarii wygra to spotkanie... Gospodarze zgarniają pierwsze punkty w tej edycji Ligi Mistrzów. W tym momencie Real ma sześć punktów, zaś Liverpool i Bazylea po trzy. Dziękuje za śledzenie relacji. Zapraszam na kolejne emocje w Lajfy.com! (22:39:45)

90+3

90+2

Zmiana, by zyskać dodatkowe sekundy. Zuffi w miejsce Hamoudiego na ostatnie sekundy.

90+1

Sędzia postanowił, że spotkanie to potrwa trzy minuty dłużej.

90

Dawno nie informowaliśmy o przebiegu meczu w Sofii, a tam na prowadzenie wyszli Królewscy.

88

A po chwili Balotelli na spalonym. Nieudany występ włoskiego napastnika...

Szansa kapitana The Reds.

86

Długo czekaliśmy na wykonanie tego rzutu wolnego. W końcu uderzenie Gerrard wybronił Vaclik.

84

Balotelli walczył o piłkę z Frei'em, ale bardziej w tym starciu ucierpiał zawodnik ze Szwajcarii.

82

Zmiana także w ekipie prowadzącej to spotkanie. Calla na ostatnie minuty.

81

Może dziwić ta zmiana, bowiem Marković wyraźnie się starał o bramkę w drugiej połowie. Decyzję Rodgersa można krytykować, ale Lambert może zamknąć usta krytykom.

80

Trenerzy obu drużyn pokusili się o zmienieniu po jednym zawodniku. Za chwilę będziemy świadkami tych roszad.

78

Elneny odważył się i uderzył z dalszej odległości. Niestety – pomocnik Basel pomylił się w swoich zamiarach.

76

A po krótkiej chwili Marković nie trafił w światło bramki.

Szansa Sterlinga i nieudany strzał napastnika gości.

75

Kombinacyjna akcja między Gerrardem i Ballotelim. W końcu adresatem podania został Sterling, który pokusił się o strzał. Górą Vaclik, który bez kłopotów wyłapał piłkę.

74

Chwila przestoju w grze. Bez sytuacji dla obu drużyn w ostatnich minutach.

72

Statystyka posiadania piłki wciąż na korzyść drużyny ze Szwajcarii.

71

Mario Balotelli zapisany przez sędziego do notesu.

70

Brendan Rodgers decyduje się na pierwszą zmianę w zespole. W miejsce słabego Coutinho wbiega Lallana.

69

Szybko rozegrany korner, kolejne podanie do Coutinho, który chwilę wcześniej wznowił grę, ale był na spalonym.

68

Xhaka ofiarnie zablokował próbę Sterlinga. Akcja zakończona tym, że goście wznowią z narożnika pola karnego.

66

Podanie do Strellera, ale na ofsajdzie został złapany napastnik gospodarzy.

64

Jeszcze raz w roli głównej włoski napastnik! Tym razem jego strzał z dalszej odległości okazał się zupełnie nieudany.

Szansa Balotelliego i nieudana dobitka Markovicia.

63

Kibice Bazylei biją brawa bramkarzowi gospodarzy za ofiarność przy tej interwencji! Świetny strzał Balotelliego z rzutu wolnego i jeszcze lepsza robinsonada Vaclika.

61

Dośrodkowanie Coutinho z narożnika, ale nieznacznie myli się Gerrard.

59

Suchy ogląda kartkę za faul na Markoviciu. Aktywny w ostatnich minutach jest zawodnik gości.

56

Dobra interwencja Suchy'ego, który przyjął piłkę na ciało po strzale Markovicia.

55

Kapitan The Reds ogląda kartkę za faul na Hamoudim.

54

Odpowiedź Liverpoolu i mogło być wyrównanie, gdyby nie ofiarna interwencja Vaclika. Bramkarz Basel wygrał pojedynek z Markoviciem.

Marco STRELLER - 1:0

52

Gol dla Basel!
MARCO STRELLER starał się o tą bramkę i się doczekał! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i świetnie zachował się napastnik Basel, pakując piłkę do bramki.

Obroniony strzał przez Mignoleta.

51

Świetna kontra Basel. Indywidualnie z atakiem ruszył Hamoudi, po czym uderzył po ziemi! Z najwyższym trudem piłkę przed siebie odbija Mignolet, a po chwili na korner wybija ją jego kolega.

49

Balotelli wyraźnie sfrustrowany tym, co się dzieje na boisku. Niefrasobliwość napastnika gości, który sfaulował Die.

48

Defensywa Liverpoolu poradziła sobie bezbłędnie po dośrodkowaniu Xhaki z rzutu rożnego.

47

Mignolet popisał się dobrą interwencją, broniąc dostępu do bramki po strzale Strellera. Korner.

46

Niewiele dobrego można powiedzieć o pierwszej połowie. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zawodnicy nam to zrekompensują.

Do przerwy bezbramkowy remis na St. Jakob-Park w Bazylei. Wracamy za kwadrans w oczekiwaniu na bramki!

45+2

45

Sędzia doliczył dwie dodatkowe minuty. Tymczasem mamy korner dla FC Basel.

44

Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w pole karne. Tam był Lovren, który główkuje, ale bez problemów bramkarz Bazylei.

42

Podoba mi się gra Gonzaleza w tym spotkaniu. Z pewnością, biorąc pod uwagę kontuzję Safariego to rezerwowy Basel będzie podstawowym obrońcą gospodarzy w kolejnych spotkaniach.

39

Szansa dla The Reds z rzutu rożnego, ale rywale oddalają zagrożenie spod własnej bramki.

37

Wspomniana sytuacja sprzed kilku chwil.

37

Niezły atak Bazylei. Podanie na wolne pole, do Strellera, ale... był na spalonym! Pierwsza fatalna decyzja arbitra, bowiem nie było mowy o ofsajdzie.

34

Ostatnie minuty na korzyść Basel. Die pokazał nam, jak dryblować w polu karnym, ale nie umiał pokonać Mignoleta.

33

Coraz mniej czasu do zakończenia pierwszej połowy. Kolejny atak pozycyjny Liverpoolu, ale czy przyniesie on zamierzony skutek?

31

To była bodaj najlepsza okazja dla gości na objęcie prowadzenia! Uderzenie Hendersona, rykoszet i piłka trafia do jednego z graczy gości, który był na spalonym. Znów dobra decyzja arbitra.

30

Pół godziny gry za nami. Na St. Jakob-Park wciąż nie zobaczyliśmy bramek.

27

Przewagę optyczną mają goście z Liverpoolu. Wciąż jednak ich ataki kończą się na 25. metrze od bramki Basel.

25

W Sofii wyrównanie! Ludogorec 1:1 Real.

23

Ostatnie minuty na korzyść The Reds, ale wciąż goście nie potrafią znaleźć miejsca w bramce Vaclika.

21

Elneny próbował zaskoczyć Mignoleta, ale bramkarz Liverpoolu jak dotąd niepokonany.

19

Tymczasem w innym grupie B... nie lada niespodzianka! Real przegrywa 0-1 z Ludogorcem!

17

Gonzalez wniósł wiele świeżości w grze swojego teamu na prawym skrzydle. Dobrze zawieszona piłka, ale rywale udaremniają strzał.

15

Marković podał w tempo do Sterlinga, ale ten wdał się w niepotrzebny drybling i w efekcie stracił piłkę.

14

Enrique dobrze ubiegł rywala i wybił piłkę na aut w środkowej strefie boiska.

Próba Strellera.

13

Streller został obsłużony dobrym podaniem w obręb pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

12

Dobry rajd Balotelliego środkiem boiska. Napastnik The Reds próbował uruchomić Hendersona na prawym skrzydle, ale ten był na spalonym.

10

Roszada w zespole FC Basel. Safari kończy udział w tym meczu. W jego miejsce Gonzalez.

9

I mamy pierwsze napomnienie tego wieczoru. Sterling ukarany żółtkiem.

8

Korner dla drużyny z Anglii, ale dobrą interwencją popisał się Suchy.

6

Basel przeważa jak dotąd w statystyce rzutów rożnych. Już drugi korner dla gospodarzy.

5

Miejscowi przez chwilą w dziesiątkę. Poza boiskiem jeden z graczy Bazylei.

4

Niezły początek Liverpoolu. Gracze The Reds pokazują, jak operować piłką na połowie rywala.

3

Piłka w bramce Bazylei, ale... na spalonym był Sterling, który pierw uderzył w słupek, zaś dobitka okazała się lepsza. Sędzia podjął dobrą decyzję.

2

W ciągu minuty mieliśmy wiele nieudanych podań, głównie nieprzemyślanych.

1

Pierwsza akcja gospodarzy zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

1

Piłkarze na murawie. Za chwilę początek spotkania!

FC Basel: Vaclík – Safari, Suchý, Schär, Xhaka – Hamoudi, Elneny, Frei, Die, Embolo – Streller.

Liverpool F.C.: Mignolet – Enrique, Škrtel, Lovren, Manquillo – Henderson, Gerrard, Marković – Coutinho, Balotelli, Sterling.

Sędziowie: Jonas Eriksson – Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark.
Początek meczu o godzinie 20:45. Ja ze swej strony chciałbym Państwa zaprosić na relację tuż przed godziną dwudziestą, kiedy to poznamy oficjalne składy obu ekip. Bądźcie z nami w ten wieczór z Ligą Mistrzów w Lajfy.com!
Dla osób obstawiających mecze polecam postawić na typ: obie drużyny strzelą gola po kursie 1.65. Nie mniej jednak zwycięstwo Liverpoolu, przy formie Basel wydaje się mocno prawdopodobne.
W spotkaniu tym nie zagra Diaz, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w ubiegłym sezonie, w Lidze Europy.
W innym spotkaniu tej grupy, do Sofii przyjedzie Real, by powalczyć o punkty z Ludogorcem. Będziemy informować Państwa na bieżąco o zmianach wyniku.
Jedyną bramkę w meczu z Królewskimi zdobył Derlis González. Z pewnością kibice Basel chcieliby, by ich ulubieńcy sięgnęli po jakąkolwiek zdobycz w meczu z wyżej notowanym rywalem, ale o to będzie bardzo trudno.
Faktem jest, że drużyna gości wręcz wyszarpała to zwycięstwo w poprzedniej kolejce zmagań. Sytuację z rzutu karnego na bramkę zamienił Steven Gerrard w doliczonym czasie gry.
Obie te drużyny podejdą do tego spotkania w zupełnie innych humorach. Szwajcarska drużyna dostała "łomot" w Madrycie, 1:5 z tamtejszym Realem. The Reds z kolei zgarnęło komplet oczek w meczu z Ludogorcem, wygrywając 2:1.
Przed nami druga kolejka spotkań Ligi Mistrzów w grupie B. FC Basel kontra Liverpool! Relacja z tego meczu jak zawsze na Lajfy.com
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.