2:2

finał (0:1)

30.09.2014, 18:00 • Stadion MOSiR, Rybnik • Piotr Swieczak (@PSwieczak)

Dziękuję za uwagę, zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! Z Rybnika żegna się Piotr Świeczak, dobrego wieczoru! (19:53:32)

Energetyk ROW Rybnik remisuje z Zagłębiem Sosnowiec 2:2. W tym meczu padły cztery bramki, ale oba zespoły nie pokazały porywającej gry. Energetyk nie doznaje porażki w czwartym kolejnym meczu, dla Zagłębie to trzecie spotkanie bez porażki.

90+3

90+3

Potężne uderzenie Muszalika, ale wprost w Matrackiego! Koniec meczu!

90+3

Rzut wolny zza linii pola karnego gości dla Energetyka, wydaje się, że to będzie ostatnia szansa na bramkę dla gospodarzy.

90+2

Fauluje w polu karnym rywali Sebastian Musiolik.

90+1

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Mizgała, na boisku pojawia się Tylec.

90+1

Z dystansu próbował Sobczak, ale jego uderzenie zablokowane.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89

Przewrócił się na skrzydle Gojny, ale nie będzie rzutu wolnego dla gospodarzy.

88

Dośrodkowanie w pole karne gości, ale przegrywa pojedynek w powietrzu Mandrysz.

87

Zmiana w drużynie Energetyk ROW Rybnik: z boiska schodzi Borovicanin, na boisku pojawia się Musiolik.

85

Zbyt głębokie dośrodkowanie Szatana w pole karne gospodarzy, bez problemów piłkę chwyta Rybicki.

84

W trykot meczowy przebiera się Sebastian Musiolik.

83

Niedokładnie w kierunku Sobczaka Muszalik, ale będzie jeszcze aut dla gospodarzy na połowie Zagłębia.

82

Na spalonym Tumicz, wznowi grę Rybicki.

81

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Dudek, na boisku pojawia się Zalewski.

80

Niedokładnie Fonfara do Mandrysza, na "czystą" pozycję wychodził młody skrzydłowy Energetyka.

78

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Budek.
Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Tumicz.

77

Zbyt mocne podanie na skrzydło do Mandrysza i piłka ląduje w rękawicach Matrackiego.

76

Szykuje się podwójna zmiana w ekipie gości, na boisko wejdą Konrad Budek i Łukasz Tumicz.

75

Przerwa w grze, na boisku masażyści Energetyka.

73

Rzut wolny dla gości z lewej strony. Bezpośrednie uderzenie na bramkę Dudka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki gospodarzy.

72

Gol dla Energetyka!
Mocnym strzałem w lewy róg jedenastkę wykorzystuje MARIUSZ MUSZALIK. Matracki "wyczuł" kapitana gospodarzy, ale nie zdołał skutecznie interweniować!

70

Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Sierczyńskiego.

70

Faulowany w polu karnym gości Mandrysz, Sierczyński fauluje Mandrysza, sędzia wskazuje na wapno!

70

Zmiana w drużynie Energetyk ROW Rybnik: z boiska schodzi Jarka, na boisku pojawia się Mandrysz.

68

Szykuje się do wejścia na boisko Paweł Mandrysz.

67

Bezpośredni strzał na bramkę Muszalika, ale kapitan Energetyka trafia prosto w mur.

66

Faulowany na linii pola karnego Muszalik, żółta kartka dla Sierczyńskiego i będzie znakomita szansa dla gospodarzy.

65

Niedokładne zagranie w kierunku Matusiaka, piłkę bez problemów łapie Rybicki.

63

Gol dla Zagłębia!
Świetne, mierzone uderzenie z 16 metrów PRZEMYSŁAWA MIZGAŁA, Rybicki tylko "odprowadził" piłkę wzrokiem, a ta wpadła pod sam prawy słupek bramki gospodarzy!

62

Pod drugą bramką do partnera niecelnie odegrał Fonfara, od autu goście z Sosnowca.

61

Prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Ryndaka, ale piłka zagrana zbyt mocno i nie doszedł do niej pomocnik gości, od bramki grę wznowi Rybicki.

60

Dogranie z rzutu rożnego bardzo niedokładne, piłka mija wszystkich zawodników ustawionych przed bramką Rybickiego.

59

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, bliski dojścia do piłki był Ryndak, ale na rzut rożny wybija jeden z zawodników gospodarzy.

58

Z bramki wyszedł Rybicki, bramkarz gospodarzy uprzedził wychodzącego na "sam na sam" Araka.

57

Nie doszedł do piłki na skrzydle Szatan, od autu na wysokości pola karnego Rybickiego gospodarze.

56

Fauluje pod bramką rywali Radosław Kursa i za to przekroczenie przepisów ląduje w notesie sędziego.

54

Rzut wolny dla gości z prawej strony, ale bardzo niedokładne dośrodkowanie przed bramkę Rybickiego.

53

Uspokajają grę goście rozgrywając piłkę w okolicy własnego pola karnego. Cofnięci również zawodnicy Energetyka.

52

Do błędu zmuszony Matracki, aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Zagłębia.

51

Muszalik z rzutu wolnego w pole karne gości, piłkę wybija daleko w głąb pola Matusiak.

50

Fonfara na skrzydło do Muszalika minimalnie za mocno, od bramki Matracki.

49

Tym razem z dystansu uderzał Świerczyński, ale był to bardzo niecelny strzał, od bramki grę wznowi Rybicki.

47

Fenomenalne płaskie uderzenie SZYMONA SOBCZAKA z 25 metrów, bez szans na skuteczną obronę bramkarz Zagłębia, mamy bramkę wyrównującą już na początku drugiej połowy!

46

Świetnie na 11 metr piłkę wyłożył Fonfarze Jarka, ale pomocnik gospodarzy uderza obok bramki Matrackiego.

46

Zawodnicy ponownie na murawie.

45

Zagłębie Sosnowiec prowadzi z Energetykiem ROW Rybnik 1:0. Obie drużyny jak na razie grają bardzo niedokładnie. Goście wykorzystali stały fragment gry i dzięki temu to oni są w lepszej sytuacji po pierwszych 45 minutach.

Kilkanaście minut przerwy i rozpocznie się druga połowa tego spotkania, zostańcie z nami!

45

45

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy przed przerwą. Niedokładne dośrodkowanie na "pierwszy" słupek Muszalika i sędzia kończy pierwszą połowę.

44

Borovicanin w pole karne gości, nie doszedł do tego podania Jarka, piłka w rękach Matrackiego.

43

Niedokładne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z rzutu rożnego, od bramki grę wznowi Rybicki.

42

Niedokładnie wybijał piłkę z pola karnego Borovicanin, tą zebrał na 11 metrze Dudek, ale jego strzał zablokowany i będzie jeszcze corner dla Zagłębia.

41

Z dystansu próbował zaskoczyć Rybickiego Szatan, piłka po jego strzale minimalnie nad poprzeczką bramki gospodarzy.

40

Dobrą szansę na odpowiedź miał Jarka, ale napastnik Energetyka pudłuje z piątego metra, świetnie dogranie ze skrzydła Płonki!

38

Dochodząca piłka z rzutu wolnego pod bramkę gospodarzy, świetnie do uderzenia głową wyszedł JAKUB ARAK, który pięknym uderzeniem otwiera wynik dzisiejszego spotkania!

37

Tym razem ukarany kartką Wolniewicz, również za przewinienie w środku pola.

36

Tym razem mocne dośrodkowanie Ryndaka przed bramkę Rybickiego, piłkę głową wybija Bodzioch.

35

Kolejny raz Ryndak przedzierał się na prawej stronie, pomocnik gości wstrzelił piłkę na 5 metr przed bramkę Rybickiego, ale tam był dobrze ustawiony Borovicanin i obrońca Energetyka wybił piłkę z dala od własnego pola karnego.

34

Ponownie z murawy nie podnosi się Sobczak, masażyści gospodarzy wbiegają na murawę.

33

Ryndak wyłożył piłkę Dudkowi na 11 metr, ale pomocnik Zagłębia nieczysto trafił w piłkę, w efekcie jego strzał bardzo niecelny.

32

Wiele niedokładności w poczynaniach obu drużyn, jak na razie żadna z ekip nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

30

Szansa gości, z ostrego kąta na bramkę gospodarzy uderzał Matusiak, końcami palców broni Rybicki.

29

Za wysoko nogę podniósł Gojny, faul dla gości w okolicach linii środkowej.

28

Doszedł do piłki w polu karnym gości Jarka, ale jego uderzenie głową przelatuje nad poprzeczką.

26

Rzut wolny dla gości 30 metrów od bramki Rybickiego, bardzo niedokładne dogranie przed bramkę gospodarzy.

24

Muszalik szukał w polu karnym rywali Jarkę, ale podanie przecina jeden z obrońców gości.

23

Stracił na skrzydle Gojny, szansa dla gości na kontratak.

22

Z 25 metrów próbował Borovicanin, piłka przechodzi nad poprzeczką bramki gości o dobre kilka metrów.

22

Wolniewicz niedokładnie na skrzydło do Gojnego, tylko aut dla Energetyka.

21

Pierwsza żółta kartka w tym meczu, ukarany za faul w środku pola Tomasz Szatan.

20

Tym razem zza pola karnego uderzał Jarka, piłka ląduje na bocznej siatce bramki Matracki.

19

Z dystansu próbował Wolniewicz, pomysł dobry, ale wykonanie pozostawię bez komentarza.

18

Kolejne niedokładne zagranie zawodnika gospodarzy, Muszalik niedokładnie na skrzydło.

17

Bodzioch w kierunku Jarki, z bramki wychodzi bramkarz Zagłębia i pewnie chwyta piłkę.

16

Niedokładnie Fonfara w kierunku Płonki, od bramki grę wznowi Matracki.

15

Niewiele dzieje się na murawie, obie drużyny walczą o piłkę w środku pola.

14

W okolicy własnego pola karnego rozgrywają piłkę goście.

13

Nie podnosi się z murawy Sobczak, będzie potrzebna pomoc medyczna dla napastnika gości.

12

Z lewej strony chciał dośrodkować w pole karne Zagłębia Gojny, ale ta próba zablokowana przez obrońcę gości.

11

Cofnęli się na własną połowę gości, atak pozycyjny Energetyka ROW Rybnik.

10

Nie doszedł do podania Jarka, piłka w rękach Matrackiego.

9

Borovicanin w pole karne Zagłębia, ale piłkę wybija Markowski.

8

Piłka z głębi pola w kierunku Araka, ale nie doszedł do piłki pomocnik gości, piłkę chwyta Rybicki.

7

Przewrócił się Sobczak w polu karnym gości, ale gwizdek sędziego milczy.

6

Muszalik technicznie w pole karne Matrackiego, ale wprost na głowę jednego z zawodników gości.

5

Poślizgnął się Gojny, ale za chwilę naprawił jego błąd Bodzioch, nic nie wyszło z tego kontrataku gości.

4

Rzut wolny dla gości lewej strony, ponownie radzą sobie z dośrodkowaniem przed bramkę Rybickiego zawodnicy Energetyka.

3

Kolejny raz traci pod polem karnym Zagłębia Sobczak.

2

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na "pierwszy" słupek, piłkę wybija jeden z graczy gospodarzy.

2

Ryndak w "szesnastkę" Energetyka, Borovicanin wybija na rzut rożny.

1

Była szansa na pierwsze dośrodkowanie w pole karne gości, ale niecelnie odegrał do Gojnego Sobczak.

1

Mecz rozpoczną gospodarze!

Sędzia Piotr Lasyk wyprowadza na murawę obie jedenastki!

Energetyk ROW Rybnik: 1.Rybicki – 18.Gojny, 5.Bodzioch, 3.Grolik, 20.Borovicanin – 13.Fonfara, 17.Wolniewicz, 8.Płonka, 9.Muszalik, 11.Sobczak, 10. Jarka
Rezerwowi: Kajzer, Bałuszyński, Bedronka, Gilewicz, Jary, Mandrysz, Musiolik

Trener: Mariusz Prasoła
Zagłębie Sosnowiec: 22.Matracki – 3.Kursa, 7.Sieraczyński, 8.Szatan, 10.Markowski – 16.Ryndak, 17.Dudek, 18.Arak, 19.Jarczyk, 27.Mizgała – 29.Matusiak
Rezerwowi: Fabisiak, Wrzesień, Tylec, Zalewski, Budek, Tumicz, Kozak

Trener: Tomasz Milewski

Sędziowie: Lasyk – Jakubczyk, Kasprzyk – Chudy.

Witam z Rybnik! Od kilku minut obie drużyny rozgrzewają się na płycie boiska, znamy już składy w jakich zagrają dziś oba zespoły!
Na te i inne pytania odpowiedź poznają Państwo śledząc naszą relację z tego spotkania, którą przeprowadzimy prosto ze stadionu przy ulicy Gliwickiej 72 w Rybniku. Początek naszej relacji kilkanaście minut przed godziną 18, bądźcie z nami!
Spotkanie dwóch sąsiadów z ligowej tabeli zapowiada się więc bardzo interesująco. Która z drużyn zdoła podtrzymać swoją passe zwycięstw?
Również Zagłębie dobrze weszło w nowy sezon. Sosnowiczanie wygrali ostatnie dwa mecze, z Nadwiślanem Góra i Siarką Tarnobrzeg, w każdym z nim strzelając aż trzy bramki. Dzięki tak dobrej grze, Zagłębie zgromadziło na swoim koncie 16 punktów, co daje im czwartą pozycję w lidzie, tuż za gospodarzem wtorkowego pojedynku, Energetykiem ROW Rybnik.
Energetyk w prawdzie przegrał w Pucharze Polski z Zagłębiem Lubin aż 0:4, ale rybniczanie w rozgrywkach ligowych radzą sobie ostatnio bardzo dobrze. W ostatnich czterech spotkaniach podopieczni Mariusza Prasoła zgarniali komplet punktów pokonując w ostatniej kolejce wicelidera II ligi, MKS Kluczbork.
W zaległym spotkaniu 10 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi Energetyk ROW Rybnik podejmie przed własna publicznością Zagłębie Sosnowiec. Pierwotnie ten mecz miał odbyć się 26 września, ale gospodarze 24 września grali w 1/16 finału Pucharu Polski.