Hiszpańska LaLiga

Rayo Vallecano – Athletic Bilbao

2:1

finał (1:1)

24.09.2014, 20:00 • Campo de Fútbol de Vallecas, Madryt • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (21:54:41)

Rzutem na taśmę miejscowi zdobywają cenne trzy punkty. Ekipa z Bilbao zalicza bardzo słaby jak na swoje możliwości początek sezonu

90+3

Koniec meczu

90+2

Korner dla Athletic, dośrodkowanie, spory tłok w polu karnym, zdołał uderzyć piłkę głową Laporte, ale do celu było bardzo daleko

90+1

Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Rico, na boisku pojawia się Toquero.

90

Ogromna radość na trybunach, blisko do końca i piłkę utrzymują miejscowi

Leo BAPTISTãO - 2:1

89

Gol dla Rayo!

LEO BAPTISTÃO bohaterem gospodarzy! Kakuta świetnie uciekł defensorowi na lewej stronie pola karnego, zacentrował na dalszy słupek, tam był BAPTISTÃO, który pewnie skierował piłkę do bramki!

88

Akcja prawym skrzydłem przyjezdnych szybko spaliła na panewce, dobra interwencja obrońcy Rayo

87

Wrzut z autu dla gospodarzy na wysokości pola karnego gości, dobrze rozegrany, centra na głowę Manucho, ten z bliska uderza wprost w golkipera! To powinien być gol!

85

Rzut wolny dla gości około trzydziestu metrów od bramki, długa wrzutka, dopadł co prawda do piłki Fernandez, lecz jego strzał głową był bardzo niecelny

84

Żółtą kartkę otrzymuje De Marcos (Athletic Bilbao).

83

Żółtą kartkę otrzymuje Trashorras (Rayo Vallecano de Madrid).

82

Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Muniain, na boisku pojawia się Fernandez.

80

W końcu doczekaliśmy się rzutu wolnego, jednak Trashorras zdecydował się na bezpośredni strzał, lecz spudłował i od bramki wznawia grę Iraizoz

80

Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Lica, na boisku pojawia się Manucho.

79

Żółtą kartkę otrzymuje Gurpegi (Athletic Bilbao).

78

Teraz do ofensywy przeszli miejscowi, szukają akcji oskrzydlających, udało się na lewej stronie wywalczyć rzut wolny, okazja do wrzutki

76

Akcja gospodarzy, centra Tito z prawego skrzydła na długi słupek, był tam Ba, który głową zgrał piłkę w środek pola karnego, ale tam byli tylko gracze z Bilbao

75

Kwadrans do końca, z rzutu wolnego wznawiają goście, długa centra w pole karne, wprost w ręce dobrze ustawionego Tono

73

Przyjezdni odpowiadają akcją także lewą stroną, udało się wywalczyć rzut rożny, do centrze piłka wybita z pola karnego, po chwili kolejna centra, lecz efekt ten sam, futbolówka ciagle w posiadaniu Athleticu

71

Pressing Kakuty na lewej flance przyniósł efekt, po wrzucie z autu szybko mamy dośrodkowanie Insuy w szesnastkę gości, ale nikt z graczy Rayo do niego nie dotarł, piłka przejęta przez Athletic

69

A teraz swojego szczęścia próbował Bueno, lecz efekt ten sam, piłka przeleciała sporo nad poprzeczką

68

W końcu skontrowali miejscowi, ale strzał na koniec Baeny na oklaski z pewnością nie zasłużył

67

Jedynym sposobem przedostania się piłkę na połowę Athletic jest teraz tylko dalekie wybicie przez jednego z obrońców,gości remis najwyraźniej nie zadowala

66

Rayo od dłuższego czasu ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy, spora przewaga w ostatnim czasie przyjezdnych

64

Urwał się świetnie prawym skrzydłem de Marcos, spod linii zacentrował wprost na głowę Aduriza, ten mocno uderza, lecz bez powodzenia, bo świetną paradą popisuje się Tono!

63

Od dłuższego czasu Athletic utrzymuje się przy futbolówce, próbuje długo rozgrywać na połowie rywala, ale na koniec ciągle brakuje dokładności

61

Rico faulowany na własnej połowie, po rzucie wolnym mamy kilka podań przyjezdnych, na koniec piłka powędrowała do świeżo wprowadzonego Viguery, ten uderza wysoko nad bramką , bardzo nieudany strzał

60

Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Susaeta, na boisku pojawia się Viguera.

58

Ładne uderzenie z dystansu Aduriza, lecz pewnie przechwycił piłkę golkiper Rayo

57

Zły wykop Iraizoza, piłka przechwycona przez gracza gospodarzy na czterdziestym metrze od bramki, podanie na prawą flankę jednak za słabe i spokojnie przecięte przez gracza Athletic

56

Gra przeniosła się do środka pola, gdzie teraz mamy sporą ilość przewinień

54

Teraz mocno w nogi rywala wszedł Baptistao i w tej sytuacji też nie ma kartki, na wiele pozwala arbiter

53

Mogła być kolejna groźna kontra gospodarzy, lecz Bueno fatalnie przyjął piłkę na lewym skrzydle i ta wyszła poza linię boczną, od autu goście

51

Alez zmarnowali akcję miejscowi! Świetnie rozegrana piłka, wbiega w pole karne Insua, podaje na czystą pozycję do Lici, ten uderza w bramkarza gości, dopada do bezpańskiej piłki Kakuta i uderza tuż nad poprzeczką! Z tej akcji powinna być bramka!

50

Brzydki faul przy linii bocznej Rico, upiekło się graczowi gości, nie ma kartonika

49

Długa piłka na prawe skrzydło do Insua, ten dośrodkowuje po ziemi, ale przy piłce pierwszy Iraizoz

47

Spokojny początek drugiej odsłony, Athletic utrzymuje się przy piłce na własnej połowie

46

Druga połowa rozpoczęta

46

Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Alvarez, na boisku pojawia się Tono.

Goście przeważali, lecz przez błąd ich bramkarza tylko remisują do przerwy. Czekamy na drugie 45 minut

45+1

Pierwsza połowa skończona

45

Minuta doliczona przez arbitra

44

Doszli pod pole karne Rayo przyjezdni, lecz tam świetnie interweniował Ba, przy piłce gospodarze

43

Miejscowi wywalczyli wrzut z autu na połowie rywala, próba szybkiego uruchomienia prawego skrzydła, zorientowali się w tym obrońcy Athletic i przechwycili piłkę, okazja na kontratak

41

Uderzenie z dystansu po ziemi Gaela Kakuty było za słabe i niecelne

Leo BAPTISTãO - 1:1

39

Wielbłąd golkipera gości! Centra po ziemi z prawej flanki Insuy, wydawało się, że Iraizoz pewnie chwyci piłkę, tymczasem ta przechodzi mu pod rękami i zamykający akcję LEO BAPTISTÃO pakuje futbolówkę do siatki!

37

W końcu nieco dłużej pograli piłkę gospodarze na połowie rywala, jednak próba długiego podania do napastnika na koniec okazała się zbyt mocna

36

Próba ataku Rayo prawym skrzydłem szybko spaliła na panewce, rzut wolny dla gości

35

W posiadaniu piłki gospodarze, defensywna tici-taca zakończona faulem gracza Athleticu

34

Indywidualnie środkiem zaatakował Kakuta, ale jak to mówią siła złego na jednego

32

Susaeta ładnie urwał się lewym skrzydłem,chciał zakończyć akcje wbiegnięciem do środka i uderzeniem z dystansu, lecz za mocno wypuścił piłkę i w konsekwencji stracił nad nią panowanie

31

Tempo spotkania w ostatnich kilku minutach znacząco spadło, jedni i drudzy zanim podadzą do przodu wymieniają dużo podań między swoimi defensorami

30

Athletic spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, nie mogą jej odebrać miejscowi

28

Zmiana w drużynie Rayo Vallecano de Madrid: z boiska schodzi Quini, na boisku pojawia się Tito.

26

Kolejna składna akcja gości, piłka dziś się ich słucha, po chwili przewraca się w polu karnym Muniain, lecz nie ma mowy tu o jedenastce

25

Zażarta walka w środkowej strefie boiska, zawodnicy Rayo także szybko atakują swoich rywali

23

Goście od razu próbują szybko odzyskać piłkę i wyjść z kolejnym atakiem, wysoki pressing drużyny z Bilbao

Aritz ADURIZ - 0:1

21

Gol dla Athletic!

Ależ rozklepana została defensywa gospodarzy! Banet świetnie wypatrzył wybiegającego De Marcosa, ten zupełnie niekryty wbiegł w pole karne i wystawił piłkę na pusta bramkę ARITZA ADURIZA i ten dopełnił formalności!

19

Rzut wolny dla gości około dwadzieścia metrów od bramki rywali, Benat decyduje się na bezpośrednie uderzenie, całkiem niezłe, ale trochę za wysokie

18

Żółtą kartkę otrzymuje Quini (Rayo Vallecano de Madrid).

17

Athletic próbuje spokojniej rozgrywać piłkę, nie śpieszy im się z oddawaniem piłki, Rayo szuka kontry

15

Atak lewą flanką gości szybko się kończy, za mocne zagranie i od bramki wznawia grę Alvarez

13

Przyjezdni uspokajają grę, wymiana krótkich podań w środkowej strefie boiska

11

Od dłuższego czasu w ofensywie znajduje się Rayo, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe

9

Znów pokazał się Buena, ale przy próbie ominięcia obrońcy za mocno zagrał piłkę i nie zdołał już do niej dopaść, ponieważ został przyblokowany

8

Centra wybita przez jednego z defensorów, lecz bardzo szybko odzyskują futbolówkę miejscowi, zagranie na prawo jednak trochę za mocne

7

Ładna akcja gospodarzy prawym skrzydłem , podanie w pole karne do Bueno, ten uderza z pierwszej piłki i zostaje zablokowany, rzut rożny

5

Akcja prawą flanką gości, wstrzelenie piłki w pole karne, obrońca wybija piłkę poza linię boczną, po wznowieniu Rayo przejmuje kontrolę nad piłką

4

I powtórka z rozrywki, długie podanie w stronę napastnika, piłka znów ląduje rękach bramkarza gości

3

Kolejne długie zagranie w zespole Rayo i znów za mocne, pewnie chwyta piłkę Iraizoz

2

Gospodarze od razu szukają długich zagrań w ofensywie, goście na razie szanują piłkę

1

Mecz się właśnie rozpoczął

Rayo Vallecano de Madrid: Álvarez – Insúa, Ba, Zé Castro, Quini – Baena, Trashorras (C), G. Kakuta – Bueno, Baptistão, Licá
Rezerwowi: Toño – Tito, Morcillo, Aquino, Jozabed, Jonathan Pereira, Manucho.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Laporte, Gurpegi (C), Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe, de Marcos, Susaeta, M. Rico, Muniain – Aduriz
Rezerwowi: Herrerín – San José, Iraola, Etxeita, Toquero, Viguera, Fernández Hierro.

2:1

finał (1:1)

Gole: 39. Baptistão, 89. Baptistão – 21. Aduriz

Kartki:   18. Quini (RAY), 83. Trashorras (RAY) – 79. Gurpegi (ATL), 84. De Marcos (ATL)

Rayo Vallecano: Alvarez (46' Tono) – Insua, Ba, Ze Castro, Quini (28' Tito) – Baena, Trashorras, Kakuta – Bueno, Baptistao, Lica (80' Manucho)
Zmiany: Tono – Tito, Morcillo, Aquino, Jozabed, Jonathan Pereira, Manucho.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Laporte, Gurpegi, Balenziaga – Etxebarria, Iturraspe, de Marcos, Susaeta (60' Viguera), Rico (90' Toquero), Muniain (82' Fernandez) – Aduriz
Zmiany: Herrerín – San Jose, Iraola, Etxeita, Toquero, Viguera, Fernandez