2:0

finał (1:0)

28.08.2014, 21:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • Dawid Czempisz

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy bardzo serdecznie, gratulujemy Legii Warszawa awansu do Ligi Europy oraz życzymy wszystkim udanego świętowania! (22:54:41)
Po bardzo jednostronnym widowisku Legia Warszawa pokonuje FK Aktöbe 2:0. Bramki w tej rywalizacji zdobywali Kucharczyk oraz Vrdoljak. Ostatecznie wynik całego dwumeczu wynosi 3:0 dla Wojskowych. Praktycznie w ani jednej chwili awans Legionistów nie był zagrożony i mamy polskiego jedynaka w fazie grupowej Ligi Europy!

90+3

90+3

Grę rozpocznie teraz zespół gości. Za moment rozlegnie się na stadionie ostatni gwizdek tego spotkania.

90+2

Jedna z ostatnich ofensywnych akcji Wojskowych. Fatalnie jednak Tomasz Brzyski zagrywa z lewego skrzydła i dośrodkowuje z fałsza wysoko nad bramką.

90+1

Kosecki fauluje rywala w walce o piłkę i coraz mniej możliwe wydaje się, że Legioniści zagrożą jeszcze raz bramce FK Aktobe..

90+1

Mamy doliczone trzy minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90

Dossa Junior faulowany przez rywala przy linii bocznej boiska na własnej połowie placu gry. Za moment Legia wznowi od rzutu wolnego.

89

Od razu po pojawieniu się na boisku Saganowski zagrywa dobrze do Radovicia, ale ten nie potrafił mu dokładnie odegrać jej w pole karne rywala.

88

W miejsce aktywnego tego wieczora Dudy, wchodzi na plac gry Marek Saganowski.

87

Zupełnie nie potrafili sobie poradzić z rywalem we własnym olu karnym gracze Legii, ale na szczęście nie potrafią goście oddać strzału z okolic jedenastego metra od bramki Kuciaka.

87

Za moment na boisku pojawi się wyczekiwany długo zawodnik przez wszystkich kibiców – Marek Saganowski.

86

Duże zamieszanie po tym stałym fragmencie gry pod bramką Kuciaka, ale ostatecznie wszystko kończy się na strachu i mamy kolejny rzut rożny dla FK Aktobe. Przy okazji żółta kartka dla Kuciaka.

85

Po akcji lewym skrzydłem i interwencji Rzeźniczaka mamy korner dla gości.

84

Mamy okazję podziwiać kolejny strzał Danilo Neco w tym meczu. Ten był jednak zdecydowanie najniższych lotów i bardzo niecelny.

84

Czterech na czterech wyszła drużyna gości w stronę bramki Kuciaka, ale na sam koniec akcji mieliśmy niecelną wrzutkę z prawego skrzydła.

83

Było groźnie pod bramką golkipera Legii, ale okazało się, że na minimalnym spalonym był skrzydłowy FK Aktobe.

82

Kolejny przechwyt w środkowej strefie boiska zapisany na konto Vrdoljaka.

81

Kolejny raz kapitan Legionistów zachował się dobrze przed własnym polem karnym i zatrzymał groźny atak rywali ze wschodu.

80

Broź zagrywa trudną piłkę w pole karne rywali, a tam Kosecki uprzedził defensora i bramkarza przeciwnika, ale nie był w stanie oddać strzał na bramkę FK Aktobe.

79

Faulowany Michał Żyro na własnej połowie boiska i Legia wznowi grę od rzutu wolnego bezpośredniego.

78

Kolejna fatalnie rozegrana akcja miejscowego zespołu. Zaczęli się popisywać i grać pod publiczkę, ale nie przynosi to żadnego pozytywnego efektu.

77

Cały wagon szczęścia teraz mieli gospodarze! Antonov przypadkowo dostał piłką na piątym metrze od bramki Legii i minimalnie futbolówka mija bramkę miejscowego zespołu!

77

Łukasz Broź świetnie właczył się do ofensywnej akcji swojego zespołu, ale po minięciu jednego rywala, nie udało mu się nawinąć kolejnego.

76

Legia już powoli zaczyna wyczekiwać końcowego gwizdka. Z tego robią się proste błędy naszych zawodników, ale póki co bez konsekwencji.

75

Co za świetna akcja Tomasza Brzyskiego! Cudownie przedarł się lewą flanką, ale nie był w stanie celnie dośrodkować, będąc już na wślizgu, do żadnego z partnerów.

74

Goście dobrze teraz ustawili się w środkowej strefie boiska, ale i tak faulowali oni przy linii bocznej Jakuba Koseckiego.

73

fatalne przyjęcie piłki teraz przez Dosse Juniora. Jego błąd naprawił bramkarz Legii, który odebrał futbolówkę napastnikowi zespołu rywali.

72

Bardzo dobrze teraz zachował się Kuciak i wyłapał dośrodkowanie zmierzające w światło jego bramki.

71

Ostatnia korekta w składzie zespołu przyjezdnego. W miejsce
Tsarikayev pojawia się na murawie Aimbetov.

70

Broź bardzo dobrze zagrywa długie podanie do Rado, ale ten niedokładnie zgrywa "no look pass" do Dudy.

70

Bardzo szybko Brzyski odzyskuje piłkę we własnej strefie obronnej i momentalnie podłącza się do ofensywnego wejścia.

69

Zły początek zalicza Kosecki. W wyraźny sposób starał się wymusić karnego i słusznie otrzymuje żółtą kartkę.

69

Zapowiadającą się groźnie kontrę FK Aktobe w porę przerwali gracze z Warszawy i kolejny raz to oni wchodzą w posiadanie piłki.

68

Świetna, kombinacyjna akcja Legii zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Dudy w pole karne rywali. Tam pewnie futbolówkę wyłapuje golkiper przyjezdnego zespołu.

67

W dalszym ciągu na połowie rywala swoją akcję w ofensywie konstruują gracze warszawskiej Legii.

66

W miejsce strzelca pierwszego gola dla Legii – Michała Kucharczyka, pojawia się Jakub Kosecki.

Ivica VRDOLJAK - 2:0

66

Gol dla Legii!
IVICA VRDOLJAK skutecznie tym razem egzekwuje jedenastkę i mamy już dwubramkowe prowadzenie!!!

65

Logvinenko za faul we własnym polu karnym otrzymuje żółtą kartkę.

64

Poteżne uderzenie Żyry broni golkiper gości! Po chwili mamy karny dla Legii!

64

Radović i Duda popędzili w dwójkę na obronę rywali, ale po serii zwodów Serba nie udało mu się dokładnie zagrać do partnera z zespołu.

63

Ty, razem bez najmniejszego sensu lewy defensor warszawskiej drużyny wybił piłkę bez konkretnego celu do przodu.

63

Kolejny raz długo przy piłce utrzymują się rywale Legii, ale nie zdobywają pola gry na połowie przeciwnika.

62

Tomasz Brzyski wznawia grę wrzutem z autu. Decyduje się na wycofanie piłki do swoich partnerów z bloku defensywnego.

61

Łukasz Broź starał się zacentrować między obrońców, a bramkarza, ale ostatecznie Duda nie był w stanie dojść do tego mocnego zagrania.

60

Przewagę w ostatnich minutach na boisku przejęli rywale Polaków. Trzeba uważać, żeby nie stracić gola w tym meczu i nie stworzyć problemu w końcówce.

59

Po dośrodkowaniu Khayrullina bardzo wysoko nad bramką Legionistów uderzał jeden z graczy gości.

59

Po szybkiej akcji prawym skrzydle będziemy mieli rzut rożny dla FK Aktobe.

59

Zablokowane zagranie prawego defensora Legii i od wrzutu z autu spokojnie wznowi grę warszawska ekipa.

58

Druga zmiana w zespole gości. W miejsce niewidocznego Antonova pojawia się polu gry Zenkovich.

57

Świetnie Kuciak teraz przeniósł piłkę nad poprzeczką po dobrym strzale z dystansu jednego z zawodników rywali!

56

Michał Żyro nie zdecydował się odegrać do Rado w dobrej sytuacji, po czym poszedł do środka pola i huknął bez zastanowienia minimalnie obok okienka bramki rywala!

55

Nie stosują wysokiego pressingu na zespole gości zawodnicy Legii Warszawa, ale i tak za każdym razem po przejściu przez nich połowy boiska bardzo szybko tracą piłkę.

54

Tomasz Brzyski miał dużo czasu i miejsca na dośrodkowanie, ale nie udało się Michałowi Żyro dojść do tego zagrania partnera z zespołu.

54

Wybijają kolejne piłki z własnego pola karnego zawodnicy warszawskiej Legii. Nie są w stanie składnie wyjść z nią w posiadaniu na połowę rywala.

53

Bodaj pierwsza składna akcja gości w całym meczu. Na sam koniec Danilo Neco uderza bardzo mocno z trzydziestego metra obok bramki Kuciaka.

52

Neco faulowany przez rywala w kole środkowym boiska, ale bardzo krótko cieszyli się z posiadania piłki gracze przyjezdni.

51

Kolejny raz mamy popis niedokładnego rozegrania akcji przez FK Aktobe i od wrzutu z autu w okolicach własnego pola karnego wznowią Legioniści.

50

Bardzo dużo czasu miał Miroslav Radović na celną centrę w pole karne rywali, ale nie udało mu się zrobić tego dokładnie i ostatecznie piłka pod kontrolą gości.

50

Tym razem bardzo źle rozegrany rzut rożny przez gospodarzy i bramkarz przyjezdnego zespołu wznawia grę.

49

Radović delikatnie odegrał do Brozia, a ten huknął bez zastanowienia i dobrą paradą na korner wybija piłkę golkiper gości!

48

Dobrze tym razem Tomasz Brzyski zagrał na wyprzedzenie i odebrał piłkę rywalowi.

48

Starają się teraz uspokoić grę zawodnicy zespołu gości. Wymieniają podania na własnej połowie.

47

Tym razem gorzej wykonany korner, ale po dalszym rozwijaniu tej akcji z narożnika pola karnego uderzał mocno Radović, ale minimalnie chybił.

46

Zablokowany strzał głową kapitana Legionistów i będziemy mieli kolejny rzut rożny.

46

Gospodarze tego pojedynku rozpoczęli drugą połowę od środka boiska. Konstruują teraz kację lewym skrzydłem. I podobnie jak w pierwszej połowie już mamy korner dla Legii.

46

Na drugą część rywalizacji zapraszamy bardzo serdecznie już za niecałe piętnaście minut!
Pierwsza odłona tego spotkania kończy się rezultatem 1:0 po bramce Michała Kucharczyka. Legioniści kontrolują przebieg tej rywalizacji i wydaje się mało realne, żeby wypuścili awans do Ligi Europy z rąk. Jedynie pod sam koniec, w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, goście stworzyli groźną akcję, ale na całe szczęście Danilo Neco nie udało się zaskoczyć golkipera Legii.

45+2

45+1

Idealna okazja dla zespołu gości, ale Danilo Neco z jedenastego metra uderzył wprost w Kuciaka i teraz pewnie broni!

45+1

Jedną minutę dolicza Fin do pierwszej połowy tego spotkania.

45

I teraz Tomasz Jodłowiec uderzył z trzydziestego metra tak, jak należy! Jego uderzenie do boku paruje golkiper przyjezdnych!

44

Nieprzepisowe zagranie w ofensywnej akcji jednego z gracza gości i Legioniści wznowią grę od stałego fragmentu gry.

43

Kolejna fantastyczna centra Tomasza Brzyskiego i mija się z piłkę dobrze wyskakujący Jodłowiec.

Uderzenie Dudy.

42

Duda uderzył bez namysłu z linii pola karnego i świetnie ten strzał w krótki róg broni bramkarz gości!

42

Korobkin schodzi z murawy. Zapewne decyzja ta jest spowodowana jego ostrą grą i zagrożeniem drugiego napomnienia. W jego miejsce Kapadze.

41

Próbowali uruchomić Radovicia partnerzy z jego zespołu, ale w porę uprzedzili Serba defensorzy gości.

40

Bardzo szybko z kontrą wyszli teraz goście, ale ostatecznie jeden z zawodników tego zespołu był na spalonym.

Próba Brzyskiego.

39

Świetne dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego, ale fantastycznie piłkę nad poprzeczkę wybija Sidelnikov!

39

Korobkin fauluje Radovicia i jest już bardzo blisko otrzymania drugiego napomnienia w tym spotkaniu.

38

Na murawie leży kontuzjowany jeden z graczy zespołu gości, ale nie wybijają futbolówki gracze warszawskiej ekipy.

37

Dobrze Legioniści wychodzą spod wysokiego pressingu swoich rywali i ruszają z szybką akcją na bramkę swoich przeciwników.

37

Głośne gwizdy na stadionie w Warszawie, gdyż przy piłce od dłuższego czasy zespół przyjezdnych.

36

Od wrzutu z autu na połowie Legii rozpoczną grę zawodnicy gości. Może tym razem uda im się oddać pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Dośrodkowanie Brzyskiego na Radovicia

35

Świetne dośrodkowanie Brzyskiego do Radovicia, ale po wysokim wyjściu w górę nie był w stanie z bliskiej odległości zgrać piłki przed bramkę rywala!

35

Duda faulowany na dwudziestym piątym metrze od bramki rywali. Będzie swietna okazja do oddania strzału dla Legii Warszawa.

34

Konstruują ofensywną akcję gracze gości. Jednak po wejściu na połowę swoich rywali szybko tracą piłkę na rzecz graczy z Warszawy.

33

Niedokładnie do Antonova zagrywali jego partnerzy i bezradnie napastnik FK Aktöbe rozkłada ręce.

33

Dobrze zapowiadała się teraz ofensywna akcja Legii, ale ostatecznie Jodłowiec zdecydował się na uspokojenie gry i wycofanie do defensorów.

32

Po początkowych kłopotach udało się Rzeźniczakowi uspokoić sytuację i zagrać piłkę do partnera z zespołu.

32

Teraz z dużym spokojem czwórka defensorów rywali Legii wymienia piłkę na własnej połowie boiska.

31

W drugim kwadransie wyrównało się posiadanie futbolówki. Jednak nadal lepsi w tej statystyce Warszawiacy (56%-44%).

30

Jakub Rzeźniczak teraz źle wyprowadza piłkę z własnej strefy obronnej, jednak rywale nie potrafią skorzystać z tego prezentu.

30

Po nieudanej akcji graczy przyjezdnego zespołu, od własnej bramki grę rozpocznie Kuciak.

Żółta kartka dla Vrdoljaka

29

Vrdoljak ostro zaatakował na wślizgu swojego rywala i kapitan Legii otrzymuje żółty kartonik.

28

Dobrze wrócił się do własnej strefy obronnej Michał Żyro i wyłuskał piłkę swojemu rywalowi. Po chwili faulowany był Broź.

27

W tym momencie trudno wyobrazić sobie, żeby po Lechu i Ruchu kolejny polski zespół odpadł w eliminacjach do Ligi Europy.

Michał KUCHARCZYK - 1:0

26

Idealne podanie Michała Żyro w uliczkę do MICHAŁA KUCHARCZYKA, a reprezentant Polski mija bramkarza rywali ze spokojem i pakuje piłkę do siatki!!!

25

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gracza gości, świetnie futbolówkę w powietrzu wyłapuje Kuciak.

25

Przesunęli gracze FK Aktöbe akcję na połowę Legii. Wznowią grę od wrzutu z autu.

24

Tomasz Jodłowiec już nie raz pokazywał, że potrafi uderzyć z dytansu. Tym jednak razem pomylił się o dobre cztery metry.

24

Siódme przewinienie graczy gości. Od rzutu wolnego w środku boiska wznawiają gracze Legii.

23

Zapowiadającą się groźnie kontrę zespołu FK Aktöbe w porę powstrzymuje dobrze interweniujący Jakub Rzeźniczak.

23

Niedokładne rozegranie piłki na prawej stronie boiska i od wrzutu z autu wznowią rywale Legionistów.

Żółta kartka dla Korobkina.

22

Bardzo szybko przejmują piłkę Polacy. Korobkin bardzo ostro wszedł w nogi swojego rywala i słusznie ogląda żółty kartonik.

21

Szybka wymiana FK Aktöbe na prawym skrzydle, ale Dossa Junior świetnie się przesunął i przejął futbolówkę.

21

Jodłowiec dobrze wypuszcza w bój Radovicia, ale po przebiegnięciu dwudziestu metrów niedokładnie odgrywa do partnerów ten zawodnik.

20

Broź do Rado, ale Serb nie był w stanie minąć znajdującego się bardzo blisko niego rywala.

19

Teraz bardzo skutecznie w defensywie z rywalami poradzili sobie defensorzy warszawskiego zespołu.

19

Idealnie Żyro wystawia piłkę na jedenasty metr w kierunku Michała Kucharczyka. Ten przełożył sobie jednego zawodnika gości, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

18

Konsekwentnie rozgrywają krótkimi podaniami piłkę w środku pola Legioniści i starają się znaleźć wolne pole na skrzydłach. Tym razem zbyt mocne zagranie do Brozia.

17

Pod presją rywala Łukasz Broź zagrywa do przodu na prawe skrzydło, jednak nie było tam żadnego z jego partnerów.

17

Pierwszy raz w tym spotkaniu rywale warszawskiej drużyny przez dłuższy czas są w posiadaniu futbolówki.

16

Posiadanie piłki zdecydowanie przemawia na korzyść Legii Warszawa (67%-33%).

15

Duda bardzo dobrze wprowadził do akcji ofensywnej Radovicia, ale ten źle przyjmuje piłkę i ją ostatecznie traci na rzecz przeciwnika.

15

Techniczne uderzenie Michała Żyro z narożnika pola karnego, ale bez problemów radzi sobie z nim golkiper rywali.

14

Z pierwszą centrą dobrze poradzili sobie goście, natomiast kolejną zblokował rywal stojący blisko lewego defensora warszawskiego zespołu.

14

Michał Kucharczyk faulowany na lewej stronie boiska i będzie dobra szansa na groźne dośrodkowanie dla Legii.

13

Kapitan naszego zespołu faulowany w środku pola, dobrze zastawiał się teraz przed swoim rywalem.

12

Dobrze teraz przesunął się w obronie Jakub Rzeźniczak i odpowiednio rozpoczął akcję drużyny ze stolicy Polski.

11

Kolejny raz w prosty sposób Warszawiacy tracą futbolówkę, ale nie są w stanie wyjść z własnej połowy gracze przyjezdnego zespołu.

11

Piłka krąży cały czas między kolejnymi graczami naszej ekipy. Wszystko jednak kończy się bardzo prostą stratą na połowie rywala.

10

Od własnej formacji defensywnej akcję rozpoczynają zawodnicy polskiego zespołu,

9

Dobra kolejna centra Brzyskiego, ale i tym razem radzą sobie z nim goście i mało brakowało, a wyszli by z groźnym kontratakiem.

9

Świetnie teraz zastosowany przywilej korzyści przez arbitra tego meczu, ale nie byli tego w stanie wykorzystać gracze z Warszawy. Wielka szkoda, gdyż bardzo dużo czasu na prawej flance miał zawodnik gospodarzy.

8

Przy ofensywnym podejściu Radovicia zawodnik ten nieprzepisowo atakuje swojego rywala i goście rozpoczynają od rzutu wolnego.

Kucharczyk marnuje świetną okazje

7

Idealne teraz piąstkowanie Kuciaka w swoim polu bramkowym. Po chwili rusza świetna kontra naszego zespołu i fantastycznym dograniu Dudy, myli się w sytuacji sam na sam Michał Kucharczyk, trafiając prosto w bramkarza!

6

Pierwsza ofensywna akcja graczy gości i po niepewnym zagraniu Dossy Juniora mamy korner dla rywali Legii.

5

Jeszcze bliżej teraz było bramki dla warszawskij ekipy, ale w świetnie, tuż sprzed linii bramkowej, wybija futbolówkę golkiper przyjezdnych!

4

Kolejna bardzo dobra centra Tomasza Brzyskiego i niepewnie interweniuje Sidelnikov! W porę jednak jego partnerzy wybijają na korner!

4

Broź dobrze zagrał do Radovicia, ale ten zbyt długo zwlekał z odegraniem do partnera. Po chwili faulowany kapitan warszawskiego zespołu.

3

Nieudane zagrania kombinacyjne Legii i od wrzutu z autu na własnej połowie boiska wznowią przyjezdni.

2

Dobrze akcję gości zastopował teraz Dossa Junior i od razu zagrywa piłkę do przednich formacji.

2

Po świetnym dośrodkowaniu Brzyskiego mamy zagranie ręką Jodłowca i arbiter słusznie odgwizdał tutaj nieprzepisowe zagranie.

1

Brzyski dobrze zagrał piłkę do przodu i na lewym skrzydle Legia wywalczyła sobie rzut rożny,

1

Mecz od środka rozpoczęli goście. Szybko jednak tracą futbolówkę na rzecz Kucharczyka.

1

Składy obu zespołów na to spotkanie:

Legia Warszawa:
Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Júnior, Brzyski – Jodłowiec, Vrdoljak – Kucharczyk, Duda, Żyro – Radović
Rezerwowi: Jałocha, Lewczuk, Kalinkowski, Saganowski, Kosecki, Ryczkowski, Orlando Sá

FK Aktöbe:
Sidelnikov – Miroshnichenko, Muldarov, Logvinenko, Tsarikayev – Tagybergen, Korobkin – Danilo Neco, Khayrullin, Anderson Mineiro – Antonov
Rezerwowi: Bekbaev, Badlo, Shabalin, Levin, Kapadze, Zenkovich, Aimbetov
Na ten czwartkowy pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie do lajfy.com! Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi już o godzinie 21:00!
Ciekawostką może być duża różnica w średniej wieku obu zespołów, licząc kadry pierwszej ekipy bez drużyny rezerw. Kazachowie mają bardzo wysoką średnią, która wynosi aż 28,0 lat. Dla porównania Polski team liczy w tej statystyce bardzo dobrze świadczące 24,0.
Z kolei zespół czwartkowych gości na chwilę obecną jest liderem w swojej lidze i ma jeden punkt przewagi nad Kajrat Ałmaty. Trzeba podkreślić, że aż czterech zawodników tej drużyny, zdaniem transfermarkt.de, wart jest ponad 1 mln €. Są to Daniel Neco (1 mln €), Anderson Mineiro (1 mln €), Marcos Pinheiro Pizzelli (1,5 mln €) oraz Oleksiy Antonov (1,8 mln €). Również zdaniem tych wartości cały zespół FK Aktöbe wart jest około 10,58 mln €.
Drużyna gospodarzy w ostatniej ligowej kolejce bez większych problemów pokonała Koronę Kielce 2:0. Bramki w tym pojedynku zdobywali Orlando Sa oraz Marek Saganowski. Warte podkreślenia jest to, że warszawska ekipa występowała w mocno rezerwowym składzie i to zmiennicy stanęli na wysokości zadania zapewniając Legii tryumf w meczu T-Mobile Ekstraklasy.
Już w najbliższy czwartek na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie rozegra się drugi pojedynek ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa, a FK Aktöbe. Pierwszy mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Wojskowych 1:0, po trafieniu Ondreja Dudy z czterdziestej dziewiątej minuty rywalizacji.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.