Tottenham Hotspur – AEL Limassol

3:0

finał (1:0)

28.08.2014, 20:45 • White Hart Lane, Londyn • Sławomir Szczęch (@LajfyInfo)

Po jednostronnym widowisku Tottenham pokonuje AEL Limassol 3:0 i tym samym pieczętuje swój awans do fazy grupowej Ligi Europy. Goście właściwie nie istnieli w tym meczu i nie potrafili stworzyć ani jednej groźnej sytuacji. Łukasz Gikiewicz zagrał poprawnie, ale niewiele mógł zrobić, gdyż przez większość meczu był sam na połowie rywali.

MVP dla Paulinho za bramkę, asystę i świetną grę.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (22:44:41)

90+2

90+2

Długa wymiana podań wśród gospodarzy. Ostatnie sekundy meczu.

90+1

Tottenham stara się jeszcze dobić swoich rywali, ale Ci bardzo zacięcie bronią się przed własnym polem karnym.

90

Dwie minuty doliczone przez arbitra do czasu drugiej połowy.

89

Głębokie dośrodkowanie z narożnika. Piłkę piąstkuje Lloris. W dodatku golkiper gospodarzy był w tej sytuacji faulowany przez Tagbajumiego.

88

Barcellos zdecydował się na uderzenie z większej odległości. Piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową. Corner dla Cypryjczyków.

87

Podobnie jak przed przerwą, w ostatnich minutach wyżej podchodzą goście. Niewiele jednak z tego wynika.

86

Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Veljković, na boisku pojawia się Chiricheş.

85

Kolejny rzut rożny Tottenhamu już mniej udany. Piłka bardzo szybko wpada w ręce Pulpo.

84

Paulinho dostał podanie na bliższy słupek z narożnika, podbił ją sobie i uderzył z przewrotki! Z trudem broni to golkiper gości!

83

Świetne uderzenie Daviesa z ponad 26 metrów! Futbolówkę poza linię końcową wybija Pulpo!

82

Townsend miał piłkę na prawej flance. Bardzo miękko wrzucił ją w pole karne, ale tam najwyżej skaczą defensorzy AELu.

81

Rzut wolny dla Cypryjczyków tuż przy linii bocznej na wysokości 30 metrów. Dośrodkowanie spada na głowę Cadú, ale jego strzał niecelny.

80

Zmiana w drużynie AEL Limassol: z boiska schodzi Sardinero, na boisku pojawia się Tagbajumi.

79

Townsend ograł Bebé i z 25 metrów potężnie uderzył. Z trudem na corner paruje to Pulpo!

79

Rzut rożny dla miejscowych. Dośrodkowanie Paulinho dalekie od doskonałości i teraz AEL próbuje konstruować swoją akcję.

78

Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Sandro, na boisku pojawia się Holtby.

77

"Setka" Tottenhamu! Lenno świetnie obsłużył Kane'a, ten wyszedł na pozycję sam na sam, ale tym razem przegrał ten pojedynek!

76

Kombinacyjna akcja gospodarzy. Na końcu podanie na 26. metr dostał Sandro, ale uderzył bardzo lekko i prosto w dobrze ustawionego Pulpo.

74

Sielis niepotrzebnie wdał się w drybling z dwoma rywalami. W efekcie zaliczył stratę i Tottenham ma szansę na przeprowadzenie kontrataku.

73

Opadło nam trochę tempo meczu. Obie ekipy wiedzą już kto jest zwycięzcą tej rywalizacji. Tymczasem szykują się kolejne zmiany.

72

Przewinienie Gikiewicza. Polak fauluje w środku pola Paulinho.

71

AEL miał teraz okazję na kontratak. Piłkę na prawym skrzydle przejął Gikiewicz, dograł na środek do Guidilèye, który jednak zbyt szybko ją traci.

69

Chwila spokoju na boisku. Piłka długimi momentami krąży między pomocnikami o obrońcami Tottenhamu.

68

Ogromna przewaga po stronie Anglików. Czy goście zdołają dzisiaj zdobyć chociaż bramkę honorową?

67

Głośne śpiewy na trybunach w Londynie. Gospodarze mogą być już praktycznie pewni awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

66

Gol dla Tottenhamu!
ANDROS TOWNSEND całkowicie zmylił Pulpo i uderzeniem tuż przy słupku zdobywa gola!

Townsed - 3:0

65

Drugi rzut karny dla Tottenhamu w tym spotkaniu! Edmar zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym!

63

Kane miał teraz swoją okazję, ale jego uderzenie z łatwością broni Pulpo.

62

Znakomita okazja gospodarzy! Paulinho ograł obrońcę AELu, zmusił Pulpo do wyjścia z bramki i podał na 17. metr do Lennona, który lobem starał się zdobyć gola. W ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybijają obrońcy przyjezdnych!

61

Townsend miękkim podbiciem szukał w polu karnym Sandro. Zabrakło precyzji.

59

Proste błędy o wiele częściej zdarzają się ekipie gości. Gikiewicz dał się złapać w pułapkę offsajdową.

58

Szybki kontratak miejscowych i Paulinho miał przed sobą trzech obrońców AELu. Brazylijczyk po strzeleniu bramki poczuł się chyba zbyt pewnie i stracił piłkę przy próbie dryblingu.

57

Odważniej atakują goście, co zmusza piłkarzy Tottenhamu do prostych błędów. Nie popisał się tym razem Sandro.

56

Pierwsza okazja dla AELu w tym meczu. Gikiewicz przyjął piłkę na 16. metrze i technicznym strzałem próbował zaskoczyć Llorisa. Francuz jednak mimo że był bezrobotny do tej pory, pewnie złapał futbolówkę.

55

Townsend tańczył z dwoma rywalami na prawym skrzydle. Próbował wymusić rzut rożny, ale tym razem bezskutecznie.

54

Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali. Zawodnicy Tottenhamu bardzo szybko zmuszeni do wycofania piłki do własnej strefy obronnej.

52

Bebé podszedł do fubolówki, dośrodkował w okolice 14. metra, ale prosto na głowę defensora Tottenhamu.

51

Rzut wolny na 28. metrze i jedna z nielicznych okazji na zagrożenie bramce Llorisa w tym meczu dla gości.

49

Chiricheş popisał się świetnym wślizgiem w szesnastce rywali, piłka trafiła do JOSE PAULINHO BEZERRA MACIEL'A, który ograł jednego z obrońców i strzałem z ostrego kąta pokonał Pulpo!

Paulinho 2:0

48

Kane miał niezłą okazję, ale z 15 metrów nie potrafił zmieścić futbolówki między słupkami.

47

Druga zmiana w ekipie gości. Warto przypomnieć, że w 13. minucie z powodu urazu głowy z boiska zszedł bramkarz AELu – Fegrouche. W jego miejsce pojawił się Pulpo.

46

Zmiana w drużynie AEL Limassol: z boiska schodzi Nikolaou, na boisku pojawia się Danielzinho.

46

Po pierwszych 45 minutach Tottenham prowadzi z AELem 1:0. Gospodarze mają ogromną przewagę i nic nie wskazuje na to, żeby mieliby przegrać dzisiejszy mecz. Cypryjczycy grają słabo i jeśli nie zmienią czegoś po przerwie, to będzie to dla nich bardzo przykry wieczór. Łukasz Gikiewicz jak na razie niewidoczny, co w głównej mierze spowodowane jest ustawieniem jego ekipy i osamotnieniem Polaka w ofensywie.

Zapraszam po przerwie!

45+7

45+7

W ostatnich minutach pierwszej połowy jakby wiatr w żagle złapali przyjezdni. Dogranie z głębi pole od Bebé do Gikiewicza niedokładne.

45+6

Błąd defensywy Tottenhamu, w pole karne z piłką wbiegł Sielis i próbował wymusić jedenastkę. Zrobił to jednak bardzo nieudolnie i może cieszyć się, że arbiter nie pokazał mu kartki.

45+5

Townsend obejrzał kartonik za faul taktyczny na Barcellosie.

45+3

Inicjatywa wciąż po stronie gospodarzy. Fatalnie wygląda gra Cypryjczyków póki co.

45+2

W miedzyczasie aż 7 minut doliczył sędzia do regulaminowego czasu pierwszej odsłony.

45+1

Błąd w defensywie AELu, piłkę na 35. metrze przejmuje Paulinho, dogrywa na wolne pole do HARRY'EGO KANE'A, który wychodzi sam na sam i nie daje szans Pulpo, rehabilitując się za zmarnowany rzut karny!

Harry Kane 1:0

45

Sandro wbił piłkę trochę na oślep w pole karne rywali, ta trafiła pod nogi Kane'a, który podał na 16. metr do Townsenda, ale strzał tego ostatniego kiepski.

44

Lennon zbiegał z lewej strony i zdecydował się na uderzenie z 18 metrów. Piłkę na rzut rożny paruje Pulpo.

43

Nie spieszy się Tottenhamowi, któremu defensywna postawa gości z pewnością bardzo odpowiada.

42

Bebé obejrzał kartonik za faul od tyłu na Townsendzie.

40

Około 5 minut do końca pierwszej części. Możemy się spodziewać, że arbiter doliczy trochę czasu z powodu przerwy na początku spotkania. AEL od dłuższej chwili nie istnieje na boisku.

39

Paulinho podawał na prawe skrzydło do Naughtona. Ten sprowadzony zostaje do parteru. Szybko rozegrany stały fragment gry i uderzenie Townsenda, ale zabrakło precyzji.

37

Lennon świetnie piętą dograł na 13. metr do Kane'a, ten przyjął futbolówkę i bardzo mocno uderzył, ale nie w światło bramki!

36

Rzut wolny dla Tottenhamu na 28. metrze. Dośrodkowanie Townsenda zbyt głębokie i piłkę z niewielkimi problemami łapie Pulpo.

35

Długie podanie na wolne pole w kierunku Townsenda. Wmieszał sie we wszystko Sielis i dobrze interweniował.

34

Z każdą minutą coraz większą przewagę ma Tottenham, z kolei AEL coraz bardziej zepchnięty do defensywy.

33

Dembélé ograł trzech rywali i przymierzył z 17 metrów. Piłka o centymetry mija prawy słupek bramki gości!

31

Lennon pokazywał się na linii z obrońcami, ale nie dostał podania w tempo. Dał się za to złapać chwilę później na spalonego.

30

1/3 meczu za nami. Póki co nic nie wskazuje na to, aby AEL z taką grą mógł zagrozić dzisiaj Anglikom.

29

Głębokie dośrodkowanie Paulinho z narożnika, piłkę łapie Pulpo, ale został przy okazji poturbowany przez dwóch rywali. Małe spięcie na boisku.

28

Paulinho miał sporo miejsca na prawej flance, posłał dośrodkowanie na 6. metr do Kane'a, ale ten nie zdołał oddać strzału w światło bramki. Jeszcze corner dla Tottenhamu.

26

Rajd Bebé na lewym skrzydle. W ostatniej fazie akcji zawodnik szukał podaniem Gikiewicza, ale dograł Polakowi za plecy. Futbolówka trafiła jeszcze do Sardinero, ale jego uderzenie niecelne.

25

Gospodarze długo rozgrywają piłkę we własnej strefie obronnej, starając się wyciągnąć AEL z ich połowy.

24

Znowu błyskawiczna kontra Tottenhamu. Lennon do Townsenda, ten bez przyjęcia podawał na wolne pole do Paulinho, ale Brazylijczyk był na minimalnym offsajdzie.

23

Dobrze zastawiał się Gikiewicz. Udało mu się wywalczyć rzut wolny po faulu Daviesa.

22

Do akcji ofensywnej włączył się Davies, zbiegał w pole karne, wymienił piłkę z Townsendem, ale w ostatniej fazie przyblokował go jeden z obrońców z Cypru.

20

Aut na wysokości pola karnego rywali dla AELu. Piłkę w szesnastce miał Nikolaou, ale jego dogranie w kierunku Gikiewicza niecelne.

19

Szybki kontratak gospodarzy. Kane znowu długo holował piłkę i mniej więcej na 20. metrze zdecydował się na uderzenie. Dobrze piąstkuje to Pulpo.

18

AEL zamknięty na własnej połowie. Jedynie Łukasz Gikiewicz stara się zmusić rywali do błędu wywierając nie nich presję.

17

Indywidualna akcja Sandro na lewym skrzydle. Zawodnik za daleko wypuścił sobie piłkę. Próbował jeszcze wymusić rzut wolny, ale arbiter nie dał się nabrać.

16

Po wznowieniu gry inicjatywa po stronie Tottenhamu. Anglicy jednak utrzymują piłkę w okolicy linii środkowej.

15

Rzut wolny na 30. metrze dla przyjezdnych. Nieudane dośrodkowanie jednego z zawodników AELu. Od bramki grę wznawia Lloris.

14

Coś niebywałego! Pulpo świetnie broni strzał Kane'a! Swoją drogą było to uderzenie w sam środek bramki.

13

Zmiana w drużynie AEL Limassol: z boiska schodzi Fegrouche, na boisku pojawia się Pulpo.

13

Fegrouche otrzymuje jeszcze żółty kartonik za faul we własnym polu karnym. Ogromne brawa na trybunach, kiedy znoszony jest golkiper gości.

11

Fegrouche nadal leży na murawie. Coraz więcej lekarzy w jego otoczeniu.

10

Bardzo długo trwa to wszystko. Niestety, wygląda to na jakiś poważniejszy uraz.

9

Przerwy ciąg dalszy. Wygląda na to, że będzie potrzebna zmiana bramkarzy wśród gości. Fegrouche za chwilę zostanie zniesiony na noszach.

8

Wciąż czekamy na wznowienie gry. Fegrouche wciąż leży na boisku, zobaczymy jaką kartkę pokaże mu arbiter, jako że Naughton był niemalże sam na sam.

7

Golkiper AELu ucierpiał jeszcze przy tej interwencji. Mamy chwilową przerwę, na boisku są służby medyczne.

6

Będziemy mieli rzut karny! Fegrouche fauluje w szesnastce Naughtona!

5

Cypryjczycy pierwszy raz zawitali pod pole karne miejscowych. Guidilèye długo holował piłkę, ale nie miał do kogo podać i został zmuszony do wycofania.

4

Kane ładnie przejął piłkę w środku pola, przebiegł dobre 20 metrów i dograł na prawe skrzydło do Naughtona, który bardzo szybko popisuje się stratą.

3

Bardzo spokojny początek obu ekip. Przy piłce utrzymuje się AEL, z kolei Tottenham jakoś nie pali się do bardzo wysokiego pressingu.

2

Gospodarze grają w dzisiejszym pojedynku na biało. Goście z kolei w żółto- niebieskich strojach.

1

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris – Naughton, Chiricheş, Kaboul, Davies – Sandro – Lennon, Paulinho, Dembélé, Townsend – Kane

Rezerwowi: Rose, Adebayor, Holtby, Dier, Chadli, Friedel, Veljković

AEL Limassol: Fegrouche – Cadú, Carlitos, Sielis – Edmar, Barcellos, Sardinero, Guidilèye, Bebé – Gikiewicz, Nikolaou

Rezerwowi: España, Tagbajumi, Oliveira, Danielzinho, Eleftheriou, Pulpo, Nadeau

Sędziowie: M. Zelinka – O. Pelikán, A. Kordula.
Na relację minuta po minucie z tego pojedynku zapraszamy w najbliższy czwartek, około godziny 20:45, tylko na lajfy.com!
Mecz odbędzie się na White Hart Lane w Londynie. Obiekt ten może pomieścić ponad 36 tysięcy kibiców.

Warto przypomnieć, że w drużynie z Cypru gra Polak, Łukasz Gikiewicz. Zawodnik ten od obecnego sezonu reprezentuje barwy AELu. Wcześniej grał między innymi w FK Tobol, Omonii Nikozja czy Śląsku Wrocław. Tydzień temu wyszedł w pierwszym składzie i grał do 73. minuty.

Obie ekipy zaingurowały niedawno rozgrywki ligowe. Tottenham po dwóch kolejkach z kompletem punktów jest liderem Premier League. AEL również dobrze rozpoczął sezon, wygrywając w pierwszej kolejce z Nea Salamis 2:0.
Zdecydowanym faworytem do awansu są gospodarze najbliższego meczu. Trudno bowiem wyobrazić sobe, że Cypryjczycy zdobędą co najmniej dwie bramki na obcym terenie, w meczu z tak wymagającym przeciwnikiem. Potwierdzają to bukmacherzy. Stawiając na zwycięstwo AELu, możemy pomnożyć swój kapitał nawet 13-krotnie.
Będzie to spotkanie rewanżowe. Przed tygodniem Anglicy poradzili sobie z zespołem z Cypru 2:1. Co ciekawe, przez większość meczu to AEL wygrywał, po golu z 14. minuty Adriána Sardinero. Tottenham obudził się jednak w ostatnim kwadransie i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, po bramkach Soldado i Kane.
Jesteśmy już na finiszu eliminacji do Ligi Europy. W ostatniej, 4. rundzie, angielski Tottenham Hotspur podejmował będzie u siebie cypryjski AEL Limassol.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.