Granada CF – Deportivo La Coruña

2:1

finał (0:1)

23.08.2014, 21:00 • Nuevo Los Cármenes, Granada

Główny arbiter tego spotkania Pan Iñaki Vicandi Garrido używa gwizdka w tym meczu po raz ostatni. Po bardzo słabej pierwszej połowie, druga z pewnością mogła się podobać, co świadczą o tym 2 bramki i wiele akcji obu zespołów. My mogliśmy żałować tylko tego, że swojej szansy nie otrzymał Cezary Wilk. Miejmy nadzieję, że stanie się to w następnych meczach. To na tyle. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relację w serwisie lajfy.com do usłyszenia! (22:52:30)

90+4

90+3

I będziemy mieli rzut wolny z kilkunastu metrów dla miejscowych. Nic raczej nie odbierze już im tego zwycięstwa.

90+2

Mielibyśmy jeszcze jedną groźną akcję zawodników Granady, ale przy próbie odebrania piłki defensorowi Deportivo, tam Alfredo go fauluje.

90+1

Spalony zawodnika Deportivo. Zaczną gospodarze.

90

Tymczasem arbiter dolicza 3 minuty do drugiej odsłony tego spotkania.

90

Teraz to zawodnicy Granady próbują utrzymać się częściej przy piłce. Wynik ten z pewnością im odpowiada.

88

Rajd prawą stroną Cuency, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego, choć jego próbę dośrodkowania zablokował jeden z defensorów Granady.

87

Kilka podań przed polem karnym Granady, po czym na strzał decyduje się Medunjanin, ale strasznie przestrzela.

86

Widzimy, że trener Victor Fernandez chce postawić wszystko na jedną pulę i spróbować chociażby zremisować to spotkanie.

85

Niestety nie zobaczymy w tym meczu Cezarego Wilka. Ostatnia zmiana w ekipie Deportivo z boiska schodzi Rodriguez, zaś na placu gry pojawia się Bergantiños.

84

Kolejny brzydki faul Rodrigueza, ale sędzia był pobłażliwy i nie ukarał go kartonikiem, bo byłbym to już jego drugi w tym spotkaniu.

82

Kolejny samodzielny rajd gracza Deportivo. Tym razem zdecydował się na to Dominguez, ale przy próbie ominięcia ostatniego rywala ten odbiera mu bez najmniejszych problemów futbolówkę.

81

Zmiana w drużynie Granada CF: z boiska schodzi Rochina, na boisku pojawia się Foulquier.

80

Widzimy, że to gracze Deportivo chcą jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, którzy atakują bramkę rywala akcja za akcją.

79

Szybko teraz zdecydowali się odpowiedzieć gracze przyjezdnych. Na rajd zdecydował się Farina, który ominął kilku rywali, po czym dopadł w pole karne, ale już nie miał sił, aby oddać czysty strzał.

BABIN - 2:1

77

Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla Granady! Do piłki podchodzi Rico, który centruje w pole karne, a tam najlepiej odnajduje się BABIN, który pewnym strzałem głową pokonuje Luxa!

76

Żółtą kartkę otrzymuje Rodriguez (Deportivo La Coruña).

75

Do piłki podchodzi Cavaleiro, który dośrodkowuje w pole karne, ale trochę niecelnie, bo nikt nie doskakuję do tej piłki.

74

Faul Mainza na graczu Deportivo i będziemy mieli rzut wolny z prawej części boiska, kilkanaście metrów przed polem karnym bramkarza Granady.

73

Dośrodkowanie z połowy boiska gracza Granady. Do uderzenia strzałem głowy jeszcze złożył się El-Arabi, ale minimalnie przestrzelił.

72

Teraz podobną akcję przeprowadził Farina z Deportivo, ale jego próbę zablokował defensor gospodarzy.

71

Bardzo ładna akcja teraz Granady. Dośrodkowania spróbował Rico, ale pewnie piłkę chwycił bramkarz Deportivo, Lux.

70

Ataku pozycyjnego próbują gracze Deportivo, ale nic z tego, bo od razu wysokim pressingiem atakują ich zawodnicy Granady.

68

Znów bardzo brzydki faul na Sissoko, ale po raz kolejny bez kartki.

67

Żółtą kartkę otrzymuje El-Arabi (Granada CF).

67

Druga zmiana w zespole gości została właśnie wykorzystana. My czekamy na debiut w Primera Division naszego reprezentanta Polski Cezara Wilka. Miejmy nadzieję, że dostanie chociaż kilka minut, by pokazać się w tym spotkaniu.

66

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Toché, na boisku pojawia się Cuenca.

66

Po bardzo dobrych fragmentach meczu temp teraz trochę opadło.

65

Jedna z nielicznych groźnych akcji w 2 połowie Deportivo. Lewą stroną przemknął się El-Arabi, po czym oddał strzał, ale blokują go defensorzy miejscowych.

64

Znów faul w środkowej części, tym razem fauluje gracz Deportivo Toche. Na szczęście dla gości nie kończy się do dla niego kartką.

62

Bardzo groźna akcja Granady, która kończy się tylko rzutem rożnym. Do piłki podchodzi Fanna, który krótko podaje do Toche, a ten strzelając na bramkę minimalnie chybił.

61

Ponad godzina gry za nami. Po bardzo słabej 1 połowie, 2 z pewnością może się podobać, choć atakują tylko gracze Granady.

60

Kolejna dobra akcja tym razem Sissoko, który wywalczył rzut rożny, ale ten został źle rozegrany i żadna groźna akcja z tego nie wyjdzie.

59

Zmiana w drużynie Deportivo La Coruña: z boiska schodzi Luisinho, na boisku pojawia się Medunjanin.

58

Rzut wolny. Krótkie rozegranie, ale nie wyszła z tego żadna konkretna akcja. Od bramki zacznie Lux.

56

Bramka dla drużyny Granady wydawał się tylko kwestią czasu i tak się stało. To oni większość początku drugiej połowy i końcówki pierwszej atakowali bramkarza Luxa.

ROCHINA - 1:1

55

I mamy bramkę dla Granady! Strzelcem bramki ROCHINA, który zza pola karnego mocnym, płaskim strzałem pokonuje bramkarza gości!

53

Granada zaczyna dominować w tym spotkaniu. Zawodnicy Deportivo są cofnięcie na własnej połowie.

51

Mocny strzał na bramkę Luxa, ale ten pewnie łapię piłkę.

50

Kolejny brzydki faul gracza Deportivo! To powinna być kartka, ale sędzia po raz kolejny pobłażliwy dla gracza gości. Oby ten brzydki fragment gry jak najszybciej się zmienił.

49

I mamy też pierwszy faul w 2 połowie. Tym razem obeszło się bez kartki po faulu Canelli na graczu miejscowych.

48

Rzut rożny dla gospodarzy! Podanie przedłuża El-Arabi, po czym strzał oddaje Machis, ale minimalnie niecelny.

47

Początek drugiej połowy i od razu do ataku biorą się gracze miejscowych. Miejmy nadzieję, że przez większość drugiej połowy będziemy widzieli akcje pod bramkami obu ekip.

46

Zmiana w drużynie Granada CF: z boiska schodzi Carlos, na boisku pojawia się Alfredo.

46

Deportivo bez zmian, zaś w Granadzie z dwoma zmianami za Yuste na boisko wszedł Iturra.

46

Piłkarze obu ekip wchodzą już na murawę, za kilka minut początek 2 połowy.
Główny arbiter tego spotkania Iñaki Vicandi Garrido używa gwizdka w tej odsłonie po raz ostatni. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie liczymy na to, że w drugiej obraz gry się zmieni i zobaczymy więcej akcji pod bramkami obu ekip. Widzimy się za kilkanaście minut.

45

44

Teraz na strzał zza pola karnego zdecydował się El-Arabi, ale strasznie chybił.

43

Pierwszy raz od dobrych kilku minut pod bramkę Granady zbliżyli się gracze Deportivo, ale nic z tego pożytecznego nie wyszło, bo szybko stracili piłkę.

41

Pierwsza kartka w tym meczu. Kolejny brzydki faul Luisinho w środkowej strefie boiska.

40

Obie ekipy próbują układać swoje akcje od tyłu, ale za bardzo im to nie wychodzi, bo nie potrafią przedostać się choćby pod pole karne rywala.

39

Warto przypomnieć, że na ławce rezerwowych gra nasz reprezentant Cezary Wilk. Liczymy na to, że trener Deportivo wpuści go chociażby w końcówce na kilka minut.

38

Brzydki mecz. Kolejne faule, których na pewno nie dało, by się policzyć na palcach ręki. Bardziej chcielibyśmy obejrzeć akcji pod bramkami obu zespołów. Miejmy nadzieję, że obraz ten jak najszybciej się zmieni.

37

Do piłki podchodzi Machis, który trafia prosto w dobrze ustawiony mur.

36

Kolejny faul tym razem znów dla Granady, ale już kilka metrów za polem karnym. Faulowany zostaje Rico, przez Rodrigueza.

35

Do piłki podchodzi Rico i próbuje dośrodkować na lewą stronę pola karnego do Rico, ale odrobinę za mocno, bo ten nie dopada do futbolówki.

34

Znów faul tym razem na zawodniku miejscowych. Rzut wolny z środkowej strefy boiska, choć Lux i tak ustawia mur.

32

Kolejny brzydki faul tym razem obrońcy Granady Nyoma na Farina. Jedno może dziwić, że nie obejrzeliśmy jeszcze ani jednej kartki.

31

Pierwsza akcja od dobrych kilku minut przeprowadzili teraz goście, ale strzał Toche pewnie wybijają obrońcy i mamy korner, który z kolei zostaję źle wykonany i pewnie piłkę przejmują zawodnicy Granady.

30

Teraz atakują tylko i wyłącznie gospodarze, ale niestety dla nich nic z tych akcji nie wynika, bo goście dobrze się bronią.

29

Pierwsza akcja od kilku minut w wykonaniu Granady, ale dośrodkowanie Rochina z lewej strony bez najmniejszych problemów wybijają obrońcy Deportivo.

27

Statystyki posiadania piłki zdecydowanie się na korzyść gospodarzy. 64 % przy piłce są właśnie miejscowi, zaś goście tylko 36 %, ale widać po wyniku, że posiadanie piłki to nie wszystko.

26

Spokojnie teraz akcje od tyłu rozgrywają przyjezdni, ale widać, że jakoś specjalnie nie zależy im na tym, by przedostać się pod bramkę rywala.

25

Kolejny faul w środkowej strefie. Tym razem faulowany zostaję Luisinho.

23

Niestety tempo meczu znów opadło, miejmy nadzieję, że jak najszybciej się to zmieni.

22

Miejmy nadzieję, że spotkanie po tej bramce się zmieni. Trzeba przyznać, że jak do tej pory oprócz przypadkowej bramki nie oglądamy jakiegoś dobrego spotkania.

CAVALEIRO - 0:1

20

Jedna z nielicznych akcji w tym spotkaniu i mamy gol dla przyjezdnych. Bramkę zdobywa CAVALEIRO, który po podaniu Fariny na prawej stronie pewnie pokonuje golkipera miejscowych!

19

Źle rozegrany rzut rożny Carlosa, którego piłka nawet nie doleciała do bramki Luxa. Od bramki zacznie golkiper miejscowych.

18

Kolejny nieprzyjemny faul, tym razem Lopo faulował Machisa. Rzut wolny, który jednak zostaje krótko rozegrany, ale wywalczyli sobie rzut rożny.

17

Kolejny faul Mainza w środkowej części boiska.

16

Teraz wydawało się, że Deportivo przeprowadzi jakąś akcję, ale nic z tego, po długim podaniu Rodrigueza na lewą stronę do Luisinho ten nie przyjmuję piłki.

15

Teraz wysokim pressingiem zaatakowali przyjezdni i odebrali piłkę pomocnikowi Granady, ale zaraz po tym znów ją stracili po faulu Insua na jednym z obrońców miejscowych.

...

13

Jedna z nielicznych akcji w tym meczu. Lewą stroną przemknął zawodnik miejscowych El-Arabi, zaraz po tym dośrodkował płaską piłkę w pole karne, ale tam żaden z jego kolegów nie zdołał dopaść do piłki.

12

Nieprzyjemnie teraz z faulował gracz Deportivo, Lopo, ale na szczęście nic się nie stało Carlosowi i szybko wstał.

11

I mamy również jedną z nielicznych akcji Granady. Środkiem boiska przemknął Rico, po czym odegrał piętką do kolegi z zespołu, a ten strzelając strasznie chybił i nie trafił nawet w światło bramki.

10

Pierwsza ładna akcja w tym spotkaniu. Lewą stroną przemknął się Luisinho, po czym odegrał do Fanna w pole karne, a ten przy próbie oddania strzału nieczysto trafia w futbolówkę.

9

Teraz zawodnicy Granady próbowali przeprowadzić akcję atakiem pozycyjnym, ale od razu ich atakują goście, którzy automatycznie nakładają na nich wysoki pressing.

7

Kolejny faul w środkowej części boiska, tym razem Nyoma na graczu gości, Luisinho.

6

Teraz ładną akcję przeprowadzili goście, ale w chwili podania do Toche ten znajdował się na spalonym.

5

Początek spotkania na pewno nie porywa, choć to obie ekipy próbują ataków, to nic z tego nie wychodzi, a więcej niż akcji widzimy faulów.

3

Pierwszą akcję, którzy przeprowadzili akcję w tym meczu to gracze miejscowych, a dokładnie Sissoko, który przemknął prawą stroną boiska i przy próbie dośrodkowania został zablokowany.

2

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Obie ekipy chcą wejść odpowiednio w to spotkanie i nie naciskają od razu na bramkę przeciwnika.

1

Ruszyli! Gospodarze na czerwono, zaś goście w jednolitych białych strojach.

1

Piłkarze kończą już rozgrzewkę, za kilka minut początek spotkania.

Granada CF: Dimitrievski – Nyom, Mainz, Babin, Sissoko – Yuste, Rico, Carlos, El-Arabi – Rochina, Machís
Rezerwowi: Oier – Murillo, Iturra, Márquez, Isaac, Alfredo, Foulquier

Deportivo La Coruña: Lux – Lopo, Canella, Laure, Luisinho, Ínsua – Fariña, Domínguez, Rodríguez, Cavaleiro – Toché
Rezerwowi: Fabricio – Medunjanin, Remeseiro, López, Cuenca, Wilk, Bergantiños

Sędziowie: Iñaki Vicandi Garrido – Andoni Huerga Cermeño, Aitor Villate Martínez.
Znamy już obsadę sędziowską tego spotkania. Mecz poprowadzi Iñaki Vicandi Garrido, zaś jego asystentami będą Andoni Huerga Cermeño oraz Aitor Villate Martínez.
Na to spotkanie zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 21:00 w serwisie lajfy.com
Bukmacherzy więcej szans dają miejscowym, gdzie za każdą postawioną na nich złotówkę można odebrać 2.0, zaś w przypadku gości 3.5. Różnice nie są jakoś specjalnie pokaźne, a co za tym idzie na pewno obejrzymy dobre spotkanie.
Estadio Nuevo Los Cármenes – taką nazwę nosi stadion, który będzie gościł obie ekipy. Obiekt ten został oddany do użytku 16 maja 1995 roku, a meczem otwarcia był mecz pomiędzy Realem Madryt, a Bayerem Leverkusen, gdzie Real zwyciężył 1:0.

źródło: wikimedia.org
Warto dodać, że od 2013 roku barw przyjezdnych broni były zawodnik Wisły Kraków Cezary Wilk. Wiele się mówiło o tym, że w letnim okienku transferowym opuści drużynę "Depor", ale tak się na razie nie stało, choć wydaję się, że w drużynie prowadzonej przez Fernando Vázqueza nie może liczyć na regularną grę.
Deportivo La Coruña, natomiast jest beniaminkiem Primera División, które zajęło 2 miejsce w Segunda División i dzięki temu bezpośrednio awansowało do najwyższego szczeblu w kraju.
Gospodarze dzisiejszego pojedynku w poprzednich rozgrywkach do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Ostatecznie zajęli piętnaste miejsce z dorobkiem 41 punktów, gdzie dzieliło ich jedynie 2 punkty od strefy spadkowej.
W spotkaniu pierwszej kolejki Primera División ekipa Granady podejmie na własnym obiekcie beniaminka, drużynę Deportivo La Coruña.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.