Holenderska Eredivisie

Go Ahead Eagles – FC Dordrecht

0:0

finał (0:0)

23.08.2014, 20:45 • Adelaarshorst, Deventer • Kamil Kazmierczak (@kkazmierczak15)

To tyle z Deventer, za uwagę dziękuje Kamil Kaźmierczak. (22:43:00)

90+3

Koniec meczu. Nic więcej nie wydarzyło się do końca spotkania i mamy bezbramkowy remis. Wielki plus po dzisiejszym spotkaniu powinien dostać Polak, Filip Kurto, który zatrzymał istne oblężenie bramki FC Dordrecht.

90

Doliczone trzy minuty do drugiej połowy.

89

Wrzutka w pole karne gości i zagrożenie oddala Kurto, który piąstkuje piłkę.

86

Rzut wolny dla gości z około 25 metrów. Zawodni gości decyduje się na bezpośrednie uderzenie, jednak jego próba bardzo niecelna.

85

Kolder najwyżej wyskoczył do wrzuconej w pole karne gości piłki. Jego strzał był niecelny.

83

Fortes fauluje rywala i ogląda żółtą kartkę.

82

Schalk oddaje strzał i po rykoszecie piłka opuszcza plac gry.

80

Zmiana w drużynie Go Ahead Eagles: z boiska schodzi de Sa, na boisku pojawia się Lewis.

80

W posiadaniu piłki pozostali gospodarze. Ponownie w pole karne zagrał van der Linden, tam wślizgiem próbował musnąć piłkę Schalk i po jego strzale futbolówka minęła słupek!

79

Rzut rożny dla gospodarzy. Zagranie van der Lindena w pole karne i wybijają obrońcy.

78

W ostatnich kilku minutach widzieliśmy akcje z obu stron, kończone na 20-30. metrze.

75

Meulens faulował zawodnika pod bramką rywala.

73

Kolder zagrał prostopadłą piłke na skrzydle do Reimerinka. Ten zbiegał bardziej do środka boiska i będąc w polu karnym oddał strzał, który bez problemów obronił Kurto.

71

Długa górna piłka zagrana w pole karne gospodarzy, jednak nie było tam żadnego z podopiecznych trenera Brandtsa i futbolówkę pewnie złapał Cummins.

69

Zmiana w drużynie Go Ahead Eagles: z boiska schodzi van Ooijen, na boisku pojawia się Reimerink.

68

Zablokowany strzał jednego z gości.

66

Po rzucie rożnym zagrożenie oddalili obrońcy.

65

Van Ooijen wypracował sobie pozycję, oddał strzał z około 20 metrów, jednak pewnie wybronił Kurto. Mamy rzut rożny.

64

Meulens w pole karne, jednak piłka po jego wrzutce opuszcza plac gry.

63

Gosens zagrywa w pole karne, ale wybijają obrońcy.

62

Zmiana w drużynie FC Dordrecht: z boiska schodzi Lieder, na boisku pojawia się ten Voorde.

60

Zmiana w drużynie FC Dordrecht: z boiska schodzi Pisas, na boisku pojawia się Meulens.

59

Van Overeem pędzi z piłką, chce zagrać prostopadle do kolegi z drużyny, jednak jego podanie przecina van der Linden.

57

W drugiej połowie wyraźnie przeważają gospodarze. Wydaje się, że bramka to tylko kwestia minut.

55

Próbujący wbiegać z piłką w pole karne Overgoor zostaje zatrzymany przez rywali.

54

Van der Linden wrzuca piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Goście wybijają futbolówkę z obrębu własnej szesnastki.

53

Biegnący z piłką Turuc zostaje sfaulowany około 30 metrów od bramki.

50

Kolder oddaje strzał z 18 metrów. Piłka po jego próbie poleciała wysoko nad poprzeczką.

48

Schalk biegnie skrzydłem, zbiega w pole karne, wychodzi sam na sam z polskim bramkarzem, jednak Kurto zachował zimną krew i idealnie zasłonił własnym ciałem bramkę, nie dając szans na umieszczenie piłki w siatce!

46

De Sa mógł rozpocząć drugą połowę najlepiej, jak to możliwe. Indywidualnie wbiegł w pole karne, oddał strzał i minimalnie chybił.

46

Piłkarze już na murawie, za chwilę start drugiej połowy.

45+1

Pierwsza połowa skończona. Po 45 minutach mamy bezbramkowy remis. Jak na razie wrażenie lepszych sprawiają goście, jednak nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Na Adelaarshorst wracamy za niespełna kwadrans.

45+1

De Sa oddaje niecelny strzał z 20 metrów.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Goście cały czas w natarciu, jednak piłkarze Go Ahead skutecznie się bronią.

42

Rzut wolny dla gości z około 35 metrów. Złe wykonanie, jednak przyjezdni dalej w posiadaniu piłki.

40

Piłka ze stałego fragmentu gry zagrana do van Ooijena na 25. metr. Zawodnik gospodarzy oddał strzał, który został zablokowany.

39

Kolejna wrzutka w pole karne gości i po raz kolejny piłka wybita na aut bramkowy.

38

Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Schenk. Piłka po jego strzale minęła słupek.

38

Van Ooijen wbiega z piłką w pole karne, oddaje strzał, który blokuje jeden z obrońców i wybija przy okazji na rzut rożny.

37

Lieder wbiega z piłką w pole karne, zakręcił kilkoma obrońcami, oddał strzał po ziemi po którym piłka niemal musnęła słupek!

35

Rzut rożny dla miejscowych. Van der Linden krótko rozgrywa, kolega z drużyny odgrywa mu piłkę, ten próbuje wrzucić w pole karne, ale jego próba zablokowana.

34

Płaskie zagranie w pole karne Dordrechtu wybijają miejscowi obrońcy.

32

Lieder ma piłkę w polu karnym, wystawia ją na 20. metr Gosensowi, który uderza mocno po ziemi, ale przy okazji niecelnie.

31

Korte wrzuca piłkę w pole karne, jednak wybija jeden z obrońców.

28

Van Overeem wrzuca piłkę w pole karne na głowę Liedera. Jego uderzenie okazało się niecelne i od bramki rozpocznie Cummins.

27

Rzut rożny dla Go Ahead. Wrzutka w pole karne, jednak wybili obrońcy gości.

25

Korte minął na skrzydle Schenka, wbiegł z piłką w pole karne, oddał mocny strzał, który fenomenalnie wybronił Cummins!

24

Wrzutka w pole karne z lewej strony boiska. Piłkę wybijają obrońcy.

23

De Sa faulowany i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

21

Wrzutka w pole karne Go Ahead, jednak podanie jest na tyle wysokie, że żaden z zawodników nie dał rady sięgnąć piłki. Od bramki rozpocznie Cummins.

19

Jednemu z gospodarzy podczas starcia z rywalem zrobiła się otwarta rana, przez co musi on opuścić plac gry w celu jej opatrzenia.

17

Van Overeem wbiega z piłką w pole karne. Holender oddaje strzał, a piłka po rykoszecie opuszcza plac gry. Sędzia jednak tego nie widział i od bramki rozpocznie Cummins.

16

Van Ooijen próbował zagrać piłkę w pole karne, jednak jego podanie było płaskie i wybił je jeden z obrońców.

15

Z dystansu próbował jeden z gości, ale jego próba niecelna.

14

Spokojne kilka minut.

12

De Sa wrzuca piłkę w pole karne, jednak wybija ją Haddad. Ta trafia do Koldera. Ten chce główkować, ale szybszy od niego Kurto, który wypiąstkował futbolówkę.

11

Schalk pędzi środkiem pola. Chciał zagrać prostopadłą piłkę na prawe skrzydło, jednak jego podanie przeciął jeden z obrońców.

10

De Sa zatrzymany na skrzydle.

9

Wrzutka w pole karne Go Ahead, jednak piłkę pewnie łapie Cummins.

7

Schalk uderza z około 20 metrów, jednak pewnie broni Kurto.

5

Rzut wolny dla gospodarzy. Wrzutka z prawej strony boiska i wybijają obrońcy.

4

Pierwszy stały fragment gry w tym spotkaniu. Rzut rożny dla gości. Wrzutkę w pole karne wybijają miejscowi obrońcy.

2

Dużo niedokładności z obu stron w pierwszych minutach spotkania.

1

Wszystko już praktycznie naprawione, za chwilę początek spotkania!

Już wszystko wiadomo – jest ona pęknięta na samym dole.

Mamy jakiś problem z siatką jednej z bramek.
Piłkarze już na murawie, za chwilę początek spotkania!
Warto zaznaczyć, że w składzie gości od pierwszych minut będzie bronił Polak, Filip Kurto. 23-letni olsztynianin rozgrywa już czwarty sezon w Holandii, zaś trzeci w Eredivisie. Przed rozpoczęciem rozgrywek zamienił Roda JKC na FC Dordrecht. W aktualnie trwających rozgrywkach zaliczył dwa pełne występy, puszczając łącznie trzy bramki.

(źródło: weszło.com)
Na relację z dzisiejszego spotkania holenderskiej Eredivisie zaprasza Kamil Kaźmierczak. Znamy już składy, za 20 minut początek spotkania.

Go Ahead Eagles: Cummins – Nieuwpoort, Vriends, van der Linden, Schenk – van Ooijen, Overgoor, Turuc – de Sa, Kolder, Schalk.

Rezerwowi: van der Hart, Rijsdijk, Lewis, de Bondt, Reimerink, van der Meer, ten Den.

Trener: Foeke Booy

FC Dordrecht: Kurto – Fortes, Haddad, Troost-Ekong, Peersman – van Overeem, van Haaren, Gosens – Korte, Lieder, Pisas.

Rezerwowi: Meulens, Alisic, ten Voorde, Te Loeke, Vet, Hamdaoui, van Deelen.

Trener: Ernestus Wilhelmus Johannes Brandts.

Główny: Eric Braamhaar.
Asystenci: Arie Brink, Christian Dobre.
Techniczny: Jeroen Sanders..
Początek sobotniego starcia o godzinie 20:45. Wszystkich serdecznie zapraszam do śledzenia relacji.
Obiekt, na którym zostanie rozegrane sobotnie spotkanie, to Adelaarshorst w Deventer. Stadion ten może pomieścić nieco ponad osiem tysięcy widzów.

(źródło: pl.soccerway.com)
FC Dordrecht to tegoroczny beniaminek. Sobotni goście jak na razie zajmują ósmą lokatę, po wygranej z Heerenveen i porażce z FC Zwolle.
Gospodarze jak na razie znajdują się w strefie spadkowej. Po dwóch porażkach (SVB Excelsior oraz Groningen) i z zerowym dorobkiem punktowym zajmują 16. lokatę.
Trzecia kolejka holenderskiej Eredivisie przed nami. W jednym z sobotnich spotkań staną naprzeciw siebie zawodnicy Go Ahead Eagles oraz FC Dordrecht.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.