Southampton F.C. – West Bromwich Albion F.C.

0:0

finał (0:0)

23.08.2014, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Patryk Oko (@petriu90)

Na St Mary's Stadium niestety nie doczekaliśmy się bramek! Remis 0-0 nie odzwierciedla w stu procentach przebiegu spotkania. Obie jedenastki stworzyły sobie sporo groźnych akcji ofensywnych, ale futbolówka za każdym razem nie chciała znaleźć drogi w światło bramki! Albo nieskutecznością popisywała się ofensywa albo fenomenalnie spisywali się bramkarze, którzy bez wątpienie zasługują na wyróżnienie. W Southampton bez bramek, a w powietrzu czuć pewien niedosyt po obu stronach!

To tyle z St Mary's Stadium! Za wspólnie spędzone popołudnie dziękuje, Patryk Oko! (17:56:04)

90+4

90+3

Davidson w pole karne. Zagranie opada na jedenasty metr, ale defensywa Świętych z wielkim spokojem oddala zagrożenie z własnego pola karnego!

90+2

Sessègnon w narożniku boiska. Rezerwowy West Brom nie zdołał dośrodkować w pole karne, ale zdołał wywalczyć rzut rożny dla swojej drużyny! Będzie jeszcze groźnie pod bramka Southampton!

90

Arbiter decyduje się na doliczenie trzech dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

89

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Berahino, na boisku pojawia się Sessègnon.

87

Davidson szuka długim podaniem w pole karne Dorransa, ale ten nie zdołał przejąc zagrania i oddać strzału na bramkę strzeżoną przez Forstera.

86

Clyne groźnie z prawego narożnika boiska. Piłka wpada jednak w ręce przytomnie interweniującego Fostera, który zalicza kolejną dobrą interwencję w grze!

84

Obie jedenastki jakby wyczekiwały już ostatniego gwizdka. Gra toczy się w środkowej strefie boiska, a zrywu, zarówno po stronie jednych, jak i drugich, niestety nie widać.

83

Mulumbu zagrywa bardzo długą piłkę z wysokości trzydziestego metra własnej połowy boiska. Zagranie ma na celu wyprowadzenie szybkiego kontrataku, ale futbolówka ostatecznie opuszcza plac gry i wypada poza linię boczną.

81

Gardner zostaje ukarany żółtym kartonikiem. Zawodnik popisał się bardzo ostrym wślizgiem.

80

Bardzo długa akcja ofensywna gości ostatecznie przerwana na wysokości dwudziestego metra. Niedokładnym zagraniem popisał się Dawson i przerwał tym samym akcję swojego zespołu.

78

Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Ward-Prows, na boisku pojawia się Cork.

77

Dorrans jest adresatem długiego podania. Szkot nie zdążył jednak do piłki, która opuściła plac gry. Zawodnik West Brom jest niezadowolony z takiego przebiegu sytuacji i swoje zdenerwowanie wyładowuje na bandach reklamowych!

76

Berahino w kolejnej akcji ofensywnej. Tym razem Anglik wbiegł w pole karne i zdecydował się na dośrodkowanie. W bramce ponownie bardzo pewnie zachował się Forster, który wyłapał futbolówkę.

74

Tadić zderzył się z rywalem. Arbiter przerywa zawody, a Serb wymaga najprawdopodobniej pomocy medycznej. Za moment wznowi zawody w Southampton.

73

Berahino!!! To powinna być bramka dla gości! Anglik znakomicie obsłużony w polu karnym rywali! Zawodnik popisuje się słynną ruletą, mija przy tym dwóch zaskoczonych defensorów Southampton i w sytuacji sam na sam z brakarzem, trafia prosto w wychodzącego Forstera! Co za akcja!

72

Ideye pada na murawę w środkowej strefie boiska. Przewinienie na piłkarzy West Brom jest ewidentne i potwierdza to również arbiter, który chwyta za gwizdek i przyznaje rzut wolny dla gości.

70

Ward-Prowse z rzutu wolnego! Potężne uderzenie z rzutu wolnego trafia w słupek bramki Fostera i opuszcza plac gry! Co za próba w wykonaniu Anglika i ogromne szczęście po stronie gości!

68

Tadić do Longa! Mocne uderzenie ze skraju pola karnego autorstwa rezerwowego Southampton, nie znajduje jednak drogi w światło bramki, a futbolówka opuszcza ostatecznie plac gry, szybując daleko w trybuny!

67

Gardner decyduje się na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry po faulu Clyne'a. Uderzenie z wysokości dwudziestego piątego metra nie sprawiło jednak problemów pewnemu Forsterowi!

66

Mulumbu wykorzystuje moment zawahania piłkarzy Southampton i wyprowadza bardzo szybki kontratak swojego zespołu. Rozpędzający się West Brom stara się zatrzymać Clyne, który pociąga za koszulkę rywala. Innej decyzji być nie może! Żółta kartka!

64

Berahino odważnie! Anglik zagrywa bardzo długą piłkę w pole karne rywali! Zagranie z około czterdziestego metra trafia jednak w pewne ręce Forstera!

63

Brunt w pole karne! Dośrodkowanie trafia na piaty metr, ale tam błyskawicznie zostaje wybite przez stoperów Southampton.

62

Long w akcji ofensywnej. Irlandczyk szuka szczęścia uderzając z dwudziestego metra, ale słaby strzał nie znajduje drogi do siatki rywali!

61

Tadić bardzo ostro potraktowany przez Berahino. Arbiter chwyta za gwizdek, ale nie decyduje się na karę indywidualną dla zawodnika West Brom.

60

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Pocognoli, na boisku pojawia się Davidson.

58

Kontratak West Brom! Dośrodkowanie Pocognoliego trafia prosto na głowę Ideye! Nigeryjczyk decyduje się na mocny strzał z wysokości trzeciego metra, ale bardzo skuteczną interwencją popisuje się Forster, który ratuje swój zespół przed stratą gola!

57

Oba zespoły wymieniają piłkę w środkowej strefie boiska. Do zrywu przystępuje Southampton, a konkretniej Tadić! Serb ostatecznie decyduje się na mocne uderzenie z narożnika pola karnego, ale na posterunku Foster, który wyjaśnia zagrożenie pod własną bramką!

54

Tadić w pole karne! Adresatem dośrodkowania jest Long! Rezerwowy oddaje strzał głową z wysokości ósmego metra, ale ostatecznie przenosi futbolówkę ponad bramkę rywali!

53

Tadić do narożnika boiska. Tam jest ustawiony Bertrand, ale próba dośrodkowania zostaje ostatecznie zablokowana. Tylko rzut z autu dla Świętych.

52

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Anichebe, na boisku pojawia się Ideye.

51

Tadić w kierunku Pellè. Włoch jednak zbyt długo zwleka z decyzją w narożniku boiska i ostatecznie zmuszony jest wycofać piłkę na trzydziesty metr. Kolejne zagranie w pole karne rywali nie jest już tak dokładne, a futbolówka opuszcza boisko.

50

Olsson zagrywa długie podanie z głębi boiska w pole karne rywali. Słynna czeska uliczka nie znajduje jednak adresata, a futbolówkę z wielkim spokojem wyjaśnia Forster.

48

Gra zostaje wznowiona, a Mulumbu za moment powinien powrócić na plac gry.

47

Mulumbu pada murawę. Zawodnik ucierpiał w starciu z rywalem. Na murawie są już służby medyczne, a my mamy krótką przerwę w zawodach na samym początku drugiej odsłony spotkania.

46

Zmiana w drużynie Southampton F.C.: z boiska schodzi Davis, na boisku pojawia się Long.

46

45+3

45+1

Bertrand ponownie w pole karne! Zagranie przecina jedenastkę i ląduje po przeciwległej stronie boiska. Tam do futbolówki dopada Tadić i również stara się dośrodkować. Piłka jednak ląduje prosto w rękach Fostera!

45

Arbiter decyduje się na doliczenie dwóch dodatkowych minut do regulaminowego czasu gry.

44

Wanyama popełnia wykroczenie w środkowej strefie boiska. Poszkodowanym jest Mulumbu, a od rzutu wolnego, w ostatnich minutach pierwszej części gry, rozpoczyna West Brom.

43

Bertrand stara się dośrodkować piłkę z lewej części boiska. Futbolówka szybuje w pole karne rywali, ale próba okazuje się zbyt mocna, aby ktoś z partnerów zdołał przejąć zagranie i stworzyć zagrożenie pod bramką West Brom.

42

Chris Brunt zostaje ukarany żółtym kartonikiem za dość nieczyste zagranie w środkowej strefie boiska.

41

Długa akcja zapoczątkowana przez West Brom na własnej połowie gry. Szybkością popisuje się Berahino, który w indywidualnej akcji zapędza się w pole karne rywali. Anglik zostaje jednak w ostatniej chwili zatrzymany przez ofiarnie interweniujących rywali.

38

Od rzutu wolnego grę rozpoczyna Southampton. Z narożnika boiska piłkę w pole karne posyła Tadić, ale futbolówka niczym duch, przecina jedenastkę West Brom i wypada poza plac gry! Bliski oddania strzału był Schneiderlin.

37

Berahino! Fatalny błąd w defensywie! Anglik traci futbolówkę na rzecz Tadića! Serb wbiega na trzynasty metr i decyduje się na mocny strzał po ziemi! Na posterunku jednak Foster, który zalicza fenomenalną interwencję!

36

Clyne szuka płaskim podaniem na szesnasty metr Tadića! Serb walczy o możliwość oddania strzału, ale ostatecznie zostaje powstrzymany przez defensorów West Brom. Na pochwałę zasługuje Pocognoli.

35

Berahino skutecznie w defensywie. Anglik przerywa szybki kontratak rywali, ale piłka, po jego interwencji, opuszcza plac gry. Od rzutu z autu rozpoczynają Święci.

33

Przewinienie w środkowej strefie boiska. Pan East ponownie chwyta za gwizdek i przyznaje rzut wolny dla piłkarzy Southampton.

31

Tadić w pole karne! Serb popisuje się fenomenalnym rajdem lewą stroną boiska! Dośrodkowanie szuka nabiegającego Pellè, ale Włoch mija się z futbolówką zaledwie o kilka centymetrów! Co za akcja w wykonaniu Świętych!

30

Dorrans ponownie wykazuje się dużą walecznością, ale jego indywidualna akcja ofensywna zostaje przerwana na wysokości trzydziestego metra. Święci bardzo szybko wyprowadzają futbolówkę z własnej połowy, ale gospodarze ponownie muszą uznać wyższość Mulumbu.

28

Groźnie zapowiadająca się akcja ofensywna Świętych zostaje ostatecznie wyjaśniona przez Mulumbu, który skutecznie rozczytał dośrodkowanie rywali we własne pole karne, a następnie zablokował dość silny strzał.

27

Dorrans w pole karne. Dobra interwencja ponownie popisuje się Forster, który pewnie wyłapuje futbolówkę na wysokości ósmego metra.

26

Gwizdek arbitra i mamy przewinienie. Na murawie leży Anichebe, a na słownego upomnienia musi wysłuchać Pellè. Rzut wolny dla West Bromwich Albion.

24

Schneiderlin! Francuz wbiega w pole karne i stara się oddać uderzenie na bramkę rywali! Zawodnik jednak zbyt długo zwleka ze strzałem i daje się najpierw dogonić, a następnie pozbawić futbolówki! Wszystko działo się na wysokości jedenastego metra!

22

Brunt w pole karne! Mocno bita piłka nie znajduje jednak adresata, którym miał być Anichebe. Zagrożenie zostaje oddalone przez defensywę Southampton.

20

Pocognoli groźnie w pole karne z lewej strony boiska! Na posterunku jednak Forster, który zalicza kolejną pewną interwencją na wysokości piątego metra!

19

Pocognoli melduje się ponownie na murawie! Tymczasem do budowy akcji ofensywnej przystępuje Southampton, które wymienia futbolówkę w środkowej strefie boiska.

18

Pocognoli opuszcza plac gry, ale najprawdopodobniej za moment powinien na niego powrócić! Zawody na St Mary's Stadium zostają wznowione!

17

Pocognoli w ostrym starciu z Pellè. Belg ucierpiał w tym pojedynku i najprawdopodobniej konieczna będzie pomoc medyczna. Krótka przerwa w Southampton!

16

Skuteczna interwencją popisuje się Forster, który wyjaśnia dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w wykonaniu piłkarzy West Bromwich Albion.

15

Groźnie pod bramką gospodarzy! Berahino groźnie dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale futbolówka po strzale jednego z rywali nie trafiła do sieci. West Brom wznowi grę od rzutu rożnego.

13

Kolejne dośrodkowanie Tadića! Serb na pełnej szybkości zagrywa piłkę z lewego narożnika boiska na wysokość piątego metra! Tam jednak bardzo pewnie interweniuje Foster, który nie ma problemów z wyłapaniem futbolówki!

12

Święci popisali się także sporą niedokładnością w wyprowadzaniu akcji ofensywnej! Gospodarze zmuszeni wycofać futbolówkę do środkowej strefy boiska.

11

Pocognoli niepewnie podczas próby dośrodkowania! Belg traci futbolówkę na wysokości dwudziestego metra, a gospodarze wychodzą z bardzo szybkim kontratakiem!

10

Rzut rożny dla West Bromwich Albion. W narożniku boiska już ustawiony jest Dorrans, który za moment pośle piłkę w pole karne rywali.

9

Dośrodkowanie Tadića w pole karne! Tam najwyżej do futbolówki wyskakuje Pellè i decyduje się na mocne uderzenie głową! Futbolówka nie znalazła jednak drogi w światło bramki!

8

Będzie bardzo dobra okazja dla Świętych na otwarcie wyniku! Po przewinieniu jednego z rywali, gospodarze rozpoczną grę od rzutu wolnego z wysokości narożnika pola karnego.

7

Forster wyjaśnia bardzo długa akcję rywali. Niedokładne zagranie w pole karne Southamton zostaje przejęte przez bramkarza, który inicjuję kontratak swojej ekipy.

6

Gwizdek arbitra i mamy kolejne przewinienie w grze. Adresatem podania na wysokość dwudziestego metra był Olsson, ale Szwed, w starciu z rywalem, popisał się dość nieczystym zagraniem.

5

Mulumbu dobrze w defensywie. Akcja Świętych zostaje przerwana na wysokości trzydziestego metra.

4

Tym razem groźnie pod bramką Forstera. Dośrodkowanie na dwunasty metr i tam szczęścia próbował jeden z zawodników gości. Uderzenie z woleja nie znalazło jednak drogi do siatki!

3

Święci starają się wyprowadzić pierwszą akcję ofensywną. Próba dośrodkowania w pole karne rywali nie sprawia jednak "Drozdom" problemów. Zagrożenie zostaje oddalone.

2

Clyne skutecznie w defensywie! Anglik wyjaśnia zagrożenie na wysokości ósmego metra i pozbawia futbolówki nabiegającego Brunta!

1

Dość nerwowy początek w wykonaniu obydwu jedenastek. Wymiana piłki w środkowej strefie boiska ostatecznie przerwana przez arbitra, który dopatrzył się przewinienia jednego z zawodników West Brom.