Mistrzostwa Europy U19

Austria U-19 – Portugalia U17

1:2

finał (0:1)

25.07.2014, 18:00 • Pancho Stadium, Felcsut (Węgry) • Adam Kotleszka (@@Adam_Kotleszka)

Portugalczycy wygrywają, choć w drugiej połowie spotkania Austriacy zaprezentowali się naprawdę przyzwoicie. Oba zespoły awansują do półfinałów – Portugalia z pierwszego, a Austria z drugiego miejsca! (19:49:29)

90+3

90+3

Portugalczycy niemal stoją we własnej bramce, nie wróżę Austriakom powodzenia w dążeniu do wyrównania...

90+1

Austriacy starają się przebić przez skomasowaną defensywę rywala.

90

Arbiter dolicza przynajmniej 180 sekund do drugiej połowy spotkania.

89

Mauro Riquicho zmienia Guzzo w zespole Portugalii.

88

Laimer ukarany żółtą kartką.

86

Gol dla Portugalii!
ROMARIO BALDE dwa dni temu przyleciał na Węgry w miejsce kontuzjowanego Nuno Santosa, a dziś strzela gole na Euro U-19! Druga asysta Ivo Rodriguesa i strzał w bliższy róg bramkarza napastnika Portugalii!

84

Portugalia nastawiona już na defensywę, w końcu taki rezultat daje im pewne pierwsze miejsce w grupie A.

82

W końcówkę spotkania lepiej weszli Austriacy, którzy bardzo długo potrafią wymieniać piłkę na połowie rywala.

81

Grillitsch nieco zbyt głęboko dośrodkowywał w pole karne rywala, Andre Moreira bez większych problemów chwyta piłkę.

80

Arbiter stosuje przywilej korzyści przy ataku Austriaków, ale rywale nie przebierają w środkach i gdy Grillitsch padł na murawę, gwizdek przerwał grę.

79

Grillitsch uderza z rzutu wolnego z około 40 metrów, ale Andre Moreira nie dał się zaskoczyć tą niespodziewaną próbą!

78

Romario Balde zmienia Andre Silvę w zespole Portugalii.

77

Laimer i Podstawski w krótkiej pogadance z arbitrem, musiał nieco ostudzić głowy młodych piłkarzy sędzia.

76

Od autu na wysokości środka boiska piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego...

75

Korner dla Austriaków.

74

Poczekajmy co przyniesie zmiana w ekipie Austrii, wcześniejsze dwie momentalnie dały bramkę wyrównującą...

73

Horvath zmienia Grubecka w zespole Austrii. Więcej zmian w tej drużynie już nie zobaczymy.

1:2

finał (0:1)

Gole: 47. Grillitsch – 41. Podstawski, 86. Romario Balde

Kartki:   33. Joppich (A19), 40. Gugganig (A19), 88. Laimer (A19) – 7. João Palhinha (PO1)

Austria U-19: Casali – Gugganig (46. Puchegger), Lienhart, Joppich, Blutsch, Brandner (C), Laimer, Rasner, Grubeck (73. Horvath), Maderner (46. Bytyqi), Grillitsch
Zmiany: Lucic, Rosenbichler, Puchegger, Lovric, Horvath, Michorl, Bytyqi

Portugalia U17: André Moreira – Rebocho, Jordan Machado, Rafa, Domingos Duarte, Podstawski (C) – Raphael Guzzo (89. Mauro Riquicho), Jorge Intima (62. Gelson Martins), João Palhinha, André Silva (78. Romario Balde), Ivo Rodrigues
Zmiany: Tiago Sa, Joao Nunes, Mauro Riquicho, Francosco Ramos, Marcos Lopes, Gelson Martins, Romario Balde

Sędziowie: Główny: Steophan Klossner (Szwajcaria), Asystenci: Wayne McDonnell (Irlandia), Henrik Larsen (Dania)