finał (1:0)

25.07.2014, 20:30 • PGE Arena, Gdańsk • Norbert Sinkiewicz (@NSinkiewicz)

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com!

Relacjonował dla Państwa, Norbert Sinkiewicz. (22:27:44)
MVP spotkania zostaje Maciej Makuszewski, który był bardzo aktywnym zawodnikiem w dzisiejszym spotkaniu. Szczególnie spore zagrożenie pod bramką siał w pierwszej połowie, jednak i na początku drugiej dał o sobie znać.
Lechia Gdańsk pokonała dzisiaj 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. To było nieco dziwne spotkanie, jego początek naprawdę świetny, a wręcz cała pierwsza połowa – bardzo intensywna, ciekawa i pełna sytuacji strzeleckich. Druga odsłona meczu o wiele słabsza, typowe chronienie wyniku przez gospodarzy, które mogło się zakończyć tragicznie, gdyby Adam Pazio zamiast w słupek trafił do siatki! Jedyna bramka tego meczu padła po fatalnym błędzie Richarda Zajaca, a jej autorem stał się Maciej Makuszewski. Wczesna czerwona kartka w pierwszej połowie nawet nie podłamała Podbeskidzia, które do ostatniej minuty walczyło o zdobycz punktową.

90+3

90+3

Dariusz Trela faulowany we własnym polu karnym. Lechia zdobywa dzisiaj komplet punktów! Nic już się nie zmieni.

90+3

Chaotyczne ataki gości! Lechia na oślep wybija piłkę – czy coś jeszcze ulegnie zmianie? Sekundy do końca meczu.

90+2

Gra toczy się teraz w środku pola, sporo walki i czy Podbeskidzie jeszcze dostanie jakąś szansę w tym meczu?

90+1

Trzy minuty nadziei pozostało jeszcze zawodnik, jak i kibicom Podbeskidzia – o tyle sędzia przedłużył spotkanie.

90

Ojj, to mogła być bramka dla gości! Futbolówka spadła gdzieś na 5. metr, jednak Chrapek wraz z Malinowskim nawzajem sobie przeszkodzili!

89

Gdańszczanie w pełni kontrolują teraz przebieg spotkania – nie dają rywalom nawet okazji na wyjście z kontratakiem, ale jeszcze poczekajmy, bo do zakończenia meczu kilka minut.

88

Efektownie teraz zachował się Bartłomiej Pawłowski i równie efektownie został sfaulowany. Z rzutu wolnego wyszło tyle, że Lechia teraz ma korner.

87

Świetna sytuacja dla gospodarzy! Błąd popełnił Buksa, który zbyt długo zwlekał z podaniem do partnera lub po prostu z uderzeniem, ostatecznie piłkę stracił.

86

Pochopna decyzja Macieja Iwańskiego. Zdecydował się na uderzenie z dalekiej odległości i posłał piłkę daleko, daleko od bramki Lechii.

85

Sprytnym podaniem popisał się Bartłomiej Pawłowski, Buksa był bardzo blisko przejęcia piłki, jednak zabrakło mu dosłownie kilku centymetrów!

84

Więcej zmian w tym meczu nie zobaczymy. Boisko opuścił Ariel Borysiuk, a wszedł Mateusz Możdżeń.

83

Ależ szybko Podbeskidzie przeniosło się pod bramkę Lechii! Długa piłka na szybkiego Malinowskiego, który opanował futbolówkę przy linii końcowej i zagrał na około 11. metr do Adama Pazio. Były zawodnik Lechii oddał strzał prawą nogą, ale tylko i wyłącznie w słupek!

82

Leković wpadł w "szesnastkę" gości i padł na murawę. Paweł Gil nadążył za akcją i wszystko dokładnie widział – jedenastki nie podyktował.