21.06.2014, 18:00 • Estádio Mineirão, Belo Horizonte • Kamil Marut (@K_Marut)

Strzały celne: 4-3
Rzuty rożne: 10-6
Faule: 7-14
Spalone: 0-1
Po bardzo dobrym spotkaniu Argentyna pokonuje Iran 1:0. Druga połowa stała na świetnym poziomie. Wciąż cześciej przy piłce byli Albiceleste, Irańczycy mieli jednak świetne momenty w których stworzyli sobie świetne okazje na zdobycie gola. Nie zdołali ich jednak wykorzystać. Gdy wydawało się, że mecz i tak zakończy się niespodzianką remisem, swój geniusz pokazał Leo Messi. Argentynczyk w doliczonym czasie gry zdobył fantastycznego gola dzięki któremu zapewnił swojemu zespołowi niezwykle cenne trzy punkty. Tak więc Argentyna po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie komplet 6 oczek, Iran natomiast ma ledwie jeden punkt.

90+5

Irańczycy jeszcze próbowali, jednak Argentynczycy znakomicie się obronili.

90+3

Argentynczycy grają na czas i dokonuje ostatniej zmiany. Bigilia wchodzi w miejsce Di Marii.

90+1

Gol dla Argentyny!
Bramkę zdobył LIONEL MESSI.

A jednak Argentyna! Albicestele w doliczonym czasie gry przechylają szalę wygranej na swoją korzyśc! Zasługa jest tylko i wyłącznie jednej osoby LIONELA MESSIEGO! Gwiazdor Barcelny pokazał dlaczego jest uznawany za najlepszego piłkarza świata! Otrzymał futbolówkę przed polem karnym wydawało się, ze nic z tego nie wyniknie świetnie jednak uwolnił się spod opieki obrońcy i kapitalnym techinczym uderzeniem umieścił futbolówkę w lewym okienku bramki! Po takich golach w takich momentach poznaje się największych piłkarzy!

90

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Końcówka tego ciekawego widowiska. Argentynczycy jeszcze próbują, Iran również jednak czycha na kontry. Czy zobaczymy w doliczonym czasie gry jakiego gola? Któraś ze stron będzie potrafiła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść?

87

I ostatnia zmiana w Iranie. W miejsce Hajsafiego na boisku pojawia się R. Haghighi

86

Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Iranu i natychmiast rozpoczynają kontrę swojego zespołu po której mają kolejną świetną okazję na zdobycie gola! Po kapitalnym prostopadłym zagraniu niepilnowany znalazł się Ghoochannejhad wpadł w pole karne i oddał mocne uderzenie, cudownie jednak ponownie spisał sie Romero, który odbił futbolówkę w bok!

85

Kolejny atak Albieceleste i wywalczyli oni rzut rożny.

85

Druga zmiana w Iranie. W miejsce Dejaghi na boisku pojawił się Jakanbakhsh.

82

Po długiej wymianie Rojo zdecydował się na uderzenie z dystansu dobrą interwencją popisał się jednak Haghigi.

80

Albiceleste w ostatnim fragmencie wydaje się, że opanowali sytuacje na boisku. Powstrzymali zapędy Irańczyków i spychają ich we własne pole karne starając się znaleść lukę w ich defensywie.

77

W Argentynie natomiast podwójna roszada. Sabella postanawia wymienić dwójkę w napadzie. Aguero zmienia Lavezzi, Higuaina natomiast Palacio.

76

Szkoleniowcy reaguje na wydarzenia na boisku. Zmiany w obu zespołach w Iranie w miejsce Shojaeia na boisku pojawia się Heydari.

75

Po chwili kolejna akcja Argentyny. Po wymianie piłka trafiła koło 20 metra pod nogi Di Marii, który mocno uderza dobrą interwencją popisuje się jednak Haghighi.

73

Szansy nie wykorzystuje jednak Messi. Oddaje niezłe uderzenie, piłka trafia jednak jedynie w boczną siatkę.

72

Argentyna wychodzi natychmiast z szybkim atakiem. Na lewej stronie piłka trafiła do Di Marii, którego brzydko sfaulował Shojaei i został ukarany przez arbitra żółtą kartką. Wolny dla Albiceleste z niezłej pozycji.

72

Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym faułował jeden z graczy Iranu i Albiceleste zaczną od wolnego.

71

Ponownie w ataku Iranu i ponownie wywalcza on rzut rożny.

69

Z kornera Albiceleste również jednak nie wynikło niczego godnego uwagi.

68

Z kornera dla Iranu nie wynikło nic ciekawego. I z akcją wychodzą Argentyńczycy po której z kolei to oni teraz wywalczają rzut rożny.

67

Kolejna akcja Iranu i mieli oni kapitalną okazję na zdobycie gola! Po centrze z prawego skrzydła w polu karnym piłka spadła na głowę Dejaghi, który oddał świetnie uderzenie z głowy, kapitalnie jednak spisał się Romero, który końcami palców odbił piłkę na korner! Sensacja wisi w powietrzu!

66

Iranczycy krótko go rozegrali i po chwili zamieszania stracili futbolówkę w narożniku.

65

I po ostrej centrze jednego z nich, Garay wybija futbolówkę na korner.

63

Tymczasem na boisku przeważają Irańczycy.

60

Kolejna indywidualna akcja tym razem Messiego i mamy już sporo większe zagrożenie! Gwiazdor Barcelony pokazał swoją klasę ruszył środkiem pole i tuż przed 16 zdecydował się na ładne uderzenie, futbolówka poleciała jednak minimalnie obok bramki Haghighiego!

57

Odpowiedzieć próbowali Argentynczycy. Di Maria starał się indywidualną akcją wedrzeć w pole karne, został jednak dobrze powstrzymany przez defensorów Iranu.

55

Z kolejną akcją wyszli Irańczycy i mamy kontrowersje! Na lewej stronie szesnastki piłka trafiła do Dejaghi, który po starciu z Zabaletą padł na murawę i domagał się odgwizdania jedenastki. Arbiter pozostał jednak niewzruszony. Można dyskutować z tą decyzją.

54

Argentynczycy chcieli szybko odpowiedzieć. Ruszyli z kontrą, którą brzydkim faulem przerwał Nekounam i został jako pierwszy w tym spotkaniu ukarany żółtym kartonikiem.

53

Z pierwszym atakiem po przerwie wychodzą Iranczycy i od razu stwarzają sobie wyborną okazję na zdobycie gola. Po szybkiej akcji w polu karnym znalazł się Ghoochannejhad uderzył głową, świetną interwencją popisał się jednak Romero!

52

I kolejna akcja Argentyny. Ponownie na lewej stronie znalazł się Rojo, ostro dośrodkował na krótki słupek, tutaj skakał Aguero, ale podobnie jak przed momentem Higuainowi zabrakło mu centymetrów i nie zdołał siegnąć piłki, którą ostatecznie wybili defensorzy Iranu.

50

Albiceleste podkrecają tempo. Kolejna ich akcja, po ładnej wymianie futbolówka trafiła na prawej stronie szesnastki pod nogi Zabaleta, ten ładnie przełożył sobie futbolówkę na lewą nogą i uderzył, ale ponad bramką Haghighiego.

49

Kolejna akcja Argentyny. Na lewej stronie futbolówa trafiła do Rojo ten ostro zacentrował na 5 metr gdzie skakał Higuain, temu zabrakło jednak centymetrów by siegnąć futbolówki i wybili ją defensorzy Iranu.

48

Po dośrodkowaniu z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy Iranu.

47

Pierwsi po przerwie do ataku ruszają Albiceleste i wywalczają na prawej stronie rzut rożny.

46

Tymczasem zawodnicy już na murawie. Za moment początek drugiej połowy.
I jeszcze jedna statystyka niezbyt optymistycznie nastrajająca Iran przed drugą połową. 10 z ostatnich 11 goli podczas spotkań Mistrzostw Świata stracili oni po przerwie.
Ciekawostka po pierwszej połowie. Javier Mascherano wymienił więcej podań niż cała drużyna Iranu. Argentyńczyk zaliczył ich 54, zaś wszyscy rywale ledwie 40.

Spalone: 0-0
Po mocno przeciętnej pierwszej połowie Argentyna remisuej z Iranem 0:0. Albiceleste mają sporą przewagę są zdecydowanie cześciej w posiadaniu piłki, niezbyt wiele jednak z tego wynika. NIe są w stanie sforsować defensywy Iranu. Najlepsze okazje które mieli stworzyli sobie po rzutach rożnych. Iranczycy się dzielnie bronią i też po jednym kornerze mieli dobrą okazję na zdobycie gola. To nie koniec emocji w tym spotkaniu. Argentyna jeśli chce zdobyć pełną pulę musi chociaż raz przyspieszyć i zabrać defensywę Iranu "na karuzele". Zapraszamy za kwadrans.

45+2

45+2

Nie przyniósł on jednego dużego zagrożenia pod bramką Romero.

45+2

I jeszcze To Iran będzie miał szansę przed przerwą. Po niezłym ataku wywalczył na lewej stronie rzut wolny.

45

Arbiter dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

45

Po centrze z niego w polu karnym najwyżej do futbolówki wyskoczył Fernandez, jednak uderzył wysoko ponad bramką.

44

Argentyna odpowiada. Nie odpuszcza. Chce wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą i po niezłym ataku wywalcza na lewej stronie rzut rożny.

42

I Irańczycy mieli doskonałą okazję na wyjście na sensacyjne prowadzenie! Po centrze z rożnego na 5 metrze piłka trafiła do Hosseiniego, ten jednak w świetnej sytuacji uderzył ponad bramką!

42

A po centrze z niego rzut rożny.

41

W końcu z atakiem wychodzą Irańczycy i wywalczają rzut wolny.

40

Messi zagrał na lewe skrzydło do wbiegającego Rojo, ten natychmiast zacentrował w pole karne, ale kompletnie niecelnie i piłka wylądowała obok bramki Haghigiego, który zacznie od bramki.

38

Ponownie Argentyna klepie na 30-35 metrze przed bramką Iranu, starając się znaleźć sposób na ich defensywę.

36

I tym razem Argentyna była blisko gola! Z wolnego doskonale zacentrował Messi w polu karnym piłka spadła na 5 metrze na głowę Garay'a, ten jednak posłał ją minimalnie ponad bramką!

35

W końcu jednak Albiceleste wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

35

Obraz gry nie ulega zmianie. Argentyna wymienia podania na połowie Iranu, niezbyt wiele jednak z tego wynika.

32

Gwiazdor Barcelony jednak sam ją marnuje. Uderza nad murem, ale i nad bramką Haghighiego.

31

Po chwili kolejna akcja środkiem pola Messiego i wywalcza on przed polem karnym rzut wolny. Dobra okazja.

30

Nawet Messi nie jest w stanie nic ciekawego zrobić. Przedarł się środkiem pola pod linię 16 metra, a następnie mocno uderzył, został jednak świetnie zablokowany.

29

Argentyńczycy wymieniają podania w środku pola. Mają przewagę jednak nie pokazują niczego specjalnego. W ich akcjach brakuje przyspieszenia, elementu zaskoczenie, przez to obrona Iranu nie ma żadnego problemu z odpieraniem tych natarć.

27

Nie stworzył on jednak zagrożenia pod bramką Iranu.

26

Kolejna akcja Albiceleste. Na lewej stronie szesnastki futbolówka trafiła do Di Marii, ten oddał mocne uderzenie, świetnie jednak w ostatniej chwili zablokował go jeden z defensorów Iranu! Jedynie korner dla Argentyny!

23

I było niezwykle groźnie pod bramką Haghigiego! Po dośrodkowaniu z rożnego na 5 metrze najwyżej do futbolówki wyskoczył Rojo, jednak uderzył głową minimalnie obok bramki!

22

Przewaga Argentyny nie maleje. Wciąż mocno napierają defensywę Iranu i wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

20

I Albiceleste wyszli z ładnym szybkim atakiem. Na 30 metrze piłka trafiła do Higuain który ładnie zagrał przed pole karne gdzie dopadł do niej Di Maria i mocno uderzył, jednak ponad bramką Haghighiego.

18

Z kornera zacentrował Dejagah w polu karnym górą są jednak defensorzy Argentyny.

17

A po rozegraniu jego Di Maria wybija piłkę na korner.

16

Ataku próbują Iranczycy. Chcieli przedrzeć się prawą stroną, tutaj jednak czujny był Rojo, który wybił piłkę na aut.

14

I z szybkim atakiem wyszli ponownie Argentynczycy po którym mieli pierwszą bardzo dobrą okazję w tym spotkaniu! Po zagraniu ze skrzydła futbolówka trafiłą w polu karnym do Higuaina, ten natychmiast uderzył, lecz trafił wprost w wychodzącego z bramki Haghigiego, jemu piłka prześlizgnęła się pod nogami i napastnik Napoli próbował jej jeszcze siegnąć. Golkiper Iranu był jednak szybszy!

12

Ataku spróbowali po dłuższym czasie Irańczycy. Wymienili podania w środku pola i w końcu jeden z nich zagrał długą piłkę na lewą stronę do Hajsafiego. Ten jednak nie zdołał jej siegnąć.

10

Środkiem pola próbował przedrzeć się Messi, otoczony jednak przez defensorów Iranu przed ich polem karnym stracił futbolówkę.

8

Inicjatywa jak się można było spodziewać po stronie Argentynczyków, którzy wymieniają podania na połowie Iranu szukając luki w ich defensywie.

6

Nie wynikło jednak z niego nic godnego uwagi.

6

W ataku ponownie Argentyna. Ładna szybka akcja w polu karnym futbolówka trafiła do Aguero, który szukał miejsca do oddania strzału, świetnie jednak piłkę wybił mu jeden z defensorów Iranu i Albiceleste będą mieli jedynie korner.

5

I to oni oddają pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Po centrze z wolnego w polu karnym piłka spadła n a głowę Hosseniego, który jednak posłał ją obok bramki.

4

Irańczycy szybko jednak odpowiadają i wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

3

Jak się można było spodziewać pierwsi do ataku ruszyli Albiceleste. Po wymianie futbolówka trafiła na lewej stronie pod nogi Rojo, ten próbował centry spod końcowej linii, jednak pika otarła się o jednego z defensorów Iranu i bez problemu złapał ją i ch bamkarz Haghighi.

3

Gracze Realu pozbierał się już jednak z murawy i mecz jest kontynuowany.

2

I mamy szybką przerwą w spotkaniu. W jednym ze starć ucierpiał Di Maria i zwija się z bólu na murawie.

1

Losowanie sędziowskie wygrali Albiceleste, także zacznie Iran.
Obie ekipy zagrają dziś w swoich tradycyjnych strojach. Albiceleste w biało-niebieskich pasiakach, Iran natomiast na czerwono.
Równie dumnie pomimo mniejszości na trybunach, wybrzmiał hymn Iranu. Pozostało nam więc powitanie graczy i losowanie sędziowskie i możemy zaczynać!
Stadion wypełniony w dużej części fanami Argentyny dumnie odśpiewał hymn tego państwa. Czas teraz na Iran.
Na początek tradycyjnie hymny obu państw. Najpierw swoją narodową pieśń odśpiewają Argentyńczycy.
I zawodnicy wychodzą z tunelu na boisko.
Zawodnicy już w tunelu. Pozostały sekundy do pojawienia się ich na murawie!
Do rozpoczęca spotkania pozostało parę minut. Już za moment zawodnicy pojawia się na murawie. Nim to się stanie jeszcze jedna fotka. Tak prezentowały się gwiazdy Argentyny podczas przyjazdu na stadion.

21 Czerwca to dobry dzień dla Argentyny na MŚ, a szczególnie dla jej niegdyś wspaniałego strzela Gabriela Batistuty. Zdobywał on hat-tricka podczas turnieju w USA w 1994 roku przeciwko Grecji oraz w 1998 we Francji przeciwko Jamajce. Czy i dziś któryś z graczy Albiceleste pokusi się o tak świetny występ? Z pewnością są gracze zdolni do tego, na czele rzecz jasna z Leo Messim.
Ciekawostka odnośnie goli traconych przez Iran na Mistrzostwach Świata. 5 z ostatnich 9 przeciwnicy zdobyli po uderzeniach głową. Czy i dziś będzie podobnie? Wydaje się, to mało prawdopodobnie. Wszak w ofensywnie Argentyńczycy mają graczy nie wysokich kapitalnie spisujących się na ziemi, a nie w powietrzu. I Iranczycy śmiertelnego zagrożenia powinni spodziewać się po koronkowych akcjach.
I znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 45 minut. Bądźcie koniecznie z nami!

Argentyna: Romero – Zabaleta, Garay, F. Fernández, Rojo – Mascherano, Gago, Di María – Higuaín, Messi, Agüero.

Iran: A. Haghighi – Hosseini, Sadeghi, Montazeri, Pooladi – Shojaei, Nekounam, Teymourian – Dejagah, Ghoochannejhad, Hajsafi.
Rezerwowi: Ahmadi, Davari – Heydari, Mahini, Alenemeh, Beikzadeh, Beitashour, R. Haghighi, Haddadifar, Rahmani, Jahanbakhsh, Ansarifard.

Główny: Milorad Mažić (Serbia)
Asystenci: Milovan Ristić, Dalibor Djurdjević (obaj Serbia)
Techniczny: Norbert Hauata (Tahiti).
Iran z kolei na 10 spotkań, które rozgrywał w swojej historii na Mistrzostwach Świata wygrał ledwie jedno. W 1998 przeciwko USA 2:1. W pozostałych dziewięciu 3 krotne remisował i doznał 6 porażek. Niebywałą sensacją byłoby więc gdyby dziś Irańczycy odnieśli swoją drugą wygraną.
Mała ciekawostka dotycząca drugich spotkań w grupie na Mistrzostwach Świata w wykonaniu Argentyńczyków. Z 13 ostatnich takich spotkań zwyciężali oni 10 krotnie, dwukrotnie zremisowali i doznali ledwie jednej porażki. To tylko potwierdza tezę, że Albiceleste są zdecydowanym faworytem tego widowiska.
Wejdź Tutaj i Oglądaj w Jakości Full HD

Strefa Premium HD – Kliknij TUTAJ

Strefa Premium Full HD | Za Darmo
Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Serbii, z arbitrem głównym Miloradem Mažiciem. Początek tego meczu o godzinie 18:00, a składy powinniśmy poznać już godzinę wcześniej!
Oba zespoły spotkały się ze sobą tylko raz i wówczas padł remis 1:1. Powtórzenie takiego rezultatu byłoby niewątpliwie sukcesem Iranu. W zespole Argentyny zabraknie prawdopodobnie kontuzjowanego Palacio, natomiast do dyspozycji selekcjonera Azjatów pozostaje cała 23-osobowa kadra.
Drużyna Iranu prowadzona przez Carlosa Queiroza rozpoczęła mistrzostwa od bezbramkowego remisu z Nigerią. W opinii wielu obserwatorów był to jeden z najsłabszych meczów tego turnieju. Taki rezultat wyraźnie bardziej ucieszył Azjatów, do wyjścia z grupy potrzeba im będzie jednak większa zdobycz punktowa.
Podopieczni Alejandra Sabelli w pierwszym meczu wygrali z Bośnią i Hercegowiną 2:1. Już po 3 minutach "Albicelestes" prowadzili po samobójczym golu Kolasinaca. W drugiej połowie wynik podwyższył największy gwiazdor reprezentacji – Lionel Messi, a zespół z Europy stać było jedynie na honorowe Vedada Ibiševicia, tuż przed końcem meczu.
Pora na drugą kolejkę spotkań w grupie F brazylijskiego Mundialu. Argentyńczycy zagrają z Iranem i jeśli wygrają to zapewnią sobie awans do fazy pucharowej.