21.06.2014, 21:00 • Estádio Castelão, Fortaleza

Zostańcie z nami! (23:00:30)
Emocje jeszcze nie opadły, ale my już się z Państwem powoli żegnamy...
Ten Mundial jest niesamowity, a ten mecz był jego doskonałą reklamą!
Zapraszam na spotkanie Nigerii z Bośnią i Hercegowiną, które rozpocznie się już za godzinę.

Jednym z bohaterów spotkania MIROSLAV KLOSE, który chwilę po wejściu na murawę doprowadził do wyrównania! To był jego 15. gol w Mistrzostwach Świata, dogonił samego Ronaldo!

Cóż to był za mecz! Druga połowa zdecydowanie najlepsza w całym turnieju. Niemcy remisują z Ghaną 2:2, ale bramek mogło być znacznie więcej!

90+4

Nieudane dośrodkowanie Kroosa. Jeszcze ucierpiał Müller, ma rozcięty łuk brwiowy i zalał się krwią!

90+3

Niemcy przed doskonałą okazją! Rzut wolny z około 25 metrów od bramki Daudy!

90+3

Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu na 2 sekundy przed końcem doliczonego czasu gry... Cóż za pech – Sulley Muntari nie zagra z Portugalią...

90+3

Jeszcze minuta nadziei dla jednych i drugich! Czy któraś z drużyn będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

90+2

Ależ błąd... Czarne Gwiazdy wyszły z kontratakiem pięciu na dwóch, ale Mubarak Wakaso nie upilnował linii spalonego... To była piłka meczowa!

90+2

Świetnie broni Dauda i szansa na błyskawiczną kontrę!

90+1

Korner dla Niemców! Będzie jeszcze jedna szansa!

90+1

Tylko 3 minuty doliczone do kończącej się drugiej części meczu! Chciałoby się, żeby ten mecz trwał jeszcze co najmniej godzinę!

90

Akcja momentalnie przenosi się w przeciwległe pole karne! Miroslav Klose dostaje wyśmienite podanie i staje oko w oko z Daudą! Uderza płasko prawą nogą, ale nie trafia w światło bramki! Było blisko!

89

Nie koniec emocji na Estádio Castelão! Kolejny atak Ghany! Asamoah Gyan uderzył prawą nogą zza szesnastki, ale minimalnie spudłował... Zabrakło centymetrów!

87

Manuel Neuer kapitalnie broni strzał Andre Ayew z ponad 25 metrów! Jęk zawodu na trybunach!

Ależ odpowiedź Niemców! Mesut Özil dostał wyborne podanie na lewą flankę i natychmiast ostro dośrodkował w szesnastkę! Klose został jednak uprzedzony przez Mensaha... Tylko rzut rożny!

84

To było fe-no-me-nal-ne! Asamoah Gyan w stylu samego Ronaldinho zakręcił Höwedesem i niezwykle precyzyjnie dośrodkował na głowę wbiegającego na 8. metr Andre Ayew! Skrzydłowy Marsylii był jednak na spalonym...

83

Ładna, indywidualna akcja Andre Ayew zakończona strzałem zewnętrzną częścią prawej stopy! Neuer nie dał się zaskoczyć.

2:2

finał (0:0)

Gole: 51. Götze (Müller), 71. Klose (Höwedes) – 54. A. Ayew (Afful), 63. Gyan (Muntari)

Kartki:   90+3. Muntari (GHA)

Niemcy: Neuer – Boateng (46. Mustafi), Mertesacker, Hummels, Höwedes – Lahm (C), Khedira (69. Schweinsteiger) – Özil, Kroos, Götze (69. Klose) – Müller.
Zmiany: Zieler, Weidenfeller – Großkreutz, Ginter, Durm, Mustafi, Schweinsteiger, Draxler, Kramer, Schürrle, Podolski, Klose.

Ghana: Dauda – Afful, Boye, Mensah, Asamoah – Boateng (52. J. Ayew), Muntari, Rabiu (78. Badu) – Atsu (73. Mubarak), Gyan (C), A. Ayew.
Zmiany: Adams, Kwarasey – Inkoom, Opare, Sumaila, Essien, Acquah, Badu, Adomah, Mubarak, J. Ayew, Waris.

Sędziowie: Sandro Ricci – Emerson De Carvalho, Marcelo Van Gasse – V. Carrillo

Widownia: 59 621