SC Bastia – Olympique Lyon

4:1

finał (1:0)

16.03.2013, 17:00 • Stade Armand Césari (Furiani) • Kamil Marut (@K_Marut)

Gracze Bastii kompletnie zdominowali faworyzowany Lyon i odnoszą w pełni zasłużone zwycięstwo. Patrząc na jego rozmiar można nazwać je sensacyjnym. Co prawda początek drugiej połowy należał do Lyonu, któremu udało się wyrównać stan gry, ale jak pokazały późniejsze wydarzenia na boisku zadziałało to jak płachta na byka na gospodarzy. Już 2 minuty później na prowadzenie Bastie wyprowadził Modeste, chwilę później wynik podwyższa Thauvin i Lyon znalazł się na łopatkach. Ostatnie 10 minut to już całkowita dominacja Bastii, która atakowała raz po raz bramkę Vercoutre i w końcu w 87 minucie Khaziri ustalił wynik na 4-1.
Lyon traci cenne punkty i szansę na mistrzostwo zaczynają się oddalać.
Dziękuje za uwagę. (18:59:30)

90+2

Sprzed pola karnego uderzać próbował Lisandro, ale jego strzał blokuje Faty.

90+1

W polu karnym znalazł się Ilan i oddał mocnym strzał po ziemi. Vercourte z trudem odbija piłkę.

90

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Modeste, a pojawia się na nim Maoulida.

87

Gol dla Bastii!
Bramkę zdobył KHAZIRI.

Można rzecz co się odwlecze to nie uciecze. Bastia w końcu dopina swego. Illan zagrywa na lewe skrzydło do stojącego przed polem karnym KHAZIRIEGO, skrzydłowy Bastii popisuje się fantastycznym uderzeniem, podkręca piłkę, która ląduje w prawym okienku bramki Lyonu!

85

W polu karnym piłkę otrzymał Gomis, uderzył na bramkę, ale strzał blokuje Choplin.

82

I kolejna wyśmienita okazja gospodarzy, krótko rozegrany rzut rożny, centra na 5 metr, tu najwyżej wyskakuje Modeste, ale uderza ponad bramką. Kompletna dominacja Bastii!

81

Fantastycznie z rzutu wolnego uderza Beuauve. Piłka leci nad murem i uderza w słupek bramki gości, a następnie odbija się od głowy interweniującego Vercoutre i szczęśliwie wychodzi na rzut rożny!

80

Bisevac fauluje na 20 metrze urywającego się spod jego opieki Modeste i otrzymuje żółtą kartkę. Wolny dla gospodarzy z dobrej pozycji.

79

Gospodarze marnują okazję na dobicie Lyonu. Khaziri zagrywa prostopadle do Modeste, który wychodzi sam na sam z Vercoutre, ale uderza prosto w bramkarza gości!

78

Niecelne podanie Yatabare ze środka pola na prawe skrzydło. Od bramki zacznie Vercoutre.

76

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Plac gry wśród burzy braw opuszcza strzelec dwóch bramek Thauvin, a pojawia się na nim Ilan.

76

Niecelna prostopadła piłka Lacazette w pole karne gości. Futbolówką ląduje poza boiskiem. Od bramki zaczyna Landreau.

74

Ostatnia zmiana w zespole Lyounu. Z boiska schodzi Ghezzal, a pojawia się na nim Jimmy Briand.

72

Akcja Lyounu prawym skrzydłem, ale Palmieri blokuje próbę dośrodkowania piłki przez Dabo.

71

Kolejna kontra gospodarzy. Modeste zagrywa na prawe skrzydło do Yatabare, ten dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze ustawiony jest Lovren i wybija piłkę.

70

Posiadanie piłki 59 do 41 na korzyść Lyonu, ale na wynik to przełożenia nie ma żadnego.

66

Obraz gry nie ulega zmianie. Lyon jest częściej w posiadaniu piłki stara się rozerwać obronę Bastii, ale nie jest w stanie. Gospodarze czyhają na kolejne kontry.