Hamburger SV – FC Augsburg

0:1

finał (0:1)

16.03.2013, 15:30 • Imtech Arena

Sędzia gwiżdże po raz ostatni na Imtech Arena i mecz kończy się dużą niespodzianką. Choć HSV było zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki i stworzyło sobie więcej klarownych sytuacji, to nie zdołało nawet zremisować z Augsburgiem.
Dla gości to zwycięstwo może okazać się bezcenne w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.
Bruma miał jeszcze jakieś pretensje do arbitra tego spotkania, ale winy powinien szukać w swoim zespole.

Bardzo widoczny był brak Rafaela van der Vaarta, od którego bardzo dużo zależy zawsze w grze Hamburczyków. (17:25:53)

90+4

Vogt faulowany i sędzia najprawdopodobniej za chwilę skończy mecz.

90+3

Amsif łapie piłkę i długim wykopem uruchamia swoich kolegów z drużyny.

92

Amsif bez problemu wyłapuje prostopadłą piłkę kierowaną do Rudnevsa.

90+2

4 minuty doliczone do drugiej części meczu. Piłkarzom HSV zostało 180 sekund na strzelenie choćby jednej bramki.

90

Piłarze Augsburga bronią się całą drużyną na własnej połowie, a sędzia co chwila podejmuje decyzje, które wywołują oburzenie kibiców.
Obaj trenerzy wykonali już zatem komplet zmian.

88

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Werner, na boisko wchodzi Bance.

87

Znakomita akcja HSV, Son pięknie się złożył do strzału 7 metrów przed bramką Amsifa, ale nie trafił czysto w piłkę i HSV wciąż przegrywa 0:1.

84

Podwójna zmiana miana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Aogo, na boisko wchodzi Jiracek.
z boiska schodzi Diekmeier, na boisko wchodzi Rajkovic.

83

Son uderza lewą nogą z 18 metrów ale piłka przelatuje wysoko ponad bramką Augsburga.

81

Beitner ukarany czerwoną kartką za kopnięcie rywala w walce o górną piłkę. HSV ostatnie 10 minut grało będzie w dziesiątkę.

Beitner zachował się bardzo brzydko, ale z racji tego, że był to jego pierwszy faul i tym zagraniem nie mógł zrobić krzywdy obrońcy gości, czerwona kartka wydaje się być podyktowana trochę na wyrost.

79

Kolejna akcja HSV zakończona nieudanym strzałem i Augsburg zaczyna od własnej bramki.

77

Rudnevs przewracany na linii pola karnego, ale gwizdek arbitra milczy i Pan Tobias Welz nakazuje napastnikowi HSV natychmiast podnieść się z murawy.

76

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Molders, na boisko wchodzi Oehrl.

75

Świetna akcja HSV, ale Amsif broni strzał Badelja.
Druga część meczu to olbrzymia dominacja HSV. Goście nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji, ale mimo to wciąż prowadzą na Imtech Arena.