Montpellier HSC – Stade de Reims

3:1

finał (0:1)

03.02.2013, 17:00 • Stade de la Mosson • Mariusz Dygant (@LajfyInfo)

Montpellier zdobywa 3 punkty w dzisiejszym meczu i ich kibice mogą być zadowoleni zarówno z wyniku, jak i postawy swoich zawodników. Mistrzowie z ubiegłego sezonu odzyskują dobrą dyspozycję i być może uda im się jeszcze włączyć do walki o europejskie puchary. Dziękujemy za bycie z nami podczas relacji z tego meczu Ligue 1 i już teraz zapraszamy na kolejne! (18:52:56)

90+4

Korner dla Reims.

90+4

Dobra szarża Diego, oddał on mocny strzał, który z trudem nad poprzeczką przeniósł Jourden!

90+3

Goście chyba nie wierzą już, że mogą strzelić bramkę kontaktową i skupiają się głównie na faulowaniu graczy rywali.

90+3

Aut dla Reims.

90+3

Długim wykopem wznawia grę Jourden.

90+2

Niedokładny przerzut Glombarda. Piłkę przejmują zawodnicy Reims.

90+1

Rzut wolny wykonywali gospodarze, ale nie stworzyli zagrożenia.

90+1

Faulował Krychowiak.

90+1

4 minuty doliczył arbiter do regulaminowego czasu drugiej połowy.

90

Rzut wolny dla Reims.

90

Placide przejmuję piłkę po zbyt mocnym, prostopadłym podaniu Belhandy.

89

Courtet dostał dobre dośrodkowanie z głębi pola i próbował strzału z woleja, jednak nieczysto trafił w piłkę i ta przeszła obok słupka bramki strzeżonej przez Jourdena.

89

Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla Reims.

88

Korner dla gości.

88

Jourden wypuścił piłkę z rąk i Devaux doszedł do sytuacji strzeleckiej, na szczęście dla gospodarzy Jourden zrehabilitował się i obronił uderzenie gracza Reims.

87

Dobrze zastawiał się Belhanda, ale jego podanie na pamięć do Herrery nie było zbyt celne i piłkę przejął Placide.

86

Gracze Stade de Reims utrzymali piłkę w boisku i rozpoczęli kontratak.

86

Congre dobrze radzi sobie z długim zagraniem Krychowiaka.

85

Reims odzyskuję piłkę na skrzydle.

85

Utaka wywalczył rzut z autu, choć był naciskany przez 3 rywali.

84

Bedimo pada na murawę, ale pan Delerue uznał, że nie było przewinienia ze strony zawodnika gości.

84

Aut dla Montpellier wykonał Bedimo.

83

Reims próbował kontrataku, ale Ghilas wyszedł z futbolówką za linię boczną boiska.

83

Tylko korner dla gospodarzy.

83

Nieudane zagranie Belhandy. Powinien oddać lepszy strzał w tej sytuacji.

82

Aut dla gospodarzy z okolicy środka boiska.

81

Dużo niedokładności z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się dłużej przy piłce.

80

Wydaję się, że Souare powinien otrzymać czerwoną kartkę za faul na Camarze, który wyeliminował go z dalszej gry!

79

Ostatnia zmiana w Montpellier. Camara musi zejść z boiska z powodu urazu, a zastąpi go Charbonnier.

79

Zawodnik Montpellier wybija piłkę w aut, aby umożliwić zmianę.

79

Od bramki rozpoczął Jourden.

78

Na spalonym jeden z graczy Stade de Reims.

77

Zawodnik Reims, Souare ukarany żółtym kartonikiem.

76

Faulowany Camara.

75

Ostatnia zmiana w drużynie Reims. Ghilas za Fortesa.

74

Wymuszona zmiana w drużynie Montpellier. Marveaux przebywał na boisku tylko kilkanaście minut, jednak z powodu kontuzji musi zejść do szatni. Zastąpi go Marvin.

73

59% czasu gry przy piłce są gospodarze, 41%- goście.

73

Herrera znalazł się jednak na spalonym.

72

Nic nie wyszło z tego stałego fragmentu i gracze Montpellier wychodzą 3 na 3 z obrońcami Reims!

71

Rzut wolny dla Reims. Jakieś 30 metrów do bramki Jourdena.

70

Gol dla Montpellier!
3:1 dla gospodarzy! Piłka po interwencji Placide trafiła do BELHANDY, a ten strzałem z woleja zdobył bramkę dla swojej drużyny!

70

Montpellier w kontrataku.

69

Zmiana w drużynie Stade de Reims: z boiska schodzi Ca, na boisko wchodzi Fauvergue.

69

Ładne dośrodkowanie Quinterosa i Camara miał szansę na gola, przymierzył jednak minimalnie niecelnie!

68

Dobra interwencja Krychowiaka na skraju pola karnego.

68

Glombard zagrał piłkę ręką i będzie rzut wolny dla gospodarzy, tym razem jednak znacznie dalej od bramki Placide.

67

Montpellier rozgrywa piłkę wszerz boiska.

67

Od bramki Jourden.

66

ESTRADA oddał mocny strzał z rzutu wolnego, Placide miał piłkę na ręku, ale strzał był zbyt silny i po rykoszecie piłka znalazła się w bramce!

65

Jednak będzie rzut wolny z bliskiej odległości.

65

Na szczęście dla gości zrobił to przed polem karnym.

64

Fofana z Reims otrzymuję żółtą kartkę za zagranie piłki ręką.

63

Placide zaczął grę długim wykopem.

63

Camara miał szansę na drugą bramkę! Placide leżał już na murawie po obronie pierwszego strzału, ale Camara uderzył z woleja obok bramki.

62

11 korner w tym meczu dla Montpellier.

62

Aut dla Montpellier na wysokości pola karnego rywali.

62

Aż 13 fauli popełnili goście, tylko 4 gospodarze.

61

Camara na chwilę opuszcza boisko.

60

Camara nie podnosi się z murawy po tym starciu z obrońcą Reims.

60

Fofana zdążył z interwencją i uprzedził Camare.

59

Dobra interwencja Fortesa w destrukcji. Wypchnął rywala z piłką na aut.

58

Quinteros posłał długą piłkę w pole karne, ale ten cross był zbyt miękki i Placide przechwycił futbolówkę.

58

Bramkarz Reims wznowił grę wykopem od własnej bramki.

57

Belhanda zauważył, że Placide jest nieco wysunięty i oddał strzał z dystansu. Placide sparował jego uderzenie na rzut rożny.

56

Courtet faulował w ataku, ale kartkę dostał za gwałtowną gestykulację w kierunku sędziego.

55

Faulowany Grzegorz Krychowiak.

55

Aut dla Montpellier w środkowej strefie placu gry.

54

Rozpędził się po skrzydle Bedimo, ale nie zdołał dograć piłki do partnerów.

54

Piłka wycofana do Placide, bramkarza Reims.

52

Krychowiak oddał strzał głową, ale trafił wprost w bramkarza gospodarzy! Mogła być bramka!

52

Rzut rożny dla gości.

51

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Marveaux zastąpi Dabo.

51

Dobre dośrodkowanie do Diego, ten wyskoczył do piłki i oddał strzał, który minimalnie przeszedł nad poprzeczką.

50

Była kolejna szansa dla gospodarzy, ale Bedimo wyszedł z piłką poza boisko.

48

Ogromne zamieszanie w polu karnym Reims. Próbowało dwóch zawodników, ale byli blokowani, aż w końcu CAMARA dopadł do piłki i umieścił ją w bramce! Wyrównanie po zaledwie 3 minutach gry w drugiej połowie!

48

Długa piłka nie dochodzi do Utaki.

47

Jourden wznowi grę.

47

Jednak od bramki rozpoczął Placide, choć na powtórkach wyraźnie widać, że ostatni dotknął piłki obrońca gości i powinien być korner.

46

Montpellier przeprowadziło składną akcję i będzie miało rzut rożny.

46

Gracze Reims rozpoczęli drugą połowę.

46

Reims zdobyło prowadzenie w najbardziej niespodziewanym momencie, kiedy Montpellier od kilkunastu minut kontrolowało przebieg gry. W drugiej połowie na pewno nie zabraknie emocji, gdyż gospodarze będą musieli się teraz otworzyć, a Reims naprawdę dobrze gra dziś z kontry. Jakim wynikiem ostatecznie zakończy się to spotkanie? Aby się tego dowiedzieć bądźcie z nami podczas relacji z drugiej połowy meczu Montpellier - Reims, która rozpocznie się już za kilkanaście minut!

45+2

Sędzia pozwoli jeszcze wykonać rzut rożny drużynie Montpellier.

45+2

Aut dla gospodarzy.

45+1

Reims miało szansę, ale dobrze interweniował we własnym polu karnym Congre.

45+1

Od bramki rozpocznie Placide.

45+1

Minuta doliczona do czasu gry pierwszej odsłony tego spotkania.

45

Utaka wyłożył piłkę do Belhandy, ten dobrze przełożył ją sobie na lewą nogę, ale oddał niecelny strzał.

45

Aut dla gospodarzy z własnej połowy.

44

Gra trochę się wyrównała, po zdobyciu niespodziewanego prowadzenia przez gości: Montpellier było przy piłce przez 58% czasu gry, a Reims przez 42%.

44

Korner dla gospodarzy.

43

Zmiana w drużynie Stade de Reims. Ramare ma jakiś problem z kolanem, dlatego zastąpi go Devaux.

42

Congre wygrywa pojedynek biegowy z bocznym pomocnikiem gości.

41

Reims straciło piłkę w środku pola po wymianie zaledwie kilku podań i Montpellier będzie miało okazji do kontrataku.

41

Długim wykopem od bramki rozpoczął Placide.

40

Courtet nieprzepisowo walczył z rywalem o piłkę. Rzut wolny dla Montpellier z własnej połowy.

39

Od autu rozpoczną goście.

39

Quinteros oddał bezpośredni strzał z tego rzutu wolnego, ale Placide nie dał się zaskoczyć.

38

Krychowiak fauluje i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

38

Kiks Tacalfreda, ale obrońca Reims szybko naprawił swój błąd i wybił piłkę na aut.

37

Kolejny aut dla Reims, tym razem kilkanaście metrów bliżej bramki rywali.

37

Aut dla gości w okolicach środka boiska.

36

Dobre dośrodkowanie, Herrera zdołał oddać strzał głową, ale był zbyt odchylony i piłka przeleciała nad poprzeczką.

36

Faulowany Dabo. Rzut wolny dla gospodarzy.

35

Tym razem krótko rozegrany przez zawodników ze Stade de la Mosson.

35

Jeszcze jeden korner.

35

I Belhanda wykona kolejny korner dla Montpellier.

34

Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego rywali.

34

Rzut rożny dla Montpellier.

33

Gol dla Reims!
COURTET zdobywa bramkę! Dostał świetne dośrodkowanie z głębi pola, wyskoczył wyżej od obrońcy i umieścił piłkę w siatce!

32

Krychowiak wznowi grę z rzutu wolnego.

32

Zderzył się głowami z zawodnikiem przeciwnej drużyny, Ramare.

31

Dabo leży na murawie.

31

Camara zdobył ładną bramkę, ale gol nie został uznany- minimalny spalony!

30

Dzięki temu znów szybko odzyskali piłkę.

30

Wysoko pressingiem podchodzą zawodnicy Montpellier.

29

Jourden poczekał, aż piłkę wyjdzie poza boisko i będzie wznawiał grę od własnej bramki.

29

Belhanda uderza z ostrego kąta i trafia w boczną siatkę!

28

Kolejny korner dla gospodarzy.

28

Świetna interwencja Fofany w obronie.

27

Długie podanie od obrońcy dochodzi do Courtera.

27

Fortes zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i w konsekwencji ją stracił.

27

Aut dla gości.

26

Zbyt krótkie dośrodkowanie z tego stałego fragmentu.

26

25

Bedimo wybija piłkę jak najdalej od własnej bramki.

25

Dośrodkowanie Ca ląduję w rękach Jourdena.

24

Belhanda przebiegł kilkanaście metrów i oddał strzał, ale piłka minęła bramkę Placide o dobrych kilka metrów.

23

Ramare próbował dryblingu, ale stracił piłkę, atakowany przez dwóch rywali.

23

Po długim wyrzucie z autu goalkeeper gości przechwytuję futbolówkę.

22

Zbyt długo rozgrywali piłkę w polu karnym gracze Montpellier i Placide już ma piłkę.

22

Kontratak gości.

21

Złe podanie i Fortes nie miał szans dojść do tego podania na skrzydło.

21

20

Quinteros odzyskuję piłkę blisko linii bocznej boiska.

20

Souare wycofuję piłkę do własnego bramkarza.

19

Zawodnicy ze stadionu de la Mosson uspokajają grę.

19

Zbyt głębokie dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry.

18

18

Pomocnik Reims ucierpiał w starciu z Johnem Utaką.

18

Na boisku leży Ramare.

17

Kilka strat w środku pola z obu stron.

17

Krychowiak przyjął piłkę na klatkę i próbował odegrać ją do partnera, ale jego podanie nie doszło do celu.

16

Aut dla Reims na wysokości pola karnego rywali.

16

Gospodarze zdecydowanie przeważają, jeśli chodzi o posiadanie piłki: 65% do 35%.

16

Aut dla Montpellier z własnej połowy.

15

Placide pewnie wyłapuję dośrodkowanie z głębi pola.

14

Długi wrzut z autu w pole karne Montpellier, ale obrońcy tej drużyny zdołali wybić piłkę.

13

El Kaoutari wybija piłkę w aut.

13

Było lekkie zamieszanie w polu karnym Reims, ale dobrą interwencją w destrukcji popisał się Tacalfred.

12

Faulowany w środku pola pomocnik gospodarzy, Dabo.

12

Aut dla Stade de Reims.

12

Zbyt mocne podanie na skrzydło do Camary.

11

Herrera wzięty w kleszcze przed dwóch obrońców gości; nie miał szans dojść do piłki.

11

Goście nie zdołali skonstruować dobrej akcji i Jourden szybko odzyskał futbolówkę.

10

Bedimo wycofał piłkę do własnego bramkarza, a ten będąc naciskanym, wybija ją na aut.

10

Montpellier ma piłkę w środkowej strefie boiska.

9

Courter faulował w walce o górną piłkę.

9

8

Tylko aut dla gospodarzy.

8

Dośrodkowanie Bedimo zostało zablokowane.

8

Utaka wrócił się po piłkę i zdołał ją odzyskać.

7

Faul w ataku jednego z graczy Montpellier. Zaczną goście.

6

Szybka odpowiedź Reims! Courtet minął bramkarza w pełnym biegu, ale skierował piłkę w boczną siatkę bramki gości!

6

Quinteros oddał bardzo niespodziewany i bardzo celny strzał z dystansu! Z najwyższym trudem obronił Placide!

5

Herrera nie zdołał dojść do piłki zagranej z głębi pola.

5

4

Camara strzelił głową po dośrodkowaniu z rogu boiska, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

4

Świetna interwencja w obronie Fofany i tylko rzut rożny dla Montpellier.

3

Belhanda wywalczył aut na wysokości pola karnego rywali dla swojej drużyny.

3

2

Nic nie wyszło z tego rzutu wolnego i od bramki rozpoczynać będzie Placide.

2

Rzut wolny dla gospodarzy. Faulowany był Congre.

1

Belhanda doszedł do strzału po tym stałym fragmencie, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

1

1

Reims także odpadło na początku stycznia z Pucharu Francji i to z drużyną z niższej ligi. Bilans ich ostatnich 5 spotkań w lidze to 3 remisy i 2 porażki, a ostatni raz zwycięstwo świętowali 6 października ubiegłego roku.
Montpellier będzie faworytem tego meczu mimo, iż w ostatnich tygodniach nie wiedzie im się najlepiej. Odpadli z Pucharu Ligi po porażce z Rennais, a także zostali wyeliminowani z Pucharu Francji przez Sochaux. W 5 ostatnich meczach Ligue 1 zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki.
Montpellier gra w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań, wszak to aktualny mistrz Francji. Reims to tegoroczny beniaminek i utrzymanie się we francuskiej elicie było by dla nich dobrym wynikiem. W jutrzejszym meczu będzie im jednak ciężko zdobyć jakiekolwiek punkty.
Gospodarze zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów, a goście zgromadzili dwadzieścia "oczek" i są na 18 miejscu.
W jutrzejszym meczu 23 kolejki francuskiej Ligue 1 zmierzą się ze sobą drużyny Montpellier i Reims.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.