2:1

finał (0:1)

27.01.2013, 15:00 • Angelo Massimino

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na więcej na lajfy.com! (16:55:17)
Bardzo dramatyczne spotkanie na Angelo Massimino. Odmienieni w drugiej połowie gospodarze nie tylko zdołali wyrównać, ale i udało im się strzelić o jedną bramkę więcej niż ekipie Fiorentiny. Z pewnością ułatwił im fakt, iż od 78 minuty goście grali w dziesiątkę po faulu Aquilaniego. Trener Fiorentiny Vincenzo Montella będzie musiał mocno przeanalizować dzisiejsze spotkanie jeśli zamierza wrócić do strefy pucharowej.

90+4

Na spalonym Gomez.

90+3

Sprzed pola karnego uderza Cuadrado, lecz pewnie broni Andujar.

90+2

Żółty kartonik zobaczył Castro za niesportowe zachowanie.

90+1

Na bramkę gospodarzy uderzał Jovetic, lecz obok bramki.
Arbiter główny - Domenico Celi doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Strzał Migliacco zablokowany przez defensorów gospodarzy.

88

GOOOOOOOOL DLA CATANII!
Barrientos wrzuca z prawego skrzydła prosto na głowe CASTRO i ten pokonuje Neto! Mamy 2:1 dla gospodarzy!

86

Żółtą kartką ukarany Alvarez za faul na Cuadrado

85

Ostatnia zmiana w drużynie Catanii. Na murawę wchodzi Paglialunga w miejce Biagiantiego.

84

Z szesnastu metrów strzelał Roncaglia, lecz daleko od bramki strzeżonej przez Andujara.

83

Jovetic uderza zza pola karnego, lecz piłka przechodzi tuż obok spojenia bramki.

82

Faulowany Cuarado.

81

Druga zmiana w szeregach gości. W miejsce zmęczonego Pasquala wchodzi Tomovic.

80

Potenza wrzuca z prawego skrzydła, lecz prosto na głowę jednego z obrońców Fiorentiny.

79

Richiuti fauluje rywala.

78

Od 78 minuty goście grają w dziesiątkę! Aquilani zobaczył czerwoną kartkę za faul na rywalu!

76

W miejsce Bellusciego zobaczymy Potenzę.
Mamy przerwę w grze na boisku leży Bellusci.

75

Świetna piłka Pasquala o Toniego, lecz ten na spalonym.

74

Cuadrago mógł zmienić rezultat! Lecz mając przed sobą tylko bramkarza posyła piłkę wysoko ponad bramką!

73

Castro uderza zza pola karnego. Z największymi trudami Neto na rzut rożny.
Opadło nam nieco tempo tego spotkania.

72

Szereg juniorskich błędów obu drużyn.

70

Zza pola karnego strzela Aquilani, lecz prosto w środek bramki.

69

Luca Toni wchodzi w miejsce Ljajica.

68

Świetny strzał Cuadrado i z najwiekszymi trudami Andujar wybija na rzut rożny.
Do zmiany już przygotowany Toni.

67

Jovitovic na spalonym
Dużo niedokładności z obu stron.

65

Biagianti faulowany we własnym polu karnym.

64

Żółtą kartką ukarany Cuadrado za protesty do sędziego.
Gracze gości wciąż dominują w grze.

62

Piłka po strzale z rzutu wolnego trafia w głowę Gonzalo. Nie zazdroszczę mu tego mocnego uderzenia piłką w twarz.

61

Tuż przed własnym polem karnym Spolli fauluje rywala.

60

Żółtą kartką został ukarany Spolli za faul na Migliaccio.

59

Sprzed pola karnego uderzał Barrientos! Lecz piłka minimalnie obok bramki strzeżonej przez Neto!

58

Zza pola karnego mocno uderzał najlepszy strzelec Fiorentiny - Jovetic, lecz piłka obok bramki.

57

Na pierwszą zmianę w spotkaniu decyduje się Rolando Maran. W miejsce Capuano wchodzi Richiuti

56

Zaznacza nam się przewaga Fiorentiny.

55

Pewnym wyjściem z bramki Neto na 25 metr uprzedza Castro.

54

Co za strzał! Piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Ljajicia uderza w poprzeczkę! Ależ mają dzisiaj pecha gracze gości!
Dobijał jeszcze Aquilani, lecz minimalnie obok bramki!

53

Będziemy mięli rzut wolny z 25 metrów dla Fiorentiny.

52

Ależ mogli szybko odpowiedzieć gracze gości! Lecz piłka po strzale głową Cuadrado z najbliższej odległości trafia w poprzeczkę!
Przy bramce asystował Gomez.

50

GOOOOOOL dla Catanii!

Po rzucie wolnym głową do bramki gości piłkę kieruje LAGROTTAGLIE! Mamy 1:1!

49

Aquilani fauluje Barientosa.
Catania u siebie nie przegrała od 4 spotkań.

48

Fatalna centra Bellusciego i piłkę spokojnie łapie Neto.

47

Valero fauluje rywala.
Drużyny bez zmian w przerwie spotkania.

46

Pierwsza połowa za nami. Drużyna gości prowadzi 0:1 po bramce Migliacciego w 22 minucie. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania Catania zaczęła grać piłką i to oni przeważali, co daje nam nadzieję na bardziej emocjonujące spotkanie w drugiej połowie.

Arbiter główny doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

44

Po raz kolejny akcję tworzą gospodarze, lecz wciąż nie potrafią przedostać się pod pole karne przyjezdnych.

43

Centra z lewego skrzydła w pole karne gości, lecz obrońcy Fiorentiny wybijają futbolówkę daleko od własnej bramki.
Bez pomysłu gracze obu drużyn na przedarcie się chociażby pod pole karne rywala.
Posiadanie piłki na korzyść Fiorentiny.

40

Skorpionem próbował uderzać Gomez, lecz niestety nie wyszło mu to tak jakby chciał.

39

Spokojnie akcję tworzą gospodarze.

38

Świetnie powstrzymywany na lewym skrzydle Capuano przez Cuadrado.

37

Bardzo ostre wejście kapitana gospodarzy - Biagiantiego na Aquilanim za co trzeci już gracz Catanii zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

36

Za symulowanie faulu w polu karnym gości Belusci otrzymuje żółtą kartkę.

35

Gomez z rzutu wolnego centruje w pole karne, lecz Belusci nie dochodzi do piłki.

34

Po raz kolejny faulowany Barrientos.

33

W ostatniej chwili strzał Castro zablokowany przez obrońców gości.

29

W pole karne świetnie przedarł się Ljajic, lecz w ostatniej chwili piłkę wygarnął mu jeden z defensorów Catanii.

28

Bardzo ostra gra. Tym razem na boisku leży Cuadrado.

27

Valero fauluje Barrientosa.

26

Zbyt długa piłka do Castro. Roncaglia wznowi grę rzutem z autu.

25

W środkowej strefie boiska faulowany strzelec bramki przez Izco.

24

Ciągle w natarciu goście.
Jest to 2 bramka Migliaccio w tym sezonie w barwach Fiorentiny.

22

Gooooool dla Fiorentiny!!!

Z prawego skrzydła w pole karne dobrze centruje Pasqual i z najbliższej odległości MIGLIACCIO kieruje piłkę głową obok bezradnego Andujara! Mamy 0:1 dla Fiorentiny!

21

Szansę na zmianę rezultatu z rzutu rożnego będą mięli przyjezdni.
Fiorentina już w komplecie.
Cuadrado opatrywany przez fizjoterapeutów poza boiskiem. Goście grają w dziesiątkę.

19

Mamy pierwszą kartkę w spotkaniu. Capuano ujrzał żółty kartonik za faul na Cuadrado.

18

Migliaccio w pole karne, lecz wyżej skaczą obrońcy gospodarzy.

18

Barrientos nie zrozumiał się z Castro i piłka wędruje do Neto.

17

Castro w środkowej części boiska fauluje Migliaccia.
Lepszy okres gry przyjezdnych.

16

Zbyt niska centra w pole karne i piłkę wybija jeden z defensorów Catanii.

16

Corner dla gości.

15

Pasqual centruje w pole karne, lecz Andujar piąstkuje piłkę poza pole karne.

14

Na wysokości własnego pola karnego Bellusci fauluje Ljajica.

13

12

Cuadrado drybluje na prawym skrzydle, lecz podwojenie krycia przez gospodarzy przynosi zamierzony efekt i przejmują piłkę.

11

Gomez z prawej flanki wrzuca do Castro, lecz ten uprzedzany przez defensorów Fiorentiny.

11

Spokojnie rozgrywają piłkę goście.

10

Centra Pasquala z rogu pewnie wpada w rękawice Andujara.

9

Jovetic wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

8

Goście próbują przejść w pole karne rywala długimi piłkami, lecz defensorzy Catanii póki co bezbłędnie.

7

Prostopadła piłka do Migliaccio, lecz pewnym wyjściem z bramki Andujar wyłapuje piłkę.

6

Piękna wrzutka Capuano na głowę Castro, lecz sędzia dopatrzył się wyjścia piłki poza końcową linię boiska przed centrą.

4

Aquilani pouczany za faul na rywalu w środkowej strefie boiska.

3

Castro fauluje rywala.

2

Ależ okazja! Gomez z lewego skrzydła dogrywa piłkę do Biagiantiego, lecz ten w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza gości fatalnie uderza z pierwszej piłki.

1

Rozpoczęli goście.

1

Gospodarze wystąpią w strojach fioletowo-niebieskich, goście w białych
Skład startowy:

Calcio Catania: Andujar - Spolli, Belusci, Lagrottaglie, Capuano - Biagianti, Alvarez, Izco, Barrientos - Gomez, Castro

ACF Fiorentina: Neto - Roncaglia, Savic, Rodriguez, Pasqual - Cuadrado, Valero, Migliaccio, Aquilani - Ljajic, Jovetic

Sędziowie: Domenico Celi.
W 22 kolejce Serie A Calcio Catania, która zajmuje 8 miejsce w tabeli na własnym stadionie podejmie ACF Fiorentina, która walczy w tym sezonie o Ligę Mistrzów. Czy podopieczni Rolanda Marana znajdą sposób, by urwać kilka punktów gościom i uda im się zbliżyć do strefy pucharowej?
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.