TSG 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund

1:3

finał (1:1)

16.12.2012, 15:30 • Wirsol Rhein-Neckar-Arena • Piotr

Borussia zasłużenie pokonuje Hoffenheim. W drugiej części zobaczyliśmy zdecydowanie lepsze widowisko, niż w pierwszych 45 minutach. Podopieczni Kloppa ciągle na 3 miejscu w Bundeslidze, ze stratą 3 i 12 oczek do wicelidera oraz lidera tabeli. (17:21:43)

90+2

Zgubił piłkę przed polem karnym Kirch.
2 minuty dodane do regulaminowych 90.

90

A dośrodkowanie z kornera wybijają obrońcy.

89

Wcześniej jednak zmiana, Gotze kończy udział w spotkaniu, a na plac gry wbiega Hofmann

89

Perisic wywalczył rzut rożny.

88

Zablokowany strzał Lewandowskiego.

86

Wreszcie piłka krąży pomiędzy graczami Hoffenheim, ale wszystko dzieje się daleko od bramki Weidenfellera.
BVB szuka czwartej bramki, a gospodarze przyglądają się temu kompletnie bezradni.

83

Kirch za Reusa.
Wynik nie ulegnie raczej zmianie, Hoffenheim bezradne w tej końcówce. Absolutna dominacja mistrzów Niemiec.

83

Reus faulowany przez Rudego, który kilka chwil temu wrócił na boisko.

81

Wykładał piłkę Perisic, ale Reus uprzedzony przez obrońców.

79

Świetnie, po dośrodkowaniu Reusa w polu karnym znalazł się Hummels, ale piłka, po potężnym uderzeniu głową poleciała w to miejsce, w którym stał bramkarz.

79

Sebastian Rudy poza boiskiem, BVB wznawia grę z narożnika pola karnego.

78

Opatrywany przez lekarzy jest Rudy, przerwa w grze.

77

Dwójkowa akcja Reusa i Gundogana, BVB ma rzut rożny.

76

Dobra interwencja Błaszczykowskiego i przerwanie kontrataku w wykonaniu Firmino.
Jeszcze kwadrans regulaminowego czasu gry.

74

Pierwsza zmiana w drużynie BVB. Ivan Perisic w miejsce Grosskreutza.

72

Przestrzelił ponad bramką z 25 metra Firmino.

72

Faulował w środkowej strefie Gundogan.

69

Firmino za Weisa.

69

Na piątym metrze do piłki doszedł Weis, ale piłka po uderzeniu głową przeleciała obok słupka!

68

Zagranie Reusa do Lewandowskiego przechwycił teraz Compper.

66

Gol dla Borussii!

ROBERT LEWANDOWSKI!! Świetne przyjęcie piłki przez Polaka, oszukał na 16 metrze obrońcę, minął bramkarza i z ostrego kąta posłał piłkę do bramki!

61

Po dośrodkowaniu Reusa główkował Lewandowski i zabrakło pół metra do zdobycia trzeciej bramki przez Borussie!

61

Rzut wolny dla BVB, 30 metrów do bramki.
Godzina gry za nami, Borussia jak najbardziej zasłużyła na drugą bramkę, czy ponownie odpowiedzą gracze Hoffenheim?

58

Gotze uruchomił prostopadłym podaniem Reusa, ten wyłożył piłkę na 5 metr, a tam tylko nogę dostawił KEVIN GROSSKREUTZ i mamy drugą bramkę dla Borussii!

56

Po raz kolejny strzał Salihovica ląduje na nogach obrońcy.
Ależ dwie kapitalne sytuacje, w przeciągu minuty mieli na strzelenie bramki podopieczni Kloppa..

55

Teraz strzał pod drugą bramką, ale Salihovic zablokowany przez Subotica.

54

Świetnie sprzed pola karnego huknął Hummels! Końcówkami palcy wybronił ten strzał Casteels!

54

Gotze z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

53

Weis ukarany przez arbitra.

53

Oko w oko z Casteelsem stanął Reus! I uderzył wprost w bramkarza Hoffenheim!

52

Sporo niedokładności w poczynaniach i jednych i drugich.

48

W pole karne dogrywał Reus, ale Subotic faulował w walce o piłkę.

47

Rudy sfaulował Gotzego. Rzut wolny na wysokości narożnika pola karnego dla BVB.
W tych samych składach rozpoczęły obydwie drużyny drugą część gry.

46

Hoffenheim - Borussia 1:1. W 26 minucie prowadzenie przyjezdnym dał Gotze, a dziesięć minut później Schipplock doprowadził do wyrównania. Emocje po przerwie gwarantowane, do zobaczenia za kwadrans!
Arbiter postanowił zakończyć pierwszą część równo w 45 minucie.

45

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przed bramkę piłkę zgrywał Schipplock, ale czujny był Weidenfeller.

44

Dobra interwencja bramkarza Hoffenheim.

43

Fatalnie spudłował Reus, piłka powędrowała w górne rzędy trybun.

43

Teraz faulowany Gotze, około 30 metrów do bramki Casteelsa.

42

W polu karnym przewracał się Reus, ale nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

41

W pozycyjnym ataku teraz Borussia.
Dziewięciu minut potrzebowali gospodarze, by doprowadzić do wyrównania. Nie popisała się defensywa Dortmundu przy bramce Schipplocka.

39

Volland przewinił na Gundoganie.

37

Na własnej połowie faulowany Weis.

35

Gol dla Hoffenheimu!

Po zgraniu piłki przez Vollanda, SVEN SCHIPPLOCK trafia do pustej bramki.

34

Nie opanował piłki przy linii końcowej Schrock.

32

Subotić przejmuje dośrodkowanie Rudego.

31

Grosskreutz wybija na rzut rożny.

30

Po indywidualnej akcji Reusa, piłka trafiła przypadkowo do Lewandowskiego i tylko ofiarnej interwencji Casteelsa, gracze Hoffenheim zawdzięczają, że nie stracili drugiej bramki!

28

To mogła być błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Schipplock urwał się obrońcom w polu karnym, ale minął się z piłką na 5 metrze.

26

MARIO GOTZE pakuje piłkę do bramki kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego!!

25

Kiepskie dośrodkowanie Reusa, poprawiał jeszcze Leitner, ale z mizernym skutkiem.

25

Rzut wolny dla Dortmundu, do bramki jednak daleko.

23

Pierwsze w tym meczu, ofensywne wejście Błaszczykowskiego. Polak powstrzymany przez obrońców.

22

Lewandowski w pojedynku powietrznym z obrońcą i bramkarzem rywali, góra gracze Hoffenheim.

20

I drugie w ciągu dwóch minut niecelne uderzenie Marco Reusa, tym razem piłka powędrowała nad poprzeczką.

19

A teraz nieudany strzał Schrocka.

18

Obok słupka uderzył Reus.

17

Niepewnie, po dośrodkowaniu Rudego na przedpolu Weidenfeller i głową uderzał Compper, zabrakło naprawdę niewiele!

16

Dobra teraz interwencja Hummelsa we własnym polu karnym, powstrzymany Schipplock.

13

Słabe uderzenie Gotzego i piłka w rękach bramkarza.

11

Salihovic wprost w mur.

11

Ręką zagrał Błaszczykowski, będzie rzut wolny z narożnika pola karnego.

8

Błaszczykowski naprawił błąd Hummelsa i tym samym zapobiegł groźnej kontrze.

6

Casteels w ostatniej chwili uprzedza nabiegającego na piłkę Leitnera.

5

Dobry pomysł Lewandowskiego, ale wykonanie - zgranie głową do Gotzego zbyt mocne.

3

Przechwycili obrońcy dośrodkowanie z narożnika boiska.

2

Götze wywalczył rzut rożny.

1

Pierwsza akcja Borussii i faulował w ofensywie Leitner.
Gospodarze na niebiesko, przyjezdni z Dortmundu na żółto-czarno.

1

Komplet publiczności na stadionie, 30150 osób.
Skład startowy:

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Schrock - Johnson, Weis, Rudy, Salihovic, Volland - Schipplock.

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Blaszczykowski - Gündogan, Leitner - Reus, Götze, Großkreutz - Lewandowski

Sędziowie: F.Meyer.
Hoffenheim, które w obecnym sezonie zdaje się walczyć o utrzymanie podejmie przed własną publiczność Borussie Dortmund. Podopieczni Kloppa, również nie zachwycają - obrońcy tytułu zajmują w lidze trzecie miejsce, ze sporą stratą do Bayernu Monachium.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.