Betclic 1 Liga

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków

0:1

finał (0:0)

19.07.2024, 18:00 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • Runda 1 • Sebastian

BETFAN: 2.18 3.45 3.1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:01:24)
Posiadanie piłki: 59% : 41%.
Strzały celne: 4:5.
Strzały niecelne: 7:4.
Rzuty rożne: 8:5.
Spalone: 1:1.
Foule: 8:11.
Przeciętne widowisko rozstrzygnięte za pomocą stałego fragmentu gry. Łukasz Wiech strzelił gola na 1:0 po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego z rzutu rożnego. Pruszkowianie zwyciężyli przy Konwiktorskiej z Polonią Warszawa.

90+6

90+6

Ostatnie ataki Polonii Warszawa.

90+2

Denerwuje się publiczność, a przyjezdni spokojnie przybliżają się do zwycięstwa.

90+1

Erion Hoxhallari napomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zachowanie w powietrzu.

Gola strzelił ŁUKASZ WIECH!

Prawdopodobnie zdecydował stały fragment gry. W 88. minucie Łukasz Wiech schował się za plecami wszystkich obrońców Polonii, zawiesił się na plecach jednego z nich i główkował za kołnierz Mateusza Kuchty po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Radosława Majewskiego!

88

Chwila oddechu dla przyjezdnych dzięki wywalczeniu rzutu rożnego.

86

Gospodarze mają za sobą komplet zmian personalnych, a pruszkowianie po trzech roszadach.

85

Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
Predenkiewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojciechowski.

84

Grudniewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kowalski-Haberek.

84

Znicz Pruszków dokonuje zmiany:
Moskwik opuszcza boisko a pojawia się na nim Flisiuk.

83

Naprawdę, momentami poziom widowiska woła o pomstę do nieba. Wypada mieć nadzieją, że nie jest to zapowiedź sezonu, a przystawka.

80

Dwóch zawodników poskładanych i potrzebna jest kolejna przerwa w grze.

79

Podniosła się i tak wysoka temperatura po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne pruszkowian.

77

Przerwa w grze spowodowana zderzeniem głowami zawodników dwóch zespołów.

76

Pierwsze gwizdy na stadionie Polonii Warszawa po poskromionym dośrodkowaniu.

75

Dominik Sokół napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

74

Mateusz Kuchta spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem po dośrodkowaniu i uderzeniu głową.

73

Można tylko potwierdzić, że w ostatnich minutach poziom spotkania pikuje. W zasadzie nic nie dzieje się, a do tego gra jest przerywana zmianami personalnymi.

71

Zawistowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Durmus.

71

Kompletnie nieudane zagranie Michała Bajdura. Coraz gorzej.

70

Profesorska interwencja defensora Znicza Pruszków i Bartłomiejowi Poczobutowi udało się wypracować jedynie korner.

69

Z powodzeniem interweniował na lewej stronie boiska obrońca Polonii Warszawa.

68

Tabara opuszcza boisko a pojawia się na nim Stanclik.

67

Przed momentem ciekawsze dla zawodników było wiadro z wodą do schłodzenia się niż wznowienie gry z autu.

66

Zdaniem sędziego, po raz drugi w meczu nie było przewinienia na Krystianie Tabarze.

65

Podanie Władysława Ochrończuka do Radosława Majewskiego, który mógł zdecydowanie lepiej zachować się. Dwa uderzenia, ale pierwsze nieczyste, a drugie niedokładne!

63

Najgroźniejsze na razie uderzenie Znicza w drugiej połowie! Mateusz Kuchta nie dał się pokonać zza pola karnego.

61

Ciepiela opuszcza boisko a pojawia się na nim Imai.

60

Kluska opuszcza boisko a pojawia się na nim Kobusiński.

60

Auzmendi opuszcza boisko a pojawia się na nim Bajdur.

59

Zaczynają zmieniać.

57

Pruszkowianie spokojnie wymieniają podania, ale po zmianie stron Radosław Majewski i spółka nie przeprowadzili ataku niebezpiecznego dla Mateusza Kuchty.

56

Opanowali sytuację podopieczni Grzegorza Szoki, a piłka przeniosła się do centrum pola.

55

W centrum boiska rozegranie Polonii Warszawa z wykorzystaniem Bartłomieja Poczobuta.

55

Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało posprzątane przez skoncentrowanych obrońców Polonii Warszawa.

54

Radosław Majewski zabrał się za wykonanie rzutu rożnego.

53

Czarne Koszule przyspieszyły po przerwie, na co Znicz Pruszków próbuje zareagować dłuższym utrzymaniem się w posiadaniu futbolówki.

52

Xabi Auzmendi strzelił niecelnie. Nieomal wykorzystał kolejne rozprężenie w obronie pruszkowian.

49

Polonia była centymetry od gola. Bartłomiej Poczobut uruchomił rozpędzonego na lewej stronie Nikodema Zawistowskiego, a ten dostarczył piłkę w środek pola karnego do Marcina Kluski. Po strzale piłka zatrzymała się na słupku w bramce zdenerwowanego Piotra Misztala.

49

Nie widać zasadniczego przyspieszenia po powrocie zawodników z szatni na boisko.

48

Bartłomiej Ciepiela wykonał dośrodkowanie z prawego skrzydła prosto w rękawice bramkarza.

47

Na razie bez zmian personalnych w obu jedenastkach.

46

2. połowa rozpoczęta.
Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Nie zaczarowali piłkarze w pierwszej połowie. Sam początek dla Polonii Warszawa, ale Znicz Pruszków wcześnie nabrał odwagi do atakowania. Ostatecznie jednak 0:0 po niewielkiej liczbie sytuacji podbramkowych.

45+3

1. połowa zakończona.

45+3

Rozegranie rzutu rożnego bez efektu i pierwsza połowa będzie bezbramkowa.

45+2

Akcja na lewej stronie boiska zakończona płaskim dośrodkowaniem. Interweniowali gospodarze i korner dla Polonii.

45

Doliczone trzy minuty.

44

Przewinienie na boku boiska i piłka przyznana Czarnym Koszulom.

42

Znicz Pruszków miał możliwość wznowienia grania wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

41

Coraz mniej czasu na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

40

Napomnienie żółtym kartonikiem dla jednego ze sztabowców z Pruszkowa.

39

Wygląda to tak jakby pruszkowianie czuli się coraz swobodnie na stadionie przeciwnika.

38

Było uderzenie z bliska do siatki Wiktora Nowaka, ale gol dla Znicza nie został uznany z powodu faulu.

36

Duża pomyłka na przedpolu Piotra Misztala! Na szczęście dla pruszkowian bez poważnych konsekwencji, choć dwóch zawodników Polonii Warszawa miało możliwość oddania strzału do sieci.

34

Nieudana próba uruchomienia podaniem najbardziej wysuniętego zawodnika Polonii Warszawa.

33

Podanie Łukasza Zjawińskiego do Bartłomieja Poczobuta, którego uderzenie zza szesnastki pozostawiało bardzo dużo do życzenia!

32

I piłka ponownie w grze.

31

Przerwa na napoje.

30

Wiktor Nowak posłał płaskie wstrzelenie w pole karne Polonii Warszawa! Radosław Majewski nie dostawił stopy do piłki, co przyjął z wielkim rozczarowaniem.

29

Całkiem niebezpieczne rozegranie rzutu wolnego przez Znicza Pruszków, jednak nie zakończyło się uderzeniem.

28

Przewinienie na Krystianie Tabarze i sposobność do zaskoczenia Polonii Warszawa z rzutu wolnego.

26

Interweniował Łukasz Wiech po dośrodkowaniu i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

24

Polonia odpowiedziała w 24. minucie zagraniem Łukasza Zjawińskiego. Próba zaskoczenia Piotra Misztala centrostrzałem za kołnierz zakończyła się niepowodzeniem. Bramkarz przyjezdnych nie został oślepiony przez słońce.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Znicz Pruszków musiał powrócić do obrony, żeby poskromić rozdrażnionych przeciwników.

21

Podniósł się po pomocy medyka Mateusz Kuchta.

19

W 19. minucie Znicz miał pierwszą dogodną szansę na gola. Wynikła ona z dwóch błędów w jednej akcji Eriona Hoxhallariego. Nowy obrońca Polonii Warszawa najpierw zgubił piłkę, a następnie nie dogonił Bartłomieja Ciepieli. Gracz pruszkowian oddał uderzenie z ostrego kąta, ale nie pokonał nim Mateusza Kuchty.

18

Marcin Kluska napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

18

Próba przebicia się przez centrum boiska atakiem z wykorzystaniem Bartłomieja Poczobuta.

16

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Łukasza Zjawińskiego, który pomógł w bronieniu kompanom z zespołu.

15

Kwadrans meczu praktycznie bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

13

Z powodzeniem interweniowali gospodarze po dośrodkowaniu w ich pole karne.

12

Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła uderzenie głową, jednak wyraźnie ponad poprzeczką w bramce doświadczonego Piotra Misztala.

11

Gospodarze starają się skruszyć obronę zespołu z Pruszkowa.

9

Odrobinę nerwowo po dośrodkowaniu w pole karne pruszkowian. Ostatecznie niedokładne uderzenie.

8

Polonia Warszawa częściej prezentuje się w posiadaniu piłki.

7

Akcja zakończona uderzeniem na bramkę Polonii Warszawa. Delikatny rykoszet po kopnięciu Wiktora Nowaka doprowadził do posunięcia piłki obok bramki Mateusza Kuchty.

6

Nieudana próba wyjścia sam na sam z Piotrem Misztalem. Bramkarz mógł liczyć na asekurację defensora i ostatecznie wygarnął piłkę spod nóg przeciwnika.

5

Początek bez ofensywnych fajerwerków z obu stron.

4

Także doświadczony Piotr Misztal przywitał się z futbolówką.

3

Pierwsza interwencja na przedpolu Mateusza Kuchty, który poradził sobie z próbą uruchomienia napastników z Pruszkowa.

2

Drużyny w klasycznych strojach. Polonia Warszawa na czarno z białymi oraz czerwonymi elementami. Z kolei Znicz Pruszków w żółtych koszulkach i getrach, a do tego w czerwonych spodenkach.

1

Mecz rozpoczęty.
Kapitanami obu zespołów są bramkarze Mateusz Kuchta oraz Piotr Misztal.
I ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.
Trwa rozgrzewka na stadionie Polonii Warszawa.
Sezon w Betclic I lidze rozpocznie się przy Konwiktorskiej w Warszawie. Polonia kontra Znicz to starcie drugoroczniaków w lidze z województwa mazowieckiego.
Cześć! Mecz startuje o 18:00.

0:1

finał (0:0)

Gole: 88. Wiech

Kartki:   18. Kluska (PLW), 90+1. Hoxhallari (PLW) – 75. Sokół (ZNI)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 8:5. Spalone: 1:1. Foule: 8:11.

Polonia Warszawa: Kuchta – Cisse, Grudniewski (84. Kowalski-Haberek), Hoxhallari, Predenkiewicz (85. Wojciechowski), Poczobut, Koton, Zawistowski (71. Durmus), Kluska (60. Kobusiński), Auzmendi (60. Bajdur), Zjawiński.

Zmiany: Lemanowicz – Piątek, Wojciechowski, Bajdur, Kobusiński, Kołodziejski, Kowalski-Haberek, Michalski, Durmus.

Trener: Rafał Smalec

Znicz Pruszków: Misztal – Wiech, Ochrończuk, Koprowski, Sokół, Plewka, Ciepiela (61. Imai), Nowak, Moskwik (84. Flisiuk), Majewski, Tabara (68. Stanclik).

Zmiany: Klebaniuk – Brysiak, Brejnak, Juchymowicz, Imai, Jannasz, Karol, Stanclik, Flisiuk.

Trener: Grzegorz Szoka

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)