Mistrzostwa Europy

Chorwacja – Albania

2:2

finał (0:1)

19.06.2024, 15:00 • Volksparkstadion (Hamburg), Niemcy • Grupa B • Krzysztof Sarna (@KrzysztofSarnaa)

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (17:05:20)
Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!
Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały niecelne: 9:2.
Rzuty rożne: 3:1.
Spalone: 0:4.
Faule: 15:11.
Ależ niesamowite spotkanie miało miejsce w Hamburgu. Remis w spotkaniu ekip z Chorwacji i Albanii jest tym rezultatem, który nie satysfakcjonuje żadnej z tych ekip. Świetne wejście w mecz zaliczyli Albańczycy, ale w drugiej połowie musieli zetknąć się z siłą Chorwatów. Wydawało się, że to właśnie reprezentacja Chorwacji zapisze na swoje konto 3 punkty, ale Albańczycy niesieni fanatycznym dopingiem strzelili bramkę w doliczonym czasie gry. Sam doliczony czas gry był wyśmienity, bowiem obserwowaliśmy kontrę za kontrą, ale żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

90+9

90+8

Strzał z 15. metra oddaje Kovacić, ale ten obroniony przez Strakoshę!

90+8

Raz w jedną, raz w drugą stronę! Niesamowite teraz tempo meczu, obydwie ekipy chcą wygrać za wszelką cenę!

90+8

Z kontrą ruszył Daku, a stadion był już w euforii. Jednak popełnił błąd i piłkę przejęli Chorwaci.

90+8

Żółtą kartką upomniany Klaus Gjasula (Albania).

90+7

Z szybką kontrą urwał się Modrić, ale został zatrzymany atakiem przez Gjasulę.

90+7

Jeszcze chcieli pójść za ciosem Albańczycy, którzy rozgrywali akcję przed polem karnym reprezentacji Chorwacji. Z 17. metra na strzał zdecydował się Gjasula, ale ten zablokowany przez jednego z chorwackich graczy.

90+4

90+4. Klaus Gjasula (ALB) - 2:2

90+4

Gol dla Albanii! Albańczycy nie złożyli broni do samego końca!! Z lewego skrzydła w pole karne po ziemi zagrał Asllani, a piłka odbiła się dokładnie od Sutali! W świetnym miejscu znalazł się Gjasula, który szybko oddał strzał w lewy róg!

90+4

Żółtą kartką upomniany Mirlind Daku (Albania).

90+3

Kolejne zamieszanie w polu karnym reprezentacji Chorwacji! Daku ponownie dobijał, zahaczając swoim butem o głowę reprezentanta Chorwacji!

90+2

Wznawia grę z 5. metra po chwili przerwy Livaković. Czas na decyduję minuty tego meczu!

90

Sędzia doliczył co najmniej 6 minut.

90+1

Livaković leży na boisku po swojej kapitalnej interwencji.

90

90. Arbër Hoxha (ALB)

90

Seferi oddał strzał z 19. metra, ale piłkę broni Livaković, choć ta się odbiła. Na dobitkę dobiegał jeszcze Daku, ale zdecydowanie przestrzelił! Finalnie akcja kończy się oznajmieniem przez sędziego, że gracz z Albanii znajdował się na spalonym.
Sucić świetnie minął dwóch graczy reprezetnacji Albanii, przeprowadzając rajd lewym skrzydłem. Finalnie oddał strzał w polu karnym, ale ten obroniony przez Strakoshę!

88

Niesamowity, a zarazem niecelny strzał Luki Modricia z okolic 20. metra!

88

88. Luka Modrić (CRO)

88

Na spalonym znalazł się jeden z reprezentantów Albanii.

87

Przesuwają się wyżej gracze z Albanii. Wprowadzali nawet piłkę z autu na wysokości pola karnego, ale dobrze czytają grę Chorwaci.

85

Albania dokonuje zmiany:
Ylber Ramadani opuszcza boisko a pojawia się na nim Arbër Hoxha.

85

Rey Manaj opuszcza boisko a pojawia się na nim Mirlind Daku.

84

Chorwacja dokonuje zmiany:
Andrej Kramarić opuszcza boisko a pojawia się na nim Martin Baturina.

84

Ivan Perišić opuszcza boisko a pojawia się na nim Borna Sosa.

81

Zdecydowane granie reprezentacji Chorwacji. Albańczykom trudno jest wykreować coś więcej, chociaż zdarzają im się pojedyncze przebłyski. Obecnie to Chorwaci rozdają karty, chcąc złapać chwilę oddechu.

78

Żółtą kartką upomniany Berat Djimsiti (Albania).

76

76. Klaus Gjasula (CRO) - 2:1

76

Gol dla Chorwacji! Ależ powrót reprezentacji Chorwacji i wyjście na swoje w przeciągu trzech minut! Budimir podał do Pasilicia, a ten oddał strzał z 6. metra po rykoszecie obrońcy z Albanii!

75

Wielki chaos teraz w szeregach ekipy z Albanii, ale przytomnie tym razem Strakosha.

74

74. Andrej Kramarić (CRO) - 1:1

74

Gol dla Chorwacji! Spokojnie rozgrywali swoją akcję Chorwaci. Ze środka Kovacić podał piłkę na krótko do Pasalicia, a ten jeszcze krótszym podaniem poszukał Kramaricia. Całkowicie zagubiona obrona reprezentacji Albanii włącznie z ospałym Strakoshą, bowiem Kramarić zdobył gola prostym strzałem po ziemi.

72

Qazim Laçi opuszcza boisko a pojawia się na nim Klaus Gjasula.

71

Wrzutka Modricia po rzucie rożnym została wybita przez obrońców reprezentacji Albanii.

69

Bruno Petković opuszcza boisko a pojawia się na nim Ante Budimir.

69

Pasalić główkował po dośrodkowaniu Perisicia, ale piłka przeleciała nad bramką.

68

Wyszli na powierzchnię w drugiej połowie Albańczycy, którzy niemalże przez pierwsze piętnaście minut zostali zepchani do defensywy.

67

Kontra Albańczyków trzech na trzech. Ta kończy się niecelnym strzałem Bajramiego.

66

Po chwili Chorwat wznowił grę.

65

Potężnie przepchnięty teraz Sutalo, który wciąż leży na boisku.

64

Jasir Asani opuszcza boisko a pojawia się na nim Taulant Seferi.

63

Pierwsza poważniejsza akcja przez polem karnym Albańczyków w drugiej połowie. Strzał sprzed pola karnego oddał Asllani, ale ten pewnie obroniony przez Livakovicia.

62

Kolejne dośrodkowanie Modricia, ale czujni są Albańczycy, którzy zażegnują zagrożenie.

61

Ramadani wznawia grę.

60

Modrić oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od uda Ramadaniego, który położył się na boisku.

58

Znacznie bardziej elektryczna od początku drugiej części reprezentacja Chorwacji.

58

W świetnej sytuacji znalazł się po wznowieniu gry Sutalo. Był jednak nieco nieprzytomny i w ostatnim momencie główkował obrok bramki.

57

Juranović dośrodkowywał z prawego skrzydła. Główkował Petković, finalnie nad bramką, ale piłka jeszcze sekundę wcześniej dotknęła grzbietu jednego z albańskich obrońców. Będzie jeszcze rzut rożny dla ekipy z Chorwacji.

55

Asani znalazł się na spalonym.

54

Kovacić oddał strzał z dystansu, ale ponownie skutecznie w bramce Strakosha!

52

Bardzo dobrze funkcjonuje albańska obrona, jak na razie nieskutecznie są Chorwaci, choć podejmują się różnych pomysłów. Tym razem gra w bliskim kontakcie i kiwki na nic się nie zdały.

50

50. Tomas Strakoša (ALB)

50

W polu karnym na strzał zdecydował się Sucić, ale przytomnie w bramce zachował się Strakosha.

49

Chorwaci wprowadzali piłkę do gry wrzutem z autu na wysokości pola karnego do Perisicia. W pojedynku główkowym skuteczniejszy okazał się jednak obrońca z Albanii.

47

Od momentu startu II części spotkania chęcią wyrównania legitymują się Chorwaci.

46

Marcelo Brozović opuszcza boisko a pojawia się na nim Mario Pasalić.

46

Lovro Majer opuszcza boisko a pojawia się na nim Luka Sučić.

Rzuty rożne: 1 – 1
Albańczycy prowadzą do przerwy z reprezentacją Chorwacji 1:0. Spokojnie mogli prowadzić 2:0, jak nie 3:0. Kapitalnie wyglądała ich gra z kontry, którą też objęli prowadzenie. Mizernie natomiast prezentują się Chorwaci, którzy starają się, ale nie kreują sytuację. Dobrze też ich grę odzwierciedla dopiero pierwszy celny strzał w 38. minucie spotkania.

45+2

1. połowa zakończona.

45+2

Tym razem środkiem rozgrywali swoją akcję. Z lewej flanki piłkę jeszcze dograł lekką wrzutką Perisić. Główkował Kramarić, ale obronił to Strakosha. Moment wcześniej doszło jeszcze do faulu Kramaricia na obrońcy reprezentacji Albanii.

45+1

45+1. Rey Manaj (ALB)

45+1

Kolejna sytuacja Albańczyków! Ponownie niewykorzystana. Z narożnika pola karnego otrzymał od kompana piłkę Manaj, ale jego główka obroniona przez Livakovicia.

45

Sędzia doliczył co najmniej 1 minutę.

43

Z prawego skrzydła wprowadzał piłkę w pole karne Kramarić, ale Majer oddaje niecelne uderzenie główką. Z 5. metra piłę do gry wprowadzać będzie Strakosha.

40

Stracił piłkę Kovacić. Mieli szansę na kontrę trzech na trzech Albańczycy, ale Asllani zwolnił akcję, przez co z kontry nic nie wyniknęło.

38

Brozović oddał strzał z okolic trzydziestego metra, ale broni go Strakosha. Samo uderzenie nie sprawiło wrażenia, było przewidywalne. Niemniej jednak Chorwaci dopiero w 38. minucie oddali pierwszy celny strzał w tym meczu.

37

Modrić wprowadzał piłkę z rzutu wolnego, ale Strakosha od razu piąstkuje.

36

Asani faulował teraz Kramaricia. Obiecująca okazja dla Chorwatów, których czeka rzut rożny sprzed bocznej okolicy pola karnego.

33

Spokojnie grają piłką na 30. metrze połowy reprezentacji Albanii gracze z Chorwacji.

31

31. Jasir Asani (ALB)

31

Ponownie bezradni są w ofensywie Chorwaci, za to śmiertelnie groźni oraz piękni w kontrze są Albańczycy, którzy czwórką wyszli do kontry. Świetne podanie na uwolnieniniu otrzymał Asllani, ale w sytuacji sam na sam piłkę obronił Livaković. Albańczycy byli dosłownie o krok od podwyższenia prowadzenia!

29

Kolejne dośrodkowanie z prawej strony Albańczyków. Manaj skakał do główki, ale lepszy w poiwtrzu okazał się Sutalo. Następnie zamykał akcję strzał Hysaj, ale ten przestrzelony.

28

Asllani wykonywał rzut wolny, zagrywając futbolówkę na lewą stronę. Niewiele jednak udało się zdziałać Albańczykom.

27

27. Bruno Petković (CRO)

27

Dobra wrzutka Majera w pole karne, Petković z kolei dobrze główkował, ale ponad poprzeczką. W końcu solidna akcja ze strony Chorwatów.

24

Nieco więcej spokoju zapanowało na boisku w ostatnich chwilach. Niemniej jednak podania na połowie reprezentacji Albanii wymieniają Chorwaci.

21

W dalszym ciągu lewą flanką kreują sytuacje Chorwaci. Dogrywał piłkę w pole karne ponownie Perisić, ale świetnie jego intencje odczytał bramkarz z Albanii, który pewnie złapał piłkę.

20

Sprzed pola karnego po ziemi strzelał Brozović, ale zdecydowanie obok bramki.

20

20. Marcelo Brozović (CRO)

20

Ależ teraz dobry kontratak ze strony Chorwatów. Ścigali się ze sobą na połowie Chorwatów Bajrami z Sutalo, ale ten czysto interweniował wślizgiem, a piłka szybko znalazła się w posiadaniu Livakovicia.

19

W pole karne zagrał z lewej flanki Perisić, ale Djimsiti był dobrze ustawiony w polu karnym i od razu wybił piłkę głową.

19

Perisić wprowadzać będzie piłkę do gry wrzutem z autu na wysokości pola karnego. Dobre momenty w ostatnich minutach w wykonaniu Chorwatów.

17

Wymieniający podania przed własnym polem karnym Albańczycy stracili piłkę, a był to dokładnie Mitaj. Modrić jednak niedokładnie zagrał piłkę do swojego kompana, ale Chorwaci niedaleko pola karnego będą wprowadzać jeszcze piłkę do gry wrzutem z autu.

17

Nie chcą odpuszczać ani na moment Albańczycy, którzy zdecydowanie dyktują teraz warunki gry.

16

Dośrodkowanie na krótszy słupek od razu wybite główką przez Kramaricia.

15

15. Nedim Bajrami (ALB)

15

Bajrami oddał strzał z piętnastego metra na krótszy (lewy słupek). Wywalczył tym samym rzut rożny.

14

Ponownie z kontry grają Albańczycy. Teraz Manaj faulowany na samej połowie połowie boiska przez Gvardiola, konkretnie był ciągnięty za koszulkę.

13

Pierwsze pięć minut należało zdecydowanie do Albańczyków, ale kolejne pięć stało pod znakiem Chorwatów. Wydawało się, że dłużej będą utrzymywać się oni przy piłce i kreować, ale wystarczyły dwa kontrataki – bowiem wcześniejszy został dobrze zatrzymany przez Jurnaovicia, by Albańczycy otworzyli wynik tego spotkania.

11

11. Qazim Laçi (ALB) - 0:1

11

Gol dla Albanii!
Gola strzelił QAZIM LAÇI!. Rozciągnęli grę na połowie Chorwatów Albańczycy. Na prawą stronę piłkę otrzymał od Ramadniego Asani. Ten zdecydował się na dośrodkowanie, a Laci jedynie lekko trącił piłkę swoją głową, pokonując tym samym stojącego między słupkami Livakovicia!

11

Rozciągają grę Albańczycy.

10

Ilekroć do piłki dochodzą Chorwaci i chcą coś wykreować w okolicach pola karnego bądź samym polu karnym – tylekroć piłka po ich zagraniach odbija się od Albańczyków, bądź też tracą ją po wejściu w kontakt.

9

Faulowany teraz jeden z Chorwatów. Rzut wolny dla reprezentacji Chorwacji z okolic 30. metra.

8

Interesujący przechwyt piłki przez Chorwatów tuż przed polem karnym Albańczyków, niemniej jednak ich nieporadność nadal daje się we znaki. Co by jednak nie mówić – Chorwaci zaczęli dochodzić do głosu i to oni teraz znacznie częściej utrzymują się przy piłce.

7

Juranović dogrywał piłkę w centrum pola karnego, niemniej jednak nie było w tym miejscu żadnego Chorwata, od razu futbolówkę wybił jeden ze stoperów reprezentacji Albanii.

6

Majer zagrał krótkim podaniem z narożnika boiska, niemniej jednak Chorwaci nie wykreowali żadnej sytuacji.

5

Modrić zagrał bardzo daleką piłkę do Juranovicia, który dobiegł do piłki. Ten wywalczył rzut różny. Piłkę do gry wprowadzać będzie Majer.

4

Jak na razie Chorwaci legitymują się nieporadnością, z kolei Albańczycy bardzo aktywni i chętni od samego początku.

4

Albańczycy ruszyli z kontratakiem. Krótkim podaniem na lewą stronę obsłużony został Bajrami, choć wycofał piłkę. Albańczycy przez moment mieli piłkę na środku linii pola karnego, ale lepiej w kontakcie spisali się Chorwaci.

2

Za mocne i przede wszystkim niedokładne zagranie Kovacicia.

2

Bardzo krótkimi podaniami wymieniają się aktualnie Chorwaci. Dość wolno rozwijają swoją akcję.

1

Na lewej stronie otrzymał ładne podanie Bajrami. Z okolic pola karnego wgrywał piłkę do środka, ale tam nie było żadnego z jego kompanów, przez co futbolówkę od razu przechwycili Chorwaci.

1

Rozpoczęli to spotkanie ze środka Albańczycy. Na sam start długie podanie na Manaja.

1

Mecz rozpoczęty.
Wyjściowe składy:

Chorwacja: Livaković – Juranović, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Modrić (C), Brozović, Kovačić – Majer, Petković, Kramarić.
Zmiany: Labrović, Ivušić – Stanišić, Pongračić, Erlić, Sosa, Vida, Mari. Pasalić, Ivanušec, Marc. Pašalić, Sučić, Baturina, Budimir, Pjaca.
Trener: Zlatko Dalić

Albania: Strakoša – Hysaj, Djimsiti (C), Ajeti, Mitaj – Asllani, Ramadani, Laçi – Asani, Manaj, Bajrami.
Zmiany: E. Beriša, Kastrati – Balliu, Mihaj, Ismajli, Kumbulla, Aliji, Gjasula, M. Berisha, Abraši, Broja, Seferi, Muçi, Daku, Hoxha.
Trener: Sylvinho

Sędzia główny: Francois Letexier (Francja)
Asystenci: Cyrli Mugnier (Francja), Mehdi Rahmouni (Francja).
Obydwie ekipy właśnie wychodzą na murawę.
Dzień dobry! Serdecznie witamy przed meczem Chorwacja – Albania! Wyjściowe jedenastki prezentują się następująco:
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.