30.05.2024, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Półfinał • Sebastian

Wielka radość na stadionie, ponieważ gdynianie podnieśli się po paśmie niepowodzeń.
Rzuty rożne: 5:2.
Spalone: 0:5.
Foule: 17:13.
Arka Gdynia zmierzy się w finale baraży z Motorem Lublin!
Ostatecznie aż sześć goli w konfrontacji o awans do finału baraży o PKO Ekstraklasę. Arka Gdynia podniosła się po ostatnich niepowodzeniach i zwyciężyła 4:2 z Odrą Opole.

90+3

90+3

Gol dla Odry!
Gola strzelił JIRI PIROCH!

Obrońca ponownie zapędził się z powodzeniem w pole karne przeciwnika. Tym razem poradził sobie w powietrzu z Wojciechem Boreckim i oddał uderzenie z bliska na 2:4.

90+2

Jeszcze będzie szansa na zaskoczenie broniących podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego ze stałego fragmentu gry.

90+1

Nie pozostało dużo czasu do zakończenia spotkania.

90

Doliczony czas.

89

Hubert Turski napomniany żółtą kartką za przewinienie na Jirim Pirochu.

88

Borja Galan poczęstował Pawła Lenarcika płaskim uderzeniem. Piłka w objęciach bramkarza Arki.

87

Rafał Niziołek ratował się przewinieniem po prostym błędzie. Żółta kartka.

85

Zabrakło wykończenia w dobrze zapowiadającej się akcji Maksymiliana Hebla.

84

Półfinał został ostatecznie rozstrzygnięty.

83

Gol dla Arki!
Gola strzelił OLAF KOBACKI!

Wspominaliśmy o kompletnej nieprzydatności Artura Halucha w tym meczu. I tym razem nie uratował zespołu po nieudanym podaniu Artura Pikka. Do samotnego kontrataku poderwał się Olaf Kobacki. Po wyprzedzeniu bramkarza pozostało mu wpakować piłkę do kompletnie odsłoniętej bramki przyjezdnych.

82

Będzie możliwość zaskoczenia gdynian rozegraniem stałego fragmentu grania.

81

Coraz mniej animuszu w poczynaniach przyjezdnych.

80

Arka Gdynia dokonuje zmiany:
Gaprindaszwili opuszcza boisko a pojawia się na nim Skóra.

78

Z trudem przychodzi gościom rozgrywanie piłki między zmobilizowanymi w obronie przeciwnikami.

77

Czubak opuszcza boisko a pojawia się na nim Turski.

77

Może być zmiana za narzekającego na drobny problem ze zdrowiem Karola Czubaka.

75

Maksymilian Hebel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

73

Odra Opole dokonuje zmiany:
Sarmiento opuszcza boisko a pojawia się na nim Continella.

73

Antczak opuszcza boisko a pojawia się na nim Surzyn.

73

Purzycki opuszcza boisko a pojawia się na nim Nowak.

72

Przygotowani są kolejni piłkarze do pojawienia się na boisku z ławki rezerwowych

71

Maksymilian Hebel przygotował sobie futbolówkę do oddania uderzenia zza pola karnego. Płaska próba nie stanowiła niebezpieczeństwa dla Pawła Lenarcika.

69

Sidibe opuszcza boisko a pojawia się na nim Adamczyk.

69

Staniszewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Lipkowski.

68

67

Mocne uderzenie Wojciecha Boreckiego i tylko nieco dokładności zabrakło temu zawodnikowi do strzelenia drugiego gola Arturowi Haluchowi!

66

Spokojnie poradzili sobie gospodarze z rozbrojeniem ataku przeciwnika. Piłka została opanowana przez Pawła Lenarcika.

65

Czapliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Hebel.

64

Będzie zmiana.

63

Za bardzo chaotycznie poczynają sobie na boisku podopieczni Adama Noconia.

62

Coraz spokojniejsi powinni być na boisku gospodarze.

60

Gol samobójczy – JAKUB SZREK.

Rośnie przewaga Arki Gdynia, która jest już na prowadzeniu 3:1 w konfrontacji z Odrą Opole. Crossowe podanie trafiło na prawe skrzydło do Torinike Gaprindaszwiliego. Ten poradził sobie efektownie z defensorem, a po ograniu go, wykonał dośrodkowanie zewnętrznym podbiciem buta. Po nim Jakub Szrek wepchnął futbolówkę wślizgiem do własnej siatki. Pechowa interwencja przy próbie wyprzedzenia Alasany Sidibe.

60

Godzina meczu za drużynami.

59

Paweł Lenarcik czujnie i nie dał się zaskoczyć wstrzeleniem Artura Pikka.

57

Nieudana próba opanowania piłki blisko linii pola karnego w wykonaniu Karola Czubaka.

56

Po pierwsze niecelne uderzenie Sarmiento, a po drugie zawodnik Odry Opole znajdował się na spalonym w momencie wykonywania płaskiego kopnięcia zza linii pola karnego.

54

Tornike Gaprindaszwili nie pozwolił Odrze Opole zorganizować się do przeprowadzenia kontrataku.

53

Jakub Antczak napomniany żółtą kartką za ratowanie się przewinieniem na boku boiska.

51

Artur Haluch nie pomaga zespołowi. Nie zatrzymał piłki zanim wyszła na korner po interwencji Jakuba Szreka.

50

Co przygotowali piłkarze na drugą połowę spotkania?

49

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom będącym na skromnym prowadzeniu.

48

Tornike Gaprindaszwili nie utrzymał piłki w boisku w konfrontacji z Arturem Pikkiem.

47

Na razie szkoleniowcy nie zdecydowali się na zamieszanie w wygranych przed meczem jedenastkach.

46

2. połowa rozpoczęta.
Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa z diametralnym zwrotem akcji. Arka Gdynia odwróciła wynik w ostatnich pięciu minutach uderzeniami Wojciecha Boreckiego oraz Karola Czubaka. Odra Opole musi się zbierać w przerwie w szatni.

45

1. połowa zakończona.

44

Gola strzelił KAROL CZUBAK!

Rozsypała się Odra Opole, choć nic na to nie wskazywało jeszcze kilka minut temu. Karol Czubak główkował na 2:1 po odwróceniu wyniku. Oderwał się od Mateusza Kamińskiego i przelobował Artura Halucha po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Tornike Gaprindaszwiliego. Ogromna radość na trybunach w Gdyni!

42

Gola strzelił WOJCIECH BORECKI!

Arka Gdynia zdołała przeprowadzić atak na miarę doprowadzenia do remisu 1:1. Piłka znalazła się kilkanaście metrów od bramki Artura Halucha po nierozsądnie wybitym dośrodkowaniu. Wojciech Borecki nie zastanawiał się długo i oddał uderzenie. Nie poradzili sobie goście z jego zablokowaniem, a Artur Haluch nic nie zdziałał na linii.

42

Chyba gospodarze nie podniosą się po bramce Jiriego Pirocha przed rozmową z Wojciechem Łobodzińskim w szatni.

41

Przewinienie w centrum boiska na Rafale Niziołku.

40

Artur Haluch zabrał się za ustawienie muru przed wykonaniem rzutu wolnego.

38

Prowokacje w kole środkowym obciążonego już żółtym kartonikiem Dawida Czaplińskiego.

36

Kolejny cios dla Arki Gdynia, jednak ma jeszcze coś na poprawienie wyniku.

35

Jedno uderzenie celne i od razu prowadzenie.

34

Odra Opole próbowała konsekwentnie i szukała sposobu na przekucie stałego fragmentu gry w prowadzenie! Udało się w 34. minucie. Kara za nierozsądne faule została wymierzona strzałem Jiriego Pirocha. Pokonał on Pawła Lenarcika uderzeniem bezpośrednio po dośrodkowaniu Borji Galana. Nie popisał się bramkarz gospodarzy, który mógł śmiało myśleć o odbiciu płaskiego strzału.

32

Nieudana próba zaatakowania podjęta w centrum boiska przez Olafa Kobackiego.

30

Dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

29

Nie ma wielkiego widowiska, bramkarze nie gimnastykują się między słupkami.

28

Szansa na zaskoczenie Arkowców rozegraniem rzutu wolnego po kolejnym przewinieniu na Borji Galanie.

25

Gra przerwana z powodu przewinienie na zawodniku Arki Gdynia, który miał ochotę na przedostanie się w pole karne.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Brawurowa próba z dystansu podjęta przez Wojciecha Boreckiego.

21

Paweł Lenarcik zdecydował się na próbę zainicjowania ataku Arki Gdynia dalekim wykopem.

20

Nie było dobrego uderzenia po dośrodkowaniu w kierunku Mateusza Kamińskiego.

19

Piłka przyznana opolanom, którzy mocno liczą na wykorzystanie stałego fragmentu gry do zdobycia prowadzenia.

18

Tym razem przewinienie Tornike Gaprindaszwiliego w konfrontacji z Borją Galanem.

17

Dawid Czapliński napomniany żółtą kartką za przewinienie łokciem.

15

Bezbramkowy kwadrans grania za zespołami.

14

W obronie z powodzeniem interweniował Rafał Niziołek.

13

Odra Opole jest skoncentrowana w ostatnich minutach na rozbijaniu rozegrań przeciwnika z Pomorza.

11

Blokowane uderzenia po odchodzącym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne opolan.

10

Czujnie sędzia asystent i przyznał piłkę gospodarzom.

9

Nie zabrał się z futbolówką Alasane Sidibe.

8

Spokojniejsze rozegranie zespołu prowadzonego przez Adama Noconia.

7

Podanie przed pole karne do Tornike Gaprindaszwiliego. Co prawda uderzenie niedokładne, jednak rozegranie podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego mogło się podobać.

6

Borja Galan poskromiony blisko linii pola karnego przeciwnika. Nie ma faulu.

5

Spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego.

4

Borja Galan po raz pierwszy w meczu próbował zorganizować się na boku boiska do przeprowadzenia kontrataku.

2

Już dwa niebezpieczne dośrodkowania i rozprawili się z nimi kolejno Artur Haluch oraz Mateusz Kamiński.

1

Mecz rozpoczęty.
Pora na rotę w Gdyni.
Wyjściowe składy:

Arka Gdynia: Lenarcik – Navarro, Marcjanik, Azacki, Stolc – Gaprindaszwili, Staniszewski, Borecki, Kobacki – Czubak, Sidibe.
Zmiany: Depka – Adamczyk, Turski, Szymański, Skóra, Górecki, Predenkiewicz, Lipkowski.
Trener: Wojciech Łobodziński

Odra Opole: Haluch – Szrek, M. Kamiński, Piroch, Pikk – Purzycki, Niziołek – Antczak, Czapliński, Galan – Sarmiento.
Zmiany: Burta – Kędziora, Continella, W. Kamiński, Hebel, Sługa, Surzyn, Wróbel, Nowak.
Trener: Adam Nocoń

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Mecz rozpocznie się z opóźnieniem z powodu przeciągającego się wcześniejszego półfinału.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania, a w finale baraży czeka już Motor Lublin. Pokonał on w konkursie rzutów karnych Górnika Łęczna.
Cześć! Mecz startuje o 20:30.

4:2

finał (2:1)

Gole: 42. Borecki, 44. Czubak, 60. Szrek (swój), 83. Kobacki – 34. Piroch, 90+3. Piroch

Kartki:   89. Turski (ARK) – 17. Czapliński (ODO), 53. Antczak (ODO), 75. Hebel (ODO), 87. Niziołek (ODO)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 0:5. Foule: 17:13.

Arka Gdynia: Lenarcik – Navarro, Marcjanik, Azacki, Stolc – Gaprindaszwili (80. Skóra), Staniszewski (69. Lipkowski), Borecki, Kobacki – Czubak (77. Turski), Sidibe (69. Adamczyk).

Odra Opole: Haluch – Szrek, M. Kamiński, Piroch, Pikk – Purzycki (73. Nowak), Niziołek – Antczak (73. Surzyn), Czapliński (65. Hebel), Galan – Sarmiento (73. Continella).

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)