Betclic 2. Liga

KKS 1925 Kalisz – Stomil Olsztyn

0:0

finał (0:0)

23.03.2024, 14:30 • Stadion Miejski, Kalisz • 25 • 25. kolejka • Norbert Czajkowski

BETFAN: 1.86 3.45 3.95

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (16:31:36)

Zaskakujący przebieg meczu, po którym można powiedzieć, że mamy dwóch rannych. Faworyzowani gospodarze zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań, a goście mają co prawda wynik, który przed meczem braliby w ciemno, ale przy większej dokładności mogli zdobyć nawet trzy punkty.
Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 4:11. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:3. Foule: 21:20.

90+5

90+5

Faul w ataku jednego z gości.

90+4

Rzut wolny w środkowej strefie, ostatnia szansa dla Stomilu.

90+4

Żółtą kartką upomniany Smoliński (KKS 1925 Kalisz).

90+2

Żółtą kartką upomniany Kośmicki (Stomil Olsztyn).

90+1

Na spalonym jeden z graczy Stomilu.

90+1

KKS 1925 Kalisz dokonuje zmiany:
Gordillo opuszcza boisko a pojawia się na nim Cierpka.

90

Mateusz Piszczelok dorzucił 3 minuty.

89

Teraz z kolei wiatr przeszkodził Stomilowi. Wydawało się, że dobrze zagrał Kośmicki, ale piłka nabrała rozpędu i skończyła w rękach Krakowiaka.

89

Stomil Olsztyn dokonuje zmiany:
Pietraszkiewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Kośmicki.

88

Nieczyste uderzenie Wójcika z woleja.

88

Kłopoty z grą pod huraganowy wiatr mają gospodarze.

87

Białczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Kalenik.

86

Kłopoty w ostatnich minutach miał KKS i wydaje się, że teraz będą one jeszcze większe!

86

Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Bednarski (KKS 1925 Kalisz)!

84

Florek opuszcza boisko a pojawia się na nim Kurbiel.

83

Korner dla Stomilu.

83

Niesygnalizowane uderzenie Wójcika i znów interweniował golkiper KKS-u.

82

Trzy z rzędu zablokowane strzały Florka.

82

Krakowiak broni solidny strzał Laskowskiego z dystansu!

81

Florek upada w polu karnym, ale sędzia wskazuje na narożnik boiska, a nie na 11. metr.

78

Gordillo złożył się do woleja, ale został zablokowany, poprawkę Szewczyka obronił Garstkiewicz.

78

Rzut rożny dla KKS-u.

76

Koszmarne dośrodkowanie Wójcika, któremu wiatr zwiał piłkę poza boisko.

76

Korner dla gości.

75

Ładna kombinacyjna akcja Stomilu na lewej stronie, ale we wszystko wtrącił się Kieliba i wybił na aut.

74

Wysokiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Szewczyk.

71

Krawczun opuszcza boisko a pojawia się na nim Szramowski.

70

Niezmienny obraz meczu, gra toczy się na połowie Stomilu, ale nic z tego nie wynika. Więcej zagrożenia w sporadycznych kontratakach sprawiają goście.

69

Faulowany w walce o górną piłkę Hubert Sobol.

66

Żółtą kartką upomniany Putno (KKS 1925 Kalisz).

64

Zepsuł podanie w kontrataku Laskowski.

62

Wysokiński złym podaniem oddał piłkę Stomilowi.

61

Sytuacyjne uderzenie Florka również mija słupek.

61

Dobre dośrodkowanie Staszaka na 5. metr do Sobola, ale nieco pod piłką był napastnik KKS-u i uderzył wysoko nad poprzeczką.

60

Groźny kontratak Stomilu zakończony strzałem Pietraszkiewicza obok słupka.

58

Żółtą kartką upomniany Wójcik (Stomil Olsztyn).

58

Podanie Gordillo do bramkarza gości.

57

Dobrze w obronie pracują piłkarze Stomilu i nie mają pomysłu na jej sforsowanie rywale.

56

Trochę przypadku umożliwiło dogranie w pole karne, ale Koczy dostał piłkę za plecy.

56

Długo i powolnie rozgrywają piłkę gospodarze.

48

Żółtą kartką upomniany Bednarski (KKS 1925 Kalisz).

48

Putno zgrał piłkę głową do Sobola, ale snajper KKS-u znów został uprzedzony w polu karnym.

47

Złe wznowienie bramkarza Stomilu, który posłał piłkę na aut.

47

Za mocne podanie Kieliby, wznowi Garstkiewicz.

46

Żebrowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Putno.

46

Dębiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Koczy.

46

2. połowa rozpoczęta.
Zdecydowana reakcja Pawła Ozgi, który przygotował podwójną zmianę.

Piłkarze wrócili na murawę.
Dziwna pierwsza połowa. Obejrzeliśmy w niej wiele strzałów, ale ich jakość w większości była na tyle niska, że po 45 minutach spotkania można czuć pewien niedosyt. Warto odnotować solidną postawę skazywanych na pożarcie gości, którzy stworzyli sobie dotychczas więcej sytuacji.

45+3

1. połowa zakończona.

45+2

Za mocne dośrodkowanie, a zatem do przewy bez goli.

45+2

Korner dla KKS-u, ostatnia okazja na zmianę wyniku w pierwszej połowie.

45+1

Długie zagranie do Gordillo przechwycone przez obrońców.

45

Mateusz Piszczelok dorzucił 1 minutę.

45

Zamykający akcję Dębiński uderzył z narożnika pola karnego, ale wyraźnie przestrzelił.

44

Stomil ma inicjatywę w końcówce pierwszej połowy, ale nie potrafi stworzyć klarownej sytuacji.

42

Nieporozumienie Żwira z Garstkiewiczem, przez które Sobol był bliski znalezienia się z piłką przed pustą bramką.

42

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

41

39

Nieudany strzał Bednarskiego z ponad 20 metrów.

38

Krakowiak łapie piłkę po dośrodkowaniu Wójcika.

38

Aut dla Stomilu na wysokości pola karnego.

36

Kłopoty z wyjaśnieniem sytuacji miał KKS, ale akcję gości zakończyła sygnalizacja spalonego.

35

Kieliba odbija piłkę po strzale Bezpalca, kolejny rzut rożny dla Stomilu.

34

Na spalonym Sadowski.

33

Dużo walki w środku pola w ostatnich minutach, co przełożyło się na faule i żółta kartka dla któregoś z piłkarzy była kwestią czasu.

33

Żółtą kartką upomniany Białczyk (KKS 1925 Kalisz).

30

Żebrowski wrzucił piłkę z autu w pole karne, ale jeden z atakujących nieprzepisowo walczył o pozycję.

29

Faul Białczyka w pressingu.

28

Świetna akcja KKS-u. Prostopadłe zagranie do Gordillo, Hiszpan wyłożył piłkę piętą Sobolowi, a najlepszy strzalec 2. Ligi uderzył mocno, ale w bramkarza.

27

Piłka wybita przez gospodarzy, a sytuację uderzeniem w trybuny wyjaśnił Laskowski.

26

Piłka po uderzeniu Florka trącona przez jednego z obrońców KKS-u. Korner dla gości.

24

Ponownie głęboko wycofany gra Stomil Olsztyn.

23

Pietraszkiewicz wywalczył pozycję do uderzenia głową, ale nie sprawił większych kłopotów Krakowiakowi.

21

Sobol faulowany w środku pola przez Laskowskiego.

20

Nieczysto trafił w piłkę Kraczun i wzrokiem poza boisko odprowadził ją Krakowiak.

19

Wysokiński zza pola karnego trafił w Gordillo.

18

Nieudane wykonanie rzutu rożnego, od bramki wznowi Krakowiak.

17

Po delikatnym rykoszecie piłka minimalnie mija spojenie!

17

Filip Wójcik ustawia piłkę na 25. metrze.

16

Żółtą kartką upomniany Żebrowski (KKS 1925 Kalisz).

16

Strata KKS-u w środku pola i faulem musiał się ratować Żebrowski.

15

Wysoko zawieszona piłka po centrze Wysokińskiego wyłapana przez golkipera.

14

Nieźle dograł Staszak, ale trącił piłkę Garstkiewicz i KKS będzie szukać swojej szansy z rzutu rożnego.

14

Faulowany na skrzydle Maciej Białczyk.

13

Zakotłowało się pod bramką Krakowiaka, ale sytuacja nie zakończyła się strzałem.

11

Jednak na strzał zdecydował się Hubert Sobol, ale wyraźnie przestrzelił.

10

Faulowany na połowie Stomilu Hubert Sobol, będzie okazja dla KKS-u na dośrodkowanie ze stojącej piłki.

9

Dośrodkowanie Pietraszkiewicza między bramkarza, a obrońców, ale nie przeciął tego żaden z atakujących.

8

Wyszedł do dośrodkowania Garstkiewicz i pewnie wyłapał piłkę.

7

Niezła próba Florka zza pola karnego, ale piłka przeleciała pół metra nad poprzeczką.

7

Zablokowany strzał Żwira.

6

Krawczuk stracił piłkę w polu karnym KKS-u.

5

Przedarł się na połowę rywala Bezpalec, ale niedokładnie podał do kolegi.

5

Faul Staszaka na bramkarzu Stomilu.

4

W Kaliszu panuje deszczowa aura, co może utrudniać grę kombinacyjną.

3

Kolejny atak pozycyjny gospodarzy.

2

Niedokładne, długie podanie Staszaka.

2

Po pierwszym ataku zawodnicy Stomilu wycofali się na swoją połowę i pozwalają rywalowi utrzymać się przy piłce.

1

Pierwszy strzał w wykonaniu gości niecelny.

1

Mecz rozpoczęty.
Na murawie nie zabraknie Huberta Sobola, który jest najlepszym strzelcem ligi z 17 trafieniami na koncie.

Piłkarze KKS-u zagrają w białych strojach, a Stomilu – w niebieskich.
KKS zanotował w 2024 roku 3 remisy i 2 zwycięstwa.
Zdecydowanym faworytem są oczywiście gospodarze, ale w 2. Lidze nie ma rzeczy niemożliwych. Będący w strefie spadkowej Stomil Olsztyn potrafił w tym sezonie pokonać m.in. Kotwicę Kołobrzeg, ale w tym roku spośród 5 meczów jeden zremisował, a pozostałe przegrał.
KKS musi dziś wygrać, aby wrócić na fotel lidera, Stomil zaś koniecznie potrzebuje punktów w walce o utrzymanie.
Wyjściowe składy:

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Białczyk, Kieliba, Smoliński, J. Staszak – Bednarski, Wysokiński – Żebrowski, Gordillo, Dębiński – Sobol
Zmiany: Furtak, Gawlik, Waliś, Cierpka, Kalenik, W. Staszak, Putno, Szewczyk, Koczy
Trener: Paweł Ozga

Stomil Olsztyn: Garstkiewicz – Kuban, Sadowski, Szabaciuk, Wójcik – Żwir, Laskowski – Bezpalec, Krawczun, Pietraszkiewicz – Florek
Zmiany: Szpaderski, Kośmicki, Tuleja, Rezaeian, Karlikowski, Szramowski, Drabiszczak, Brikner, Kurbiel
Trener: Grzegorz Lech

Sędziowie: Główny: Mateusz Piszczelok, Asystenci: Maciej Kosarzecki, Mateusz Poranek, Techniczny: Aleksander Borowiak.
Cześć! Mecz startuje o 14:30.