PKO Ekstraklasa

Górnik Zabrze – Lech Poznań

0:0

finał (0:0)

09.03.2024, 20:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • 24 • 24. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:11:09)
Posiadanie piłki: 48% : 52%.
Strzały na bramkę: 3:5.
Strzały niecelne: 11:2.
Rzuty rożne: 8:6.
Spalone: 0:1.
Faule: 12:13.
Hitowa konfrontacja zakończona bezbramkowym remisem. Podział punktów nie krzywdzi żadnej ze stron, chociaż publiczność liczyła na wypełnioną golami potyczkę. Stało się zupełnie inaczej.

90+4

90+2

Daniel Bielica już chyba interweniował po raz ostatni w spotkaniu.

90+2

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
z boiska schodzi Lukas Podolski, na boisku pojawia się Sebastian Musiolik.

90

Doliczone minimum trzy minuty.

90

90. Filip Szymczak strzelił w słupek!

90

Podanie w pole karne Górnika Zabrze za plecy Kryspina Szcześniaka. Był tam Filip Szymczak i miał ogromną szansę na zdobycie bramki. Jego uderzenie zostało sparowane na słupek przez Daniela Bielicę!

89

Ile minut doliczy sędzia?

89

Bartosz Salamon nie mógł pozwolić sobie na błąd po podaniu w kierunku Piotra Krawczyka.

88

Zabrzanie konsekwentni w obronie i nie pozwolili zawodnikom Lecha Poznań na sprawdzenie strzałem Bartosza Mrozka.

88

Podopieczni Mariusza Rumaka szukali miejsca do rozegrania decydującego ataku na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

87

Otworzyła się gra po przerwie, jednak niezmiennie opłakana skuteczność z obu stron boiska.

86

Indywidualnie Bartosz Salamon, jednak ostatecznie nie znalazł miejsca ani do wykonania dośrodkowania, ani oddania strzału.

85

Pozostało pięć minut do zakończenia podstawowego czasu i coraz bardziej wątpliwe, że przy Roosevelta padnie minimum jedna bramka.

84

Korner dla Lecha Poznań.

82

Kolejorz poradził sobie z powstrzymaniem ataku indywidualnego Lawrence'a Ennaliego.

81

Interweniowali w obronie gospodarze. Konkretnie Dominik Szala, który jako ostatni mógł nie pozwolić gościom na otwarcie wyniku.

80

z boiska schodzi Damian Rasak, na boisku pojawia się Szymon Czyż.

80

z boiska schodzi Adrian Kapralik, na boisku pojawia się Paweł Olkowski.

79

Otrząsnął się Lech Poznań i przetransportował piłkę bliżej pola karnego zespołu z województwa śląskiego.

78

Przyblokowana próba Lawrence'a Ennaliego, co pomogło w wyłapaniu piłki Bartoszowi Mrozkowi.

77

Adrian Kapralik nie pozwolił na udany drybling Adrianowi Kapralikowi. Szkot nie pozwala przeciwnikowi na dużo.

75

Już tylko kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

74

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

74

Bartosz Salamon nie zaskoczył dalekim podaniem ustawionego w odpowiednim miejscu Rafała Janickiego.

73

Szansa na otwarcie wyniku po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Poradził sobie jednak Bartosz Mrozek z zagraniem Erika Janży.

72

Zmiana w drużynie Lech Poznań:
z boiska schodzi Alan Czerwiński, na boisku pojawia się Joel Pereira.

70

Przerwa w grze spowodowana urazem Alana Czerwińskiego.

69

Druga połowa jest naprawdę wypełniona sytuacjami podbramkowymi. Strzelił Piotr Krawczyk, ale nie pokonał coraz mocniej rozgrzanego Bartosza Mrozka.

68

Lawrence Ennali napomniany żółtą kartką za odłożone w czasie przewinienie.

67

Niebezpieczne wstrzelenie Erika Janży w kierunku Adriana Kapralika po wymanewrowaniu Aliego Gholizadeha. Nie udało się wpakować piłki do siatki z powodu interwencji Barry'ego Douglasa.

65

Akcja Lecha Poznań została przerwana z powodu spalonego przez sędziego asystenta Tomasza Musiała.

65

Odrobina spokoju, a futbolówka przeniosła się na wysokość koła środkowego.

63

z boiska schodzi Soičiro Kozuki, na boisku pojawia się Piotr Krawczyk.

62

Niedokładne uderzenie na zakończenie ataku Lawrence'a Ennaliego.

60

Przyspieszenie po przerwie i zrobiło się ciekawiej w kwadransie otwierającym drugą połowę spotkania.

59

59. Lukas Podolski strzelił niecelnie

59

Lukas Podolski znalazł miejsce do oddania swojego uderzenia i sprawdził nim czujność między słupkami Bartosza Mrozka. Ta okazała się bez zarzutu. Po chwili były reprezentant Niemiec jeszcze główkował po miękkiej wrzutce Daniego Pacheco.

57

Gra została już wznowiona pomimo dużego rozczarowania publiczności za zabrskim stadionie.

55

Po wideo weryfikacji Tomasz Musiał zdecydował się na przyznanie rzutu wolnego gościom.

54

Górnik Zabrze domaga się przyznania rzutu karnego za faul Kristoffera Velde na Kryspinie Szcześniaku!

52

W ostatnim momencie interweniował obrońca Lecha Poznań.

51

51. Efektownie interweniował Daniel Bielica!

51

Lech Poznań nacisnął na przeciwnika, a uderzenie Kristoffera Veldego zostało w ostatnim momencie poskromione przez dynamicznego Daniela Bielicę. Kolejorz niezmiennie w posiadaniu piłki na połowie Górnika Zabrze.

50

Odchodzące dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało poskromione przez mocno stojącego na nogach Erika Janżę.

49

W ostatnim momencie zablokowane uderzenie Jespera Karlstroema, który po sytuacji podbramkowej aż złapał się za głowę.

48

Erik Janża dostarczył piłkę z rzutu rożnego na stopę Damiana Rasaka. Uderzenie z powietrza nie poszybowało w bramkę strzeżoną przez Bartosza Mrozka.

47

Rozprawili się podopieczni Mariusza Rumaka z kolejnym dośrodkowaniem posłanym w kierunku bramki Bartosza Mrozka.

46

z boiska schodzi Nika Kwekweskiri, na boisku pojawia się Dino Hotić.

46

I piłkarze powracają właśnie z szatni na boisko.
Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
Jak na mecz kandydatów do europejskich pucharów, a już na pewno mistrzostwa Polski, nie ma wielkiego widowiska. Po ponad 45 minutach Górnik Zabrze remisuje 0:0 z Lechem Poznań.

45+4

45+3

Ostatnie szanse na poprawienie wyniku przed zejściem na przerwę do szatni.

45+2

Miękka wrzutka w kierunku Kryspina Szcześniaka i przez moment zanosiło się na dogodną szansę do pokonania Bartosza Mrozka. Ostatecznie niezmiennie bezbramkowo.

45

Doliczone minimum cztery minuty.

44

Kompletnie nieudane podanie Kristoffera Velde i Górnik Zabrze ponownie poradził sobie z powstrzymaniem atakujących podopiecznych Mariusza Rumaka.

43

Wymiana podań, jednak to wszystko za wolno i nie mogło zaskoczyć obrony złożonej z profesjonalnych zawodników.

41

Ponownie sposobność do sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu rożnego.

40

Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

38

Bez pressingu Lecha Poznań wobec spokojnie prowadzącego piłkę na własnej połowie boiska Daniela Bielicy.

35

Szalona szarża Kristoffera Velde, jednak nie znalazł miejsca do oddania strzału między grupką zawodników Górnika Zabrze.

34

W ostatnim momencie poradził sobie Miha Blazić i nie pozwolił na oddanie uderzenia rozpędzonemu Adrianowi Kapralikowi.

32

Erik Janża oraz Lawrence Ennali nie pozwolili na kontynuowanie ataku na prawej stronie boiska Aliemu Gholizadehowi.

30

W ostatnim momencie interweniował Daniel Bielicy i nie pozwolił on na oddanie uderzenia Kristofferowi Veldemu po podaniu od Filipa Szymczaka.

29

Lawrence Ennali interweniował wślizgiem i nie pozwolił na wykonanie dośrodkowania Alanowi Czerwińskiemu.

28

Korner dla Lecha Poznań i długie przygotowania do wykonania obiecującego stałego fragmentu gry.

26

Udało się ponownie wznowić mecz.

25

Niektórzy mają w życiu dużo czasu, inni mniej. Aktualnie ci drudzy muszą dostosować się do pierwszych.

23

Jeszcze jedna przerwa w grze spowodowana zadymieniem stadionu. Przy pełnym szacunku do pomysłów kibiców, zepsuli piłkarskie widowisko.

22

Nieudana próba przedostania się pod pole karne Górnika Zabrze na lewej stronie boiska.

20

Nieco zadymiło się ponad boiskiem, jednak gra została wznowiona po pokazie fajerwerków.

17

17. Pokaz fajerwerków w Zabrzu!

17

Przerwa na pokaz fajerwerków!

16

16. Błąd Bartosza Mrozka bez konsekwencji!

16

Niebezpieczne wstrzelenie z rzutu wolnego pod bramkę Lecha Poznań. Nie poradził sobie z nim Bartosz Mrozek, jednak został uratowany przez swoich defensorów.

16

Tomasz Musiał przyznał Górnikowi Zabrze rzut wolny za przewinienie Barry'ego Douglasa na Adrianie Kapraliku.

15

Bezbramkowy kwadrans spotkania za zespołami.

14

Konfrontacje w centrum boiska i walka o panowanie w tej strefie boiska.

12

Interweniowali zawodnicy Lecha Poznań po dośrodkowaniu w pole karne.

10

Interesująca akcja zaproponowana przez Aliego Gholizadeha. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Górnika Zabrze.

8

Przewinienie w kole środkowym na zastawiającym dostęp do futbolówki Jesperze Karlstroemie.

7

7. Lawrence Ennali strzelił niecelnie!

7

Pierwsza, ofensywna szarża Górnika Zabrze. Po podaniu crossowym piłka została opanowana przez Erika Janżę. Podanie Słoweńca trafiło do Lawrence'a Ennaliego, ale temu nie udało się dokręcić piłki za kołnierz Bartosza Mrozka.

5

W rozegraniu zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Rumaka.

3

Pierwsza, nieudana próba uruchomienia podaniem dynamicznego Lawrence'a Ennaliego.

2

Pierwsza szansa na zaskoczenie Daniela Bielicy strzałem głową po dorzuceniu z rzutu wolnego. Nie udało się tego zrobić Bartoszowi Salamonowi.

2

W Zabrzu, jak to w Zabrzu, rozpoczęcie meczu z drobnym opóźnieniem.

1

Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janicki, Janża (C) – Pacheco, Rasak – Kapralik, Podolski, Ennali – Kozuki.
Rezerwowi: Szromnik – Sekulić, Musiolik, Kostas, Olkowski, Lukoszek, Krawczyk, Nascimento, Czyż.
Trener: Jan Urban

Lech Poznań: Mrozek – A. Czerwiński, Salamon (C), Blažič, Douglas – Karlström, Murawski, Kwekweskiri – Gholizadeh, Velde – Szymczak.
Rezerwowi: Bednarek – Pereira, Andersson, Gurgul, Milić, Dziuba, Hotić, Ba Loua.
Trener: Mariusz Rumak

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
I piłkarze wychodzą z szatni na murawę.
Zapraszamy na relację na żywo z dobrze zapowiadającego się meczu PKO Ekstraklasy w Zabrzu. Górnik zmierzy się w nim z Lechem Poznań. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   68. Ennali (GOR)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 11:2. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 0:1. Foule: 12:13.

Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janicki, Janża (C) – Pacheco, Rasak (80. Czyż) – Kapralik (80. Olkowski), Podolski (90+2. Musiolik), Ennali – Kozuki (63. Krawczyk).
Zmiany: Szromnik – Sekulić, Kostas, Lukoszek, Nascimento.

Lech Poznań: Mrozek – A. Czerwiński (72. Pereira), Salamon (C), Blažič, Douglas – Karlström, Murawski, Kwekweskiri (46. Hotić) – Gholizadeh, Velde – Szymczak.
Zmiany: Bednarek – Andersson, Gurgul, Milić, Dziuba, Ba Loua.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)