Betclic 1 Liga

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała

0:0

finał (0:0)

03.03.2024, 18:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • 22 • 22. kolejka • Krzysztof Sarna (@KrzysztofSarnaa)

BETFAN: 2.63 3.2 2.65

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (20:06:15)
Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!
Zakończyło się spotkanie w Sosnowcu pomiędzy ostatnimi dwiema drużynami tabeli I ligi. Przez wielu określane było mianem hitu, jednak niedosyt pozostaje w obu drużynach. Na przestrzeni całego spotkania lepiej prezentowało się Podbeskidzie, jednak im dalej w las, tym nieco częściej do głosu dochodzili sosnowiczanie, którzy rozegrali swoje najlepsze spotkanie w ostatnim czasie.

90+4

90+4

Sporo walki po obu stronach, nadal jednak nic z niej nie wynika.

90+3

Żółta kartka dla zespołu Podbeskidzie Bielsko-Biała (Misztal).

90+1

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Suchockyj).

90

Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty.

90

Ciekawie, szybko porusza się z piłką Polarus. Jednak sosnowiczanie wycofują się podaniami do tyłu.

89

Sprawnie, szybko z piłką porusza się Polarus, jednak sosnowiczanom brakuje pomysłu na przeprowadzenie akcji w ścisłym polu karnym Podbeskidzia. Finalnie całą akcję zakończył niecelny strzał jednego z graczy gospodarzy z woleja.

87

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Bonecki).

87

Emocje zaczynają wzrastać. Na tablicy wyników nadal bezbramkowy remis. Obie ekipy przeprowadzają aktualnie składne akcje, ale nieustannie w obu przypadkach brakuje wykończenia i dozy szczęścia.

86

Zmiana w drużynie Podbeskidzie Bielsko-Biała:
z boiska schodzi Banaszewski, na boisku pojawia się Tomasik.

85

Żółta kartka dla zespołu Podbeskidzie Bielsko-Biała (Małachowski).

81

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Jończy).

81

Toro Siverio główkował z dośrodkowania z lewego skrzydła na wysokości 8. metra. Jego uderzenie minęło lewy słupek.

79

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Polarus).

76

W ostatnich minutach lepiej prezentują się gospodarze, którzy mimo niewielu szans czy stworzonych okazji częściej utrzymują się przy piłce i prezentują minimalnie lepiej ułożony futbol. Nie brakowało jednak kontry gości, jednak nie została ona wykorzystana przez Banaszewskiego.

74

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
z boiska schodzi Kirejczyk, na boisku pojawia się Fabry.

73

Nieco błędów w grze Podbeskidzia aktualnie. Dobrze we wszystkim odnaleźli się sosnowiczanie, którzy w polu karnym wgrali piłkę na 3. metr. Gorzej było jednak z wykończeniem, jednak sosnowiczanie mają jeszcze szansę z rzutu rożnego.

70

z boiska schodzi Kisiel, na boisku pojawia się Misztal.

70

W sytuacji sam a sam Nnoshiri oddał strzał z woleja, ten odbił się od bramkarza. Znalazł się jednak na spalonym. Nadal remis!

69

Z 17. metra oddał ładny, podkręcony strzał Sitek. Finalnie piłka jednak przeleciała niewiele nad spojeniem.

68

z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Lipka.

68

z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Bonecki.

67

Do środka na 7. metr zagrali z rzutu rożnego sosnowiczanie. Finalnie nic z tego zagrania nie wyniknęło, nieco później sędzia odgwizdał spalonego.

67

Kolejne dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska w wykonaniu jednego z graczy Zagłębia na dalszy słupek. Odnaleźli się w tym goście, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

64

Interesujące uderzenie Rozwandowicza z dystansu, jednak piłką minęła bramkę gości.

63

Biliński faulował teraz Mikołajewskiego.

60

z boiska schodzi Ziółkowski, na boisku pojawia się Sitek.

60

z boiska schodzi Bida, na boisku pojawia się Nnoshiri.

60

60

Dośrodkowanie, zgranie piłki głową. Finalnie futbolówka ląduje w rękach Szewczenki.

59

Wrzut z autu na wysokości pola karnego dla Podbeskidzia.

58

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (William Remy).

56

Na prawej flance swoje próbował zrobić Bida. Finalnie wywalczył rzut rożny dla Podbeskidzia.

54

Na murawę zawitała pomoc medyczna Zagłębia.

53

Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Zawodnicy przykryli swoimi ciałami piłkę. Finalnie grę wznawiać będą sosnowiczanie.

51

Ciekawie teraz z piłką podszedł w pole karne Suchockyj. Centrował on, jednak główką zażegnał niebezpieczeństwo jeden z defensorów Podbeskidzia.

46

z boiska schodzi Bykow, na boisku pojawia się Jończy.

45+1

Znacznie przeciągnięte zagranie od Janoty.

45+1

Wrzesiński otrzymał prostopadłe podanie od Sokoła. Chciał dogrywać w polu karnym, jednak dobrym wślizgiem popisał się jeden z graczy Podbeskidzia. Rzut rożny dla Zagłębia.

45

Sędzia doliczył co najmniej 1 minutę do I połowy.

45

Długimi podaniami wokół pola karnego Zagłębia wymieniają się bielszczanie. Te jednak w porę przerywane przez stoperów Zagłębia.

44

Bardzo ciekawa, przedłużona główka od Bilińskiego, która finalnie mija prawy słupek bramki Podbeskidzia.

42

Abate poholował teraz w dobrym i szybkim stylu piłkę lewym skrzydłem, znacznie zbliżając się pod pole karne Zagłębia. Został jednak czysto powstrzymany przez stoperów gospodarzy.

41

Rozgrywają aktualnie piłkę na połowie gospodarzy bielszczanie.

39

Wygrany teraz pojedynek w powietrzu przez sosnowiczan na własnej linii pola karnego (17. metr).

37

Żółta kartka dla zespołu Podbeskidzie Bielsko-Biała (Mikołajewski).

36

Rozwandowicz zdecydował się na nieco podniesiony strzał z połowy połowy, jednak ten szybko zablokowany przez jednego z graczy Podbeskidzia.

33

Dość niemrawy obraz gry w Sosnowcu w ostatnich minutach.

30

Zarysowała się niemalże całkowita przewaga gości, którzy zdecydowanie częściej utrzymują się przy piłce, w dodatku na połowie Zagłębia, nie biorąc pod uwagę nielicznych przebłysków gospodarzy.

28

Kisiel sprzed linii pola karnego uderzył, jednak nie było to celne uderzenie, a piłka "zeszła".

25

Tuż obok spojenia teraz z pola karnego strzelił Banaszewski.

23

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Michał Janota).

23

Ponownie dość bliscy dopięcia swego byli bielszczanie. Jednak z szybką kontrą po chwili zerwali się sosnowiczanie, jednak moment zawahania sprawił, że rywale zdążyli wrócić. Finalnie wrzutka Wrzesińskiego z prawej flanki zakończyła się wybiciem gości.

19

Zółtą kartką napomniany został Bykow. Podbeskidzie w ciekawej sytuacji, wznowi grę dwa metry od linii bocznej Zagłębia.

19

Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Ołeksij Bykow).

17

Sokół ładnie zgrał piłkę na środek do Bilińskiego. Na ciekawy strzał zdecydował się Polarus, finalnie piłka przeleciała nad poprzeczką. Była to pierwsza okazja Zagłębia dotychczas.

15

Z pierwszej piłki z odległości około 18 metrów zdecydował się Sokół. Oddał uderzenie po przekątnej, jednak piłka znacznie minęła dalszy słupek. Podbeskidzie wznowi grę z 5. metra.

14

Sędzia odgwizdał faul w obrębie własnego pola karnego na Mikołajewskim.

13

Nieco więcej spokoju względem pierwszych minut zapanowało na boisku w Sosnowcu.

10

W ostatnich dwóch minutach pojawiło się nieco więcej walki w środkowej strefie boiska, z naciskiem Podbeskidzia na połowę Zagłębia.

7

Martinaga ładnie przechwycił piłkę na lewej stronie, następnie podał ją do swojego kompana. Ten jednak miał problemy z wykończeniem. Dobrze w pressingu jak na razie prezentuje się Podbeskidzie.

6

Wrzut z autu na wysokości pola karnego dla Zagłębia na początek 6. minuty.

4

W polu karnym pograli teraz bielszczanie! Na pustą bramkę po wrzutce z prawej flanki uderzał Martinaga, jednak w ostatnim momencie jeden ze stoperów Zagłębia wyciągnął piłkę nogą.

3

Na prawej stronie jak na razie swojego szczęścia szukają sosnowiczanie.

2

Ciekawie pograli teraz sosnowiczanie. Wrzesiński na prawej stronie nieco nie dogadał się z Rozwandowiczem. Ten próbował uderzać z okolic 16 metra, jednak finalnie piłka po nabitce od jednego z gości opuściła przez niego boisko.

1

W dwóch pierwszych akcjach jak na razie przyjezdni próbowali podejść pod bramkę Zagłębia, jednak obie z nich zakończone niecelnym podaniem, które przekroczyło linię bramkową gospodarzy.

1

Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko – Bykow, Suchockyj, Polarus, Biliński, Janota, Kirejczyk, Rozwandowicz, Remy, Wrzesiński, Sokół

Rezerwowi: Kos – Lipka, Dowhyj, Fabry, Bonecki, Matynia, Jończy, Troć, Zielonka

Trenér: Aleksandr Chackiewicz

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Ziółkowski, Jodłowiec, Senić, Bida, Abate, Banaszewski, Małachowski, Kisiel, Martinaga, Mikołajewski

Rezerwowi: Krzepisz – Lusiusz, Hlavica, Toro Siverio, Misztal, Sitek, Nnoshiri, Willmann, Tomasik
Trenér: Jarosław Skrobacz

Sędzia główny: Leszek Lewandowski (Gliwice)
Asystent 1: Zbigniew Szymanek (Chorzów)
Asystent 2: Krzysztof Stępień (Wrocław)
Techniczny: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie).
Serdecznie witamy Państwa prosto ze stadionu w Sosnowcu! Obie ekipy wybiegły kilka minut temu na przedmeczową rozgrzewkę.
Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   19. Bykow (SOS), 23. Janota (SOS), 58. Remy (SOS), 79. Polarus (SOS), 81. Jończy (SOS), 87. Bonecki (SOS), 90+1. Suchockyj (SOS) – 37. Mikołajewski (POD), 85. Małachowski (POD), 90+3. Misztal (POD)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
Strzały celne: 1:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:2. Foule: 17:18.

Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko – Bykow (46. Jończy), Suchockyj, Polarus, Biliński, Janota, Kirejczyk, Rozwandowicz, Remy, Wrzesiński, Sokół

Zmiany: Kos – Lipka, Dowhyj, Fabry, Bonecki, Matynia, Jończy, Troć, Zielonka

Trener: Aleksandr Chackiewicz

Zmiany: Krzepisz – Lusiusz, Hlavica, Toro Siverio, Misztal, Sitek, Nnoshiri, Willmann, Tomasik

Trener: Jarosław Skrobacz

Techniczny: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie)