PKO Ekstraklasa

Ruch Chorzów – Warta Poznań

0:0

finał (0:0)

17.02.2024, 15:00 • Stadion Śląski, Chorzów • 21 • 21. kolejka • Adrian Somorowski

90+11

Koniec meczu. (17:06:45)

90+11

Nad bramką uderzył Letniowski.

90+9

Ostatnia okazja dla Ruchu. Rzut wolny tuz przed bramką Warty.

90+6

Żółta kartka dla zespołu Warta Poznań (Márton Eppel).

90+6

Zmiana w drużynie Warta Poznań:
z boiska schodzi Dawid Szymonowicz, na boisku pojawia się Bogdan Tiru.

90+4

Faulowany na własnej połowie był Szymonowicz.

90+2

Zbyt mocne podanie Długosza w kierunku Feliksa. Wznowi grę golkiper Warty.

90

Osiem minut dłużej potrwa spotkanie w Chorzowie.

88

88. W środek bramki uderzył zza pla karnego Letniowski.

88

Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Letniowski. Pewnie łapie piłkę Grobelny.

86

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
z boiska schodzi Tomasz Wójtowicz, na boisku pojawia się Michał Feliks.

86

z boiska schodzi Daniel Szczepan, na boisku pojawia się Mateusz Bartolewski.

85

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

84

Od rzutu rożnego wznowią grę gospodarze.

82

Dzisiejsze spotkanie ogląda 13 428 widzów.

80

z boiska schodzi Maciej Sadlok, na boisku pojawia się Josema.

78

Poradzili sobie z zagrożeniem Niebiescy.

77

Rzut wolny dla Warty na wysokości pola karnego rywala.

76

z boiska schodzi Kajetan Szmyt, na boisku pojawia się Filip Borowski.

76

z boiska schodzi Dario Vizinger, na boisku pojawia się Márton Eppel.

75

75. To mogło być wejście smoka! Minimalnie niecelnie strzela Długosz.

75

Płaska centra Dadoka w kierunku Długosza, a ten z kilku metrów posyła piłkę obok słupka!

74

z boiska schodzi Adam Vlkanova, na boisku pojawia się Filip Wilak.

74

z boiska schodzi Miłosz Kozak, na boisku pojawia się Wiktor Długosz.

73

Kolejny korner nie zagroził ekipie z Poznania.

72

72. Grobelny nadal na posterunku!

72

Prostopadłe podanie Szczepana do Vlkanovy. Ten wpadł w ple karne i huknął pod poprzeczkę, a kapitalnie ratuje Wartę Grobelny!

71

Ponownie nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

71

Korner dla Ruchu.

70

Kolejna próba dośrodkowania Dadoka. Do strzału z powietrza złozył się Wójtowicz i fatalnie skiksował.

68

Zablokowana próba Wójtowicza zza pola karnego.

66

Zbyt płaskie dośrodkowanie w pole karne Ruchu. Ta centra nie miała prawa zagrozić bramce Niebieskich.

66

z boiska schodzi Miguel Mariz Luís, na boisku pojawia się Mateusz Kupczak.

66

z boiska schodzi Stefan Savić, na boisku pojawia się Konrad Matuszewski.

64

Czekamy na wznowienie gry. Ucierpiał Miguel Luis.

63

Rzut wolny dla Warty. Fauluje Letniowski.

62

Rozpędził się prawym skrzydłem Dadok i jego dośrodkowanie pewnie łapie Grobelny.

60

Na spalonym znalazł się Dadok

58

Nad bramką uderzył bezpośrednio z rzutu rożnego Savić.

57

Żółta kartka dla zespołu Warta Poznań (Tomáš Přikryl).

55

Chwilowa przerwa w grze. Ucierpiał jeden z graczy gości.

53

Długa próba zagrania do oskrzydlającego akcję Stępińskiego. Dobrze w obronie byli jednak ustawieni goście.

52

Poznaniacy dłużej utrzymują się przy piłce. Teraz to Ruch chce wciągnąć rywala na własną połowe.

50

Spokojne pierwsze minuty drugiej odsłony. Całkowicie przeciwieństwo początku tego meczu.

48

Mocno nieudane dośrodkowanie Wojtowicza. Wznowi grę golkiper Warty.

46

Pierwsza akcja gości. Od bramki rozpocznie jednak Stipica.

46

Piłkarze wracają na plac gry.

45+2

45+2

Dośrodkowanie zatrzymuje się na pierwszym obrońcy. Arbiter sięga po gwizdek.

45+2

Faulowany na wysokości pola karnego był Dadok. Ostatnia okazja dla Ruchu w pierwszej odsłonie gry.

45+1

Kolejny rzut rożny nie zagroził bramce Warty.

45

Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa gry w Chorzowie.

45

Przeciągnięte dośrodkowanie Dadoka z prawego skrzydła. Niedługo potem dobre zagranie w kierunku Wójtowicza, a ten wywalczył kolejny rzut rożny.

43

Pierwsza połowa powoli dobiega końca. Warta nadal zamknięta na własnej połowie. Ruch szuka jeszcze okazji w końcówce.

41

40

40. Ruch co raz bliżej bramki, lecz nadal nie jest w stanie pokonać Grobelnego.

40

Indywidualna akcja Kozaka, który minął Stavropoulosa, wpadł w pole karne i zdecydwał się na strzał, który zblokował Mezghrani. Korner.

39

Zupełnie do nikogo centrował piłkę z prawej strony boiska Mezhgrani.

37

Szybki atak poznaniaków. Dadok przecina dośrodkowanie w kierunku Szmyta i wybija piłkę na aut.

36

Ruch mknie z kolejnym atakiem. Dośrodkowanie z prawego skrzydła nie zagroziło bramce Warty.

35

35. Gospodarze co raz bliżej zdobycia gola. Vlkanova nie zdołał pokonać Grobelnego.

35

Letniowski dobrze dograł do Szczepana, ten praktycznie tyłem do bramki wystawił piłkę do Vlkanovy, a ten uderzył prosto w Grobelnego.

32

Warta jakby czekała na swoje szasne z kontrataku. Jak już jedna ze stron przejmuje inicjatywę to do tej pory byli to jedynie gospodarze.

30

30. Po kilkunastu minutach posuchy, kibice doczekali się kolejnego strzału.

30

Celna próba Wójtowicza zza pola karnego. Bez trudu interweniuje Grobelny.

29

Tym razem dobre dogranie w szesnastkę Warty. Minął się jednak z piłką Szczepan.

28

Kolejna próba Niebieskich ze skrzydła. Dośrodkowanie Kozaka również nie dotarło do Szczepana.

27

Do końca próbował zagrozić bramce Vlkanova. Jego dwie centry zatrzymały się jednak na defensorach z Poznania.

24

Dośrodkowanie Kozaka ląduje w bocznej siatce. Od bramki wznowi grę Grobelny.

23

Ambitnie walczył w narożniku boiska Vlkanova i zdołał uzyskać rzut rożny dla swojego zespołu.

21

Zbyt krótkie prostopadłe podanie Letniowskiego w kierunku Vlkanovy.

20

Spokojnie rozgrywają piłkę chorzowianie.

18

Po mocnym rozpoczeciu spotkania, tempo gry na Stadionie Śląskim lekko spadło.

16

Faulowany w środku pola Szmyt.

15

Vizinger pakuje piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany. Arbiter liniowy wskazuje pozycję spaloną.

13

Tym razem nieprzepisowo zatrzymany był Letniowski.

12

Faulowany w środku pola był Szmyt.

11

Z nieprzygotowanej pozycji na strzał zdecydował się Vizinger i trafił w jednego z obrońców Ruchu.

10

Próba płaskie zagrania z prawej strony boiska w kierunku Szczepana. Dobrze jednak ustawieni byli defensorzy z Poznania.

8

8

Jeszcze jeden rzut rożny dla chorzowian.

7

7. Mocny początek gospodarzy. Tym razem Grobelny zmuszony do interwencji.

7

Ruch wyszedł z kolejnym atakiem. Dobre podanie na prawą stronę do Dadoka, ten zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta i świetnie interweniował Grobelny. Korner.

5

Szybka kontra gospodarzy. Zdołałi jednak dobrze powrócić gracze z Poznania.

4

Pewnie wychodzi do dośrodkowania Stipica i piąstkuje piłkę poza pole karne.

4

Rzut rożny dla Warty.

3

3. Pierwsza groźna próba gospodarzy. Nie trafia Sikora.

3

Ruch mnike z kolejnym atakiem. Mocne uderzenie z woleja Sikory mija słupek bramki Grobelnego.

2

Kolejna piłka do Szczepana. Szybko podwoił jednak asekurację Mezghrani i zatrzymał groźną akcję Ruchu.

1

Proste środki chorzowian od pierwszej minuty. Długie zagranie do Szczepana. Czujny jednak był Szymonowicz.

1

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.
Zawodnicy udali się do szatni.

Ruch Chorzów: Stipica – Stępiński, Sadlok, S. Szymański – Dadok, Sikora (C), Ju. Letniowski, Wójtowicz – Kozak, Vlkanova – Szczepan.

Rezerwowi: Bielecki – Szur, Josema, Foszmańczyk, Feliks, Starzyński, Długosz, Wilak, Bartolewski.

Trener: Janusz Niedźwiedź

Warta Poznań: Grobelny – Szymonowicz (C), Bartkowski, Stavrópoulos – Mezghrani, Mariz Luís, Żurawski, Přikryl – Savić, Szmyt – Vizinger.

Rezerwowi: Lis – Mäenpää, Eppel, Tiru, Kopczyński, Kupczak, Matuszewski, Paszkowski, Borowski.

Trener: Dawid Szulczek

Sędzia główny: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Asystenci: Krzysztof Myrmus, Piotr Podbielski
Sędzia techniczny: Damian Krumplewski.
Trwa rozgrzewka obydwu drużyn.
W sierpniowym starciu obu ekip drużyny podzieliły się punktami, a kibice obejrzeli aż 4 gole. Do przerwy Warta prowadziła 2:1 po bramkach Macieja Żurawskiego i Kajetana Szmyta, a jedynego gola dla Niebieskich zdobył Tomasz Swędrowski. W drugiej odsłonie bramkę na wagę remisu zdobył zaś Michał Feliks.

Poznaniacy sprawili niespodziankę i na starcie wiosennego grania pokonali u siebie Raków Częstochowa 2:1.

Warta Poznań mimo 13. lokaty, która gwarantuje utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym musi się pilnować i spoglądać za siebie. Ekipa z Poznania ma bowiem jedynie 2 punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Puszczą Niepołomice.

Na inaugurację wiosny Ruch przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:1.

Sytuacja Ruchu Chorzów na pewno nie jest do pozazdroszczenia. Niebiescy wraz z dwójką pozostałych beniaminków znajdują się w strefie spadkowej, a w przypadku chorzowian za ich plecami znajduje się wyłącznie Łódzki Klub Sportowy. W drużynie doszło do zmiany szkoleniowca, a ratować Ekstraklasę ma Janusz Niedźwiedź. Obecnie drużyna traci siedem punktów do 15. Korony Kielce.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   57. Přikryl (WAR), 90+6. Eppel (WAR)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 9:7. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 2:1. Foule: 15:16.

Ruch Chorzów: Stipica – Stępiński, Sadlok (80. Josema), S. Szymański – Dadok, Sikora (C), Ju. Letniowski, Wójtowicz (86. Feliks) – Kozak (74. Długosz), Vlkanova (74. Wilak) – Szczepan (86. Bartolewski).
Zmiany: Bielecki – Szur, Foszmańczyk, Starzyński.

Warta Poznań: Grobelny – Szymonowicz (C) (90+6. Tiru), Bartkowski, Stavrópoulos – Mezghrani, Mariz Luís (66. Kupczak), Żurawski, Přikryl – Savić (66. Matuszewski), Szmyt (76. Borowski) – Vizinger (76. Eppel).
Zmiany: Lis – Mäenpää, Kopczyński, Paszkowski.

Sędzia techniczny: Damian Krumplewski

Widownia: 13 428