PKO Ekstraklasa

Górnik Zabrze – Warta Poznań

3:0

finał (1:0)

15.12.2023, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • 19 • 19. kolejka • Sebastian

90+1

90+1. Lukas PODOLSKI - 3:0

90+1

Gol dla Górnika Zabrze!
Strzelcem bramki LUKAS PODOLSKI.

W doliczonym czasie jeszcze trafienie najmocniej rozpoznawalnego zawodnika Górnika Zabrze. Lukas Podolski znalazł się na koniec łańcuszka podań Sebastiana Musiolika oraz Filipe Nascimento, po czym pokonał spokojnym strzałem Adriana Lisa. 3:0!

47

47. Adrian KAPRALIK - 2:0

47

Strzelcem bramki ADRIAN KAPRALIK.

Szybka, żwawa akcja bramkowa przeprowadzona krótko po przerwie na połowie Zielonych. Ponownie pogublili się w obronie poznaniacy z Bogdanem Tiru na czele. Adrian Kapralik miękko przerzucił piłkę nad Adrianem Lisem w sytuacji sam na sam. Znalazł się w niej po podaniu wyrastającego na bohatera konfrontacji Daisuke Yokoty.

28

28. Daisuke YOKOTA - 1:0

28

Strzelcem bramki DAISUKE YOKOTA.

Pogubili się w tym dymie piłkarze Warty Poznań. Daleka piłka Lukasa Podolskiego teoretycznie nie powinna sprawić problemu Zielonym, tymczasem doprowadziła do koszmarnego zamieszania. Bogdan Tiru niepotrzebnie strącił piłkę w innym kierunku niż znajdował się Adrian Lis. W pobliżu znajdował się również Daisuke Yokota, który wypatrzył piłkę i wkopał ją do kompletnie odsłoniętej bramki. W ten sposób Japończyk uczcił niedawne przedłużenie kontraktu z Górnikiem Zabrze.

3:0

finał (1:0)

Gole: 28. Yokota, 47. Kapralik, 90+1. Podolski

Kartki:   30. Yokota (GOR), 56. Szcześniak (GOR), 77. Kapralik (GOR) – 45+6. Tiru (WAR)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 11:2. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 0:4. Spalone: 0:3. Foule: 14:13.

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki, Lukoszek – Pacheco (60. Czyż), Rasak (86. Nascimento) – Yokota, Podolski (C), Ennali – Kapralik (86. Musiolik).
Zmiany: Szromnik – Dadok, Kostas, Olkowski, Barczak, Siplak.

Trener: Jan Urban

Warta Poznań: Lis – Bartkowski, Szymonowicz, Tiru (70. Savić), Matuszewski (60. Kiełb) – Kupczak (C) – Borowski (60. Vizinger), Żurawski, Mariz Luís (70. Mäenpää), Přikryl (79. Stavrópoulos) – Eppel.
Zmiany: Grobelny – Kopczyński, Paszkowski, Pleśnierowicz.

Trener: Dawid Szulczek

Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin)