25.11.2023, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • 19 • 19. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:4.
Rzuty rożne: 7:6.
Spalone: 3:0.
Faule: 19:14.
Stomil Olsztyn rozstrzygnął po przerwie mecz z jastrzębianami. Bramka na 2:0 w doliczonym czasie odebrała gościom resztki nadziei na zapunktowanie, a niewiele później Maciej Pelka dał zawodnikom sygnał do zejścia do szatni.

90+10

90+10

Gol dla Stomilu!
Strzelcem bramki MICHAŁ KARLIKOWSKI.

Gospodarze zamknęli mecz strzałem w doliczonym czasie! 2:0 i już nikt nie odbierze kompletu punktów Stomilowi. Nie wrócili do obrony osłabieni gospodarze.

90+7

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu GKS Jastrzębie (Szymon Matuszek). Przewinienie pomocnika w centrum boiska.

90+5

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
z boiska schodzi Pietraszkiewicz, na boisku pojawia się Florek.

90+4

Nieudane uderzenie Joao Guilherme.

90+2

Dużo doliczonych minut to konsekwencja przerw na odśnieżenie boiska. GKS Jastrzębie atakuje równie niemrawo również w dodatkowym czasie jak przez całe spotkanie.

90

Doliczone dziewięć minut do podstawowego czasu.

90

Szymon Maszkowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

88

Interweniował Grzegorz Drazik. Niezłe dośrodkowanie, a po nim strzał głową prosto w rękawice doświadczonego bramkarza.

87

Totalnie szarpane tempo meczu. Można odnieść wrażenie, że jest więcej przerw w graniu niż płynnego atakowania.

85

Przerwa w grze spowodowana niebezpieczną kolizją z udziałem Miłosza Garstkiewicza.

84

Zabrakło strzału na zakończenie płaskiego dośrodkowania w pole karne olsztynian. Ponownie odetchnęli z ulgą gospodarze.

83

Dobra interwencja zawodnika Dumy Warmii i ponownie jastrzębianie nie przeprowadzili niebezpiecznego ataku.

82

Indywidualna akcja zawodnika Stomilu Olsztyn na miarę wypracowania rzutu rożnego.

80

z boiska schodzi Laskowski, na boisku pojawia się Kondracki.

78

GKS Jastrzębie nie ma już czasu na kalkulowanie, ponieważ kolejna jego wyjazdowa porażka wisi w powietrzu.

2:0

finał (0:0)

Gole: 47. Pietraszkiewicz, 90+10. Karlikowski

Kartki:   10. Kuban (OLS), 16. Bała (OLS), 20. Krawczun (OLS), 24. Bezpalec (OLS), 50. Laskowski (OLS) – 17. Kozłowski (JAS), 21. Gołuch (JAS), 36. Matuszek (JAS), 90. Maszkowski (JAS)   90+7. Matuszek (JAS)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 7:6. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 3:0. Foule: 19:14.

Stomil Olsztyn: Garstkiewicz – Kuban, Kośmicki, Sadowski, Karlikowski, Szabaciuk, Krawczun, Bezpalec, Laskowski (80. Kondracki), Pietraszkiewicz (90. Florek), Bała (76. Kurbiel).

Zmiany: Jakubowski – Shinonada, Kurbiel, Waleńcik, Tuleja, Razaeian, Drabiszczak, Florek, Kondracki.

Trener: Janusz Bucholc

GKS Jastrzębie: Drazik – Kozłowski (29. Kiebzak), Maszkowski, Lech, Vaz (76. Mucha), Bednarski (76. Ali), Gołuch (58. Zych), Matuszek, Guilherme, Boruń, Kargul-Grobla.

Zmiany: Pędziałek – Jadach, Ali, Kiebzak, Zych, Szymczak, Togitani, Mucha.

Trener: Piotr Dziewicki

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)